OT z tematu "Do osób chorych na CD- Modulen IBD"

Forum poświęcone wszelkim innym tematom

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Karaoke
Aktywny ✽✽✽
Posty: 501
Rejestracja: 25 mar 2007, 23:18
Choroba: CD u dziecka
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

OT z tematu "Do osób chorych na CD- Modulen IBD"

Post autor: Karaoke » 27 sie 2018, 18:36

Endrion pisze:
19 sie 2018, 22:41
Stety niestety choruję na CU, przez co nie kwalifikuje się .... bo przysługuje ona osobom chorym na CD.....
i tak się nie kwalifikujesz- chyba że masz mniej niż 18 wiosen bo modulen jest refinansowany dla dzieci i młodzieży :razz:

A dalsza część postu :shock:
Obrazek
Rozlicz PIT z sercem - przekaż 1 % podatku na OPP

Aby nie było gorzej...
...to będzie lepiej...
Podobno ;-)

Obrazek
Podążaj za Pajacykiem...

Obrazek
Wspomóż WOŚP, wspomóż dzieciaki bez focha - 13 I 2019r

Awatar użytkownika
Karaoke
Aktywny ✽✽✽
Posty: 501
Rejestracja: 25 mar 2007, 23:18
Choroba: CD u dziecka
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Do osób chorych na CD- Modulen IBD

Post autor: Karaoke » 27 sie 2018, 22:23

Rozumiem, że nie chodzi o 1 czy 2 puszki, bo pewnie nie było by tyle zachodu, ale min.15 na msc ?
Obrazek
Rozlicz PIT z sercem - przekaż 1 % podatku na OPP

Aby nie było gorzej...
...to będzie lepiej...
Podobno ;-)

Obrazek
Podążaj za Pajacykiem...

Obrazek
Wspomóż WOŚP, wspomóż dzieciaki bez focha - 13 I 2019r

Endrion
Debiutant ✽
Posty: 40
Rejestracja: 24 cze 2018, 19:24
Choroba: CU
województwo: podkarpackie

Re: Do osób chorych na CD- Modulen IBD

Post autor: Endrion » 28 sie 2018, 11:49

Karaoke pisze:
27 sie 2018, 18:36
Endrion pisze:
19 sie 2018, 22:41
Stety niestety choruję na CU, przez co nie kwalifikuje się .... bo przysługuje ona osobom chorym na CD.....
i tak się nie kwalifikujesz- chyba że masz mniej niż 18 wiosen bo modulen jest refinansowany dla dzieci i młodzieży :razz:

A dalsza część postu :shock:
Przecież napisałem, że się nie kwalifikuje więc ta odpowiedź była zbędna.
Karaoke pisze:
27 sie 2018, 22:23
Rozumiem, że nie chodzi o 1 czy 2 puszki, bo pewnie nie było by tyle zachodu, ale min.15 na msc ?
Nie rozumiem z czym według Ciebie jest tyle zachodu. Dla mnie nie ma żadnego problemu popytać i poszukać w Internecie informacji a skoro dla Ciebie to taki "zachód" to do niczego nie jesteś zobowiązany/ zobowiązana.

Awatar użytkownika
Karaoke
Aktywny ✽✽✽
Posty: 501
Rejestracja: 25 mar 2007, 23:18
Choroba: CD u dziecka
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Do osób chorych na CD- Modulen IBD

Post autor: Karaoke » 28 sie 2018, 15:42

Endrion pisze:
19 sie 2018, 22:41
Nie rozumiem z czym według Ciebie jest tyle zachodu.
Szkoda, że nie rozumiesz co to jest uczciwość.
To raczej nie kwestia zachodu. Kilka puszek zapewne zdobędziesz i jest OK jak Ci ktoś przekaże.
Jeżeli natomiast wprost namawiasz do oszustwa, aby długotrwale brać recepty na kilka tys....
Na pewno się dogadamy :wink:
Dla mnie nie ma żadnego problemu popytać i poszukać w Internecie...
..więc pytaj, ale nie oszukuj.

Na marginesie wiem, że lek jest drogi bo syn cały czas pije( jeszcze jak był tylko za granicą). Msc kuracja to 500-1200zł w zależności od apetytu i nasilenia CD. Po 13 latach choroby raz się załapał na żywieniówkę i to z programu miejskiego a nie NFZ. I może dlatego bo kilku cwaniaczków uzna, że może spróbuje ... oszukać system.
Obrazek
Rozlicz PIT z sercem - przekaż 1 % podatku na OPP

Aby nie było gorzej...
...to będzie lepiej...
Podobno ;-)

Obrazek
Podążaj za Pajacykiem...

Obrazek
Wspomóż WOŚP, wspomóż dzieciaki bez focha - 13 I 2019r

Endrion
Debiutant ✽
Posty: 40
Rejestracja: 24 cze 2018, 19:24
Choroba: CU
województwo: podkarpackie

Re: Do osób chorych na CD- Modulen IBD

Post autor: Endrion » 28 sie 2018, 19:00

Karaoke pisze:
28 sie 2018, 15:42
Endrion pisze:
19 sie 2018, 22:41
Nie rozumiem z czym według Ciebie jest tyle zachodu.
Szkoda, że nie rozumiesz co to jest uczciwość.
To raczej nie kwestia zachodu. Kilka puszek zapewne zdobędziesz i jest OK jak Ci ktoś przekaże.
Jeżeli natomiast wprost namawiasz do oszustwa, aby długotrwale brać recepty na kilka tys....
Na pewno się dogadamy :wink:
Dla mnie nie ma żadnego problemu popytać i poszukać w Internecie...
..więc pytaj, ale nie oszukuj.

Na marginesie wiem, że lek jest drogi bo syn cały czas pije( jeszcze jak był tylko za granicą). Msc kuracja to 500-1200zł w zależności od apetytu i nasilenia CD. Po 13 latach choroby raz się załapał na żywieniówkę i to z programu miejskiego a nie NFZ. I może dlatego bo kilku cwaniaczków uzna, że może spróbuje ... oszukać system.
No w takim razie to z Tobą jest coś nie tak skoro, poczułeś/aś się namawiany/na do oszustwa, albo po prostu nie potrafisz czytać ze zrozumieniem.
Zresztą co o chorobie może wiedzieć osoba , którą w ciągu miesiąca może kilka razy zabolał brzuch i to pewnie przez niestrawność przez obiad, który sam/sama sobie zafundowałeś/aś. Nawet jeśli Twoje dziecko jest chore, to nie masz zielonego pojęcia jak to jest kiedy przez pół roku dzień w dzień rozrywa Ci kiszki. Może gdybyś przez chwilę wszedł/weszła w czyjąś skórę to byś zrozumiał/a, że taka osoba (przynajmniej ja ) jest w stanie zrobić wiele, by sobie chociaż troche ulżyć.
Myślę, że warto zakończyć tą bezsensowną wymianę zdań między nami.

Awatar użytkownika
S_Gosia
Aktywny ✽✽✽
Posty: 661
Rejestracja: 21 sty 2017, 21:41
Choroba: CU u dziecka
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Lubin

Re: Do osób chorych na CD- Modulen IBD

Post autor: S_Gosia » 28 sie 2018, 19:54

Endrion, proszę Cię...., przejdź na stronę główną, poszukaj post i przeczytaj o chorobie Syna Karaoke - Adama....
przeczytaj w ciszy i .... ZAMILCZ proszę 😠😠😠
Gosia - mama Krzysia (ur. 2004r.)
diagnoza: 12.01.2017r. - CU u dziecka
Asamax 500mg 2x3, Imuran 1x50mg, D-Vitum Forte 4000j.m., Ecomer, Vivomixx kapsułki, Sanprobi ibs - czekamy na remisję


Wygrana majowa i czerwcowa Lista Naszych Przebojów 2017 :)

BlackRose
Początkujący ✽✽
Posty: 477
Rejestracja: 03 sie 2017, 22:29
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
miasto: Warszawa

Re: Do osób chorych na CD- Modulen IBD

Post autor: BlackRose » 28 sie 2018, 20:43

Ja choruje na CD, ale nam 23 lata wiec nie przysługuje mi refundacja. W innym wypadku tj. gdybym miała mniej niż 18 lat ale nie korzystałabym przy tym z Modulenu to na pewno bym Ci pomogła Endrion 😊 Tak jak dziewczyny wyżej pisały popytaj tez na grupach FB np. Forumowej Crohn i colitis wspólna sprawa 😊, tam jest wiele pomocnych osób , ludzie naprawdę bardzo często sobie pomagają w takich sprawach, często sami z siebie umieszczają posty ze maja nadmiar jakichś leków czy suplementów.
Karaoke Twoje komentarze były zbędne na czele z tym pierwszym 😕 i nie wiem co miały niby wnieść do dyskusji, chyba niesmak. ehh
S_Gosia każdy na tym forum cierpi bądź cierpiał, nieważne czy dziecko czy dorosły, nie ma się co licytować, ze jeśli czyjeś dziecko jest bardzo chore, to już nie można takiej osobie nic dosadnego napisać.

Awatar użytkownika
S_Gosia
Aktywny ✽✽✽
Posty: 661
Rejestracja: 21 sty 2017, 21:41
Choroba: CU u dziecka
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Lubin

Re: Do osób chorych na CD- Modulen IBD

Post autor: S_Gosia » 28 sie 2018, 21:01

Black Rose ale po co pisać, po co oceniać...??? lepiej milczeć niż wylewać swoje żale...

Ale to moje zdanie.
Gosia - mama Krzysia (ur. 2004r.)
diagnoza: 12.01.2017r. - CU u dziecka
Asamax 500mg 2x3, Imuran 1x50mg, D-Vitum Forte 4000j.m., Ecomer, Vivomixx kapsułki, Sanprobi ibs - czekamy na remisję


Wygrana majowa i czerwcowa Lista Naszych Przebojów 2017 :)

Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
Posty: 3607
Rejestracja: 16 lis 2008, 22:17
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Holandia/Helmond
Kontakt:

Re: Do osób chorych na CD- Modulen IBD

Post autor: Anette28 » 28 sie 2018, 21:20

Bardzo proszę o wyciszenie dyskusji, takie komentarze są nie na miejscu, w pierwszej kolejności zgłasza się taką sytuację do Adminów lub Moderatorów. Kolejne niepotrzebne komentarze zostaną ukarane ostrzeżeniem.
Na przyszłość zanim kogokolwiek osądzicie zastanówcie się dwa raz zanim coś napiszecie- to do wszystkich Użytkowników tej dyskusji.
~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

Endrion
Debiutant ✽
Posty: 40
Rejestracja: 24 cze 2018, 19:24
Choroba: CU
województwo: podkarpackie

Re: Do osób chorych na CD- Modulen IBD

Post autor: Endrion » 28 sie 2018, 21:32

Anette28 pisze:
28 sie 2018, 21:20
Bardzo proszę o wyciszenie dyskusji, takie komentarze są nie na miejscu, w pierwszej kolejności zgłasza się taką sytuację do Adminów lub Moderatorów. Kolejne niepotrzebne komentarze zostaną ukarane ostrzeżeniem.
Na przyszłość zanim kogokolwiek osądzicie zastanówcie się dwa raz zanim coś napiszecie-piszę to do wszystkich Użytkowników tej dyskusji.
S_Gosia pisze:
28 sie 2018, 19:54
Endrion, proszę Cię...., przejdź na stronę główną, poszukaj post i przeczytaj o chorobie Syna Karaoke - Adama....
przeczytaj w ciszy i .... ZAMILCZ proszę 😠😠😠
Również jestem za tym by skończyć tą dyskusję, kto bardziej jest poszkodowany. Nie taki jest cel tego wątku.
W wolnej chwili przeczytam, jak wygląda leczenie Adama i z całego serca mu kibicuje. Nie mniej jednak choroba to choroba, każda u każdego przebiega inaczej i nie mam zamiaru pisać o tym jaki to ja jestem poszkodowany bo zdaje sobie sprawę, że są przypadki cięższe od mojego, dlatego nie wylewam tego nigdzie bo zawsze drugiego człowieka stawiałem ponad siebie. I Tobie Małgorzato polecam to samo. Nie znasz mnie, ja nie znam Ciebie i Twojego syna tak jak i Adama, dlatego proszę oszczędź komentarze dotyczące tego, że Ty bądź ktoś inny ma gorzej od drugiej osoby, bo nie wiesz czy tak faktycznie jest.
Wątek ten jest skierowany do osób, które są w stanie pomóc w zdobyciu tego środka i tego się trzymajmy.

Awatar użytkownika
S_Gosia
Aktywny ✽✽✽
Posty: 661
Rejestracja: 21 sty 2017, 21:41
Choroba: CU u dziecka
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Lubin

Re: Do osób chorych na CD- Modulen IBD

Post autor: S_Gosia » 28 sie 2018, 22:20

Endrion pisze:
28 sie 2018, 21:32
I Tobie Małgorzato polecam to samo. Nie znasz mnie, ja nie znam Ciebie i Twojego syna tak jak i Adama, dlatego proszę oszczędź komentarze dotyczące tego, że Ty bądź ktoś inny ma gorzej od drugiej osoby, bo nie wiesz czy tak faktycznie jest.
Ale w którym momencie napisałam, że ktoś ma gorzej/lepiej od Ciebie?? A już tym bardziej moje dziecko - chyba o nim to wcale nie wspomniałam :o

Napisałam, żebyś zakończył tą dyskusję z Karaoke po Twoich słowach, skierowanych do Karaoke:
Endrion pisze:
28 sie 2018, 19:00
Nawet jeśli Twoje dziecko jest chore, to nie masz zielonego pojęcia jak to jest kiedy przez pół roku dzień w dzień rozrywa Ci kiszki. Może gdybyś przez chwilę wszedł/weszła w czyjąś skórę to byś zrozumiał/a, że taka osoba (przynajmniej ja ) jest w stanie zrobić wiele, by sobie chociaż troche ulżyć.
I tyle..... a teraz kończę, aby nie dostać ostrzeżenia :wink:
Gosia - mama Krzysia (ur. 2004r.)
diagnoza: 12.01.2017r. - CU u dziecka
Asamax 500mg 2x3, Imuran 1x50mg, D-Vitum Forte 4000j.m., Ecomer, Vivomixx kapsułki, Sanprobi ibs - czekamy na remisję


Wygrana majowa i czerwcowa Lista Naszych Przebojów 2017 :)

Endrion
Debiutant ✽
Posty: 40
Rejestracja: 24 cze 2018, 19:24
Choroba: CU
województwo: podkarpackie

Re: Do osób chorych na CD- Modulen IBD

Post autor: Endrion » 28 sie 2018, 22:40

S_Gosia pisze:
28 sie 2018, 22:20
Endrion pisze:
28 sie 2018, 21:32
I Tobie Małgorzato polecam to samo. Nie znasz mnie, ja nie znam Ciebie i Twojego syna tak jak i Adama, dlatego proszę oszczędź komentarze dotyczące tego, że Ty bądź ktoś inny ma gorzej od drugiej osoby, bo nie wiesz czy tak faktycznie jest.
Ale w którym momencie napisałam, że ktoś ma gorzej/lepiej od Ciebie?? A już tym bardziej moje dziecko - chyba o nim to wcale nie wspomniałam :o

Napisałam, żebyś zakończył tą dyskusję z Karaoke po Twoich słowach, skierowanych do Karaoke:
Endrion pisze:
28 sie 2018, 19:00
Nawet jeśli Twoje dziecko jest chore, to nie masz zielonego pojęcia jak to jest kiedy przez pół roku dzień w dzień rozrywa Ci kiszki. Może gdybyś przez chwilę wszedł/weszła w czyjąś skórę to byś zrozumiał/a, że taka osoba (przynajmniej ja ) jest w stanie zrobić wiele, by sobie chociaż troche ulżyć.
I tyle..... a teraz kończę, aby nie dostać ostrzeżenia :wink:
Wspominając Adama i pisząc o tym bym zamilczał, dałaś jasno do zrozumienia że ten chłopiec ma o wiele gorzej niż ja, dlatego nie powinienem się wypowiadać. Nie wspomniałem o Twoim dziecku więc nie rozumiem tego zdziwienia, że rzekomo o nim wspomniałem. Napisałem, że go nie znam i nie mam zamiaru się o nim wypowiadać.

Proszę Administratora o usunięcie wszystkich postów niezwiązanych bezpośrednio z tematem

Awatar użytkownika
S_Gosia
Aktywny ✽✽✽
Posty: 661
Rejestracja: 21 sty 2017, 21:41
Choroba: CU u dziecka
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Lubin

Re: Do osób chorych na CD- Modulen IBD

Post autor: S_Gosia » 28 sie 2018, 23:12

Teraz jest ten moment, gdy żałuję, że w ogóle coś napisałam....
Gosia - mama Krzysia (ur. 2004r.)
diagnoza: 12.01.2017r. - CU u dziecka
Asamax 500mg 2x3, Imuran 1x50mg, D-Vitum Forte 4000j.m., Ecomer, Vivomixx kapsułki, Sanprobi ibs - czekamy na remisję


Wygrana majowa i czerwcowa Lista Naszych Przebojów 2017 :)

Endrion
Debiutant ✽
Posty: 40
Rejestracja: 24 cze 2018, 19:24
Choroba: CU
województwo: podkarpackie

Re: Do osób chorych na CD- Modulen IBD

Post autor: Endrion » 29 sie 2018, 08:15

S_Gosia pisze:
28 sie 2018, 23:12
Teraz jest ten moment, gdy żałuję, że w ogóle coś napisałam....
I słusznie, bo Twoja odpowiedź była kompletnie nie na miejscu

BlackRose
Początkujący ✽✽
Posty: 477
Rejestracja: 03 sie 2017, 22:29
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
miasto: Warszawa

Re: Do osób chorych na CD- Modulen IBD

Post autor: BlackRose » 29 sie 2018, 10:13

S_Gosia pisze:
28 sie 2018, 22:20
Ale w którym momencie napisałam, że ktoś ma gorzej/lepiej od Ciebie??
Ja nie mam tu żadnych odobistych sympatii czy antypatii, ale obiektywnie napisze, ze właśnie to zasugerowałaś. Według mnie komentarze Karaoke były bardzo nie na miejscu , jakieś sugestie oszustwa, a ludzie właśnie tak sobie pomagają i to jest piękne. To od tego komentarza karaoke się zaczęło, aczkolwiek Ciebie Endrion tez troszkę poniosło bez urazy 😊 zgadzam się, ze najlepiej wydzielić te niepotrzebne posty. Pozdrawiam wszystkich! 😊

ODPOWIEDZ

Wróć do „Off Topic”