Okres a ból kości,stawów

Szeroko rozumiane sprawy związane z miesiączką, jajeczkowaniem.. itp.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
alext
Debiutant ✽
Posty: 5
Rejestracja: 04 sty 2013, 18:19
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Okres a ból kości,stawów

Post autor: alext » 13 lut 2013, 21:25

Witam. Mam pytanie: czy Was też czasem bolą kości lub odczuwacie ból stawów przed szczególnie podczas miesiączki? Oczywiście poza dodatkowymi objawami NZJ jak RZS itd. Czy to jest normalne? Przez ostatnie miesiące tak właśnie mam i czasami ból jest taki że nie mogę się ruszyć. Szczególnie odczuwam ból w łokciach, kolanach i w dolnej części kręgosłupa. Do tego wydaję mi się że również mam wtedy powiększone węzły chłonne pachowe, bolą przy nawet lekkim dotknięciu.
Czy ktoś miał podobanie?

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Posty: 5135
Rejestracja: 29 kwie 2009, 12:58
Choroba: CD
województwo: małopolskie
miasto: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Okres a ból kości,stawów

Post autor: Natuśka » 13 lut 2013, 22:20

Ja miewałam bóle dolnego odcinka kręgosłupa, okolicy kości krzyżowej i bóle mięśni, ogólnie nóg.
Węzły chłonne też mi się kiedyś powiększały w tym czasie, ale już to ustąpiło. Szczerze mówiąc to u mnie tak było na początku miesiączkowania, a teraz to już nie :wink:

Sądzę, że nie ma powodu do niepokoju. Bóle stawów są również symptomem słynnego PMS :neutral:
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: 30 mar 2011, 12:19
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Okres a ból kości,stawów

Post autor: Baby » 14 lut 2013, 10:48

Mnie bolą stawy, kości, puchną nogi odkąd pamiętam i zanim stwierdzono NZJ także bolało więc powoli się do tego przyzwyczajam :)
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

kalka_96
Znawca ❃❃
Posty: 2119
Rejestracja: 24 lip 2011, 14:08
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: K-w

Re: Okres a ból kości,stawów

Post autor: kalka_96 » 14 lut 2013, 11:57

mnie boli wszystko a najbardziej nogi i piersi :smutny:

alext
Debiutant ✽
Posty: 5
Rejestracja: 04 sty 2013, 18:19
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: Okres a ból kości,stawów

Post autor: alext » 14 lut 2013, 14:33

Natuśka pisze:Szczerze mówiąc to u mnie tak było na początku miesiączkowania, a teraz to już nie
Ja z drugiej strony nigdy tak nie miałam, dopiero od kilku miesięcy mi sie to zdarza.
Baby pisze:Mnie bolą stawy, kości, puchną nogi odkąd pamiętam i zanim stwierdzono NZJ także bolało więc powoli się do tego przyzwyczajam
Między okresami też czasami odczuwam bóle stawów ale nie są aż tak doskwierające. Wszystko się potęguje właśnie przed miesiączką.
Egzistenz pisze:Lędźwia bolą mnie piekielnie. Mam dwa uczucia występujące na przemian: 1. zrośnięcie kręgów i mocny skurcz mięśni, 2. rozpychanie pomiędzy krążkami, tak jakby mi się kręgosłup rozchodził.
To dla mnie koszmar.
W moim przypadku zazwyczaj jest tak, że nie mogę usiąść bądź wstać i ruszyć się z miejsca. Na szczęście kręgosłup jeszcze jakoś znosze, gorzej jest ze stawami w rękach - mam nieraz nawet trudności żeby zgasić lampkę nocną bo tak mnie wszystko boli.

Nie wiem czy też te powiększone węzły chłonne pod pachami nie mają na to wpływu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy Kobiece”