Brak miesiączki

Szeroko rozumiane sprawy związane z miesiączką, jajeczkowaniem.. itp.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kalka_96
Znawca ❃❃
Posty: 2119
Rejestracja: 24 lip 2011, 14:08
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: K-w

Brak miesiączki

Post autor: kalka_96 » 02 lis 2011, 19:22

Cześć!
Nie znalazłam do tej pory odowiedzi na moje pytanie. Od lipca tego roku mam zdjagnozowanego Crohna, byłam bardzo nie dożywiona, potem karmina przez sonde przez 5 tygodni, piję nutridrinki i od tego czasu przytylam 15 kg. Z zeszlotygodniowego badania histopatologicznego po kolonogastroskopi wyszła remisja. Brałam Metypred do września. Od lipca nie mam miesiączki a jak do tej pory od dwóch lat miesiączkowałam regularnie. Teraz jej nie ma, lekarze powiedzieli że to po Metypredzie i trzba czekać, jak długo jeszcze mam czekać? Boje sie iśc do ginekologa, jeszcze nigdy nie byłam i nie mam zamiaru ale jak mus to mus. Narazie jeszcze czekam na tą miesiaczkę. Miałyście podobny przypadek? Odpowiedzcie i podniescie mnie trochę na duchu :]
Pozdrawiam :*

Natalka
Weteran ✿
Posty: 4895
Rejestracja: 19 kwie 2007, 13:54
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Brak miesiączki

Post autor: Natalka » 02 lis 2011, 19:37

zajrzyj tutaj viewtopic.php?t=2174&highlight=sterydy+okres
niedożywienie i sterydoterapia jak najbardziej mogą wpłynąć w ten sposób na cykl, też miałam podobnie, raz nie miałam okresu przez 140 dni a drugim razem 120 dni, byłam wtedy w okropnym zaostrzeniu i wyniszczeniu, 39 kg przy 161 cm wzrostu. Wróciło do normy jak się odżywiłam :wink: u ginekologa nie byłam z tym problemem wtedy.
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

atabe
Aktywny ✽✽✽
Posty: 863
Rejestracja: 28 kwie 2010, 10:31
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: kobyla łąka

Re: Brak miesiączki

Post autor: atabe » 06 lis 2011, 20:31

Moja córka po dużym spadku wagi i dużych dawkach sterydów takze miała problem z miesiączką. Ale po odzyskaniu wagi i zejściu ze sterydów po jakimś czasie wszystko wróciło do normy. Lekarz po konsultacji także radził poczekać, aż organizm się odbuduje i wtedy z reguły sam ruszy.

Awatar użytkownika
dariah4
Aktywny ✽✽✽
Posty: 634
Rejestracja: 27 gru 2010, 10:38
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: Brak miesiączki

Post autor: dariah4 » 07 lis 2011, 09:52

Ja przez jakiś czas od zdiagnozowania nie miałam miesiączki. Najpierw schudłam ponad 10 kg to wiadomo cykl się zaburzył, no a potm jeszcze kilka miesięcy na sterydach i miesiączki też czasami nie miałam, albo w ogóle jakoś nieregularnie były. Jeśli jednak się bardzo tym martwisz, to może warto przejść się do ginekologa. :wink:
Leki: Asamax 500 4x2

" [...] twoje blizny są twoją siłą."
Paul Coelho

kalka_96
Znawca ❃❃
Posty: 2119
Rejestracja: 24 lip 2011, 14:08
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: K-w

Re: Brak miesiączki

Post autor: kalka_96 » 10 lis 2011, 10:25

Dziewczyny, dzisiaj się pojawiła po 133 dniach :p
Cieszę się :] I dziękuję za odpowiedzi

Olcia24
Początkujący ✽✽
Posty: 125
Rejestracja: 18 paź 2011, 20:41
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: k.Słupska
Kontakt:

Brak Miesiączki po sterydach

Post autor: Olcia24 » 08 mar 2012, 11:53

Proszę napiszcie mi czy to normalne, że po odstawieniu leków -metypred nie dostaje sie miesiączki, ja go brałam ponad 7 miesiecy i teraz nie mam okresu juz 13 dni. Mój lekarz mowił ze może sie tak być ale ja nie wiem co z tym robić...?

scaliłam
Ostatnio zmieniony 08 mar 2012, 14:11 przez Olcia24, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: 30 mar 2011, 12:19
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Brak miesiączki

Post autor: Baby » 08 mar 2012, 12:14

Proszę napiszcie mi czy to normalne, że po odstawieniu leków -metypred nie dostaje sie miesiączki, ja go brałam ponad 7 miesiecy i teraz nie mam okresu juz 13 dni. Mój lekarz mowił ze może sie tak być ale ja nie wiem co z tym robić...?
13 dni to nie tak duzo. Musisz poczekać. Jeśli miesiączka będzie spóźniała się ponad miesiąc (zakładając że nie jesteś w ciąży) zapisz się koniecznie do ginekologa-endokrynologa. Za pewne zrobią Ci badania hormonalne, USG i zobaczą czy tu nie leży wina.
Ostatnio zmieniony 08 mar 2012, 16:05 przez Baby, łącznie zmieniany 1 raz.
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: 30 mar 2011, 12:19
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Brak miesiączki

Post autor: Baby » 08 mar 2012, 15:49

Egzistenz pisze: PCOS? No chyba trochę dziewczynę nastraszyłaś.. Z jej postu wynika, że to sytuacja posterydowa, a Ty troche mocny kaliber przedstawiasz..
Bez przesady przecież podałam tylko jedną z opcji najmniej prawdopodobna ale istniejącą. Ja mam PCOS i nie widzę w tym nic strasznego. Żyję, łykam leki i jest ok.
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: 30 mar 2011, 12:19
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Brak miesiączki

Post autor: Baby » 08 mar 2012, 16:03

Różni ludzie sa na forum. Nigdy nie wiadomo co sobie ktoś dobierze do głowy. Dla mnie to zwykłe, niepotrzebne straszenie dziewczyny, która wystarczająco się niepokoi brakiem okresu.



Już nie straszę, nie ma tej informacji ;) Olu nie ma co się niepokoić. Jak pisze Egzistenz najprawdopodobniej to wina sterydów które potrafią rozregulować nasz organizm :) Jedyną kompetentną osoba która może się wypowiedzieć w tym temacie jest lekarz. Każdy organizm inaczej na leki reaguje.
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy Kobiece”