Grzybica pochwy

Szeroko rozumiane sprawy związane z miesiączką, jajeczkowaniem.. itp.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃
Posty: 1591
Rejestracja: 23 wrz 2010, 12:59
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: z Polski

Re: Grzybica pochwy

Post autor: Alis » 16 wrz 2012, 14:17

Dobrze wiedzieć dziewczyny, że nie jestem sama :roll: :roll: :roll: a co do mojego grzyba, to fluconazol to ostatnio nie brałam bo dopochwowo mnie leczyli ginekolodzy, może błąd pewnie dlatego wraca, ale jak mówie że mam zapalenie jelita to nie chcą zapisywać bo mówią że to pogorszy stan jelit, a jak jeszcze pokazuje wynik że po ostatniej terapii lekiem przeciw grzybiczym grzyb był dalej to już w ogóle. Ogólnie przeziębiłam się i jeszcze głupia odstawiłam te krople citrosept, a one ponoć bardzo dobre na grzyba są, bo jedeyny owoc jaki można jesć w diecie przeciwgrzybiczej to właśnie grejfrut, składnik tych kropli.

[ Dodano: 16-09-2012 ]
WrednaTubisia pisze:W sumie skończyłam brać metronidazol, a brałam go miesiąc...
Po metronidaozlu na helicobacter odrazu miałam grzyba.
Leki: Pentasa granulat 2x1 g/Sanprobi Super Formuła 1x1/wcześniej Remicade

Awatar użytkownika
subzero
Aktywny ✽✽✽
Posty: 717
Rejestracja: 10 sie 2011, 16:36
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: śląskie
Lokalizacja: K-ce bejbe

Re: Grzybica pochwy

Post autor: subzero » 16 wrz 2012, 14:25

Alis biedaczko :przytul:
Kurde a ja siadam w kazdej publicznej toalecie i nic nie łapie. Ostatnio bylam u gina i czysciutko.
No ale mi wtedy w tym 2009 r. pomógł na nawracajace stany zakazenia ten Candivac a i Citrosept tez długo piłam, no i probiotyki brałam bez przerwy z pol roku. Moja gin mówiła, ze to jest tak upierdliwe dziadostwo, ze lubi co chwile nawracac jak juz sie raz to złapie i trudno wytępić. A latałam wtedy co 3 tygodnie do gina, bo co chwile wracało :/

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃
Posty: 1591
Rejestracja: 23 wrz 2010, 12:59
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: z Polski

Re: Grzybica pochwy

Post autor: Alis » 17 wrz 2012, 15:31

Dzięki subzero, za dobre słowo :* no ja muszę zrobić tak jak ranka napisała, wytruć to plus dieta z miesiąc, unikac cukru i przez pół roku łykac tabletki bo to lubi wracać, grzyb pasożyt wrrr
Leki: Pentasa granulat 2x1 g/Sanprobi Super Formuła 1x1/wcześniej Remicade

Awatar użytkownika
ewkunia
Doświadczony ❃
Posty: 1030
Rejestracja: 05 kwie 2008, 12:53
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: pomorskie
Lokalizacja: z Nibylandii:)

Re: Grzybica pochwy

Post autor: ewkunia » 22 wrz 2012, 20:55

No nie mogę! zjadłam kawałek torciku i już grzybek się rozszalał;/ Jak wygląda dieta przy tego typu schorzeniach? Wystarczy, że wytnę słodycze w pień czy wszelkie białe pieczywo, makarony,etc.też?
Ewkunia; biorę: nic; brałam :Asamax Imuran, Pentasę, Metronizadol, Encorton, Salofalk, Jucolon, wlewki z hydrokortyzonem,..., and many more ;p ważę 60kg/169cm, mam notorycznie stany podgorączkowe;/ Moje jelita źle znoszą mesalazynę.

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃
Posty: 1591
Rejestracja: 23 wrz 2010, 12:59
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: z Polski

Re: Grzybica pochwy

Post autor: Alis » 24 wrz 2012, 17:27

ewkunia pisze:No nie mogę! zjadłam kawałek torciku i już grzybek się rozszalał;/ Jak wygląda dieta przy tego typu schorzeniach? Wystarczy, że wytnę słodycze w pień czy wszelkie białe pieczywo, makarony,etc.też?
Witaj w klubie :) ja czekam na posiew kału i jak będzie znowu candida to rozpoczne walke z grzybem :mrgreen:
Jeżeli chodzi o diete, to przez ok miesiac powinno sie wyłączyć z diety cukier tj. słodycze, owoce, białą maką również. Jedeyny owoc to grejfrut. potem stopniowo wprowadzasz owoce. A cukrów prostych to w ogóle nie powinno się jeść przy grzybku, niestety
Leki: Pentasa granulat 2x1 g/Sanprobi Super Formuła 1x1/wcześniej Remicade

Awatar użytkownika
kasia38
Doświadczony ❃
Posty: 1053
Rejestracja: 16 lut 2008, 18:49
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: Grzybica pochwy

Post autor: kasia38 » 27 wrz 2012, 11:59

dalej walczę z grzybem, od wczoraj biorę Pimafucin, nigdy tak długo mnie nie trzymało, ale ja .....nie stosuję żadnej diety bez cukrowej, czyli mam już chyba odpowiedź.
Czy to znaczy, że nigdy nie powinno się już jeść słodyczy?
Seronegatywne zapalenie stawów, Ch L-C , stan po Helikolektomi prawostronnej, Centalna Retinopatia Surowicza, zmiany w kręgosłupie lędźwiowym (naczyniak?), 2 x przebyta zakrzepica, guzki w tarczycy, torbiel endometrialny na jajniku, jersinioza.
Biorę: Azotioprynę 100 mg ,Salofalk 500 mg 3x2, Calperos 1000, Alfadiol, Contrsahist, Alvesco, Alergodil, Magnez

Awatar użytkownika
izo.sim
Doświadczony ❃
Posty: 1479
Rejestracja: 22 sty 2009, 17:20
Choroba: CD u dziecka
województwo: śląskie
Lokalizacja: Świętochłowice
Kontakt:

Re: Grzybica pochwy

Post autor: izo.sim » 27 wrz 2012, 13:16

Sposób na wszelki infekcje intymne nieżyjącej już położnej to przykładanie kefiru. To nie jest żart - wypróbowałam kiedyś na sobie i pomogło. W przypadku grzybicy pochwy można pomoczyć w kefirze tampon.
https://marcinsim.wordpress.com/

02.05.2011 - 25.01.2012 HUMIRA
REMICADE:
05.06.2012, 19.06.2012, 16.07.2012,
11.09.2012, 6.11.2012, 2.01.2013, 27.02.2013 po kilku minutach odłączony z powodu reakcji alergicznej czyli wykluczenie z programu lekowego

Operacje Marcina:
I. 6.01.2012 uchyłek Meckela
II. 10.02.2012 resekcja ileo-cekalna
III. 27.04.2012 resekcja zespolenia z II operacji i wstępnicy

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃
Posty: 1591
Rejestracja: 23 wrz 2010, 12:59
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: z Polski

Re: Grzybica pochwy

Post autor: Alis » 29 paź 2012, 10:59

izo.sim pisze:Sposób na wszelki infekcje intymne nieżyjącej już położnej to przykładanie kefiru.
Jestem po antybiotykoterapii, no i w desperacji to zastosowałam :oops: mi nie pomogło, na szczęście mam w szufladzie 3 maści na grzyba i odrazu ulga, ale mówię wam takiego swędzenia to ja nie pamiętam kiedy miałam. A tak po cichu liczyłam, że mimo antybiotyku obejdzie się bez grzybka, ale niestety nie dało rady.
Leki: Pentasa granulat 2x1 g/Sanprobi Super Formuła 1x1/wcześniej Remicade

Ona
Debiutant ✽
Posty: 23
Rejestracja: 13 wrz 2012, 16:41
Choroba: CD u brata/siostry
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: Grzybica pochwy

Post autor: Ona » 29 paź 2012, 22:52

Osobiscie polecam pimafucin, lekarka przepisala mi jak tylko grzybka wykryli w czasie ciazy. Pamietajcie takze o kuracji leczniczej waszego partnera. Bez tego wasze leczenie sie jest bez sensu.

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃
Posty: 1591
Rejestracja: 23 wrz 2010, 12:59
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: z Polski

Re: Grzybica pochwy

Post autor: Alis » 30 paź 2012, 09:13

pimafucin mi nie pomaga. na szczescie 2 kolejne masci to pimafucort i tu juz lepiej, jak sie stosuje prezerwatywe to chyba nie trzeba leczyc partnera
Leki: Pentasa granulat 2x1 g/Sanprobi Super Formuła 1x1/wcześniej Remicade

Ona
Debiutant ✽
Posty: 23
Rejestracja: 13 wrz 2012, 16:41
Choroba: CD u brata/siostry
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: Grzybica pochwy

Post autor: Ona » 30 paź 2012, 14:01

chyba, że tak ;)

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Posty: 5135
Rejestracja: 29 kwie 2009, 12:58
Choroba: CD
województwo: małopolskie
miasto: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Grzybica pochwy

Post autor: Natuśka » 08 cze 2013, 20:51

No, będąc na dzisiejszej konferencji miałam przyjemność wymienić parę zdań o grzybicy z jednym profesorem ginekologii i...

Biorąc pod uwagę, że stosujemy sterydy, immunosupresję i mamy problemy z prawidłowym poziomem żelaza, czasem zdarza się na antybiotykoterapia jesteśmy predysponowane do tego typu infekcji.
Generalnie po odstawieniu w/w leków i unormowaniu żelaza grzybica powinna się sama "wyleczyć", lecz z uwagi na to, że leki te są stosowane w terapii naszych chorób przewlekle, a problemy z żelazem są częstym problemem powinno się stosować leki przeciwgrzybicze doustnie (zaznaczył, że doustnie) przez pół roku, koniecznie przeleczyć partnera i jak wiadomo łykać probiotyki (ale to u nas chyba standardem jest :wink:).

Dodatkowo zaleca pacjentkom przyjmowanie wit. B Complex 2 tabletki 3 razy dziennie, aż do momentu, gdy pojawi się charakterystyczny zapach tej witaminy w moczu lub pocie, a następnie przyjmować jedną tabletkę dziennie.
(tutaj nie zdążyłam dopytać jak to działa, bo zmienił temat i mi umknęło :neutral: )

No i wspomniał też, aby ograniczyć cukry w diecie.
Nadmienił też, że najgorzej leczy się grzyba przeniesionego z jamy ustnej do dróg rodnych na drodze stosunków oralnych. Powiedział, że wtedy to trzeba się nagimnastykować.

Niemniej jednak powiedział, że jak najbardziej zasadne jest leczenie grzyba podczas stosowanych leków wymienionych na początku tego posta, gdyż udaje się go zaleczyć. Powiedział również, że słusznym jest zmienianie bądź leczenie równocześnie dwoma lekami p/grzybiczymi.

O, tego się dowiedziałam od "szychy" :wink:

Nie pytajcie mnie o Jego nazwisko, bo... nie pamiętam :oops:
Byłam w lekkim stresie, gdyż uczyniłam do podczas dyskusji po wygłoszonym wykładzie, a odpowiedzi udzieliła mi inna osoba- nie ta, która która wygłosiła wykład nt. grzybicy
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃
Posty: 1591
Rejestracja: 23 wrz 2010, 12:59
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: z Polski

Re: Grzybica pochwy

Post autor: Alis » 09 cze 2013, 18:54

Natuśka, bardzo ciekawe fajnie, że podzieliłaś się info :* muszę wytępić mojego grzyba, który teraz mieszka w buzi :mrgreen: :mrgreen:
Leki: Pentasa granulat 2x1 g/Sanprobi Super Formuła 1x1/wcześniej Remicade

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Posty: 5135
Rejestracja: 29 kwie 2009, 12:58
Choroba: CD
województwo: małopolskie
miasto: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Grzybica pochwy

Post autor: Natuśka » 09 cze 2013, 19:52

Alis, do usług o Pani :D

Tutaj jest właśnie o wit. B i grzybicy:
http://wiadomosci.onet.pl/nauka/witamin ... omosc.html

Co prawda z Onetu ale coś jest :wink:
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
Posty: 4274
Rejestracja: 06 sie 2006, 12:44
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie

Re: Grzybica pochwy

Post autor: Raysha » 09 cze 2013, 22:59

magdalene pisze: żel do mycia PLIVAfem F - ma działanie właśnie antygrzybiczne.
Domniemam, że jest do zakupienia tylko w aptekach?
W jakiej cenie?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy Kobiece”