Piersi

Szeroko rozumiane sprawy związane z miesiączką, jajeczkowaniem.. itp.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
Posty: 2451
Rejestracja: 27 maja 2006, 10:25
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

Piersi

Post autor: Cinimini » 03 lis 2010, 12:08

Kobietki mam takie pytanie:
Jak przywrócić piersiątką jędrność?
Problem mój tkwi w tym, że od czerwca schudłam ok. 8 kg. no i 'poleciały' mi piersi o cały rozmiar. Przy tym skóra na nich zrobiła sie zwiotczała, mało jędrna i ogólnie całe piersi nie wyglądają przez to atrakcyjnie. Uwidoczniły sie też rozstępy, których nabawiłam się w 'młodości' gdy piersi dość szybko zaczęły mi rosnąć.
Co mogę zrobić, aby przywrócić im ich dawną świetność ;). Oczywiście wiem, że muszę przytyć (45 kg to stanowczo za mało), niestety nie idzie mi to najlepiej, szczególnie, że teraz jestem na diecie, więc nie mam czym sie 'tuczyć'.
Certolizumab od lipca'08 do lutego'11 -
Była zakwalifikowana do resekcji j. grubego na 12/04/2011, ale zwiała spod noża :D
Remicade od 24/02/2012 - 07/01/2013 - odstąpiono od leczenia ze wzg. na CIĄŻĘ !! :D

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

Awatar użytkownika
toczka
Początkujący ✽✽
Posty: 459
Rejestracja: 15 mar 2009, 19:22
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Katowice

Re: Piersi

Post autor: toczka » 03 lis 2010, 12:13

jest proste cwiczenie:
Złącz dlonie na wysokosci klatki piersiowej. Lokcie ugiete. I w tej pozycji pchaj dlonia na dlon. Wytrzymaj w napieciu przez kilka sekund i rozluznij :) Cwiczenie najlepiej robic w seriach, np 3 serie po 15 napiec.
A jesli chodzi o skore- to polecam peelingi :) Najprostszy- cukrem lub jakis kupny ze sklepu (ostatnio bardzo mi sluzy taki w słoiczku z Oriflame).
Podobno mycie naczyn wyrabia jedrny biust... ale cos mi sie wydaje, ze to tylko wymysł facetów :D
Na końcu jest zawsze dobrze. A jeśli nie jest dobrze, to znaczy, że to nie jest jeszcze koniec...

Nobody expects the Spanish Inquisition!

Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
Posty: 2451
Rejestracja: 27 maja 2006, 10:25
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

Re: Piersi

Post autor: Cinimini » 03 lis 2010, 12:17

toczka pisze:A jesli chodzi o skore- to polecam peelingi
Peelingi na piersi? Z tego co wiem to piersi to zbyt wrażliwe miejsce na peelingi i masaże twardymi gąbkami, ale może moja wiedza w tym temacie byc marna ;)
toczka pisze:Podobno mycie naczyn wyrabia jedrny biust
Mam zmywarkę :D
Certolizumab od lipca'08 do lutego'11 -
Była zakwalifikowana do resekcji j. grubego na 12/04/2011, ale zwiała spod noża :D
Remicade od 24/02/2012 - 07/01/2013 - odstąpiono od leczenia ze wzg. na CIĄŻĘ !! :D

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

Awatar użytkownika
toczka
Początkujący ✽✽
Posty: 459
Rejestracja: 15 mar 2009, 19:22
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Katowice

Re: Piersi

Post autor: toczka » 03 lis 2010, 12:22

Oczywiscie omijajac okolice sutkow. Delikatny peeling czy zluszczanie nie zaszkodzi :) A potem wiadomo, ze trzeba taka skóre nawilzyc.

Zmywarka, dobra rzecz! Przynajmniej dłoni sobie nie zniszczysz! :)
Na końcu jest zawsze dobrze. A jeśli nie jest dobrze, to znaczy, że to nie jest jeszcze koniec...

Nobody expects the Spanish Inquisition!

Awatar użytkownika
Coralie
Aktywny ✽✽✽
Posty: 535
Rejestracja: 12 lip 2010, 16:23
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: pomorskie
Lokalizacja: z piekła

Re: Piersi

Post autor: Coralie » 03 lis 2010, 13:15

Ciężarki po pół kg w dłoniach, ręce rozłożone szeroko, potem łączysz wyprostowane ręce razem. Na stojąco lub na leżąco. To ćwiczenie o którym mówi toczka też jest bardzo dobre. Jak masz siłę to możesz spróbować pompki. Mogą być "damskie", czyli opierasz się nie na palcach od stóp, tylko na kolanach. No i coś nawilżającego i codziennie masaż.

Wymachy z szarfą. Wyprostuj się i stań w rozkroku, tak by nogi były poza linią tułowia. Przygotuj sobie wcześniej szarfę albo sznurek, przeciągnij je za plecami i trzymaj w dłoniach na wysokości piersi. Długość szarfy/sznurka powinna być taka, aby w łokciach mieć kąt prosty. Łokcie przyciągnij do ciała i trzymaj je tam, a rękami wykonuj wymachy na boki. Zrób 3 serie po 10 - 12 powtórzeń. (źr. papilot.pl)
Więcej ćwiczeń

No i przede wszystkim, jeśli piersi zmalały Ci o rozmiar, to musisz kupić co najmniej 2 nowe staniki. Wiem, że szkoda kasy, bo pewnie zamierzasz i tak niedługo przytyć, ale jak będziesz chodzić w za dużych, to Ci piersi całkiem oklapną albo się zdeformują.

Ale jak przytyjesz, wszystko będzie ok, wiem po sobie ;)

Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
Posty: 2451
Rejestracja: 27 maja 2006, 10:25
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

Re: Piersi

Post autor: Cinimini » 03 lis 2010, 13:23

Coralie pisze:No i przede wszystkim, jeśli piersi zmalały Ci o rozmiar, to musisz kupić co najmniej 2 nowe staniki.
Kupiłam, ale aż 'serce mnie zabolało' jak zobaczyłam rozmiar na metce :D ... jakbym sie cofnęła w czasie :D
Certolizumab od lipca'08 do lutego'11 -
Była zakwalifikowana do resekcji j. grubego na 12/04/2011, ale zwiała spod noża :D
Remicade od 24/02/2012 - 07/01/2013 - odstąpiono od leczenia ze wzg. na CIĄŻĘ !! :D

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

Misia

Re: Piersi

Post autor: Misia » 03 lis 2010, 13:27

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Awatar użytkownika
Coralie
Aktywny ✽✽✽
Posty: 535
Rejestracja: 12 lip 2010, 16:23
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: pomorskie
Lokalizacja: z piekła

Re: Piersi

Post autor: Coralie » 03 lis 2010, 13:33

Cinimini pisze:Kupiłam, ale aż 'serce mnie zabolało' jak zobaczyłam rozmiar na metce :D ... jakbym sie cofnęła w czasie :D
Mam to samo i akurat spadło mi 6kg w wakacje a tu wiadomo, strój kąpielowy, sukienki, bluzeczki itd. Jak patrze na zdjęcia to mi słabo - szkielet :P I już się trochę podtuczyłam a tu od nowa mnie chwyciło i znowu mi spadło 2kg. Możemy się tuczyć razem, sama zajrzę na to co proponuje Misia i zobaczę czy na mnie zadziała :D
New beginning :)

Awatar użytkownika
toczka
Początkujący ✽✽
Posty: 459
Rejestracja: 15 mar 2009, 19:22
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Katowice

Re: Piersi

Post autor: toczka » 03 lis 2010, 15:09

ja sie smieje, ze niedlugo bede musiala nosic opalacze dla dzieci! Tyle pieknych stanikow mi sie podoba, ale kazdy gdzies odstaje albo wisi :/
Chociaz... przynajmniej na starosc nie bedziemy miec obwislych wymion :wink:
Na końcu jest zawsze dobrze. A jeśli nie jest dobrze, to znaczy, że to nie jest jeszcze koniec...

Nobody expects the Spanish Inquisition!

Awatar użytkownika
Alutka86
Doświadczony ❃
Posty: 1576
Rejestracja: 08 lip 2010, 09:46
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Piersi

Post autor: Alutka86 » 03 lis 2010, 21:48

tola pisze:mogę śmiało polecić serum (różowe) firmy Eveline.
Zgadzam się z Tolą kosmetyk godny polecenia.

Kilka dni temu odkryłam artykuł odnośnie masażu piersi. Niestety po utracie prawie 10kg spadły mi o rozmiar :( Dodatkowo przez lata nosiłam źle dobrany biustonosz... A to ważna bardzo ważna sprawa... Aż jestem na siebie zła, ale tak jest jak ma się nietypowy rozmiar. Wrrrrr... Masaż robię rano i wieczorem trwa niecałe 5 minut a już widzę efekty.. :) Przed okresem bardzo bolą mnie piersi, do tego stopnia, że nieraz kładąc się spać nie mogłam się przekręcić na łóżeczku, a już o zdjęciu biustonosza wieczorem to już nie wspomne... Ginekolog polecił mi Mastodynon, ale niestety ważniejsze są kochane jelita :) ale na szczęście odkryłam owy artykuł.... :) Super sprawa :).

Link do artykułu:
http://www.kobieta.pl/uroda/twarz-i-cia ... kny-biust/
Nie marnuj uśmiechu dla siebie samego!!!

Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
Posty: 2451
Rejestracja: 27 maja 2006, 10:25
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

Re: Piersi

Post autor: Cinimini » 03 lis 2010, 22:14

Alutka86 pisze:Ginekolog polecił mi Mastodynon, ale niestety ważniejsze są kochane jelita
Mi też polecił, ale nie kupiłam, bo dość drogi jest, a miałam wtedy bardziej priorytetowe leki do kupienia. Piszesz, że ważniejsze są jelitka czy to oznacza, że Mastodynon jest niewskazany dla nas 'jelitowców' ?
Certolizumab od lipca'08 do lutego'11 -
Była zakwalifikowana do resekcji j. grubego na 12/04/2011, ale zwiała spod noża :D
Remicade od 24/02/2012 - 07/01/2013 - odstąpiono od leczenia ze wzg. na CIĄŻĘ !! :D

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

Awatar użytkownika
Alutka86
Doświadczony ❃
Posty: 1576
Rejestracja: 08 lip 2010, 09:46
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Piersi

Post autor: Alutka86 » 03 lis 2010, 22:23

Dokładnie to nie mam pojęcia, jeszcze nie potrafię się poruszać po tych lekach, ponieważ to mój początek. Z tego co wyczytałam w ulotce to jest na alkoholu, dlatego wolę nie ryzykować.
Nie marnuj uśmiechu dla siebie samego!!!

Awatar użytkownika
magda281
Znawca ❃❃
Posty: 2474
Rejestracja: 20 gru 2007, 11:55
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: okolice warszawy

Re: Piersi

Post autor: magda281 » 03 lis 2010, 22:30

najlepszy na piersiówki jest masaż :D męski :D
Kto nadzieje w innych pokłada,celu nie osiąga.

Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
Posty: 2451
Rejestracja: 27 maja 2006, 10:25
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

Re: Piersi

Post autor: Cinimini » 03 lis 2010, 22:35

magda281 pisze:najlepszy na piersiówki jest masaż męski
I gdyby panowie nam sie włączyli w ten temat to pewnie zgodnym chórem by potwierdzili :lol:
Certolizumab od lipca'08 do lutego'11 -
Była zakwalifikowana do resekcji j. grubego na 12/04/2011, ale zwiała spod noża :D
Remicade od 24/02/2012 - 07/01/2013 - odstąpiono od leczenia ze wzg. na CIĄŻĘ !! :D

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

Awatar użytkownika
toczka
Początkujący ✽✽
Posty: 459
Rejestracja: 15 mar 2009, 19:22
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Katowice

Re: Piersi

Post autor: toczka » 03 lis 2010, 22:39

oni pewnie z ukrycia obserwuja :wink:
Na końcu jest zawsze dobrze. A jeśli nie jest dobrze, to znaczy, że to nie jest jeszcze koniec...

Nobody expects the Spanish Inquisition!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy Kobiece”