Grzybica pochwy

Szeroko rozumiane sprawy związane z miesiączką, jajeczkowaniem.. itp.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃
Posty: 1591
Rejestracja: 23 wrz 2010, 12:59
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: z Polski

Re: Grzybica pochwy

Post autor: Alis » 10 cze 2013, 09:54

magdalene pisze:żel do mycia PLIVAfem F - ma działanie właśnie antygrzybiczne.
na moje problemy z brzybicą też polecali mi ten żel i długo go używałam, ale cena jest dośc wysoka, no i teraz stosuję żel z białego jelenia i nawet lepiej mi podchodzi, także najlepiej wypróbować
Leki: Pentasa granulat 2x1 g/Sanprobi Super Formuła 1x1/wcześniej Remicade

Awatar użytkownika
noodle
Aktywny ✽✽✽
Posty: 938
Rejestracja: 02 kwie 2012, 20:57
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: małopolskie
Lokalizacja: krakofsky

Re: Grzybica pochwy

Post autor: noodle » 10 cze 2013, 13:00

Ja zawsze w problemach 'z dołem' stosuję Lactacyd Femina Plus. Szczególnie ten (bo jest kilka różnych, do konkretnych problemów) pomaga przy podrażnieniach i upławach. Podobnie stosowałam Lactacyd po antybiotykach itd. Zawsze pomagał, ale może to moje problemy były niezbyt duże.
Zapraszam na http://bezglutenowy.blog.pl

Dieta bezglutenowa od 1.11.2012 roku. Atrofia nerwu wzrokowego. PCOS. Glucophage xr 1500. W razie silnych skurczy Spasmolina.

Awatar użytkownika
derclown
Debiutant ✽
Posty: 5
Rejestracja: 18 mar 2018, 21:20
Choroba: nie ustalono
województwo: podlaskie

Grzybica pochwy

Post autor: derclown » 27 mar 2018, 14:18

Witam bardzo serdecznie :)
Mam do Was pytanie... Mianowicie, chodzi o pojawiają się u mojej dziewczyny co jakiś czas grzybice pochwy. Niestety, ale już kompletnie nie mam pojęcia jak sobie radzić z tym nieustannie powracającym problemem. Jestem pewny, że o higienę i tak dalej dba bardzo dobrze… Trafiłem w necie na takie porady w tym obszarze tematycznym https://wylecz.to/pl/choroby/ginekologi ... ochwy.html Uważacie, że warto się do nich stosować, czy może mogłybyście jeszcze coś od siebie odnośnie tego doradzić?
Wspomnienia kłamią

Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
Posty: 3607
Rejestracja: 16 lis 2008, 22:17
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Holandia/Helmond
Kontakt:

Re: Grzybica pochwy

Post autor: Anette28 » 27 mar 2018, 14:31

derclown pisze:
27 mar 2018, 14:18
Uważacie, że warto się do nich stosować, czy może mogłybyście jeszcze coś od siebie odnośnie tego doradzić?
odpowiednia dieta uboga w cukry
płyn do higieny intymnej
dobry probiotyk
maść clotrimazolum
bielizna naturalna- z bawełny
rezygnacja z obcisłych spodni na czas kuracji
~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

BlackRose
Początkujący ✽✽
Posty: 477
Rejestracja: 03 sie 2017, 22:29
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
miasto: Warszawa

Re: Grzybica pochwy

Post autor: BlackRose » 28 mar 2018, 06:06

Ehh, mnie tez męczy i w kółko nawraca, już nie mam siły, moja gin chyba tez już nie ma siły ani pomysłu. Obie winimy mojego kochanego przyjaciela Crohna, bo przedtem tak nie miałam.
:(

Awatar użytkownika
Noelia
Moderator
Posty: 2442
Rejestracja: 11 kwie 2017, 01:03
Choroba: CU u partnera
województwo: łódzkie

Re: Grzybica pochwy

Post autor: Noelia » 29 mar 2018, 02:20

derclown pisze:
27 mar 2018, 14:18
Mam do Was pytanie... Mianowicie, chodzi o pojawiają się u mojej dziewczyny co jakiś czas grzybice pochwy. Niestety, ale już kompletnie nie mam pojęcia jak sobie radzić z tym nieustannie powracającym problemem.
Też tak kiedyś miałam - nie pamiętam wszystkich szczegółów, bo to było z 10 lat temu - ale winowajcą okazały się hormony, tzn. tabletki antykoncepcyjne.
Ginekolog przepisała mi inną antykoncepcję + oczywiście leczenie miejscowe (chyba jakieś globulki i maść) + zakaz stringów, sztucznych materiałów i obcisłych dżinsów + niestety zero seksu na czas leczenia.
A mąż (tzn. wtedy chłopak ;)) musiał łykać tabletki (chyba flukonazol), mimo że nie miał żadnych objawów.
Także powinieneś wybrać się do lekarza razem z dziewczyną, bo nie wiem, czy jakiś ginekolog przepisze leczenie partnerowi, nie widząc go nawet na oczy.
A partner powinien się przeleczyć na wszelki wypadek, żeby nie być "nosicielem" i źródłem zakażenia.
Mąż żadnych badań na pewno nie miał - pamiętam, że lekarka zadała mu tylko kilka pytań, także bez obaw ;)

Pomogło i od tamtej pory nie miałam już żadnych problemów, ale czasem robię sobie profilaktyczne kuracje probiotykami ginekologicznymi (jest duży wybór tych preparatów).
Brałam je również przez całą ciążę - jest to zalecane jako profilaktyka zakażeń i przedwczesnego porodu.
BlackRose pisze:
28 mar 2018, 06:06
Ehh, mnie tez męczy i w kółko nawraca, już nie mam siły, moja gin chyba tez już nie ma siły ani pomysłu. Obie winimy mojego kochanego przyjaciela Crohna, bo przedtem tak nie miałam.
:(
Warto zrobić różne badania z krwi, bo może być to np. cukrzyca, anemia albo jakaś inna choroba ogólna.
Doradca CU

CU u męża - diagnoza 13.04.17

https://jelito.net - ważne informacje o chorobach zapalnych jelit (NZJ)

https://astheria.pl - polecam! 🖤

Don't fight in the North or the South. Fight every battle, everywhere, always, in your mind.
Everyone is your enemy, everyone is your friend. Every possible series of events is happening all at once.
Live that way and nothing will surprise you. Everything that happens will be something that you've seen before.

Izunia65
Początkujący ✽✽
Posty: 67
Rejestracja: 03 sty 2018, 22:48
Choroba: CU
województwo: kujawsko-pomorskie
miasto: Włocławek

Re: Grzybica pochwy

Post autor: Izunia65 » 31 mar 2018, 15:10

To świństwo niestety lubi wracać. Ja ostatnio miałam 1,5 roku przerwy ale teraz znowu wróciło :( NIestety tylko leki na receptę dają radę to zaleczyć

BlackRose
Początkujący ✽✽
Posty: 477
Rejestracja: 03 sie 2017, 22:29
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
miasto: Warszawa

Re: Grzybica pochwy

Post autor: BlackRose » 04 kwie 2018, 00:47

Izunia65 pisze:
31 mar 2018, 15:10
To świństwo niestety lubi wracać. Ja ostatnio miałam 1,5 roku przerwy ale teraz znowu wróciło :( NIestety tylko leki na receptę dają radę to zaleczyć
Izunia, a mogłabyś napisać konkretnie? może coś podpowiem swojej gin i zapytam? Bo mi przepisuje różnorakie specyfiki, co jeden to droższy i nic nie pomaga :/

Noelia, partnera niestety nie posiadam aktualnie ;) , cukrzycy tez nie mam, a anemia owszem jest - może faktycznie ma to związek z tym grzybkiem.
Probiotyk ginekologiczny kupiłam -kapsułki Trilac Lady, akurat była fajna promo :D
A do mycia płyn ginekologiczny Lactacyd Plus "na podrażnienia i upławy".

Izunia65
Początkujący ✽✽
Posty: 67
Rejestracja: 03 sty 2018, 22:48
Choroba: CU
województwo: kujawsko-pomorskie
miasto: Włocławek

Re: Grzybica pochwy

Post autor: Izunia65 » 05 kwie 2018, 14:21

BlackRose pisze:
04 kwie 2018, 00:47
Izunia, a mogłabyś napisać konkretnie? może coś podpowiem swojej gin i zapytam? Bo mi przepisuje różnorakie specyfiki, co jeden to droższy i nic nie pomaga :/
Ostatnio pomogło mi doustnie mycosyst (7 dni po 1 tabl i przez 2 mies co 7 dni 1 tabl) i dopochwowo gynazol.
Właśnie dziś jadę do ginekologa i poproszę o te leki.
Ostatnio zmieniony 16 kwie 2018, 18:09 przez Noelia, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Poprawione cytowanie

BlackRose
Początkujący ✽✽
Posty: 477
Rejestracja: 03 sie 2017, 22:29
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
miasto: Warszawa

Re: Grzybica pochwy

Post autor: BlackRose » 05 kwie 2018, 16:35

Izunia65 pisze:
05 kwie 2018, 14:21
Ostatnio pomogło mi doustnie mycosyst (7 dni po 1 tabl i przez 2 mies co 7 dni 1 tabl) i dopochwowo gynazol.
Właśnie dziś jadę do ginekologa i poproszę o te leki.
Dzięki za odp :) Brałam oba te leki, ale osobno. Teraz spróbuję brać je jednocześnie, zapytam o to moją gin, mam wizytę w przyszłym tygodniu.

Izunia65
Początkujący ✽✽
Posty: 67
Rejestracja: 03 sty 2018, 22:48
Choroba: CU
województwo: kujawsko-pomorskie
miasto: Włocławek

Re: Grzybica pochwy

Post autor: Izunia65 » 10 kwie 2018, 22:34

BlackRose pisze:
05 kwie 2018, 16:35
Izunia65 pisze:
05 kwie 2018, 14:21
Ostatnio pomogło mi doustnie mycosyst (7 dni po 1 tabl i przez 2 mies co 7 dni 1 tabl) i dopochwowo gynazol.
Właśnie dziś jadę do ginekologa i poproszę o te leki.
Dzięki za odp :) Brałam oba te leki, ale osobno. Teraz spróbuję brać je jednocześnie, zapytam o to moją gin, mam wizytę w przyszłym tygodniu.
BlackRose byłaś już u lekarza? Co dostałaś i czy jest lepiej? Mi została ostatnia tabletka mycosyst'u i nadal mam dolegliwości :smutny:

BlackRose
Początkujący ✽✽
Posty: 477
Rejestracja: 03 sie 2017, 22:29
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
miasto: Warszawa

Re: Grzybica pochwy

Post autor: BlackRose » 11 kwie 2018, 15:34

Izunia65 pisze:
10 kwie 2018, 22:34

BlackRose byłaś już u lekarza? Co dostałaś i czy jest lepiej? Mi została ostatnia tabletka mycosyst'u i nadal mam dolegliwości :smutny:
Niestety musiałam przełożyć wizyty u wszystkich moich specjalistów, bo dopadła mnie grypa stulecia :twisted: Co ja mam z tym zdrowiem, w kościach mnie łamie, czuję się jak stara baba :/

Izunia65
Początkujący ✽✽
Posty: 67
Rejestracja: 03 sty 2018, 22:48
Choroba: CU
województwo: kujawsko-pomorskie
miasto: Włocławek

Re: Grzybica pochwy

Post autor: Izunia65 » 11 kwie 2018, 22:23

BlackRose pisze:
11 kwie 2018, 15:34
Izunia65 pisze:
10 kwie 2018, 22:34

BlackRose byłaś już u lekarza? Co dostałaś i czy jest lepiej? Mi została ostatnia tabletka mycosyst'u i nadal mam dolegliwości :smutny:
Niestety musiałam przełożyć wizyty u wszystkich moich specjalistów, bo dopadła mnie grypa stulecia :twisted: Co ja mam z tym zdrowiem, w kościach mnie łamie, czuję się jak stara baba :/
Ojej :( Zdrówka

Izunia65
Początkujący ✽✽
Posty: 67
Rejestracja: 03 sty 2018, 22:48
Choroba: CU
województwo: kujawsko-pomorskie
miasto: Włocławek

Re: Grzybica pochwy

Post autor: Izunia65 » 18 kwie 2018, 22:26

BlackRose pisze:
11 kwie 2018, 15:34
Izunia65 pisze:
10 kwie 2018, 22:34

BlackRose byłaś już u lekarza? Co dostałaś i czy jest lepiej? Mi została ostatnia tabletka mycosyst'u i nadal mam dolegliwości :smutny:
Niestety musiałam przełożyć wizyty u wszystkich moich specjalistów, bo dopadła mnie grypa stulecia :twisted: Co ja mam z tym zdrowiem, w kościach mnie łamie, czuję się jak stara baba :/
I jak u Ciebie?

Ja dziś byłam zalatwić sobie receptę na gynazol (ostatnio brałam 2 tyg temu) jednak nie przeszło do końca i próbuję jeszcze raz

BlackRose
Początkujący ✽✽
Posty: 477
Rejestracja: 03 sie 2017, 22:29
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
miasto: Warszawa

Re: Grzybica pochwy

Post autor: BlackRose » 25 kwie 2018, 16:55

Izunia65 pisze:
18 kwie 2018, 22:26
I jak u Ciebie?
Właśnie jestem w trakcie kuracji, krem Gynazol jednocześnie z Mycosystem i jestem w szoku, bo nawet działa, jest znacznie lepiej :D A u Ciebie Izunia?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy Kobiece”