Bóle miesiączkowe

Szeroko rozumiane sprawy związane z miesiączką, jajeczkowaniem.. itp.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ulka1986
Aktywny ✽✽✽
Posty: 652
Rejestracja: 09 lis 2013, 21:02
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Radomsko

Re: Bóle miesiączkowe

Post autor: ulka1986 » 31 sty 2014, 11:07

Mi też ciąża pomogła. Piersi przed miesiaczka są tkliwe obolale i większe( a to w moim przypadku idzie na plus, bo jestem płaska jak deska :wink: ) ale to normalny mechanizm u każdej kobiety. Przed porodem na dzień przed okresem jak i w pierwszy jego dzień zamienialam się z zombi,a teraz boli tylko kość ogonowa i czasem promieniuje na udo, jednaa tabletka nospy daje radę, biegunki też mam przed każdym okresem a i przed jajeczkowaniem też są ale już tak nie boli ..... Dziewczyny jeśli zbliża wam się okres i zaczynacie cierpieć weźcie coś rozkurczowego już wcześniej zanim was zegnie w pół.....
sulfalazin en 2x2tab, ortanol w razie potrzeby,folio,tran,wit b kompleks,pentasa2x1gr(czopki) wymienne na salofalk 4g/60 ml(wlewka na noc)

Bądź takim typem człowieka,że gdy rano wstajesz, twoja stopa dotyka podłogi, diabeł w piekle mówi "O k... wstał"

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: 30 mar 2011, 12:19
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bóle miesiączkowe

Post autor: Baby » 31 sty 2014, 11:30

Dziękuje za rady i nadzieję że będzie lepiej.
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

Awatar użytkownika
CAMPARI34
Aktywny ✽✽✽
Posty: 939
Rejestracja: 30 kwie 2008, 18:12
Choroba: CD
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: zagranica

Re: Bóle miesiączkowe

Post autor: CAMPARI34 » 03 lut 2014, 13:13

Ja jutro dostanę ani nie piszę jak się czuję
:D

smutasek
Początkujący ✽✽
Posty: 77
Rejestracja: 06 lut 2014, 12:34
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

Re: Bóle miesiączkowe

Post autor: smutasek » 06 lut 2014, 21:53

U mnie okres, i dni przed okresem to męczarnia... Już na 3-4 dni przed moje piersi strasznie bolą, są nabrzmiałe jak nie wiem, do tego dochodzą częstsze wizyty w toalecie...oczywiście biegunki w większym stopniu niż zwykle. Ból się zaczyna już dzień przed. A biegunka trwa do 2 dnia okresu. W 1 dzień radzę sobie tylko przeciwbólowymi, wiem, że nie jest to dobre, ale normalnie się nie da wytrzymać, z bólu mogłabym chodzić po ścianach ;x w ruch idzie wtedy ibuprom max, czasami na dzień i na noc. W 2 dzień jak nie mam spokoju ,to podobnie. No-spa forte zupełnie mi nic nie daje! Jakbym cukierki łykała ...dlatego już dawno jej na okres nie stosowałam. Najgorzej mam jak zdarzy się, że nie mam przeciwbólowych. Gdy jestem w domu to jeszcze ujdzie, pozwijam się w łóżku z bólu, robię sobie okłady-chłodne/ ciepłe co przynosi ulgę, ale tylko na parę sekund. Raz zrobiłam głupotę i posmarowałam wzgórek łonowy ...Amolem :lol: Nie było to dobre, bo ból zaczął mi bardziej doskwierać niż wcześniej. Gorzej jak mam gdzieś wyjść, wtedy proszę kogoś ,aby kupił ibuprom max, lub apap ,stoperan. I tak jakoś to jest. Czasami nawet przeciwbólowe nic nie dają ... ale taki los kobiet..
Od jednego lekarza do drugiego.
Podejrzenie choroby Crohna.
_________
FOTOBLOG: www.determinujaca.fbl.pl

Awatar użytkownika
palula88
Początkujący ✽✽
Posty: 278
Rejestracja: 18 gru 2013, 13:58
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: małopolskie

Re: Bóle miesiączkowe

Post autor: palula88 » 07 lut 2014, 13:37

Kota ma racje, nawet w ulotce ibupromu jest napisane zeby nie stosowac przy zapaleniu jelit. Tez go wolalam uzywac bo ma wlasciwosci przeciwzapalne ale jak tylko dowiedzialam sie o chorobie to przestawilam sie na apap.
Imuran 100mg

Awatar użytkownika
Goga
Początkujący ✽✽
Posty: 148
Rejestracja: 22 sty 2014, 15:51
Choroba: CD u partnera
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków-okolice

Re: Bóle miesiączkowe

Post autor: Goga » 07 lut 2014, 22:20

Mi w bólach pomagał tylko ketonal i nic innego nie szło w grę. Wiem, że to cholerstwo straszne, ale tylko to mi pomagało. U mnie najgorsze były zawsze dwa pierwsze dni. Ale bóle miewałam takie, że potrafiłam nawet mdleć. Brałam jedną tabletkę i miałam spokój, a np Ibupromów MAX musiała bym wziasc chyba z 8.

Pisze w czasie przeszłym, ponieważ zaczeliśy z M myśleć o dziecku. Ginekolog zlecił różne badania w tym hormonów. Okazało się, że jakieś dwa mam zawyżone i zapisał lekarstwa. Przy następnym okresie nie bolało mnie już kompletnie nic.... :lol:
Zaprzyjaźniona z Crohnem u męża i z celiakią u siebie ...

Choroba to nie problem to wyzwanie...

Awatar użytkownika
roxxi92
Początkujący ✽✽
Posty: 187
Rejestracja: 23 sie 2010, 22:34
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Świętochłowice
Kontakt:

Re: Bóle miesiączkowe

Post autor: roxxi92 » 09 lut 2014, 22:08

milko pisze:Zawsze miesiączki przechodzę boleśnie, ale to co się dzieje dzisiaj to horror. Z bólu chodzę po ścianach... Jest mi niedobrze, już nawet zwymiotowałam i mam takie dziwaczne uczucie parcia na stolec...
Zawsze na tego rodzaju sensacje pomagał mi Nimesil, dziś wzięłam już 2, połączyłam to z Apapem i No - Spą ale bez efektu. Jakoś silniejszych środków chwilowo nie mam. Jestem bliska telefonu na pogotowie...
Ratunku!
Ja też miałam koszmarne bóle miesiączkowe, ginekolog zapisał mi tabletki anty- Microgynon, ból przeszedł całkowicie ;)
14.08.2013r. ileostomia ,
24.07.2014 ostatnia dawka Remicade
od 29.01.2015 Humira (3 dawki, złe samopoczucie)

Metypred 16mg, kwas foliowy, witaminki

Awatar użytkownika
ulka1986
Aktywny ✽✽✽
Posty: 652
Rejestracja: 09 lis 2013, 21:02
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Radomsko

Re: Bóle miesiączkowe

Post autor: ulka1986 » 10 lut 2014, 10:39

He ja miałam strasznie nie regularne okresy, raz cykl trwał 27 dni a raz nawet 46 i gin zapisał mi tablety anty.... Na wyrównanie, wzięłam je dwa dni i oblał mnie pot, zmiana tabsow na inne i wymioty... Kolejna zmiana i znów masakra.... Zrezygnowalam nigdy więcej tablet anty! A okres trochę się wyrównał mój przedział cyklu to 28-33 dni. I niech tak zostanie :roll:
sulfalazin en 2x2tab, ortanol w razie potrzeby,folio,tran,wit b kompleks,pentasa2x1gr(czopki) wymienne na salofalk 4g/60 ml(wlewka na noc)

Bądź takim typem człowieka,że gdy rano wstajesz, twoja stopa dotyka podłogi, diabeł w piekle mówi "O k... wstał"

smutasek
Początkujący ✽✽
Posty: 77
Rejestracja: 06 lut 2014, 12:34
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

Re: Bóle miesiączkowe

Post autor: smutasek » 11 lut 2014, 13:36

palula88 pisze:Kota ma racje, nawet w ulotce ibupromu jest napisane zeby nie stosowac przy zapaleniu jelit. Tez go wolalam uzywac bo ma wlasciwosci przeciwzapalne ale jak tylko dowiedzialam sie o chorobie to przestawilam sie na apap.
Wiem, że ibuprom źle działa, a nawet gdzieś czytałam ,że może przyczyniać się do zapaleń jelit...tylko co tu zrobić kiedy apapu musiałabym chyba zjeść z 5 tabletek i to na pół dnia, na kolejne dwa dni kolejne tabletki.. Nie wiem co wyszłoby zdrowiej...

Awatar użytkownika
Alishia
Aktywny ✽✽✽
Posty: 728
Rejestracja: 12 sty 2007, 19:34
Choroba: CD
województwo: opolskie
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Bóle miesiączkowe

Post autor: Alishia » 11 lut 2014, 21:30

Ja tak tylko wspomnę,że mój tata(lekarz)zawsze przestrzegał mnie przed ibupromem.Co prawda jest on też w ketonalu,który zdarza mi się zażywać,ale ponoć to największe gówno.
Na moje bóle miesiączkowe i tak nie pomogło by nic co jest bez recepty....

smutasek
Początkujący ✽✽
Posty: 77
Rejestracja: 06 lut 2014, 12:34
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

Re: Bóle miesiączkowe

Post autor: smutasek » 11 lut 2014, 21:57

Ketonal forte używałam tylko raz i to nie na bóle miesiączkowe, a kamicę nerkową. W szpitalu podawali mi go w kroplówce, później jak wracałam do domu czułam się strasznie senna i otępiona, ogółem bez energii. Przepisano mi go, ale nie tknęłam się więcej ani jednej tabletki ;) I tak sobie leży w domu w razie jakby co.
Od jednego lekarza do drugiego.
Podejrzenie choroby Crohna.
_________
FOTOBLOG: www.determinujaca.fbl.pl

Rozmeline
Początkujący ✽✽
Posty: 78
Rejestracja: 21 lip 2021, 12:36
Choroba: nie ustalono
województwo: łódzkie

Re: Bóle miesiączkowe

Post autor: Rozmeline » 19 cze 2023, 13:42

Szukam ginekologa z Rzeszowa z jakim mogę to skonsultować. borykam się z bolesnymi miesiączkami

Emilder
Początkujący ✽✽
Posty: 92
Rejestracja: 20 cze 2022, 11:43
Choroba: nie ustalono
województwo: opolskie

Re: Bóle miesiączkowe

Post autor: Emilder » 19 cze 2023, 14:13

Nie ma się z czego śmiać. Czy lekarz zasugerował ci badania pod kątem PCOS czy endometriozy ? Nie chodzi o "czarnowidztwo" ale dobrze by było takie badania zrobić.

W Rzeszowie możesz skonsultować to z panią doktor:
https://ginekolog-rzeszow.pl/

Pani doktor realizuje wizyty prywatnie ale i na narodowy fundusz zdrowia.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy Kobiece”