Klimakterium u CUDaczek

Szeroko rozumiane sprawy związane z miesiączką, jajeczkowaniem.. itp.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
doelli
Aktywny ✽✽✽
Posty: 501
Rejestracja: 03 gru 2007, 17:20
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Klimakterium u CUDaczek

Post autor: doelli » 18 wrz 2011, 13:05

Ponad rok temu zaczęłam nieregularnie mieć miesiączki i kiedy poszłam w końcu do ginekologa stwierdził,że zaczynam mieć klimakterium, jeden jajnik już jest nieaktywny Zaskoczyło mnie to, bo miałam dopiero 42 lata. Poczytałam troszkę po internecie i znalazłam info,że rzeczywiście kobiety, które chorują na choroby immunologiczne i jak są szczupłe mogą wcześniej wchodzić w fazę "opadania płatków"...trochę mnie to szokło,że to już, nie mam jakiś drastycznych objawów poza nieregularnymi miesiączkami, sporadycznymi nocami bez spańka, gorzej jest z psyche, hormony mam tak rozregulowane,że moje nastroje zmieniają się, jak w kalejdoskopie, najgorsze są te załamkowe,depresyjne...,nie idę do lekarza,bo mam nadzieję,że w końcu się uspokoi wszystko, ale strasznie mnie to wykańcza...
doelli
Jak dobrze, że jesteście!

Awatar użytkownika
Ania406
Doświadczony ❃
Posty: 1354
Rejestracja: 02 cze 2008, 23:22
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Znienacka

Re: Klimakterium u CUDaczek

Post autor: Ania406 » 18 wrz 2011, 13:54

doelli pisze:nie idę do lekarza,bo mam nadzieję,że w końcu się uspokoi wszystko
I to jest błąd. Po co się tak męczysz? Idź do lekarza - ustalcie terapię hormonalną i inne leczenie, które jest Ci potrzebne. Po co masz się męczyć skoro istnieją sposoby na to, by menopauzę przechodzić lekko i spokojnie. :)
Care for life and physical health, with due regard for the needs of others and the common good, is concomitant with respect for human dignity.

Awatar użytkownika
doelli
Aktywny ✽✽✽
Posty: 501
Rejestracja: 03 gru 2007, 17:20
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Klimakterium u CUDaczek

Post autor: doelli » 18 wrz 2011, 14:21

Raczej hormonalki nie mogę,bo mam małe mięśniaki,istnieje niebezpieczeństwo,że przy terapii hormonalnej mogą zacząć rosnąć.
doelli
Jak dobrze, że jesteście!

Awatar użytkownika
Ania406
Doświadczony ❃
Posty: 1354
Rejestracja: 02 cze 2008, 23:22
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Znienacka

Re: Klimakterium u CUDaczek

Post autor: Ania406 » 18 wrz 2011, 14:42

doelli, jak pójdziesz do lekarza, to na pewno się dowiesz, co możesz stosować, a czego nie. Aktualnie cierpisz i gdybasz, a wystarczy iść na wizytę i omówić wszystko ze specjalistą, żeby wiedzieć co dalej. Może akurat hormony nie, ale inna terapia pomoże na Twoje dolegliwości- metod jest wiele.
Leczyłaś jakoś te mieśniaki? Embolizacja? Wyłuszczanie?
Naprawdę zachęcam Cię, żebyś wybrała się do lekarza. Po co się męczyć, kiedy można sobie pomóc :)
Care for life and physical health, with due regard for the needs of others and the common good, is concomitant with respect for human dignity.

Awatar użytkownika
Chudziakowa
Aktywny ✽✽✽
Posty: 605
Rejestracja: 23 mar 2012, 20:25
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Klimakterium u CUDaczek

Post autor: Chudziakowa » 17 kwie 2012, 21:49

Właśnie zaczeła mi się spóżniać miesiączka i myśle że też zaczynam tą faze życia. Tym bardziej że mam ciągłe zaostrzenia i żle to znosze :oops:
Jutro przegląd podwozia u ginekologa
27.02.2012 operacja,usunięte jelito kręte wraz z kątnicą. Od 28.03.12-Remicade

Awatar użytkownika
nitosia
Początkujący ✽✽
Posty: 218
Rejestracja: 30 sty 2012, 21:59
Choroba: CU
województwo: podlaskie
Lokalizacja: Suwałki

Klimakterium a FSH

Post autor: nitosia » 12 maja 2012, 08:29

Kilka dni temu byłam u ginekologa. Po zbadaniu okazało się, że moja macica w ciagu roku zmniejszyła się o ponad jeden centymetr. Nie miesiączkuję od lipca ubiegłego roku. Lekarka kazała mi zrobić badanie poziomu FSH. I wyszły takie oto wyniki:
FSH 71,56 mIU/ml
Znaczy chyba już jednak menopauza? Lekarz proponuje mi HTZ, a ja boję się też przypadkowej ciąży. Czy przy takich wynikach mam "szansę" na ciążę?
I czy powinnam zdecydować się na tę HTZ? Lekarka kazała mi się zastanowić. Poza brakiem miesiączek i gorszym snem nic mi nie dolega.
Salaza 4x1
Solderol 2x mc
Contix1x1
Metypred




CU zdiagnozowane sierpień 2011

...............................................

Pisanie to moja pasja :)
http://drobnochwile.wordpress.com

ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy Kobiece”