menstruacje/ krwawienie a zespolenia/ stomia/ choroby jelit

Szeroko rozumiane sprawy związane z miesiączką, jajeczkowaniem.. itp.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
aguusia88
Początkujący ✽✽
Posty: 157
Rejestracja: 30 mar 2012, 16:25
Choroba: polipowatość rodzinna
województwo: śląskie
Lokalizacja: czestochowa

menstruacje/ krwawienie a zespolenia/ stomia/ choroby jelit

Post autor: aguusia88 » 14 kwie 2014, 20:24

Jesli moderatorzy stwierdza ze post i temat jest podobny do istniejacego to prosze o przeniesienie i wklejenie (jesli to mozliwe)

Mam pytanie do wszystkich kobiet z chorobami jelita grubego, z zespoleniami typu pouch lub ze stomia - o wplyw menstruacji lub krwawienia z hormonow (pigulka, plaster, krazek badz spirala hormonalna) na wasze wyproznienia - rodzaj i czestotliosc. Ja biore tabletki hormonalne od 3 lat i przed usunieciem jelita i po (uprzedze pytania tabsy sie ladnie wchlaniaja. Mam kilka wyproznien dobowych na wlasne zadanie i z parcia ) zauwazylam zaleznosc ze jesli mam przerwe na krwawienie to wyprozniania zmieniaja sie na gorsze, bardziej mi jezdzi w brzuchu i mam bardziej biegunki niz papki/ bobki. Oczywiscie jem wszystko to co mi smakuje i zdarzaja sie zmienne wyproznienia ale te sa charakterystyczne bo o ile planuje przerwe to jestem ciekawa czy znow mi pojezdzi a potem jak z byka strzelil biegunka.

Jestem ciekawa czy u was tez to jest. Chcialabym ten temat poruszyc z lekarzem. Obecnie za jego zgoda ograniczylam krwawienia do 4 razy do roku z wygody ale mysle nad calkowita eliminacja jesli ma mi to przeszkadzac i mam krazyc do wc.
13.08.2013 - Kolektomia - Zespolenie krętniczo-odbytnicze/ Warszawa, Czerniakowska

09.12.13 - Polipektomia pozostawionego odcinka/ Warszawa, Czerniakowska

Agula84
Aktywny ✽✽✽
Posty: 873
Rejestracja: 20 lip 2010, 21:59
Choroba: IBS
województwo: małopolskie
Lokalizacja: małopolska

Re: menstruacje/ krwawienie a zespolenia/ stomia/ choroby jelit

Post autor: Agula84 » 14 kwie 2014, 20:38

nie wiem dlaczego tak jest ale wiele kobiet w czasie menstruacji z zupelnie zdrowym jelitem rowniez ma biegunke i gorzej sie czuje od brzucha strony niz normalnie. Ja z IBSEM w czasie dni plodnych i czasem miesiaczek rowniez sie gorzej czuje, jest mi niedobrze, rusza mi sie caly brzuch. Wiec mysle ze jak ktos ma stomie lub zbiornik to tez sie gorzej bedzie czuc.
Agula 84 :)

Anonymous_13ece955

Re: menstruacje/ krwawienie a zespolenia/ stomia/ choroby jelit

Post autor: Anonymous_13ece955 » 31 lip 2014, 00:32

Agula84 pisze:nie wiem dlaczego tak jest ale wiele kobiet w czasie menstruacji z zupelnie zdrowym jelitem rowniez ma biegunke i gorzej sie czuje od brzucha strony niz normalnie
ponieważ skurcze mięśni gładkich macicy jednocześnie stymulują ruch robaczkowy jelita znajdującego się obok.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy Kobiece”