Miesiączka a leki

Szeroko rozumiane sprawy związane z miesiączką, jajeczkowaniem.. itp.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
redss
Debiutant ✽
Posty: 2
Rejestracja: 26 cze 2011, 21:34
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Czarnków
Kontakt:

Miesiączka a leki

Post autor: redss » 03 gru 2011, 20:31

:cry:
Witam wszystkich, a w szczególności Panie.
Od 15 listopada biorę entocort 6mg, aziatopirynę 75mg, pentase 4x500mg, mam pytanie, kilka dni po wprowadzeniu aziatopiryny pojawiły się straszne mdłości i jadłowstręt, do zjedzenia choć kromki chleba musiałam się strasznie zmuszać, nudności trochę ucichły, okres mi się spóźnia, zastanawiam się czy to normalne, w ciąży nie jestem, ponieważ nie współżyłam jeszcze z chłopakiem, proszę o pomoc
zapomniałam dodać, niedawno miałam robiony rezonans, okazało się, że w kolejnym miejscu zaczął się robić kolejny stan zapalny, tydzień temu miałam badania krwi, OB i CRP spadło, wszystko w normie
Twój Crohn :)

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Miesiączka a leki

Post autor: Mamcia » 03 gru 2011, 21:02

Każda choroba, a na pewno zaostrzenie CD może wpłynąć na miesiączkowanie. Wiele kobiet traci miesiączkę odchudzając się, a w CD samo niedożywienie może powodować takie efekty. Nie jest to raczej wpływ leczenia, ale samej choroby. Natomiast dziwi mnie bardzo oszczędne dawkowanie leków, bo entocort w dawce podstawowej to 9 mg, a dopiero potem się schodzi. Pentasa 2 g także jest dawka raczej podtrzymującą, a nie terapeutyczny. należy zaznaczyć, że wg literatury przewlekle przyjmowanie 5-ASA nie wydłuża remisji.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy Kobiece”