OT z tematu "Do osób chorych na CD- Modulen IBD"

Forum poświęcone wszelkim innym tematom

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Do osób chorych na CD- Modulen IBD

Post autor: obyty.z.cu » 29 sie 2018, 10:47

ech..Endrion, wiesz, mądrość polega na tym, by wiedzieć kiedy lepiej zamilknąć.

Na forum są różne tematy, subfora, tam jest odpowiednie miejsce i w nim pisze się o tym, a w tematach merytorycznych nie ma miejsca na to.
To robi dla innych tylko zamieszanie i gubi temat.

A licytowanie się , to jak w dowcipie:
trzeba obniżyć się do poziomu, aby zrozumieć o co chodzi.
Jeśli coś potrzebujesz , to po prostu napisz to, ale w odpowiednim dziale, a nie tu oceniając innych.

sorki za OT
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Endrion
Debiutant ✽
Posty: 40
Rejestracja: 24 cze 2018, 19:24
Choroba: CU
województwo: podkarpackie

Re: Do osób chorych na CD- Modulen IBD

Post autor: Endrion » 29 sie 2018, 11:18

obyty.z.cu pisze:
29 sie 2018, 10:47
ech..Endrion, wiesz, mądrość polega na tym, by wiedzieć kiedy lepiej zamilknąć.

Na forum są różne tematy, subfora, tam jest odpowiednie miejsce i w nim pisze się o tym, a w tematach merytorycznych nie ma miejsca na to.
To robi dla innych tylko zamieszanie i gubi temat.

A licytowanie się , to jak w dowcipie:
trzeba obniżyć się do poziomu, aby zrozumieć o co chodzi.
Jeśli coś potrzebujesz , to po prostu napisz to, ale w odpowiednim dziale, a nie tu oceniając innych.

sorki za OT
Ale czekaj czegoś nie rozumiem. Temat założony był w odpowiednim dziale. Wszystko było w porządku dopóki nie pojawił się komentarz jakim to ja oszustem nie jestem i jak śmiem nakłaniać innych do żerowania na państwie prawa. Od samego początku nikogo nie oceniałem a wszystkie inne późniejsze komentarze w moim kierunku były zbędne

Awatar użytkownika
deth
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3130
Rejestracja: 02 lut 2011, 16:33
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Reda

Re: OT z tematu "Do osób chorych na CD- Modulen IBD"

Post autor: deth » 29 sie 2018, 11:40

Rodzic wolalby wziac na siebie podwojne cierpienie niz patrzec na chorobe dziecka, wobec ktorej jest bezradny. Trzeba troche wrazliwosci, lub byc rodzicem by to zrozumiec.
Karaoke, tu bardziej niewydolny system szwankuje. Tego typu dieta powinna byc dostepna dla wszystkich, ale jest jak jest... i kazdy ratuje sie jak moze. Trzeba tez to przyjac.
To sie pomadrzylem, wybaczcie.

A wracajac do Modulenu.
To czy nie mozna by skomponowac sobie "zamiennika" ?
Glowne skladniki Modulenu to kazeina, syrop glukozowy i trojglicerydy sredniolancuchowe
Kazeine dla sportowcow na aukcji znalazlem na szybko dwoch firm: olimp i hi-tec
Syrop glukozowy w spozywczaku
Trojglicerydy sredniolancuchowe - czyli ten czynnik przeciwzapalny, to nic innego jak np olej kokosowy (mct)
Witaminy i mineraly - wiadomo.
Nie wiem czy bedzie to samo, ale tak wyglada przynajmniej w teorii ;)

Endrion
Debiutant ✽
Posty: 40
Rejestracja: 24 cze 2018, 19:24
Choroba: CU
województwo: podkarpackie

Re: OT z tematu "Do osób chorych na CD- Modulen IBD"

Post autor: Endrion » 29 sie 2018, 11:59

deth pisze:
29 sie 2018, 11:40
Rodzic wolalby wziac na siebie podwojne cierpienie niz patrzec na chorobe dziecka, wobec ktorej jest bezradny. Trzeba troche wrazliwosci, lub byc rodzicem by to zrozumiec.
Karaoke, tu bardziej niewydolny system szwankuje. Tego typu dieta powinna byc dostepna dla wszystkich, ale jest jak jest... i kazdy ratuje sie jak moze. Trzeba tez to przyjac.
To sie pomadrzylem, wybaczcie.

A wracajac do Modulenu.
To czy nie mozna by skomponowac sobie "zamiennika" ?
Glowne skladniki Modulenu to kazeina, syrop glukozowy i trojglicerydy sredniolancuchowe
Kazeine dla sportowcow na aukcji znalazlem na szybko dwoch firm: olimp i hi-tec
Syrop glukozowy w spozywczaku
Trojglicerydy sredniolancuchowe - czyli ten czynnik przeciwzapalny, to nic innego jak np olej kokosowy (mct)
Witaminy i mineraly - wiadomo.
Nie wiem czy bedzie to samo, ale tak wyglada przynajmniej w teorii ;)
Nie mam dzieci więc nie wiem jak to jest patrząc jak Twoje dziecko choruje. Ale zgodzisz się z tym, że inaczej przeżywa się chorobę, kiedy dotyczy Ciebie a inaczej kiedy dotyczy drugiej osoby. Wiem, że w tym drugim przypadku rodzic z całą odpowiedzialnością przejąłby chorobę na siebie ale tak samo jak ja nie zrozumiem tego jak własne dziecko choruje, tak osoba która bezpośrednio nie jest dotknięta chorobą nie zrozumie jak to jest kiedy to siedzi w Tobie w środku. Dlatego całkowicie pozbawione jest sensu komentowanie jednej sprawy przez dwie skrajnie usytuowane osoby, tym bardziej jeśli każda ze stron będzie chciała bronić swojego stanowiska.

Świat z dietami, składnikami odżywczymi i wszystkimi innymi półproduktami jest dla mnie jeszcze bardzo świeży, dlatego jak na razie kompletnie się na tym nie znam, ale pogłębianie wiedzy w tym temacie jest w toku więc na pewno poszukam informacji czy udałoby się jakoś samemu zastąpić tego typu środki :)

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Do osób chorych na CD- Modulen IBD

Post autor: obyty.z.cu » 29 sie 2018, 12:09

Endrion pisze:
29 sie 2018, 11:18
obyty.z.cu pisze:
29 sie 2018, 10:47
ech..Endrion, wiesz, mądrość polega na tym, by wiedzieć kiedy lepiej zamilknąć.
Ale czekaj czegoś nie rozumiem. Temat założony był w odpowiednim dziale. Wszystko było w porządku dopóki nie pojawił się komentarz jakim to ja oszustem nie jestem i jak śmiem nakłaniać innych do żerowania na państwie prawa. Od samego początku nikogo nie oceniałem a wszystkie inne późniejsze komentarze w moim kierunku były zbędne
i dalej nie rozumiesz, tak jak nie zrozumiałeś intencji tamtego postu.
Tam było wyraźna podpowiedź, że nie pomożesz sobie, kiedy "załatwisz" sobie kilka puszek, bo tu trzeba myśleć systemowo.Załatasz dziurę, ale nie rozwiążesz tematu.
Reszta to już interpretacje i inne rozumienie tematu, stąd i pomówienia. CD to choroba przewlekła, więc trzeba myśleć i działać perspektywicznie, a nie szukając obejścia .
Zupełnie innym tematem byłaby dyskusja o czym pisali inni, że bez sensu jest właśnie dzielenie na listach refundacyjnych na dzieci i dorosłych. To zresztą dotyczy i wielu innych leków.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
Noelia
Moderator
Posty: 2442
Rejestracja: 11 kwie 2017, 01:03
Choroba: CU u partnera
województwo: łódzkie

Re: OT z tematu "Do osób chorych na CD- Modulen IBD"

Post autor: Noelia » 29 sie 2018, 13:11

OT wydzieliłam z tego tematu: Do osób chorych na CD- Modulen IBD

Endrion - gdyby moja córka była chora na CD i miałaby zlecony Modulen IBD z refundacją, ale z jakichś względów nie mogłaby go stosować, np. nie chciałaby go pić (co jest bardzo prawdopodobne - spróbowała kilka razy, gdy mój mąż pił - aż ją zemdliło od nadmiaru cukru, nie jest przyzwyczajona do aż tak słodkiego smaku) ani nie chciałaby mieć założonej sondy przez nos -> to z całą pewnością bym Ci pomogła, przekazując takie recepty.
Na tym polega ludzka życzliwość.
Super, że chorzy pomagają sobie nawzajem w taki sposób.
Na podobnej zasadzie pomogliśmy kiedyś kilku osobom z Salofalkiem i Asamaxem.
Endrion pisze:
28 sie 2018, 19:00
Zresztą co o chorobie może wiedzieć osoba , którą w ciągu miesiąca może kilka razy zabolał brzuch i to pewnie przez niestrawność przez obiad, który sam/sama sobie zafundowałeś/aś. Nawet jeśli Twoje dziecko jest chore, to nie masz zielonego pojęcia jak to jest kiedy przez pół roku dzień w dzień rozrywa Ci kiszki. Może gdybyś przez chwilę wszedł/weszła w czyjąś skórę to byś zrozumiał/a, że taka osoba (przynajmniej ja ) jest w stanie zrobić wiele, by sobie chociaż troche ulżyć.
W tej wypowiedzi przesadziłeś.
To, że ktoś sam jest zdrowy, to absolutnie nie znaczy, że nie wie, co to znaczy cierpienie w NZJ.
Mój mąż dosyć krótko choruje (półtora roku), ale jego bólu "doświadczyłam" (oczywiście w cudzysłowie!) już zbyt wiele razy.
A co dopiero mówić, gdy ktoś najbliższy choruje kilka lub kilkanaście lat!
Bezradność i bezsilność, gdy patrzy się na aż takie cierpienie najukochańszej osoby (bez znaczenia, czy to czyjś mąż czy czyjeś dziecko - nie można się tak licytować), jest uczuciem tak koszmarnym, że ciężko zebrać myśli, łamie się głos i łamie się serce, łzy płyną mimowolnie, trudno się ogarnąć, a nie da się zrobić NIC, by tej osobie pomóc i ulżyć.
Endrion pisze:
29 sie 2018, 11:18
Temat założony był w odpowiednim dziale. Wszystko było w porządku dopóki nie pojawił się komentarz jakim to ja oszustem nie jestem i jak śmiem nakłaniać innych do żerowania na państwie prawa. Od samego początku nikogo nie oceniałem a wszystkie inne późniejsze komentarze w moim kierunku były zbędne
Tutaj zgadzam się z Tobą w 100% :tak:
Założyłeś temat w odpowiednim dziale, oczekując konkretnej pomocy.
Zamiast tego otrzymałeś od Karaoke krytykę, "umoralnianie" oraz pouczanie - było to zbędne i totalnie nie na miejscu.
Nie wiem, co miał wnieść pierwszy post Karaoke, aż ciężko mi go skomentować, a od niego zaczęła się ta niepotrzebna dyskusja
I cieszę się, że nie tylko ja to dostrzegłam.
Endrion - Twoja reakcja była przesadzona i być może przykra dla niektórych, ale w sumie to jakoś się jej nie dziwię.
Karaoke pisze:
28 sie 2018, 15:42
I może dlatego bo kilku cwaniaczków uzna, że może spróbuje ... oszukać system.
Modulen jest refundowany dla dzieci i młodzieży z CD od 1 lipca 2017 - co zresztą jest w ogromnej mierze zasługą J-elity.
Jako leczenie żywieniowe w celu indukcji remisji (czyli pije się wyłącznie Modulen IBD - nie je się zwykłych posiłków).
Dlaczego dopiero od 1 lipca 2017, dlaczego tak późno?
Bo takie decyzje podejmowała Komisja Ekonomiczna Ministerstwa Zdrowia, głównie na podstawie rozmów oraz negocjacji cenowych z producentem Modulenu.
To dlatego Twój syn nie miał refundacji.
A nie dlatego, że ileś osób próbowało "nagiąć zasady" i "oszukać system".

Endrion - w jakim celu chcesz pić ten Modulen?
Wg badań leczenie żywieniowe indukuje remisję jedynie u dzieci chorych na CD.
Z tego właśnie powodu jest refundowany tylko w takich przypadkach i od początku tych wszystkich negocjacji MZ była mowa tylko o takiej refundacji.
Poczytaj w Kwartalnikach, np. tutaj: Leczenie żywieniowe dzieci z chorobą Leśniowskiego-Crohna


Mąż choruje tak jak Ty na CU i w zaostrzeniu dodawał czasem ten proszek Modulenu do różnych potraw, np. zup-kremów, koktajli, jogurtów, do kaszy manny, jaglanej itp.
Wypić nie był w stanie, bo ten płyn po rozcieńczeniu wodą jest okrutnie słodki (nic dziwnego, bo na pierwszym miejscu w składzie jest syrop glukozowy, a na trzecim sacharoza).
Nawet niektóre dzieci nie chcą tego pić (czemu wcale się nie dziwię), więc wybierają założenie sondy.

Leczenia żywieniowego nie da się zastąpić, bo to jest kwestia nie do końca jeszcze poznanych mechanizmów działania, np. przeciwzapalnego czy zmieniającego skład mikroflory jelitowej na korzystniejszy.
Ale jeśli chcesz się tylko od czasu do czasu wspomagać i "dożywiać" Modulenem, to spokojnie da się go zastąpić.
Zamiast kazeiny lepsza będzie serwatka, bo jest łatwiej strawna, lepiej przyswajalna i nie powoduje takich skutków ubocznych jak kazeina.
Do tego zdrowe tłuszcze, przeciwzapalne omega-3, witaminy oraz minerały - to już można uzupełniać z różnych źródeł.

Jest wiele takich gotowych odżywek dla chorych, którymi można zastąpić pełnowartościowy posiłek - np. Nutridrinki, Nutramil, Resource, Fresubin, Neocate.
Świetne są też niektóre odżywki białkowe dla sportowców - pomagają odzyskać siły oraz "ładnie" (tzn. "mięśniowo" - bez nadmiaru zbędnego tłuszczu) odbudować utracone podczas zaostrzenia kilogramy - tylko koniecznie trzeba czytać składy (chociaż te "sportowe" składy i tak są zazwyczaj lepsze niż te "apteczne dla chorych" - tj. w tych "dedykowanych dla chorych" odżywkach jest znacznie więcej chemii i sztucznych dodatków, np. szkodliwe słodziki, aromaty, barwniki, stabilizatory).
Więcej o odżywkach pisałam tutaj (m.in. właśnie porównanie składów): link + link + link + link
Doradca CU

CU u męża - diagnoza 13.04.17

https://jelito.net - ważne informacje o chorobach zapalnych jelit (NZJ)

https://astheria.pl - polecam! 🖤

Don't fight in the North or the South. Fight every battle, everywhere, always, in your mind.
Everyone is your enemy, everyone is your friend. Every possible series of events is happening all at once.
Live that way and nothing will surprise you. Everything that happens will be something that you've seen before.

BlackRose
Początkujący ✽✽
Posty: 477
Rejestracja: 03 sie 2017, 22:29
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
miasto: Warszawa

Re: OT z tematu "Do osób chorych na CD- Modulen IBD"

Post autor: BlackRose » 29 sie 2018, 13:36

Noelia pisze:
29 sie 2018, 13:11
Na tym polega ludzka życzliwość.
Super, że chorzy pomagają sobie nawzajem w taki sposób.
Na podobnej zasadzie pomogliśmy kiedyś kilku osobom z Salofalkiem i Asamaxem.
no i o to właśnie chodzi, super 👍🏽😊 fajnie, ze istnieją tacy pomocni ludzie. Sporo ich w necie i np. na grupach Fb, co przywraca wiarę w ludzkość. Postami w stylu tych Karaoke nie ma się co przejmować.
A co do Modulenu to rzeczywiście jest ohydnie słodki, przesadzili z tym cukrem.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: OT z tematu "Do osób chorych na CD- Modulen IBD"

Post autor: obyty.z.cu » 29 sie 2018, 14:29

czyli jak zawsze, nie oceniaj, nie będziesz oceniany ;)
Z drugiej strony Karaoke miał też dużo racji, bo nie zawsze to co polecane w necie, w sensie "polecania" jest dobre. Wielu przyjmuje , że jak komuś pomogło, to i mnie pomoże, a to niekoniecznie.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
Noelia
Moderator
Posty: 2442
Rejestracja: 11 kwie 2017, 01:03
Choroba: CU u partnera
województwo: łódzkie

Re: OT z tematu "Do osób chorych na CD- Modulen IBD"

Post autor: Noelia » 29 sie 2018, 14:50

obyty.z.cu pisze:
29 sie 2018, 14:29
czyli jak zawsze, nie oceniaj, nie będziesz oceniany ;)
No dokładnie ;)
obyty.z.cu pisze:
29 sie 2018, 14:29
Wielu przyjmuje , że jak komuś pomogło, to i mnie pomoże, a to niekoniecznie.
A to swoją drogą, dlatego w poprzednim poście napisałam, że stosowanie Modulenu "w celu indukcji remisji CU" nie ma sensu - nie ma takich podstaw naukowych.
Co innego "dożywianie się" w zaostrzeniu - mąż dosypywał ten proszek do potraw, żeby zwiększyć ich kaloryczność i wartości odżywcze (witaminy, mikroelementy itd.) - po to, żeby jak najmniej schudnąć podczas rzutu choroby i żeby mieć więcej sił do życia.
Ale to już niekoniecznie musi być akurat Modulen IBD.
Doradca CU

CU u męża - diagnoza 13.04.17

https://jelito.net - ważne informacje o chorobach zapalnych jelit (NZJ)

https://astheria.pl - polecam! 🖤

Don't fight in the North or the South. Fight every battle, everywhere, always, in your mind.
Everyone is your enemy, everyone is your friend. Every possible series of events is happening all at once.
Live that way and nothing will surprise you. Everything that happens will be something that you've seen before.

Awatar użytkownika
deth
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3130
Rejestracja: 02 lut 2011, 16:33
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Reda

Re: OT z tematu "Do osób chorych na CD- Modulen IBD"

Post autor: deth » 29 sie 2018, 15:38

Lepiej - skoro wielu pomoglo, to I MOZE mi pomoze. Warto probowac

Awatar użytkownika
Noelia
Moderator
Posty: 2442
Rejestracja: 11 kwie 2017, 01:03
Choroba: CU u partnera
województwo: łódzkie

Re: OT z tematu "Do osób chorych na CD- Modulen IBD"

Post autor: Noelia » 29 sie 2018, 16:04

deth pisze:
29 sie 2018, 15:38
Lepiej - skoro wielu pomoglo, to I MOZE mi pomoze. Warto probowac
Ogólnie to moje zdanie jest takie, że warto wypróbować wszystko, co ma szansę pomóc, a przy tym nie zaszkodzi.
W przypadku CU jest to np. Vivomixx, Mutaflor, Debutir, preparaty żywieniowe, olej CBD, terapia LDN, wlewki z mesalazyną, wlewki z hydrokortyzonem.
Praktycznie żadnych poważniejszych skutków ubocznych (piszę "poważniejszych", bo wiadomo, że niektórzy mają np. wzdęcia po Vivomixxie), a być może taka kuracja okaże się zbawienna.
Doradca CU

CU u męża - diagnoza 13.04.17

https://jelito.net - ważne informacje o chorobach zapalnych jelit (NZJ)

https://astheria.pl - polecam! 🖤

Don't fight in the North or the South. Fight every battle, everywhere, always, in your mind.
Everyone is your enemy, everyone is your friend. Every possible series of events is happening all at once.
Live that way and nothing will surprise you. Everything that happens will be something that you've seen before.

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: 30 mar 2011, 12:19
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: OT z tematu "Do osób chorych na CD- Modulen IBD"

Post autor: Baby » 29 sie 2018, 17:40

Mutaflor nie jest taki obojętny i powinien być stosowany tylko pod kontrolą lekarza. Co do zażywania Modulenu w celu zmniejszenia stanu zapalnego w jelicie to jak pisaliście - kuracja jest skuteczna u dzieci z CD.
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

Awatar użytkownika
Karaoke
Aktywny ✽✽✽
Posty: 501
Rejestracja: 25 mar 2007, 23:18
Choroba: CD u dziecka
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Do osób chorych na CD- Modulen IBD

Post autor: Karaoke » 12 wrz 2018, 18:27

Endrion pisze:
28 sie 2018, 19:00
... albo po prostu nie potrafisz czytać ze zrozumieniem.
Umiem... jednak to bezpośrenio wynika z tego co napisałeś.
Noelia pisze:
29 sie 2018, 13:11
Endrion - gdyby moja córka była chora na CD i miałaby zlecony Modulen IBD z refundacją, ale z jakichś względów nie mogłaby go stosować, np. nie chciałaby go pić (co jest bardzo prawdopodobne - spróbowała kilka razy, gdy mój mąż pił - aż ją zemdliło od nadmiaru cukru, nie jest przyzwyczajona do aż tak słodkiego smaku) ani nie chciałaby mieć założonej sondy przez nos to z całą pewnością bym Ci pomogła, przekazując takie recepty.
Na tym polega ludzka życzliwość.
Co innego taka sytuacja. Ale Ty opisałeś ją odmiennie i zbyt jednoznacznie.
Endrion pisze:
28 sie 2018, 19:00
No w takim razie to z Tobą jest coś nie tak skoro, poczułeś/aś się namawiany/na do oszustwa...
Uważam, że raczej powinieneś być wdzięczny, że na forum są czujni userzy :razz:

Tym niemniej przykro mi, że źle zrozumiałem Twoje słowa (sam wiesz najlepiej co miałeś na myśli) i przepraszam tym bardziej bo dostaje się już innym forumowiczom :razz:

Życzę zdrowia.
Obrazek
Rozlicz PIT z sercem - przekaż 1 % podatku na OPP

Aby nie było gorzej...
...to będzie lepiej...
Podobno ;-)

Obrazek
Podążaj za Pajacykiem...

Obrazek
Wspomóż WOŚP, wspomóż dzieciaki bez focha - 13 I 2019r

Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
Posty: 3607
Rejestracja: 16 lis 2008, 22:17
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Holandia/Helmond
Kontakt:

Re: OT z tematu "Do osób chorych na CD- Modulen IBD"

Post autor: Anette28 » 13 wrz 2018, 10:04

A ja uważam że temat trzeba zamknąć. Wszystko co miało być wyjaśnione zostało napisane.
Rozumiem obydwie strony. Jako matka stanę za Karaoke, jako chora za Endrion. Jako Admin wysłucham dwóch stron i nie stanę po żadnej stronie. To dopiero problem. ;-)
A tak na serio fajnie, że jesteście.
~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

ODPOWIEDZ

Wróć do „Off Topic”