Bóle miesiączkowe

Szeroko rozumiane sprawy związane z miesiączką, jajeczkowaniem.. itp.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
milko
Początkujący ✽✽
Posty: 229
Rejestracja: 21 lut 2008, 12:56
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Leszno
Kontakt:

Bóle miesiączkowe

Post autor: milko » 20 mar 2012, 14:46

Zawsze miesiączki przechodzę boleśnie, ale to co się dzieje dzisiaj to horror. Z bólu chodzę po ścianach... Jest mi niedobrze, już nawet zwymiotowałam i mam takie dziwaczne uczucie parcia na stolec...
Zawsze na tego rodzaju sensacje pomagał mi Nimesil, dziś wzięłam już 2, połączyłam to z Apapem i No - Spą ale bez efektu. Jakoś silniejszych środków chwilowo nie mam. Jestem bliska telefonu na pogotowie... :smutny:
Ratunku!
"Aby zrozumieć ludzi trzeba starać się usłyszeć to, czego nigdy nie mówią i być może nigdy nie powiedzieliby"

Awatar użytkownika
Truskawka
Aktywny ✽✽✽
Posty: 739
Rejestracja: 20 lip 2011, 16:01
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: Bóle miesiączkowe

Post autor: Truskawka » 20 mar 2012, 14:56

A termoforek na Ciebie nie działa?
Łącze się z Tobą w bólu bo też mam okres ...
ale chyba nie az tak mocny jak TY....

Trzymam kciuki
Truskawka:)

Obrazek

Awatar użytkownika
milko
Początkujący ✽✽
Posty: 229
Rejestracja: 21 lut 2008, 12:56
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Leszno
Kontakt:

Re: Bóle miesiączkowe

Post autor: milko » 20 mar 2012, 15:26

Truskawka pisze:A termoforek na Ciebie nie działa?
Do tej pory nie bardzo, ale w tej chwili spróbuję wszystkiego... :cry:
"Aby zrozumieć ludzi trzeba starać się usłyszeć to, czego nigdy nie mówią i być może nigdy nie powiedzieliby"

Awatar użytkownika
Truskawka
Aktywny ✽✽✽
Posty: 739
Rejestracja: 20 lip 2011, 16:01
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: Bóle miesiączkowe

Post autor: Truskawka » 21 mar 2012, 11:23

i jak? mam nadzieję,że chociaz odrobinke dzis lepiej:)
Pozdrawiam:)
Truskawka:)

Obrazek

Awatar użytkownika
milko
Początkujący ✽✽
Posty: 229
Rejestracja: 21 lut 2008, 12:56
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Leszno
Kontakt:

Re: Bóle miesiączkowe

Post autor: milko » 21 mar 2012, 16:45

Truskawka, nie bardzo. Trafiłam do ginekologa, przy okazji dowiedziałam się że mam zapalenie przydatków i grzybicę pochwy. Dostałam antybiotyk i "narkotyk" do zwalczania bólu. Jeśli do piątku nie będzie lepiej czeka mnie szpital...
"Aby zrozumieć ludzi trzeba starać się usłyszeć to, czego nigdy nie mówią i być może nigdy nie powiedzieliby"

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Posty: 5135
Rejestracja: 29 kwie 2009, 12:58
Choroba: CD
województwo: małopolskie
miasto: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Bóle miesiączkowe

Post autor: Natuśka » 21 mar 2012, 20:45

No właśnie milko chciała spytać czy byłaś u ginekologa?
A no i czy to pierwszy taki incydent.
U mnie bolesne miesiączkowanie pojawiło się po moim zeszłorocznym zaostrzeniu... Co prawda nie za każdym razem, ale mnie wiecej co 2-3 okres mam podobnie jak Ty:
milko pisze:Jest mi niedobrze, już nawet zwymiotowałam i mam takie dziwaczne uczucie parcia na stolec...
Do tego jeszcze ból głowy, potwornie silne skurcze i jestem ugotowana...

milko, trzymaj się :przytul:
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

Awatar użytkownika
Truskawka
Aktywny ✽✽✽
Posty: 739
Rejestracja: 20 lip 2011, 16:01
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: Bóle miesiączkowe

Post autor: Truskawka » 22 mar 2012, 09:42

Ojej. ...:-(..w takim razie zdrówka życzę:)!!
Truskawka:)

Obrazek

Awatar użytkownika
milko
Początkujący ✽✽
Posty: 229
Rejestracja: 21 lut 2008, 12:56
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Leszno
Kontakt:

Re: Bóle miesiączkowe

Post autor: milko » 23 mar 2012, 15:02

Natuśka pisze:No właśnie milko chciała spytać czy byłaś u ginekologa?
A no i czy to pierwszy taki incydent.
Byłam u ginekologa dzisiaj... w poniedziałek rano mam się stawić na oddziale :cry:
Nie, to nie pierwszy, czasem zdarzały mi się takie incydenty. Swego czasu dostałam nawet leki antykoncepcyjne na wyregulowanie cyklu i złagodzenie objawów. Nieco pomogło, ale tylko na jakiś czas. Tak źle jak teraz, dawno nie było...
"Aby zrozumieć ludzi trzeba starać się usłyszeć to, czego nigdy nie mówią i być może nigdy nie powiedzieliby"

Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3162
Rejestracja: 17 lut 2008, 21:26
Choroba: CU u rodzica
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: obywatel świata
Kontakt:

Re: Bóle miesiączkowe

Post autor: maggie0278 » 27 mar 2012, 16:40

Kurcze, miałam zapalenie przydatków raz w życiu, ale bólu jaki towarzyszył temu zapaleniu nie da się zapomnieć.
Bolało jak diabli, pomagało mi trzymanie się w cieple, zawsze podkoszulek pod bluzą czy swetrem, zero stringów, czasem rajstopy pod spodnie.
I ulgę dawała mi poduszka elektryczna, chociaż mówi się, że jak jest zapalenie to nie powinno się go podsycać jak ognia i lepiej nie nagrzewać.
Ale czasami warto się wsłuchać w siebie, posłuchać co organizm podpowiada. Mnie bardzo ciągnęło do ciepła właśnie.
Oczywiście antybiotyki i przeciwbólowe też brałam.
Trzymaj się milko i zdrowiej :-)
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(
Włączono Infliksymab, który nie zaindukował remisji :(
Humira od września 2012r do maja 2013. REMISJA!
dodatkowo Astma Oskrzelowa (Alvesco, Zafiron, Ventolin)

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
Posty: 4274
Rejestracja: 06 sie 2006, 12:44
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie

Bolesne miesiączkowanie

Post autor: Raysha » 28 sty 2014, 13:18

Hej,

Mam do Was pytanie. Jakie tabletki przeciwbólowe polecacie na bolesne miesiączkowanie? Mam takie straszne bóle, że w jeden dzień dyskwalifikuje mnie to do pracy i nie jestem w stanie sięruszać, bo bolą mnie plecy, nogi i brzuch. Zażywałam kiedyś Naproxen 500 od ginekologa i było okej, potem jak chciałam u rodzinnego i gastrologa receptę to nikt nie chce dać z powodu Crohna, bo to bardzo szkodzi. Dali mi Naproxen 200 i nie mam pojęcia, czy to w ogóle cokolwiek zadziałało. Czasem przy miesiączkach mam silne wymioty, mdłości i wygląda to strasznie, albo z powodu okresu mi się tak działo, albo z powodu Naproxenu. Jeśli z Naproxenu to w takim razie kompletnie lek mi nie pomógł, bo miałam silne bóle pomimo trzech tabletek.

Co polecacie? Co lekarz by mógł mi przepisać?

Awatar użytkownika
Mala_Mi
Aktywny ✽✽✽
Posty: 751
Rejestracja: 18 lut 2013, 22:54
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Re: Bóle miesiączkowe

Post autor: Mala_Mi » 28 sty 2014, 13:47

Również mam bardzo bolesne miesiączki (ból brzucha, pleców, nóg, migrena + chęć wymiotowania) i mi pomaga Solpadine, ale nie wiem czy w Twoim przypadku można to brać? Jest to lek bez recepty.
29 września 2012r. - pierwszy objaw
24 października 2012r. - diagnoza CU
30 listopada 2012r. - resekcja jelita grubego, wyłonienie ileostomii
17 grudnia 2012r. - reoperacja z powodu ropnia w miednicy mniejszej, usuwanie zrostów
29 kwietnia 2013r. - operacja z powodu niedrożności jelita cienkiego spowodowana licznymi zrostami

Co dalej nie wiem, ale mam dość :(

W przyszłości planowane wytworzenie j-poucha.

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: 30 mar 2011, 12:19
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bóle miesiączkowe

Post autor: Baby » 28 sty 2014, 14:42

Raysha, ja mam takie miesiączki niestety do dziś. Mam zdiagnozowany PCOS od 15 lat leczony różnymi hormonami ale nadal bóle mam oraz wymioty. Biorę wtedy No-spę forte oraz Trmal albo Zaldiar.
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

Awatar użytkownika
ulka1986
Aktywny ✽✽✽
Posty: 652
Rejestracja: 09 lis 2013, 21:02
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Radomsko

Re: Bóle miesiączkowe

Post autor: ulka1986 » 28 sty 2014, 15:01

O jej przypomniały mi się te boleści.... Pamiętam jak w pracy mnie dopadlo... Szef spojrzał kazał mi zejść do swojego auta i osobiście zawiózł mnie do domu... Wtedy pomagał mi tylko ketonal , łóżko i oklady termoforem, bardzo ciepłe oklady... Ale wyleczylam się z tego ciążą, po porodzie okres nie robi mi już takich niespodzianek. Teraz wystarcza nospa. Raysha, współczuję ci. Spróbuj z tymi okladami i nospa....
sulfalazin en 2x2tab, ortanol w razie potrzeby,folio,tran,wit b kompleks,pentasa2x1gr(czopki) wymienne na salofalk 4g/60 ml(wlewka na noc)

Bądź takim typem człowieka,że gdy rano wstajesz, twoja stopa dotyka podłogi, diabeł w piekle mówi "O k... wstał"

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Posty: 5135
Rejestracja: 29 kwie 2009, 12:58
Choroba: CD
województwo: małopolskie
miasto: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Bóle miesiączkowe

Post autor: Natuśka » 28 sty 2014, 15:41

Zbyt ciepłe okłady itp. mogą też być niebezpieczne, więc wszystko należy robić z głową :wink:

Ja miałam masakryczne bóle menstruacyjne, mdłości i rygałam jak kot od czasu zaostrzenia w 2011 do czasu operacji w 2013. To, że mi minęło to jest jeden z większych pozytywów owego zabiegu.

Gdy miałam te bóle to żarłam Zaldiar, po którym miałam mdłości i garściami spasmolinę, która mi nie pomagała.

Raz dostałam od chirurga zastrzyki p/zakrzepowe na bóle menstruacyjne, bo mówił, że to może mieć związek z zaburzeniami ukrwienia w miednicy mniejszej i faktycznie przechodziłam to lżej, nie miałam tego uczucia totalnego odrętwienia, bólu (?) nóg, brzucha, nie miałam wrażenia, że mi coś tam zalega i naparza jak 150.
No ale na dłuższą metę tak nie można...
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
Posty: 4274
Rejestracja: 06 sie 2006, 12:44
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie

Re: Bóle miesiączkowe

Post autor: Raysha » 28 sty 2014, 19:12

Ginekolog mówi że ogólnie wszystko jest ok, mam tylko cyklicznie brac nystatne, bo mam przewlekłą grzybice co jakis czas i teraz dawki przypominajace, bo mam wyleczone to juz, ale przez leczenie CD zepsuło sie tam wszystko i bede miec juz takie problemy. Na okres to tylko przepisał mi buscopan i naproxen. Robił mi usg i cytologie i jest ok.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy Kobiece”