Problem z pęcherzem moczowym

Szeroko rozumiane sprawy związane z miesiączką, jajeczkowaniem.. itp.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
anusia
Aktywny ✽✽✽
Posty: 850
Rejestracja: 29 sty 2010, 16:54
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: tomaszów lubelski
Kontakt:

Re: Problem z pęcherzem moczowym

Post autor: anusia » 01 lut 2011, 21:24

Mamcia pisze:Lepiej znaleźć coś na co można zaradzić niż męczyć się z nie wiadomo czym.
zgadzam się z Tobą Mamcia, chociaż wolałabym to "czego oczy nie widzą" ale to tak żartem.Na poważnie to ogólne badanie moczu w porządku od kilku miesięcy było ,na posiew jutro postaram się wymusić na rodzinnym lekarzu ,USG dowcipne nie robiłam,tylko normalne badanie gin +cytologia,Cd póki ma humirę to śpi,kiedyś kilka lat temu (ostanio 6 miałam kolkę nerkową ) iwtedy nic nie było widać chodzi mi o kamienie czy piasek robiłam usg .Może jutro coś rodzinny wymysli ,chodzi mi obadania ,żebym miała już z czymś pojechać do urologa :neutral:
imuran ,asamax ,kontracept
HUMIRO OBYŚ JUŻ NIGDY NIE BYŁA MI POTRZEBNA !Znów będziesz ze mną :) Jesteśmy razem od 18 marca (ja i humira )

Awatar użytkownika
biedronka24
Aktywny ✽✽✽
Posty: 663
Rejestracja: 09 wrz 2007, 21:02
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: podlaskie
Lokalizacja: białystok

Re: Problem z pęcherzem moczowym

Post autor: biedronka24 » 01 lut 2011, 21:36

Anusia nie miałam zamiaru Cię straszyć. Mam nadzieję, że coś się wyjaśni w najbliższym czasie.
Salofalk 500 2 x 3 tabl., Contracid 40 mg, Telfexo 180, Cortare 250, Oxodil, Ventolin.

Awatar użytkownika
anusia
Aktywny ✽✽✽
Posty: 850
Rejestracja: 29 sty 2010, 16:54
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: tomaszów lubelski
Kontakt:

Re: Problem z pęcherzem moczowym

Post autor: anusia » 01 lut 2011, 21:43

Wiem ,wiem biedronka24 ,że masz dobre chęci ,też mam nadzieję ,że przed następną miesiączką już coś będę wiedzieć ,bo czekam co miesiąc ostatnio na nią jak na wyrok :smutny: pozdrawiam :wink:
imuran ,asamax ,kontracept
HUMIRO OBYŚ JUŻ NIGDY NIE BYŁA MI POTRZEBNA !Znów będziesz ze mną :) Jesteśmy razem od 18 marca (ja i humira )

Awatar użytkownika
anusia
Aktywny ✽✽✽
Posty: 850
Rejestracja: 29 sty 2010, 16:54
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: tomaszów lubelski
Kontakt:

Re: Problem z pęcherzem moczowym

Post autor: anusia » 08 lut 2011, 21:18

A więc dziewczynki porobiłam wiecej badań ;usg dowpcipne ,analiza moczu ,mocz na posiew i nie ma nic czego by się można przyczepić mój lekarz rodzinny stawia na endometriozę na 99% a mnie skręca na samą myśl :cry: W czwartek jadę po humirę ,mam nadzieję że mój lekarz coś wymyśli i mnie jakoś pokieruje :smutny:i jeszcze mam nadzieję ,że diagnoza rodzinnego się nie sprawdzi
imuran ,asamax ,kontracept
HUMIRO OBYŚ JUŻ NIGDY NIE BYŁA MI POTRZEBNA !Znów będziesz ze mną :) Jesteśmy razem od 18 marca (ja i humira )

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Posty: 5135
Rejestracja: 29 kwie 2009, 12:58
Choroba: CD
województwo: małopolskie
miasto: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Problem z pęcherzem moczowym

Post autor: Natuśka » 08 lut 2011, 21:40

anusia, przede wszystkim nie myśl, że to będzie endometrioza! To nie jest pewna diagnoza- tylko przypuszczalna, choć sądzę, że z 99% wyceną, bez żadnych badań specjalistycznych to dość odważnie pojechał... :neutral:
Mi lekarz rodzinny powiedział podobnie, kiedy przyszłam kolejny raz, tydzień po tygodniu z dolegliwościami jelitowo- moczowymi. Na drugi dzień poleciałam do ginekologa, nagadałam mu co mi powiedział rodzinny, a ginekolog się uśmiechnął i powiedział, że tak zaraz z grubej rury :wink: A uwierz mi, że dosłownie pociłam się na samą myśl, że to to....
Przebadaj się, przedstaw spostrzeżenie rodzinnego ginekologowi i ewentualnie do diagnostyki, bo wtedy tylko czegoś się dowiesz :roll:
Stawianie diagnozy przez internet to nie jest dobre rozwiązanie- wkręcisz sobie wszystko...
anusia, :przytul:- będzie dobrze :smile:
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

Awatar użytkownika
anusia
Aktywny ✽✽✽
Posty: 850
Rejestracja: 29 sty 2010, 16:54
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: tomaszów lubelski
Kontakt:

Re: Problem z pęcherzem moczowym

Post autor: anusia » 09 lut 2011, 07:14

Oprócz rodzinnego już dwóch ginekologów mi to sugerowało :neutral: i ponoć jedynym specjalistycznym badaniem ,żeby to stwierdzić jest laparoskopia ,gdzie u mnie po dwóch cc (ostatnie 6 lat temu i to z przygodami ;zrosty + krwotok )chyba zbyt wielu chętnych nie bedzie ,żeby się tego imać :smutny:
imuran ,asamax ,kontracept
HUMIRO OBYŚ JUŻ NIGDY NIE BYŁA MI POTRZEBNA !Znów będziesz ze mną :) Jesteśmy razem od 18 marca (ja i humira )

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Posty: 5135
Rejestracja: 29 kwie 2009, 12:58
Choroba: CD
województwo: małopolskie
miasto: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Problem z pęcherzem moczowym

Post autor: Natuśka » 09 lut 2011, 15:55

anusia pisze:ponoć jedynym specjalistycznym badaniem ,żeby to stwierdzić jest laparoskopia
W sumie laparoskopia jest metodą z wyboru, więc jest najbardziej wiarygodna. Jeśli masz objawy kliniczne endometriozy, coś nasuwa podejrzenie tej choroby to lekarze MUSZĄ pójść z diagnostyką dalej- przecież Cię w połowie drogi nie zostawią :neutral: A te CC można zaliczyć do względnych przeciwwskazań, więc dobry specjalista sądzę, że zająłby się tym, a jak nie to wykombinowałby inny sposób :roll:
W zasadzie są jeszcze nieinwazyjne badania, ale one mogą tylko nasunąć jakieś podejrzenia, a nie potwierdzić. Z resztą, z tego co czytam to miałaś już USG i badanie ginekologiczne, więc jeśli ginekolodzy mają jakieś wątpliwości co do Twojego stanu zdrowia, to chyba mają jakieś podstawy?
Ja bym poszła do któregoś z sugerujących i poprosiła o dalszą diagnostykę, bo rzucić słowa na wiatr i napędzić komuś niepotrzebnego stracha jest zawsze łatwo :maruda:
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

Awatar użytkownika
izo.sim
Doświadczony ❃
Posty: 1479
Rejestracja: 22 sty 2009, 17:20
Choroba: CD u dziecka
województwo: śląskie
Lokalizacja: Świętochłowice
Kontakt:

Re: Problem z pęcherzem moczowym

Post autor: izo.sim » 12 lut 2011, 09:27

Przy endometriozie zwykle marker Ca125 jest podwyższony, czasem nawet sporo. Może takie badanie sobie zrób - kosztuje ze 40 zł. i robi się je z krwi. Tylko się nie wystrasz - jest nazywany markerem nowotworowym. Ja miałam przy aktywnej endometriozie kilkakrotnie przekroczoną normę.Jak Ca125 będzie w normie, to chyba raczej mała "szansa" że twoje objawy wskazują na endo.Ja bym raczej postawiła na piasek, albo kamień w nerkach - badania często wychodzą całkiem dobre, a to cholerstwo jest i kiedy w czasie okresu macica jest obrzęknięta, może daje ucisk na przewody moczowe, pęcherz itp. i stąd te bóle. Ale ja nie jestem lekarzem - to tylko moje dywagacje.
Gdybyś nie miała choroby jelit poleciłabym Ci miksturę oczyszczającą (na bazie soku z aloesu, cytryny i oliwy z oliwek), która mnie pomogła na mój pęcherz i nerki, ale nie wiem czy to by Ci nie zaszkodziło na jelitka.
Ostatnio zmieniony 13 lut 2011, 13:17 przez izo.sim, łącznie zmieniany 3 razy.
https://marcinsim.wordpress.com/

02.05.2011 - 25.01.2012 HUMIRA
REMICADE:
05.06.2012, 19.06.2012, 16.07.2012,
11.09.2012, 6.11.2012, 2.01.2013, 27.02.2013 po kilku minutach odłączony z powodu reakcji alergicznej czyli wykluczenie z programu lekowego

Operacje Marcina:
I. 6.01.2012 uchyłek Meckela
II. 10.02.2012 resekcja ileo-cekalna
III. 27.04.2012 resekcja zespolenia z II operacji i wstępnicy

Awatar użytkownika
anusia
Aktywny ✽✽✽
Posty: 850
Rejestracja: 29 sty 2010, 16:54
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: tomaszów lubelski
Kontakt:

Re: Problem z pęcherzem moczowym

Post autor: anusia » 12 lut 2011, 13:22

izo.sim, dzięki za poradę ,o tym markerze Ca125,nie słyszałam ani żaden lekarz mi nie zasugerował takiego badania.Mój lekarz prowadzący umówił mnie na konsultację do porządnego ginekologa(ordynatora kliniki ginekologicznej),który ma na pewno większe doswiadczenie w tej dziedzinie i postaram się w niedługim czasie na tą wizytę pojechać.Teraz za kilka dni znowu miesiączka i muszę ją przetrwać,może jakieś prochy pomogą :cry:
imuran ,asamax ,kontracept
HUMIRO OBYŚ JUŻ NIGDY NIE BYŁA MI POTRZEBNA !Znów będziesz ze mną :) Jesteśmy razem od 18 marca (ja i humira )

Awatar użytkownika
danaK34
Początkujący ✽✽
Posty: 335
Rejestracja: 11 gru 2008, 20:50
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Katowice

Re: Problem z pęcherzem moczowym

Post autor: danaK34 » 12 lut 2011, 20:49

izo.sim pisze:Gdybyś nie miała choroby jelit poleciłabym Ci miksturę oczyszczającą (na bazie soku z aloesu, cytryny i oliwy z oliwek), która mnie pomogła na mój pęcherz i nerki
izo.sim bardzo zainteresowała mnie ta mikstura oczyszczająca. Czy mogłabyś napisać coś więcej na ten temat. gdzie można dostać sok z aloesu, bo jeszcze się nie spotkałam i jakie proporcje mają być tych składników.
Nigdy nie jest tak, że wszystko zależy od Ciebie.
Nigdy nie jest tak, że nic nie zależy od Ciebie

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3958
Rejestracja: 18 gru 2005, 17:53
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: 3 city
Kontakt:

Re: Problem z pęcherzem moczowym

Post autor: ranka » 13 lut 2011, 13:16

izo.sim jestes pewna?

bo ja nie. przy endometriozie szyjkowej prawie kazda kobieta ma Ca w normie.
poza tym obecnie odchodzi sie od tego badania bo jest troche niemiarodajne.
poniewaz podwyzszony marker nie musi sygnalizowac endo a tym bardziej raka. moze to byc zap przydatkow czy zap endometrium.
rozpoznanie endometriozy opiera sie wylacznie na wykonanej laparoskopii.i takie sa wytyzne.

i ja bym tez chyba nie propagowala mikstur oczyszczajacyh i to nawet osobom nie chorujacym na jelita.
[/u]
Obrazek

Awatar użytkownika
anusia
Aktywny ✽✽✽
Posty: 850
Rejestracja: 29 sty 2010, 16:54
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: tomaszów lubelski
Kontakt:

Re: Problem z pęcherzem moczowym

Post autor: anusia » 08 mar 2011, 09:01

Witam dziewczyny ponownie :roll: wczoraj byłam z tymi wszystkimi wynikiami znów u ginekologa" lubelskiego góru" w tej dziedzinie ponoć i powiedział ,że to może być endometrioza dostałam tabletki antykoncepcyjne na 4m-ce .Szczerze mówiąc po cichu liczyłam na takie rozwiązanie ,bo wizja laparoskopii brrr ,mam nadzieję ,że przyniesie ono porządany efekt.Pozdrawiam :neutral:
imuran ,asamax ,kontracept
HUMIRO OBYŚ JUŻ NIGDY NIE BYŁA MI POTRZEBNA !Znów będziesz ze mną :) Jesteśmy razem od 18 marca (ja i humira )

Awatar użytkownika
anusia
Aktywny ✽✽✽
Posty: 850
Rejestracja: 29 sty 2010, 16:54
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: tomaszów lubelski
Kontakt:

Re: Problem z pęcherzem moczowym

Post autor: anusia » 19 kwie 2011, 14:10

Witam ponownie ,chociaż mój problem znowu ten sam :smutny: Właśnie skończyłam pierwsze opakowanie tabl.antykoncepcyjnych "kontracept"i wystąpiło krwawienie z odstawienia ale niestety znowu z nieszczęsnym gratisem (ból pęcherza czy cewki moczowej sama już nie wiem ,już nawet tramal na mnie nie bardzo działał ).Ginekolog kazał mi wrócić za 4m-ce jak mi się skończą tabletki ,(byłam w Lublinie u prof. Kotarskiego )i teraz nie wiem co mam robić i czy zdołam przetrwać te kilka miesięcy ( za każdym razem jest coraz gorzej )czy wracać do niego z powrotem :neutral: Dostałam te tabletki niby w kierunku endometriozy piszę niby bo nikt na 100 % mi nie powie ,że to właśnie ona się do mnie dobrała bez laparoskopii.Czy są jakieś badania mniej inwazyjne niż laparoskopia ,sama nie wiem nie znam się na tym ,dlatego pytam Was może ktoś miał styczność np .rezonans czy tomograf co by wyłapać zmiany których usg nie znalazło i ustalić przyczynę tych dolegliwości :?: pozdrawiam
imuran ,asamax ,kontracept
HUMIRO OBYŚ JUŻ NIGDY NIE BYŁA MI POTRZEBNA !Znów będziesz ze mną :) Jesteśmy razem od 18 marca (ja i humira )

Awatar użytkownika
KeyO
Początkujący ✽✽
Posty: 138
Rejestracja: 10 sie 2011, 19:48
Choroba: CU
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Rochdale, UK

Re: Problem z pęcherzem moczowym

Post autor: KeyO » 11 sie 2011, 22:54

Ja mam CU nie CD, ale ostatnio zdarzyło mi się kilka poważnych zapaleń pęcherza moczowego, które niestety wymagały antybiotykoterapii. Ból pojawiał się w cewce i był potężny, choć łatwo ustający po lekach. Mój lekarz twierdzi, że to powikłanie przy CU. Przeniesienie stanu zapalnego.
Boże spraw abym stała się człowiekiem, za jakiego uważa mnie mój pies...

Awatar użytkownika
mgiełkaa
Doświadczony ❃
Posty: 1414
Rejestracja: 24 mar 2010, 19:44
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z pęcherzem moczowym

Post autor: mgiełkaa » 12 sie 2011, 20:33

U mnie podczas ostatniego badania kontrolnego wyszła zawartość białka i bilirubiny w moczu. Nie mam żadnych dolegliwości, a doktor mówi, że to problemy z układem moczowym. Nie mam takiego...Iść jeszcze raz? Tzn. powtórzyć badanie?

[ Dodano: 12-08-2011 ]
Mówił gastrolog i wysłał do 1-kontaktu...
Wzrost 167cm, waga 64kg, ASAMAX 500mg 3x2tabl. AZATHIOPRINE 75mg

Leczenie: MSWiA Warszawa

ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy Kobiece”