A tez się pośmiejcie

Szeroko rozumiane sprawy związane z miesiączką, jajeczkowaniem.. itp.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
monika1985
Początkujący ✽✽
Posty: 111
Rejestracja: 13 cze 2011, 08:30
Choroba: nie ustalono
województwo: opolskie
Lokalizacja: opole
Kontakt:

A tez się pośmiejcie

Post autor: monika1985 » 26 lis 2011, 10:44

Nie wiem czy to aż takie śmieszne ale opiszę wam mega ciekawą sytuację. Miesiączkuję chyba od ósmej klasy podstawówki. Zawsze regularność jak w zegarku. Kompletnie żadnych opóźnień itp. W wieku 22 lat urodziłam dziecko i zdecydowałam się na branie tabletek antykoncepcyjnych. Niestety, plamienia , krwawienia i tak na przemian. Problemy z wchłanianiem albo inny czort. Brałam chyba z 10 rodzajów tabletek. Od maja miesiączkuję nie regularnie. Miałam 3 miesiączki od maja do listopada. Wybrałam się z tym do ginekologa. Pani bardzo zabawna stwierdziła byśmy z mężem "korzystali " :-) . Od półtorej roku staramy się o drugie dziecko. Przedstawiłam jej również ten problem. W odpowiedzi usłyszałam że "sex uprawia się dla przyjemności " . Dziecko ma być efektem. Reasumując, trzymiesięczne opóźnienia w miesiączkach są "normalne" a dziecka nie należy planować :razz:
Najśmieszniejsze że mogła to chociaż zwalić na stres itd. Ale nie. Pani ginekolog uważa że tak ma być

Awatar użytkownika
malapkasia
Znawca ❃❃
Posty: 2859
Rejestracja: 24 maja 2010, 11:31
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin/Bełżyce/Łuszczów

Re: A tez się pośmiejcie

Post autor: malapkasia » 26 lis 2011, 11:08

zmień ginekologa :doh:
tyle w tym temacie.. bo brak słów...
"Aby być szczęśliwym z mężczyzną, trzeba go bardzo dobrze rozumieć i trochę kochać. Aby być szczęśliwym z kobietą, trzeba ją bardzo kochać i w ogóle nie próbować zrozumieć"
imuran, entocort 3mg, novothyral

monika1985
Początkujący ✽✽
Posty: 111
Rejestracja: 13 cze 2011, 08:30
Choroba: nie ustalono
województwo: opolskie
Lokalizacja: opole
Kontakt:

Re: A tez się pośmiejcie

Post autor: monika1985 » 18 sty 2012, 13:25

odświeżam temat :-)
Kontynuując moje kobiece perypetie przestrzegam przed lekceważeniem. Jak to mój mąż powiada "ja zawsze jestem najmądrzejsza" i uwierzyłam pani ginekolog że trzymiesięczne dostawy w miesiączki są normalne. Miesiączka już się wyregulowała ( i tu pani doktor miała rację). Teraz mam ful wypas krwawienia. Po skończonej miesiączce drugą dostałam dwa dni później i trwa w najlepsze. na ostatniej wizycie stwierdziła że jest niewielki stan zapalny , ale organizm musi sobie z nim sam poradzić. No i chyba nie poradził :cry:
Nie sa to typowe krwawienia miesiączkowe. Początkowo obserwowałam je podczas wysiłku ( ot robienie kupy) Teraz śluzówka lekko krwawi cały czas . Z przykrością stwierdzam - zaczynam się sypać a mam dopiero 27 lat :smutny:

Awatar użytkownika
hannon
Początkujący ✽✽
Posty: 62
Rejestracja: 14 wrz 2011, 21:20
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Kraina Łagodności

Re: A tez się pośmiejcie

Post autor: hannon » 18 sty 2012, 22:17

Kochana zmień lekarza...mi lekarze przepisywali różne hormony, bo też miałam problem z ciągłym krawieniem, ale nikt nie skierował mnie na konkretne badania. Skutkiem tego był dość duży mięśniak i taki krwotok, że cieszę się że żyję.
ciekawe...
kogo widzisz, gdy na mnie patrzysz...

Awatar użytkownika
ewkunia
Doświadczony ❃
Posty: 1030
Rejestracja: 05 kwie 2008, 12:53
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: pomorskie
Lokalizacja: z Nibylandii:)

Re: A tez się pośmiejcie

Post autor: ewkunia » 18 sty 2012, 22:59

zmień lekarza!
Ewkunia; biorę: nic; brałam :Asamax Imuran, Pentasę, Metronizadol, Encorton, Salofalk, Jucolon, wlewki z hydrokortyzonem,..., and many more ;p ważę 60kg/169cm, mam notorycznie stany podgorączkowe;/ Moje jelita źle znoszą mesalazynę.

Awatar użytkownika
magda281
Znawca ❃❃
Posty: 2474
Rejestracja: 20 gru 2007, 11:55
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: okolice warszawy

Re: A tez się pośmiejcie

Post autor: magda281 » 19 sty 2012, 00:36

dokładnie -zmień lekarza-ja biore leki na krwawienia od pól roku i dopiero teraz jest poprawa.
Kto nadzieje w innych pokłada,celu nie osiąga.

Awatar użytkownika
ewkunia
Doświadczony ❃
Posty: 1030
Rejestracja: 05 kwie 2008, 12:53
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: pomorskie
Lokalizacja: z Nibylandii:)

Re: A tez się pośmiejcie

Post autor: ewkunia » 19 sty 2012, 20:21

u mnie takie dziwne krwawienia skończyły się diagnozą PCOS :> uważaj!
Ewkunia; biorę: nic; brałam :Asamax Imuran, Pentasę, Metronizadol, Encorton, Salofalk, Jucolon, wlewki z hydrokortyzonem,..., and many more ;p ważę 60kg/169cm, mam notorycznie stany podgorączkowe;/ Moje jelita źle znoszą mesalazynę.

Awatar użytkownika
Chudziakowa
Aktywny ✽✽✽
Posty: 605
Rejestracja: 23 mar 2012, 20:25
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: A tez się pośmiejcie

Post autor: Chudziakowa » 17 kwie 2012, 21:41

No to znalazłam co szukałam. Bałam się że zemną się coś dzieje ale widze że jelita i jajniki jakoś się łącza. Mi właśnie zaczeły się przestoje w miesiączkowaniu, ciekawie i jak u mnie się ten wątek chorobowy się rozwinie
27.02.2012 operacja,usunięte jelito kręte wraz z kątnicą. Od 28.03.12-Remicade

xksenax22
Debiutant ✽
Posty: 5
Rejestracja: 08 gru 2013, 22:26
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: A tez się pośmiejcie

Post autor: xksenax22 » 09 gru 2013, 19:19

Mimo wszystko myślę, że warto odwiedzić może jeszcze jednego specjalistę ginekologii. Nie jestem do końca przekonana co do metod i rad twojej pani doktor. A wizyta u innego ginekologa może przynieść pozytywne efekty ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy Kobiece”