Bakteryjne zapalenie pochwy

Szeroko rozumiane sprawy związane z miesiączką, jajeczkowaniem.. itp.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃
Posty: 1591
Rejestracja: 23 wrz 2010, 12:59
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: z Polski

Bakteryjne zapalenie pochwy

Post autor: Alis » 26 lut 2012, 14:20

Po przyjmowaniu antybiotyku na helicobacter miałam najpierw grzybice pochwy a teraz lekarka pobrała mi wymaz i wyszły mi 2 bakterie, no i pani doktor powiedziała że organizm osłabiony po antybiotykach i od tego mam te bakterie, zapisała mi glubulki dopochwowe na 10 dni, zgodnie z antybiogramem, no i wcześniej brałam jeszcze furagin i w tych globulkach też jest. No i dzisiaj kończę kuracje, a nie czuję poprawy cały czas mam tam w środku dyskomfort, a rano mnie szczypie, czy to możliwe że te globulki nie pomogły skoro był antybiogram?? Czy to może tylko taki dyskomfort po leczeniu. Może ktoś miał podobne doświadczenia, będę wdzięczna za odpowiedz.



przeniosłam
Ostatnio zmieniony 26 lut 2012, 14:25 przez Alis, łącznie zmieniany 1 raz.
Leki: Pentasa granulat 2x1 g/Sanprobi Super Formuła 1x1/wcześniej Remicade

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃
Posty: 1591
Rejestracja: 23 wrz 2010, 12:59
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: z Polski

Re: Bakteryjne zapalenie pochwy

Post autor: Alis » 26 lut 2012, 14:46

justam pisze:Zależy jakie globulki, niektóre są takie co złuszczają i może być po nich jeszcze jakiś czas dyskomfort. Najlepiej skontaktuj się z lekarzem niech zbada i oceni. Czasami bakterie są uparte i trzeba będzie zadziałać na nie innym lekiem.
Takie robione globulki, a do lekarza pójdę ale musze 3 dni odczekać jak skończe kuracje i znowu posiew. napisałaś że bakterie sa uparte czyli wnioskuje, że jest mozliwość iż dalej je będe musiała leczyć, tylko że ja antybiotyków doustnych nie mogę brać, strasznie zle toleruje ale lekarka coś mówiła o domięśniowych.
Leki: Pentasa granulat 2x1 g/Sanprobi Super Formuła 1x1/wcześniej Remicade

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃
Posty: 1591
Rejestracja: 23 wrz 2010, 12:59
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: z Polski

Re: Bakteryjne zapalenie pochwy

Post autor: Alis » 26 lut 2012, 18:14

zawsze lactovaginal stosowałam
Leki: Pentasa granulat 2x1 g/Sanprobi Super Formuła 1x1/wcześniej Remicade

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃
Posty: 1591
Rejestracja: 23 wrz 2010, 12:59
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: z Polski

Re: Bakteryjne zapalenie pochwy

Post autor: Alis » 27 lut 2012, 13:21

Dzięki _Ray_, za poradę, w takim bądz razie zakupie to co mi poleciłaś.
Leki: Pentasa granulat 2x1 g/Sanprobi Super Formuła 1x1/wcześniej Remicade

Awatar użytkownika
leila
Doświadczony ❃
Posty: 1262
Rejestracja: 18 mar 2008, 18:24
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: ....

Re: Bakteryjne zapalenie pochwy

Post autor: leila » 27 lut 2012, 15:03

ja nie za bardzo lubie z tymi aplikatorami :roll: wole jakies globulki a co bym mogła kupic bez recepty na swedzenie i szczypanie?pare dni po okresie zaczeły sie takie objawy.czy moge na to lactovagical kupic czy cos innego?a nystatyna tez pomaga na takie swedzenie?
zepchnac chorobe na dalszy plan
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃
Posty: 1591
Rejestracja: 23 wrz 2010, 12:59
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: z Polski

Re: Bakteryjne zapalenie pochwy

Post autor: Alis » 27 lut 2012, 19:34

Myślę, że można na to lactovaginal no a jeżeli nie pomoże, to wiesz że niestety wizyta u ginekologa wskazana.
Leki: Pentasa granulat 2x1 g/Sanprobi Super Formuła 1x1/wcześniej Remicade

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃
Posty: 1591
Rejestracja: 23 wrz 2010, 12:59
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: z Polski

Re: Bakteryjne zapalenie pochwy

Post autor: Alis » 13 mar 2012, 16:23

Dalej mam problem :smutny: :smutny: :smutny: otóż po tym leczeniu na bakterie byłam na wizycie i lekarka mnie zbadała, no i bolało mnie bardzo w środku po lewej stronie a ona powiedziała, że to od badania i że wszystko jest ok, no i pobrała wymaz. W międzyczasie ja wkładałam lactovaginal bo tego co Ray polecało nie dostałam w aptece, no i to przynosiło mi ulgę, ale jak skończyłam to stosować to dalej mnie boli w środku po tej lewej stronie, no i coraz bardziej, a najlepsze jest to że dostałam jeszcze okres i nie wiem czy mogę jechać do tej lekarki z okresem :smutny: ale już wytrzymać nie mogę. A najlepsze jest to, że jak dzwoniłam i pytałam się o wymaz to wyszło wszystko ok, tak mi przez telefon powiedziała babka. Help :cry:
Leki: Pentasa granulat 2x1 g/Sanprobi Super Formuła 1x1/wcześniej Remicade

Awatar użytkownika
anak
Debiutant ✽
Posty: 19
Rejestracja: 27 maja 2010, 22:31
Choroba: CU w rodzinie
województwo: małopolskie
Lokalizacja: lublin
Kontakt:

Re: Bakteryjne zapalenie pochwy

Post autor: anak » 19 kwie 2012, 10:29

Mam pytanie dotyczące właśnie tego tematu ;Czy leki zażywne przez partnera chorego na cu mogą mieć wpływ na kobietę ? skoro sulfosalazyna działa na plemniki to czy kiedy się kochamy może to mieć wpływ na mnie ?często na drugi dzień pojawia się swedzenie i pieczenie w pochwie .Biore leki jest ok a kiedy się kochamy znów ten stan wraca. Nie uśmiecha mi się jechać cały czas na lekach ,a z wyżej wymienionej przyjemności nie mam zamiaru zrezygnować . Czekam na wyniki cytologi właśnie.
Żyj!-powiedziała nadzieja ..- bez Ciebie nie mogę ..-odparło cichutko życie.....

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3958
Rejestracja: 18 gru 2005, 17:53
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: 3 city
Kontakt:

Re: Bakteryjne zapalenie pochwy

Post autor: ranka » 22 kwie 2012, 20:29

obecnie uwaza sie ze nalezy leczyc antybiotykami doustnymi . globulki robione w aptece sa dosc szybko nietrwale.

Alis, infekcja bakteryjna pochwy wynika przede wszystkim z zaburzonej rownowagi tak wiec nalezy brac probiotyki, jesli mialas kiedys Lactovaginal to bierz dopochwowo a doustnie zgodnie z antybiogramem
Obrazek

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃
Posty: 1591
Rejestracja: 23 wrz 2010, 12:59
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: z Polski

Re: Bakteryjne zapalenie pochwy

Post autor: Alis » 30 maja 2012, 10:43

No i znowu mam zapalenie pochwy, ja już nie mam do tego sił :oops: :oops: :oops: pełno kasy wydanej na provagi, lactovaginal, jakieś kropelki citrosept, a problem dalej wraca... :cry: :cry: :cry:
Leki: Pentasa granulat 2x1 g/Sanprobi Super Formuła 1x1/wcześniej Remicade

ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy Kobiece”