Waga

Sport w aspekcie nieswoistych zapaleń jelit

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Lucky
Debiutant ✽
Posty: 16
Rejestracja: 05 lut 2007, 20:07
Choroba: CU
województwo: lubuskie
Lokalizacja: Blisko granicy

Waga

Post autor: Lucky » 10 sty 2008, 09:43

Chciałem Was zapytać jak jest z Waszą wagą po zaostrzeniach? Czy jak już wypróżnienia się ustabilizują do 1-2 na dobę to czy od razu nabieracie masy ciała? Jeśli tak to jak dużo? Czy może waga zaczyna rosnąć dopiero po pewnym czasie (jakim)?
Czy może być reakcja np. spadek masy ciała przy zmianie leków np. z Pentasy na Salofalk?

Awatar użytkownika
aleksandra12
Aktywny ✽✽✽
Posty: 959
Rejestracja: 07 lut 2006, 22:09
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: Waga

Post autor: aleksandra12 » 10 sty 2008, 10:29

Wszystko jest reakcją osobniczą.
Zależy od stopnia wychudzenia i wyniszczenia organizmu, od możliwości przyswajania pokarmów, od tego, czy ktoś bierze sterydy, czy nie.

Przy znacznym wyniszczeniu zaleca się stosowanie preparatów typu Nutridrinki (patrz: http://crohn.home.pl/forum/viewforum.php?f=42)

Zmiana leków nie powinna sama w sobie powodować spadku wagi tym bardziej, że jeśli masz CU, to Salofalk jest lepszy od Pentasy. Ale oczywiście, ktoś może nietolerować jakiegoś leku.
Pozdrawiam, Aleksandra

Misia

Re: Waga

Post autor: Misia » 10 sty 2008, 23:16

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

agnieszka
Początkujący ✽✽
Posty: 210
Rejestracja: 12 lut 2004, 11:48
Choroba: CD
województwo: lubuskie
Lokalizacja: ...

Re: Waga

Post autor: agnieszka » 11 sty 2008, 08:40

U mnie z wagą jest rożnie. Ale gdy mam zaostrzenie i powoli z niego wychodze, moja waga zawsze rośnie wolno- potrzebne są leki po których jelitka dojdą do siebie no i u mnie dieta jest konieczna- inaczej nie da rady.
Także myślę, że to indywidualna sprawa.
życzę szybkiego powrotu do upragnionej wagi pozdrawiam serdecznie
Gabi

mustafa
Początkujący ✽✽
Posty: 316
Rejestracja: 07 lip 2007, 20:03
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Waga

Post autor: mustafa » 11 sty 2008, 11:12

W moim przypadku było różnie...
Jak miałem zaostrzenie to waga spadała 5kg na tydzien..i nic nie pomagało .
Po terapiach szpitalnych, farmakologicznych waga wzrastała ale tylko parę kg.

Po następnym ostrym zaostrzeniu <po którym wylądowałem w szpitalu> waga spadała 6-8kg na tydzien...istna masakra..nie pomogła żadna terapia, żadne leki i nutridrinki..jadłem po 5-7 razy i nic....

Dopiero teraz po operacji, wiem co to wzrost wagi...przytyłem 12 kg...

Dlatego waga to rzecz indywidualna dla każdego chorego i nie można się jakoś podpiąć pod jakiś kanon...
Instruktor Kulturystyki i Fitness

Awatar użytkownika
megi_25
Aktywny ✽✽✽
Posty: 640
Rejestracja: 17 lut 2007, 13:11
Choroba: CD u partnera
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Waga

Post autor: megi_25 » 11 sty 2008, 13:23

Mój mąż teraz pięknie przytył. Choruje od lutego.Najpierw brał salofalk i waga stała w miejscu a nawet wahała się minimalnie w dół. Odkąd dostał budenofalk zaczął powoli ale stale tyć i teraz wygląda cudnie /jak przed chorobą/.
Budenofalk zaleczył jelita,które zaczęły wchłaniać i stąd waga urosła /hemoglobina,hematokryt i żelazo też/
Pozdr
Megi

P.S Przy tej okazji ukłony dla Zenobiusa,który kiedyś mi obiecał,że waga wróci do normy :wink:
Żona Crohnowca mama urwisów Wiktora i Wojtka :-)))
Mąż: Leki: BRAK,po humirze dwa lata remisji endoskopowej teraz nawrót !!!!!

Obrazek

Obrazek

mustafa
Początkujący ✽✽
Posty: 316
Rejestracja: 07 lip 2007, 20:03
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Waga

Post autor: mustafa » 11 sty 2008, 15:50

kurcze na wszystkich podziałały sterydy a tylko na mnie nie,,,
Instruktor Kulturystyki i Fitness

Awatar użytkownika
doelli
Aktywny ✽✽✽
Posty: 501
Rejestracja: 03 gru 2007, 17:20
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Waga

Post autor: doelli » 14 sty 2008, 23:41

Z wagą to bywa różnie, ale zwykle jest tak, niestety, że chociaż po zaostrzeniu powracasz w miarę do normy, to jednak nie wracasz do dawnej wagi i tak po malutku,jak nie będziesz się pilnować możesz doprowadzić do wyniszczenia organizmu, więc nie radzę bagatelizować tej sprawy i niestety raczej organizm, jeżeli nie będziesz się starał i pilnował sam siebie, nie wróci do normy.
A to, co potrafią zrobić sterydy, to mnie przeraża.
doelli
Jak dobrze, że jesteście!

Jędrek
Początkujący ✽✽
Posty: 197
Rejestracja: 03 lip 2007, 19:56
Choroba: CU
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: ITALIA

Re: Waga

Post autor: Jędrek » 18 sty 2008, 18:13

a ja po przygodach szpitalnych bardzo schudłem czyli gdzies pazdziernik-listopad 2006. potem przytylem do 50 kg i tak cały czas sie trzymam w tych granicach

Awatar użytkownika
magda281
Znawca ❃❃
Posty: 2474
Rejestracja: 20 gru 2007, 11:55
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: okolice warszawy

Re: Waga

Post autor: magda281 » 18 sty 2008, 20:24

witam,ja sie ucieszylam ze po sterydach troche przytyje-a tu waga dalej w dol.No i mam zaostrzenie,czekam na szpital ide na dniach,to pewnie jeszcze mnie bardziej odchudza-bo bedzie kolonoskopia a wiadomo nic jesc nie mozna,pije juz ze dwa tygodnie nutri drinki i jem jak najwiecej sie da i nic :smutny:
ps.sterydy biore juz od 20 grudnia teraz 8mg
Kto nadzieje w innych pokłada,celu nie osiąga.

Awatar użytkownika
dodi
Debiutant ✽
Posty: 12
Rejestracja: 06 mar 2007, 17:56
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Waga

Post autor: dodi » 20 sty 2008, 21:36

w marcu wazylam 37,50- dramat. teraz 42, pilam nutridrinki ale nic mi to nie dawalo, terz sterydy ale tez nie wiele mi to pomaga na wage. Mam nadzieje, ze kiedys nikt juz sie mnie nie zapyta czy czasem nie jestem anorektyczka;/
dodi:>>>>

Misia

Re: Waga

Post autor: Misia » 20 sty 2008, 21:45

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

ewcia_75
Debiutant ✽
Posty: 27
Rejestracja: 07 sty 2008, 16:44
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: warszawa

Re: Waga

Post autor: ewcia_75 » 20 sty 2008, 22:09

Hej, mi po zaostrzeniu, szpitalu waga spadła prawie 8 kg. Teraz do toalety biegam 1, rzadko 2x dziennie. Mam apetyt, nie powiem, waga mi po 2 tygodniach poszła o 2 kg w górę, nie stosuję drakońskiej diety, ale nie jem tłustego mięsa, nie smażę, a z tłuszczu masło i oliwa z oliwek. Jem 3 posiłki regularnie, w między czasie jakieś paluszki, chipsy kukurydziane. Biorę teraz Metypred 1x16mg/dziennie.

Właściwie to nawet już nie chcę przytyć, bo wcześniej miałam nadwagę :) Za to garderobę musiałam wymienić (zwłaszcza spodnie), dobrze, że są wyprzedaże!

ps. magda281 do którego szpitala się wybierasz? wiem, że też chodzisz do Dąbrowskiej na Bródnie - to ona będzie Ci robić kolonkę?

Awatar użytkownika
magda281
Znawca ❃❃
Posty: 2474
Rejestracja: 20 gru 2007, 11:55
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: okolice warszawy

Re: Waga

Post autor: magda281 » 20 sty 2008, 22:40

ewcia_75 pisze:ps. magda281 do którego szpitala się wybierasz? wiem, że też chodzisz do Dąbrowskiej na Bródnie - to ona będzie Ci robić kolonkę
na saszerow- pani Dabrowska nie chciala mi zalatwic szpitala tylko kazala mi czekac,poszlam do innego lekarza i zalatwione. nie jestem zadowolona z tej lekarz,wiec jak masz mozliwosc to zmien-jak wroce to dam znac a jade jutro. Pozdrawiam Magda :wink:
Kto nadzieje w innych pokłada,celu nie osiąga.

Careme
Początkujący ✽✽
Posty: 77
Rejestracja: 09 wrz 2006, 23:32
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: Waga

Post autor: Careme » 21 sty 2008, 15:27

U mnie waga utrzymuje się na granicy niedowagi wg wskaźnika BMI. Być może to nawet jakaś reguła, bo przed pójściem do szpitala miałem wskaźnik 19, w szpitalu mnie wymęczyli dietami różnego sortu, powodując jeszcze większą utratę wagi. Po wyjściu ze szpitala waga i w miarę normalnej diecie waga wróciła do wskaźnika 19. Po szpitalu nabierałem 1kg dziennie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sport”