OT z "Dieta Bezglutenowa" ("Hej tam")

Forum poświęcone wszelkim innym tematom

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
zuo
Początkujący ✽✽
Posty: 137
Rejestracja: 22 maja 2007, 18:21
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: OT z "Dieta Bezglutenowa" ("Hej tam")

Post autor: zuo » 05 sty 2020, 02:47

"Jeśli jesteś w remisji od lat, to nie wiem po co bierzesz Pentasę" -- wlasnie po to, zeby nie miec nawrotu. Masz jakis wskaznik na czole, ktory Ci pokazuje zaostrzenie? Czy czekasz, az juz jest zle i wtedy zaczynasz leczenie, a potem sie dziwisz, ze jest coraz gorzej :mrgreen: ?

"Na forum czy FB ludzie szukają wsparcia i porady, a Ty im fundujesz swoje mądrości, nabyte po ostrych stanach chorobowych. Przed nimi taki mądry nie byłeś, pozwól więc innym się uczyć , aby unikali własnie takich "efektów"." -- wlasnie dzieki takim osobom jak Wy, ktore ciagle pisza bzdury, ze lekow nie trzeba, ze diety nie trzeba, ze wlasciwie nic nie trzeba, a najlepsze jest to, ze kazdy kto ma ogromne pojecie o tej chorobie to wie, ze NIC NIE WIADOMO O NIEJ :). Dieta bezglutenowa/bezmleczna itp NIE SZKODI, natomiast jej niestosowanie MOZE SZKODZIC. No ale jak Wy wolicie cale zycie obracac kolo choroby to sobie ciagle solicie na rane i sie dziwicie, ze problemy w kolko :mrgreen: . Serio jak to czytam to nie moge uwierzyc w poziom glupoty. Widelcem tez sie do grobu mozecie wpedzic.

Do zobaczenia, wroce za pare lat znowu sie zapytac co u Was nowego, kto juz bez jelit dzieki swojemu cudownemu podejsciu, ze diety nie trzeba ;). Ostatnio mi lekarz tlumaczyl, ze na watrobe tez diety nie trzeba, ze dieta nie wplywa na watrobe i tego nie potwierdzono, to ciekawe jak lojenie alkoholu prowadzi do marskosci. Serio, pamietajcie, ze jak z mechanikami tak z lekarzami, wiekszosc to ignoranci i :cenzura:. Jesli lekarz mowi, ze mozna jesc wszystko w NZJ to jest po prostu :cenzura:.

Cale zycie wiekszosc wie lepiej niz ja, dzis z crohem siedze sobie w domu, bo nie musze juz chodzic do pracy i bynajmniej to ja Was utrzymuje za moje slone podatki :lol: :mrgreen:

zuo
Początkujący ✽✽
Posty: 137
Rejestracja: 22 maja 2007, 18:21
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: OT z "Dieta Bezglutenowa" ("Hej tam")

Post autor: zuo » 05 sty 2020, 02:58

Jeszcze tak przy okazji, do ameryki poludniowej odradzam, bo w autoimmunologinych chorobach odradza sie zywe szczepionki :). Mozna natomiast do Azji jezdzic ze szczepionkami, bo nie maja wplywu na crohna itp. Dlatego wlasnie tam podrozuje ostatnimi czasy. Mam coraz wiecej pasji w zyciu bo przestalem zyc choroba jak Wy :). Trzeba sie z tym pogodzic, byc skrupulatnym i tyle, zyc dalej.

Serio jak patrze na te bzdury na forum, ze od diety bezglutenowej zanikaja kosmki itp, to smiac mi sie chce. Czasem mam wrazenie, ze wiekszosc to ma glownie problem z glowa, a nie jelitami.

Niestety nie moge edytowac postow, tak to bym sam zrobil jeden, wiec prosze ew polaczyc ;).

Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
Posty: 3607
Rejestracja: 16 lis 2008, 22:17
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Holandia/Helmond
Kontakt:

Re: OT z "Dieta Bezglutenowa" ("Hej tam")

Post autor: Anette28 » 05 sty 2020, 13:23

zuo pisze:
05 sty 2020, 02:58
Jeszcze tak przy okazji, do ameryki poludniowej odradzam, bo w autoimmunologinych chorobach odradza sie zywe szczepionki :). Mozna natomiast do Azji jezdzic ze szczepionkami, bo nie maja wplywu na crohna itp. Dlatego wlasnie tam podrozuje ostatnimi czasy. Mam coraz wiecej pasji w zyciu bo przestalem zyc choroba jak Wy :). Trzeba sie z tym pogodzic, byc skrupulatnym i tyle, zyc dalej.
Ameryki nie odkryłeś dawno jest taka informacja na Forum i Grupach.
zuo pisze:
05 sty 2020, 02:58
Serio jak patrze na te bzdury na forum, ze od diety bezglutenowej zanikaja kosmki itp, to smiac mi sie chce. Czasem mam wrazenie, ze wiekszosc to ma glownie problem z glowa, a nie jelitami.
Reszty nie komentuję bo coś Ci dzwoni tylko nie wiesz gdzie, coś przeczytałeś, ale nie do końca. Nadal Wszystkich obrażasz, nie rozumiem na jakiej podstwie i kto dał ci takie prawo, aby Wszystkich poniżać i wyśmiewać się. Żegnam Pana z przyjemnością.
~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

zuo
Początkujący ✽✽
Posty: 137
Rejestracja: 22 maja 2007, 18:21
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: OT z "Dieta Bezglutenowa" ("Hej tam")

Post autor: zuo » 27 mar 2022, 22:34

Dostałem e-mail o zmianie adresu więc postanowiłem wpaść i widzę, że dalej bez zmian :).
Dieta to wszystko, dzięki diecie mam remisję dziś już 15 lat.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Off Topic”