Waga

Sport w aspekcie nieswoistych zapaleń jelit

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Avs
Początkujący ✽✽
Posty: 179
Rejestracja: 11 sty 2009, 15:03
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Re: Waga

Post autor: Avs » 16 mar 2010, 08:16

zaczyna mnie juz meczyc moja waga wiec napisze...

1,5roku temu przed zaostrzeniem wazylem ~55kg. masa spadla do 48, ale na sterydach szybko sie wybilem do 55. zaprzestalem brac sterydy i waga byla na pograniczu 50. od wakacji mialem stabilna wage 53. ale ostatnio uroslem duzo, jakies 5 cm. i w ogole nie przytylem (tzn waga spadla znow do 51). stalem sie bardziej chudy na szerokosc itd. stracilem wszystkiem miesnie, bicepsy, lydki. nie wiem co z tym robic, bo troche poleze albo sie poruszam i zaraz mnie boli cos (probably dlatego ze nie ma miesni). apetyt mialem swietny od polowy stycznia do tamtego tygodnia ale waga ani drgnela, lekko spadla.
nie mam jakiegos zaostrzenia, wyniki wszystkie wyszlo o dziwo swietnie. ale zaczalem jesc ciut mniej i waga spadla do 50. teraz mam grype. w jeden dzien tylko gdzie nic nie moglem jesc stracilem 4kg :( (46) i przeczyscilo mnie dokladnie. zaczynam male kesy spozywac teraz (choc stracilem smak na jedzenie, nawet to ktore jako jedyne smakowalo mi przy zaostrzeniu, ale to nic nie daje, jelita sa srednio zapelnione, przez co dochodzi do biegunek (bo nie ma jak sie uformowac cos lepszego). no i nie wiem juz co z ta waga robic.
pilem rozne preparaty tj nutri, itp. ale po prostu juz mnie od nich odpycha troche.

Awatar użytkownika
KrzysiekŻyrek
Aktywny ✽✽✽
Posty: 500
Rejestracja: 15 mar 2010, 17:03
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Żabnica
Kontakt:

Re: Waga

Post autor: KrzysiekŻyrek » 16 mar 2010, 09:17

Witam moja chostoria zaczela sie 2 lata temu od wyrostka robaczkowego moje objawy biegunka do 5 razy dziennie bule brzucha i wymioty do 2 razy dziennie czasem 3. Przy tym wyrostu wykryto juz ze mam pogrubione scianki jelita grubego na pewnym odcinku. Niestety lekarz ktury mnie prowadzil nie bral tego pod uwage ani tego ze mialem 130 CRP ani tego ze na zdjeciach USG widac pogrubiale scianki jelita i zaczol mnie leczyc na anoreksje. Przez te dwa lata spadlem z wagi z 100 kilo do 49 przy wzroscie 182cm. Wkacu pojechalem do Katowic do szpitala dziececego w Ligodzie ul.Medykow 16 na kolonoskopie i wykryli CD przy leczeniu przez 4 tygodnie przytylem juz 10kg i waga wzrasta :wink:
LEKI:\ pentaza 3x 2 po 0,5g, Immuran 75mg,, encorton 15mg

http://owczarekniemiecki.com/
Moja ulubiona gra na zabicie czasu: www.wildguns.pl gram na servie 9

Avs
Początkujący ✽✽
Posty: 179
Rejestracja: 11 sty 2009, 15:03
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Re: Waga

Post autor: Avs » 16 mar 2010, 11:28

u mnie nie bedzie tak latwo bo sie lecze juz jakis czas, ty mozna powiedziec ze zaczales i masz sterydy z tego co widze.
i jak widze doc. Chlebowczyk dala ci standardowe witaminki Kalipoz itd :D

Awatar użytkownika
KrzysiekŻyrek
Aktywny ✽✽✽
Posty: 500
Rejestracja: 15 mar 2010, 17:03
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Żabnica
Kontakt:

Re: Waga

Post autor: KrzysiekŻyrek » 16 mar 2010, 11:38

a no hehe:] mnie prowadzi dr Wiecek a do doc Chlebowczyk bede do poradni jezdzil super panie i naprawde znaja sie na zeczy :wink:

[ Dodano: 16-03-2010 ]
mi dosli do zagiecia wontrobowego dalej juz nie bo mam przewezenie
LEKI:\ pentaza 3x 2 po 0,5g, Immuran 75mg,, encorton 15mg

http://owczarekniemiecki.com/
Moja ulubiona gra na zabicie czasu: www.wildguns.pl gram na servie 9

Awatar użytkownika
Madzialenkaaa
Debiutant ✽
Posty: 5
Rejestracja: 16 mar 2010, 19:44
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Waga

Post autor: Madzialenkaaa » 19 mar 2010, 18:57

Witam mi po zaostrzeniu, z 64 kg spadłam na 58 kg i spadałam... od kad zaczełam stosowac scisłej diety przybrałam na wadze... Sa te dobre i gorsze dni ale sa przezkoki wagowe... a co do leków ze sterydami guzik prawda nie tyje sie;/ ja jakos za cholere nie moge przytyc:(( Do chudziutkich nie naleze ale w normie jestem;] Pozdrawiam

P.S.
Trzeba miec pozytywne nastawienie i wmawiec sobie ze wysztko jest ok;]
Madzia

moskowal
Debiutant ✽
Posty: 12
Rejestracja: 30 sty 2009, 00:48
Choroba: CU
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Moskorzew

Re: Waga

Post autor: moskowal » 28 cze 2010, 22:42

Witam. U mnie z wagą jest różnie. Czasem potrafię przytyć 3kg w parę dni (np święta :)) a czasem 3kg w dół. To zależy jak się odżywiam i czy aktywnie czas spędzam. Teraz ważę 64kg i można powiedzieć że to jest moja średnia waga. Chciałbym dojść do 70kg ale raczej to jest niemożliwe.
Najgorsze jest to że jak się spotkam z kimś ze znajomych których długo nie widziałem to słyszę "Kamil ale schudłeś! zacznij w końcu jeść! " tylko żeby oni wiedzieli o co tak naprawdę w tym wszystkim chodzi...

gregtech

Re: Waga

Post autor: gregtech » 15 lip 2010, 16:23

Zazdroszczę Wam tych "nadwyżek" ja mam "niedoniżke" ;) Przy wzroście 178 cm aktualnie 54 kg (facet ! 27 lat !), jeszcze 3 miesiące temu było 63 kg, 9 kg w dół tak szybko, nie mam biegunek, jedyne co to bóle nadbrzusza, ciągłe mdłości i cały czas mi niedobrze i słabo (jak przy zatruciu), odbijania itp. Ale bez biegunek. Mimo to waga leci w dół. Staram sie jeść jak normalny człowiek. Ale każdy posiłek to większy ból, cierpienie, większe mdłości i bardziej niedobrze, żyć sie odechciewa :( . Objawy są paskudne :( ( z tego co widzę każdy ma całkowicie inne). Od dwóch tygodni zdiagnozowane CD (zmiany przy zastawce Bauchina). Od kilku dni zalecone przez Doktora Entocort (9mg/dobe rano) zobaczymy co sie zmieni. Na razie zdołowany, załamany, wychudnięty, brak chęci do życia, pozdrawiam. :smutny:

gregtech

Re: Waga

Post autor: gregtech » 15 lip 2010, 16:56

Zenobius w ciągu 3 miesięcy schudłes 60 kg :lol: szok ! to wiesz mnie by nie starczyło bo mam obecnie 54 kg ;) to bym miał -6 kg ;) to ile teraz ważysz ?

Awatar użytkownika
CatAnn
Znawca ❃❃
Posty: 2318
Rejestracja: 20 sty 2009, 19:24
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Re: Waga

Post autor: CatAnn » 15 lip 2010, 17:07

elwirka pisze:ale i niektórzy ( na pewno ja ) jeszcze szybciej wracają do wagi sprzed zaostrzenia ;/
Żeby tylko do tej sprzed zaostrzenia... wystarczy nafaszerować sterydami, apetyt rośnie, i wskazówka wagi zahacza o coraz wyższe wartości :/
Ulepimy dziś bałwana, Cudusiu...?
Rozpoznanie: czerwiec 2003 - CD. Stan: remisja, anemia, depresja, zab. adaptacyjne. Wzrost, waga: 166 cm, 52 kg. Leczenie: CSK MSW. Leki: adalimumab, mesalazyna, wenlafaksyna, lamotrygina.

dethleffs

Re: Waga

Post autor: dethleffs » 15 lip 2010, 17:26

gregtech, nie jesteś sam. ja 194 cm 71kg, facet 32, jeszcze 3 lata temu, żądano ode mnie dowodu - gdy ja żądałem paczki malborasów czerwonych.
3 godz. wysyłałem tę wiadomość- sukces wreszcie
Ostatnio zmieniony 15 lip 2010, 17:56 przez dethleffs, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Patryk
Początkujący ✽✽
Posty: 157
Rejestracja: 10 cze 2010, 11:29
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Waga

Post autor: Patryk » 15 lip 2010, 17:26

Ja teraz jadę na sterydach i nigdy nie ważyłem 70 kg, a tu teraz wczoraj 70,9 kg przy 185,5 cm wzrostu :) Zwykle waga była coś ok. 68 kg. W sumie i tak jestem dosyć chudy ;)

Edit:

dethleffs, faktycznie przy takim wzroście to niezła lipa. Ja niekiedy czuję się wysoki, a ty to na każdego możesz spojrzeć "z góry" ;) Przy metypredzie przynajmniej mam wilczy apetyt, jakiego w życiu nie miałem :D

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Waga

Post autor: obyty.z.cu » 15 lip 2010, 17:32

CatAnn pisze:wystarczy nafaszerować sterydami, apetyt rośnie, i wskazówka wagi zahacza o coraz wyższe wartości
U mnie do tej pory tak bylo.
Teraz od 2 miesiecy biore metypred i naprawde musze sie starac zeby waga nie spadala.Moja mala nadwaga coraz wiecej sie obniza,jeszcze taki miesiac i jej nie bedzie.
Naprawde niewiem dlaczego .
Pozwolenie sobie na ostra diete byloby dla mnie bledem,choc napewno pomogloby mi uspokoic jelita.
Trzeba w kuchni mocno nakombinowac sieaby utrzymac wage w zaostrzeniu,
sterydy daja poprawde,ale niestety do remisji to daleko.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Lorema

Re: Waga

Post autor: Lorema » 15 lip 2010, 18:27

Mój syn w czasie pierwszego zaostrzenia przy wzroście 146 ważył 23kg, mógł służyć jako pomoc do nauki anatomii. Dostawał sterydy ale po odstawieniu ich waga spadała. Niestety do dzisiaj z wagą nie jest w normie.
U syna w czasie zaostrzenia waga spada bardzo szybko.

dethleffs

Re: Waga

Post autor: dethleffs » 15 lip 2010, 19:05

Patryk pisze: na każdego możesz spojrzeć "z góry"
wiesz cos o tym ;) a kup ubranie, jak coś ma długie rękawy- to musi być xxl, a niby z kim mam jeszcze mieszkać w moim swetrze ? ;)
moda slim fit - moim wybawieniem :)

Awatar użytkownika
Miska Ryżu
Doświadczony ❃
Posty: 1475
Rejestracja: 03 lip 2008, 10:38
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: Waga

Post autor: Miska Ryżu » 16 lip 2010, 08:09

Zenobius pisze:Anom. Z okolic 120 do 60, a potem do 4x-5x cos takiego :-)
60kgx5= 300kg wow.... ;)
Smutno Ci? A może budyń? :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sport”