Problem z pęcherzem moczowym

Szeroko rozumiane sprawy związane z miesiączką, jajeczkowaniem.. itp.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
anusia
Aktywny ✽✽✽
Posty: 850
Rejestracja: 29 sty 2010, 16:54
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: tomaszów lubelski
Kontakt:

Problem z pęcherzem moczowym

Post autor: anusia » 29 sty 2011, 22:32

Proszę o pomoc bo kto jak nie Wy mnie wysłuchacie :cry: Mój problem polega na tym,że od kilku m-cy dokładnie nie pamiętam , kiedy mam okres w gratisie dostaję również zapalenie pęcherza,tak myślę ,że to zapalenie bo jak idę do toalety z moczem to oczy dosłownie na wierzch mi wychodzą ,taki ból przeszywający ,że mój crhon ostatnio się nie umywa.Zdarza sie to tylko wtedy kiedy miesiączkuję i ostatnio to nawet nie mogę zdążyć do łazienki ,bo jak pomyślę ,że chcę siku to muszę już i koniec i niestety nie zawsze zdąże.Badania moczu są w porządku , u ginekologa byłam ostatnio ,to przyplątało się jakieś zapalenie ,dostałam czopki Gynalgin, które brałam przez 10 dni i niby miało pomóc bo pani ginekolog powiedziała ,że to może z tego zapalenia też dawać takie objawy .Niestety okres mam już 3 dzień i dzisiaj jest troche lepiej tzn.nie zsikałam sie w gacie ani razu ,ale dalej boli .Wczorajszy dzień i noc myślałam ,że się wykończę tak mi dało do wiwatu ,że teraz już nie wiem co mam z tym robić i do jakiego lekarza iść....
imuran ,asamax ,kontracept
HUMIRO OBYŚ JUŻ NIGDY NIE BYŁA MI POTRZEBNA !Znów będziesz ze mną :) Jesteśmy razem od 18 marca (ja i humira )

Awatar użytkownika
malapkasia
Znawca ❃❃
Posty: 2859
Rejestracja: 24 maja 2010, 11:31
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin/Bełżyce/Łuszczów

Re: Problem z pęcherzem moczowym

Post autor: malapkasia » 29 sty 2011, 22:41

anusia, a boli poza sikaniem? :neutral: może to jakieś zapalenie na które nie wystarczy gynalgin... idź do niej i powiedz, że nie pomogło, niech da Ci coś mocniejszego... podejrzewam, że to zapalenie, które ona chciała zwalczyć tylko globulkami do odbudowania flory, mi przy tym kazała też odstawić cukier i słodycze i pić dużo wody.. i choć ona wie, że boli ale mówiła o płukaniu organizmu ogólnie... a i jeszcze, żeby jogurty naturalne jeść..
"Aby być szczęśliwym z mężczyzną, trzeba go bardzo dobrze rozumieć i trochę kochać. Aby być szczęśliwym z kobietą, trzeba ją bardzo kochać i w ogóle nie próbować zrozumieć"
imuran, entocort 3mg, novothyral

Awatar użytkownika
Alutka86
Doświadczony ❃
Posty: 1576
Rejestracja: 08 lip 2010, 09:46
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Problem z pęcherzem moczowym

Post autor: Alutka86 » 29 sty 2011, 23:04

Idż koniecznie do gina.. Może to być od zapalenia w pochwie, które nie zostało wyleczone do końca..
Nie marnuj uśmiechu dla siebie samego!!!

Awatar użytkownika
anusia
Aktywny ✽✽✽
Posty: 850
Rejestracja: 29 sty 2010, 16:54
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: tomaszów lubelski
Kontakt:

Re: Problem z pęcherzem moczowym

Post autor: anusia » 29 sty 2011, 23:12

No pójdę za kilka dni pewnie jak już okres się skończy ,ale zastanawiam sie może do jakiegoś urologa czy cuś ? już sama nie wiem ,ale powiem ,że już bym wolała chyba mieć kolonkę niż okres z gratisem .Już ze 2 miesiace łykam żuravit + urosept i dalej efektów nie ma ,już mi pomysłów brak :cry:
imuran ,asamax ,kontracept
HUMIRO OBYŚ JUŻ NIGDY NIE BYŁA MI POTRZEBNA !Znów będziesz ze mną :) Jesteśmy razem od 18 marca (ja i humira )

Awatar użytkownika
anusia
Aktywny ✽✽✽
Posty: 850
Rejestracja: 29 sty 2010, 16:54
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: tomaszów lubelski
Kontakt:

Re: Problem z pęcherzem moczowym

Post autor: anusia » 29 sty 2011, 23:23

Ja biore no-spę forte ale ona nic nie pomaga ,a moze ten Rovatinex lepszy zapytam gina jak pójdę .tola, mnie nie piecze jak sikam ,tak boli jakby ktoś mi środek wyrywał ,już wolę w te dni crohna za przyjaciela :neutral:
imuran ,asamax ,kontracept
HUMIRO OBYŚ JUŻ NIGDY NIE BYŁA MI POTRZEBNA !Znów będziesz ze mną :) Jesteśmy razem od 18 marca (ja i humira )

Awatar użytkownika
malapkasia
Znawca ❃❃
Posty: 2859
Rejestracja: 24 maja 2010, 11:31
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin/Bełżyce/Łuszczów

Re: Problem z pęcherzem moczowym

Post autor: malapkasia » 29 sty 2011, 23:24

tola, wiem wiem, ja prawie płakałam jak mi się siusiu chciało :smutny:
anusia, a spróbuj zadzwonić do niej w poniedziałek, może wcale nie trzeba będzie Cie badać, więc możesz tylko po receptę pójść, po co się męczyć ? ja też wtedy pojechałam po receptę z okresem... wcześniej zadzwoniłam oczywiście...
i to prawda kolonka przy tym to pikuś.... Pan pikuś :razz:
warto to wyleczyć do końca, żeby nie było nawrotu...

ja wiem czy Nospa na to? raczej etam...
"Aby być szczęśliwym z mężczyzną, trzeba go bardzo dobrze rozumieć i trochę kochać. Aby być szczęśliwym z kobietą, trzeba ją bardzo kochać i w ogóle nie próbować zrozumieć"
imuran, entocort 3mg, novothyral

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Posty: 5135
Rejestracja: 29 kwie 2009, 12:58
Choroba: CD
województwo: małopolskie
miasto: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Problem z pęcherzem moczowym

Post autor: Natuśka » 30 sty 2011, 00:10

Hmm...
Jeśli objawy ze strony pęcherza moczowego są tylko podczas miesiączki, to może to być spowodowane właśnie menstruacją. Bóle brzucha, częste i czasem bolesne oddawanie moczu może poprzedzać miesiączkę, ale i występować podczas niej. Z jednej strony faktycznie: może to być jakaś infekcja dróg moczowych, ale nie koniecznie, jeśli objawy potem znikają.
Jak to się fajnie nazywa- PMS :maruda:
Ja tak miałam przez jakiś rok czasu - bóle pęcherza, wszystkiego co było możliwe, kłucie, szarpanie, szczypanie, miałam wrażenie jakbym piaskiem sikała i jeszcze dochodziły bóle okolicy kości krzyżowej. Chodziłam nawet po 5 razy w ciągu godziny do toalety, a i czasem też mi trochę poleciało :neutral:
W sumie samo mi to ustąpiło. Brałam niby Furagin, ale to na nic mi się zdawało- tak do picu :wink:
Dobrze, że masz wyniki moczu w normie- to poniekąd uspokaja, lecz niepewność przeraża- wiem.
Nie zaszkodzi jeśli pójdziesz do specjalisty, jeśli to ma Cię uspokoić :smile:
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

Awatar użytkownika
anusia
Aktywny ✽✽✽
Posty: 850
Rejestracja: 29 sty 2010, 16:54
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: tomaszów lubelski
Kontakt:

Re: Problem z pęcherzem moczowym

Post autor: anusia » 01 lut 2011, 12:48

Hej :roll: dziewczynki odebrałam cytologię jest dobra ,czyli ginekologicznie wszystko w porządku no więc teraz trzeba mi szukać porządnego urologa ,jako że mieszkam w małej mieścinie i w tomaszowie niestety takowego nie ma ,stąd moja prośba do Was o namiary na kogoś w Lublinie lub w Zamościu ,może miałyście styczność i podpowiecie mi jakieś nazwisko. :roll: Wiem ,że na Was mogę liczyć...Pozdrawiam
imuran ,asamax ,kontracept
HUMIRO OBYŚ JUŻ NIGDY NIE BYŁA MI POTRZEBNA !Znów będziesz ze mną :) Jesteśmy razem od 18 marca (ja i humira )

Awatar użytkownika
malapkasia
Znawca ❃❃
Posty: 2859
Rejestracja: 24 maja 2010, 11:31
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin/Bełżyce/Łuszczów

Re: Problem z pęcherzem moczowym

Post autor: malapkasia » 01 lut 2011, 15:01

hmmm... urolog Lublin.. Jach-Siwek B. robi badania urodynamiczne w Centermedzie na Weteranów 46 na NFZ, trzeba by zadzwonić i zapytać czy też wizyty są... ewentualnie dr Rajca tez bardzo fajny gościu, starszy, ale przemiły:) z tego co pamiętam to przyjmuje 3 albo 4 razy w tyg i praktycznie z dnia na dzień da rade się zapisać :) to są pewniaki ;)
"Aby być szczęśliwym z mężczyzną, trzeba go bardzo dobrze rozumieć i trochę kochać. Aby być szczęśliwym z kobietą, trzeba ją bardzo kochać i w ogóle nie próbować zrozumieć"
imuran, entocort 3mg, novothyral

Awatar użytkownika
anusia
Aktywny ✽✽✽
Posty: 850
Rejestracja: 29 sty 2010, 16:54
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: tomaszów lubelski
Kontakt:

Re: Problem z pęcherzem moczowym

Post autor: anusia » 01 lut 2011, 18:51

malapkasia, ok dzięki poszukam w internecie coś o tych lekarzach :wink:
imuran ,asamax ,kontracept
HUMIRO OBYŚ JUŻ NIGDY NIE BYŁA MI POTRZEBNA !Znów będziesz ze mną :) Jesteśmy razem od 18 marca (ja i humira )

Awatar użytkownika
biedronka24
Aktywny ✽✽✽
Posty: 663
Rejestracja: 09 wrz 2007, 21:02
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: podlaskie
Lokalizacja: białystok

Re: Problem z pęcherzem moczowym

Post autor: biedronka24 » 01 lut 2011, 19:08

Anusia a czy diagnozował Cię ktoś w kierunku endometriozy?
Salofalk 500 2 x 3 tabl., Contracid 40 mg, Telfexo 180, Cortare 250, Oxodil, Ventolin.

Awatar użytkownika
anusia
Aktywny ✽✽✽
Posty: 850
Rejestracja: 29 sty 2010, 16:54
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: tomaszów lubelski
Kontakt:

Re: Problem z pęcherzem moczowym

Post autor: anusia » 01 lut 2011, 19:34

biedronka24, nie ,ale wczoraj rozmawiałam co prawda tylko przez telefon ze swoim szwagrem ginekologiem,powiedział mi że raczej skłaniał by się ku problemom urologicznym .No i już nie wiem co mam robić ,a jakie badaniA trzeba zrobić w tym kierunku?
imuran ,asamax ,kontracept
HUMIRO OBYŚ JUŻ NIGDY NIE BYŁA MI POTRZEBNA !Znów będziesz ze mną :) Jesteśmy razem od 18 marca (ja i humira )

Awatar użytkownika
biedronka24
Aktywny ✽✽✽
Posty: 663
Rejestracja: 09 wrz 2007, 21:02
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: podlaskie
Lokalizacja: białystok

Re: Problem z pęcherzem moczowym

Post autor: biedronka24 » 01 lut 2011, 20:27

Nie wiem dokładnie jakie badania trzeba zrobić. Musiałabyś pogadać z ginekologiem. Ta endometrioza to taka moja luźna myśl - po prostu fakt, że ból występuje w czasie miesiączki trochę mi to zasugerował.
Może tutaj coś doczytasz. http://www.endometrioza.sos.pl/content/view/43/62/
Mam nadzieję, że to nie endometrioza cię meczy, ale może warto byłoby porozmawiać z lekarzem.
Salofalk 500 2 x 3 tabl., Contracid 40 mg, Telfexo 180, Cortare 250, Oxodil, Ventolin.

Awatar użytkownika
anusia
Aktywny ✽✽✽
Posty: 850
Rejestracja: 29 sty 2010, 16:54
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: tomaszów lubelski
Kontakt:

Re: Problem z pęcherzem moczowym

Post autor: anusia » 01 lut 2011, 20:56

biedronka24, ale mnie nastraszyłaś tą endo ... coś tam nawet wymówić trudno ,wcale mi sie to nie podoba :razz: Postaram się oddać w ręce dobrych lekarzy niech szukają może coś znajdą chociaż wcale bym nie chciała ,żeby coś znależli :smutny: W każdym razie dziękuję za zainteresowanie ,Tym forumowiczom od prywatnych wiadomosci również DZIĘKUJĘ :wink:
imuran ,asamax ,kontracept
HUMIRO OBYŚ JUŻ NIGDY NIE BYŁA MI POTRZEBNA !Znów będziesz ze mną :) Jesteśmy razem od 18 marca (ja i humira )

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Problem z pęcherzem moczowym

Post autor: Mamcia » 01 lut 2011, 21:08

Lepiej znaleźć coś na co można zaradzić niż męczyć się z nie wiadomo czym. Jeśli to tylko w trakcie menstruacji to raczej nie wygląda na problem urologiczny. Wiele kobiet z CD bardzo ciężko przechodzi menstruację. Są takie u których chorobę wykryto w trakcie operacji ginekologicznej, bo jelito bez wytworzenia przetoki jelitowo-pochwowej przyrosło do macicy, pęcherza.
Nie chce cię straszyć, tylko uświadomić, że przyczyną może być też Crohn. Stan zapalny jelita, powiększona macica, ucisk na pęcherz lub jakiś nerw i problem gotowy.
Rozumiem, że badania moczu masz OK, USG dowcipne też, CD w remisji, kamieni i piasku w nerkach brak.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy Kobiece”