OT z Mrowienie w jelitach

Forum poświęcone wszelkim innym tematom

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
caro_emerald
Debiutant ✽
Posty: 25
Rejestracja: 27 lut 2016, 15:21
Choroba: CD w rodzinie
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock

OT z Mrowienie w jelitach

Post autor: caro_emerald » 21 maja 2017, 20:06

Zgodnie z regulaminem zostały usunięte obraźliwe słowa
lorema

Awatar użytkownika
Luki36
Aktywny ✽✽✽
Posty: 662
Rejestracja: 11 lip 2013, 11:32
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie

Re: Mrowienie w jelitach

Post autor: Luki36 » 21 maja 2017, 20:52

Albo kolo trolluje, tego nie wiesz




Ostatnie pouczenie następnym razem otrzymasz ostrzeżenie oficjalne. Zgodnie z regulaminem trzymaj się tematu i zajmij się odpowiadaniem na danym temat, a nie komentowaniem działań OF.
Na razie, bez leków

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Mrowienie w jelitach

Post autor: obyty.z.cu » 22 maja 2017, 10:20

Luki36 pisze:Albo kolo trolluje, tego nie wiesz
właśnie takie posty jak ten Twój opisuje trolowanie.
Sprawdź najpierw jego posty, a dopiero potem coś pisz, ale w temacie.
W tematach merytorycznych oczekuje się wiadomości w temacie, a nie .... pouczania i nagany.

sorki za OT..
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
Luki36
Aktywny ✽✽✽
Posty: 662
Rejestracja: 11 lip 2013, 11:32
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie

Re: Mrowienie w jelitach

Post autor: Luki36 » 22 maja 2017, 10:23

obyty.z.cu pisze: właśnie takie posty jak ten Twój opisuje trolowanie.
Sprawdź najpierw jego posty, a dopiero potem coś pisz, ale w temacie.
W tematach merytorycznych oczekuje się wiadomości w temacie, a nie .... pouczania i nagany.
Wyzwała was/nas od :cenzura:, to chyba nie liczyłeś, że na jakąś wielką merytorykę.
Nadal mam nadzieję, że trollowała jednak, ew, ją poniosło.
Pozdro

E. MOże faktycznie mnie jednak poniosło. Bo to nie on, tylko ona i faktycznie jakaś poważniejsza nerwica lękowo-depresyjna tam jest grana.
Sorki.
Na razie, bez leków

caro_emerald
Debiutant ✽
Posty: 25
Rejestracja: 27 lut 2016, 15:21
Choroba: CD w rodzinie
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock

Re: Mrowienie w jelitach

Post autor: caro_emerald » 22 maja 2017, 16:36

E. MOże faktycznie mnie jednak poniosło. Bo to nie on, tylko ona i faktycznie jakaś poważniejsza nerwica lękowo-depresyjna tam jest grana.
Sorki.

I kto tu mi diagnozy stawia w necie??

Jacekx
Znawca ❃❃
Posty: 2717
Rejestracja: 29 lip 2006, 21:24
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Mrowienie w jelitach

Post autor: Jacekx » 23 maja 2017, 22:33

Pandziaak pisze:...
Jacekx i Noelia nie można wykluczyć, ze ktoś nie ma danej choroby bo nie występują wszystkie objawy wypisane na ulotce leku, czy nie występujące u danej osoby, nie jesteście też lekarzami, aby stawiać tutaj diagnozę czy różnicować objawy.


...
Przepraszam ... Gdzie ja napisałem , że podejrzewam CU czy CD to raz.
Gdzie ja napisałem , że jestem lekarzem to dwa.
Nie ma czegoś takiego jak ulotka choroby a są objawy choroby to trzy.
Ja jedynie napisałem , że dziewczyna miała bądź ma stan zapalny jelita a także to, że przelewanie i burczenie to może wskazywać na IBS tym bardziej , że osoba jest bardzo znerwicowana a kiedyś IBS klasyfikowano jako nerwicę układu pokarmowego.
Mi po prostu objawy najbardziej wskazują na IBS...tym bardziej , że mam podobne czasami podobne objawy IBS a ono mi się ponoć nakłada na moje CU - to była interpretacja byłego mojego gastroenterologa z UMCK Gdańsk Dr. Wypych.
http://www.mojbrzuch.pl/zespol-jelita-d ... formy-ibs/
http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/u ... 40159.html
caro_emerald pisze:Jutro idę do gastrologa, zobaczę co mi powie.
Myślę, że trzeba poczekać na diagnozę gastroenterologa na podstawie wyników ostatniej kolonoskopii u caro_emerald. :idea:
Ostatnio zmieniony 23 maja 2017, 22:49 przez Jacekx, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
Posty: 3607
Rejestracja: 16 lis 2008, 22:17
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Holandia/Helmond
Kontakt:

Re: Mrowienie w jelitach

Post autor: Anette28 » 23 maja 2017, 22:40

Jacekx pisze:Sorry ... Gdzie ja napisałem , że podejrzewam CU czy CD to raz.
Gdzie ja napisałem , że jestem lekarzem to dwa.
Nie ma czegoś takiego jak ulotka choroby a są objawy choroby to trzy.
napisałam do Was obydwóch ogólnie, posty świadczą o czymś innym i czytaj ze zrozumieniem oraz spuść z ton i używaj języka polskiego zgodnie z regulaminem
~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

Jacekx
Znawca ❃❃
Posty: 2717
Rejestracja: 29 lip 2006, 21:24
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Mrowienie w jelitach

Post autor: Jacekx » 23 maja 2017, 22:52

Pandziaak pisze:
Jacekx pisze:Sorry ... Gdzie ja napisałem , że podejrzewam CU czy CD to raz.
Gdzie ja napisałem , że jestem lekarzem to dwa.
Nie ma czegoś takiego jak ulotka choroby a są objawy choroby to trzy.
napisałam do Was obydwóch ogólnie, posty świadczą o czymś innym i czytaj ze zrozumieniem oraz spuść z ton i używaj języka polskiego zgodnie z regulaminem
Przepraszam Pandziaak czy ty miałaś objawy IBS ? ... bo ja tak i dlatego tak się wymądrzam :smutny:

Sorry już poprawiłem na przepraszam - masz rację piszę na polskim Forum :wink:
Napisałem też poczekajmy na diagnozę gastroenterologa ...

Awatar użytkownika
Noelia
Moderator
Posty: 2442
Rejestracja: 11 kwie 2017, 01:03
Choroba: CU u partnera
województwo: łódzkie

Re: Mrowienie w jelitach

Post autor: Noelia » 24 maja 2017, 00:24

Póki co to jedyną osobą, która postawiła tu wyraźną diagnozę jest sama Caro_emerald - a mianowicie diagnozę CU bez krwi utajonej, bez żadnej endoskopii (już nie mówiąc o hist-pat), bez oznaczenia kalprotektyny, CRP i innych istotnych badań.
Wszystko inne to było gdybanie - jak w każdym innym wątku w tym dziale.

A po sugestiach, że to może być problem na tle nerwowym, autorka wyzwała i obraziła wszystkich na forum.

Ja napisałam tu już po tej "akcji" jednego posta i "nie różnicowałam w nim żadnych objawów", tylko jasno napisałam, że z takim objawem jak "lekka biegunka bez krwi i żadnych innych dolegliwości" nie jedzie się na pogotowie, bo ktoś inny może w tym czasie czekać w kolejce i podczas tego czekania stracić zdrowie albo życie.
Jacekx pisze:trzeba poczekać na diagnozę gastroenterologa na podstawie wyników ostatniej kolonoskopii u caro_emerald.
Na razie to w ogóle nie było mowy, że kiedykolwiek odbyła się jakaś kolonoskopia i nawet nie ma żadnych, choćby makroskopowych, wyników.

A te zdania się wykluczają, mimo że jest między nimi tydzień różnicy:
caro_emerald pisze:Czyli jednak mam CU, przerąbane do końca życia
caro_emerald pisze:chyba jednak mam zbyt łagodne objawy jak na CU lub CD.
Ponadto w 100% się zgadzam z tymi postami:
alate pisze:na mój gust, to problem masz w głowie
Imaginujesz sobie dolegliwości nie z tej ziemi i wmawiasz, ze cierpisz tak, że lepiej nóg i rąk nie mieć...
przejdź się na oddział szpitalny i zobacz , jak żyją ludzie, którzy ich naprawdę nie mają.
Ze stomią ludzie też żyją, i cieszą się życiem, jeśli tylko chcą...
Probiotyk nie działa natychmiastowo, jeśli masz zaburzoną florę bakteryjna, to potrzeba czasu, żeby ją odbudować
Jak mówisz, jest już poprawa, ale po co to docenić i się cieszyć ? Fajki też po co rzucać, jeszcze zaostrzą chorobę, której nie masz...
Powtarzam, w każdym schorzeniu psychika i nastawienie chorego odgrywa rolę ogromnie ważną,
dlatego oprócz diagnostyki ciała, polecam Ci i duszę przebadać, dobra psychoterapia cuda działa
Mamcia pisze:Jk pisze obyty - to mogą być zaburzenia flory bakteryjnej, której można pomóc dobrym probiotykiem.
obyty.z.cu pisze:Jeśli Hydroksyzyna pomaga, to znaczy, że psychika działa na Ciebie i to ostro.
Psychika jest podstawą także w chorowaniu na IBS, a także w naszych chorobach.
trzeba nauczyć się wyluzować, wtedy objawy są mniej uciążliwe.
Stress to najgorsze nakręcanie problemów...
Caro_emerald, jeśli to wszystko jest prawdą i chcesz usłyszeć rady i podpowiedzi, to dobrze by było napisać uporządkowanego posta z sensownym i jasnym opisem Twoich wyników badań, objawów itd. - bo bez tego to jest jak wróżenie z fusów.
Doradca CU

CU u męża - diagnoza 13.04.17

https://jelito.net - ważne informacje o chorobach zapalnych jelit (NZJ)

https://astheria.pl - polecam! 🖤

Don't fight in the North or the South. Fight every battle, everywhere, always, in your mind.
Everyone is your enemy, everyone is your friend. Every possible series of events is happening all at once.
Live that way and nothing will surprise you. Everything that happens will be something that you've seen before.

Jacekx
Znawca ❃❃
Posty: 2717
Rejestracja: 29 lip 2006, 21:24
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Mrowienie w jelitach

Post autor: Jacekx » 24 maja 2017, 09:17

Naprawdę proszę Noelia czytaj uważnie kolonoskopia miała się odbyć u caro w marcu

Po drugie może nie atakujmy osoby chorej ? ... Czyli Pax ...ja przynajmniej się staram

Chcę caro_emerald zrozumieć

ale nie na siłę pomagać jak nie chce czy idzie w zaparte
.
Czego i wam :friends: życzę przypominam non nocere.

Fragment linkowanego postu z tematu caro_emerald poniżej i jest tam informacja o przeprowadzanej w marcu kolonoskopii


Jeśli była wykonana to trzeba się do jej wyników zwrócić
caro_emerald pisze:Witajcie, śledzę to forum od niedawna. Moje objawy zaczęły się dokładnie rok temu. Kilka dni po zakończeniu kuracji antybiotykiem Dalacin C, który brałam profilaktycznie po usunięciu ósemki dostałam lekkiej biegunki bez krwi. Pojechałam na pogotowie, lekarka przepisała mi Nifuroksazyd, Stoperan i Smectę. Przeszła po kilku godzinach. Myślałam, że to tylko chwilowy problem. Po dwóch dniach obudziłam się z bólem brzucha i musiałam 3 razy iść do toalety w wiadomym celu. Jednak stolec był uformowany. Epizod biegunki nie powtórzył się. Jednak te poranne bóle brzucha są ze mną do dziś. Praktycznie codziennie zaraz po przebudzeniu muszę się załatwić. Jednak liczba stolców zmalała do jednego dziennie. Czasami jednak mam tak, że się wypróżnię a po godzinie znów mi się chce. Czasami nie wypróżniam się w ogóle. Niepokoi mnie jednak burczenie i przelewanie w brzuchu. Czasami skurcze. Mam też tak, że nie mogę się do końca załatwić. Ciągle mam wrażenie, że coś mi zalega w odbytnicy. Z badań robiłam morfologię, badanie na krew utajoną i dwa razy w kierunku candidy. Wszystko bez zarzutu. Kolonoskopię mam dopiero za miesiąc. Niepokoją mnie też ciągłe wzdęcia, praktycznie co wieczór. Jednak po bieganiu i odrobinie ruchu przechodzą. Wcześniej nie miałam problemów z wypróżnianiem. Dwa, trzy razy w ciągu tygodnia to była norma. W ciągu tego roku schudłam. Kiedyś ważyłam 53 kg a teraz niecałe 50 kg przy wzroście 157 cm. ...



Tyle lat byłam bezrobotna, a teraz mam szansę podjąć dobrą pracę. Boję się, że to cholerstwo nie da mi żyć. Jeśli ciągle będą męczyły mnie biegunki to w końcu mnie zwolnią i z czego się utrzymam. Mam tylko rodziców. Są już na emeryturach. Jeśli się okaże, że to CU albo CD to ja już nie mam po co żyć. Dlaczego ja? Dodam, że bratanica ma CD.
Zresztą sprawdźcie sami :friends: ...myślę, że trzeba przeanalizować jej teksty

Podaję też link info kiedy pisała ten post
caro_emerald pisze: Problemy z brzuchem po kuracji antybiotykiem Dalacin C
Post przez caro_emerald » 27 lut 2016, o 15:43
...
... link do tematu caro_emerald
http://forum.crohn.home.pl/forum/viewto ... 36&t=18127

Awatar użytkownika
Noelia
Moderator
Posty: 2442
Rejestracja: 11 kwie 2017, 01:03
Choroba: CU u partnera
województwo: łódzkie

Re: Mrowienie w jelitach

Post autor: Noelia » 24 maja 2017, 09:49

Jacekx pisze:Naprawdę proszę Noelia czytaj uważnie kolonoskopia miała się odbyć u caro w marcu
To Ty czytaj uważnie. Po raz kolejny.
Miała się odbyć.
A ja napisałam:
Noelia pisze:Na razie to w ogóle nie było mowy, że kiedykolwiek odbyła się jakaś kolonoskopia
I nikogo nie atakuję, tylko piszę, że przydałby się uporządkowany post z objawami i wynikami wszystkich badań.
Caro_emerald, jeśli w ogóle wybrałaś się na tę kolonoskopię, to jaki był jej opis i czy pobrano wycinki hist-pat?
Doradca CU

CU u męża - diagnoza 13.04.17

https://jelito.net - ważne informacje o chorobach zapalnych jelit (NZJ)

https://astheria.pl - polecam! 🖤

Don't fight in the North or the South. Fight every battle, everywhere, always, in your mind.
Everyone is your enemy, everyone is your friend. Every possible series of events is happening all at once.
Live that way and nothing will surprise you. Everything that happens will be something that you've seen before.

Awatar użytkownika
Noelia
Moderator
Posty: 2442
Rejestracja: 11 kwie 2017, 01:03
Choroba: CU u partnera
województwo: łódzkie

Mrowienie w jelitach.

Post autor: Noelia » 24 maja 2017, 10:03

I jeszcze jedno pytanie do Caro_emerald:
Skoro "na jesieni" lekarz ocenił, że objawy wskazują na chorobę zrostową, to dlaczego nagle w maju (pół roku później) stwierdzasz, że masz CU?
Jacekx pisze:Pax Noelia
Tę zasadę to przede wszystkim Ty stosuj. I nie mam tu na myśli tylko tego wątku.
Jacekx pisze:Anioły z Rzeszow którzy innym pomagają
O kim piszesz, bo nie mam pojęcia akurat? Taki OT z ciekawości ;)
caro_emerald pisze:U mnie jest strach, że ta choroba kiedyś zamknie mnie w domu, tak jak niektórych z tego forum..
Mojego męża póki co nawet dość poważne zaostrzenie nie zamknęło w domu.
A Ty być może jesteś całkowicie zdrowa.
Bez konkretnej diagnozy (najlepiej hist-pat) nie ma co panikować.
Ostatnio zmieniony 24 maja 2017, 10:16 przez Noelia, łącznie zmieniany 1 raz.
Doradca CU

CU u męża - diagnoza 13.04.17

https://jelito.net - ważne informacje o chorobach zapalnych jelit (NZJ)

https://astheria.pl - polecam! 🖤

Don't fight in the North or the South. Fight every battle, everywhere, always, in your mind.
Everyone is your enemy, everyone is your friend. Every possible series of events is happening all at once.
Live that way and nothing will surprise you. Everything that happens will be something that you've seen before.

Jacekx
Znawca ❃❃
Posty: 2717
Rejestracja: 29 lip 2006, 21:24
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Mrowienie w jelitach

Post autor: Jacekx » 24 maja 2017, 10:15

Noelia, caro_emerald i inni prezentuję Anioły Bieszczadzkie
poniżej...

a właściwie to niech one się tu prezentują :wink: :rotfl3:
http://forum.crohn.home.pl/forum/viewto ... &start=270

sugeruję przeczytać post i obejrzeć prezentację bieszczadzkich aniołów z podkładem muzycznym
"Anioły bieszczadzkie, bieszczadzkie anioły..." -2009

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Mrowienie w jelitach

Post autor: obyty.z.cu » 24 maja 2017, 11:10

wy wymieniacie poglądy czy udawadniacie sobie ?
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
Noelia
Moderator
Posty: 2442
Rejestracja: 11 kwie 2017, 01:03
Choroba: CU u partnera
województwo: łódzkie

Re: Mrowienie w jelitach

Post autor: Noelia » 24 maja 2017, 11:28

Ja tylko odpieram zarzuty niedokładnego czytania ;)
A przede wszystkim to w każdym poście zadałam Caro_emerald konkretne pytania odnośnie jej ewentualnej choroby.
Póki co to jedyną atakującą osobą była tu sama autorka.
Doradca CU

CU u męża - diagnoza 13.04.17

https://jelito.net - ważne informacje o chorobach zapalnych jelit (NZJ)

https://astheria.pl - polecam! 🖤

Don't fight in the North or the South. Fight every battle, everywhere, always, in your mind.
Everyone is your enemy, everyone is your friend. Every possible series of events is happening all at once.
Live that way and nothing will surprise you. Everything that happens will be something that you've seen before.

Zablokowany

Wróć do „Off Topic”