OT z Książki

Forum poświęcone wszelkim innym tematom

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
Tubisia
Doradca CD
Posty: 1599
Rejestracja: 16 kwie 2012, 16:11
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

OT z Książki

Post autor: Tubisia » 24 mar 2017, 15:25

Jacekx
Przeraża mnie fobia w internecie przed emigrantami a przecież kilkanaście milionów Polaków wyemigrowało z Polski w różne końce Świata i tam obecnie są ich Ojczyzny...
Owszem wyemigrowaliśmy, ale ciężko pracujemy by żyć w krajach do których się udaliśmy i PRZYSTOSOWALIŚMY SIĘ DO ICH NARZUCONYCH WARUNKÓW ŻYCIA Uważasz, że to co się teraz dzieje w całej Europie jest ok? Moja znajoma wynosi się z północnej Szwecji, bo nie czuje się bezpiecznie, po ponad 40 latach mieszkania tam. Moja przyjaciółka będąc zaledwie 3 miesiące temu u swojej ciotki w odwiedzinach w Niemczech była zaczepiana przez "imigrantów wyznania konkretnej religii" i ubliżano jej? To nazywasz normalnością? Znam sporo osób z zagranicy i rożnych wyznań, którzy mieszkają w Polsce, ale nie nakazują mi one bym się zachowywała jak oni, bo u nich w kraju się tak zachowuje. Szanujemy siebie nawzajem. Tu nie chodzi o to, że jest fobia przed emigracją w ogóle, tylko przed konkretnymi osobnikami konkretnego wyznania, którzy czynią to co widać wszędzie, i co w opisie dosłownym nazywa się sianiem strachu i terroru.

Chrzanowy
Nie uważam że komukolwiek należało się wypędzenie, zagrabienie wlasnosci w imie jakichkolwiek politycznych bredni... żal mi tych dworów, tych lasów itd i tych ludzi
Mogę Ci powiedzieć taką ciekawostkę: mojemu pradziadkowi hrabiemu zabrano dwór w Nowogródku, wypędzono na Sybir z racji tylko samego stanu szlacheckiego. Żal tej całej spuścizny, żal ziemi, żal tych relacji jakie były i dbania o to co się ma.

A abstrahując od polityki, to szukam jakiejś ciekawej książki do poczytania sobie, bo ostatnio tylko u mnie s-f i fantasy, czas na coś poważniejszego, co możecie polecić?
Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.
A jak ktoś będzie chciał, to mam cały arsenał narzędzi do tortur :bicz:

Życie jest jak jajko - trzeba je znieść.

Zawiodły już: immunosupresja Aza i MTX, operacja, sterydy,3 biologie i inne leki, ale jeszcze żyję na złość innym :cool2:

Jacekx
Znawca ❃❃
Posty: 2717
Rejestracja: 29 lip 2006, 21:24
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Książki

Post autor: Jacekx » 24 mar 2017, 17:21

Tubisia pisze: ...
Uważasz, że to co się teraz dzieje w całej Europie jest ok? Moja znajoma wynosi się z północnej Szwecji, bo nie czuje się bezpiecznie, po ponad 40 latach mieszkania tam. Moja przyjaciółka będąc zaledwie 3 miesiące temu u swojej ciotki w odwiedzinach w Niemczech była zaczepiana przez "imigrantów wyznania konkretnej religii" i ubliżano jej? To nazywasz normalnością? Znam sporo osób z zagranicy i rożnych wyznań, którzy mieszkają w Polsce, ale nie nakazują mi one bym się zachowywała jak oni, bo u nich w kraju się tak zachowuje. Szanujemy siebie nawzajem. Tu nie chodzi o to, że jest fobia przed emigracją w ogóle, tylko przed konkretnymi osobnikami konkretnego wyznania, którzy czynią to co widać wszędzie, i co w opisie dosłownym nazywa się sianiem strachu i terroru.
...
Mam, wrażenie Tubisia, że żyjesz w oazie ... bo narodowcy i słowiańskie swastyki i pobicie Polaka bo mówił na ulicy po niemiecku...to lepsze i normalne...bo hajlujący młody Polak to nie muzułmanin :idea:

Naciski na zamknięcie sklepów w sobotę oraz niedzielę i indoktrynujące lekcje religii w szkole publicznej w Polsce to jest OK a ja uważam , że żyję w zaściankowym grajdole gdzie samo urodzenie się Polakiem niektórym miesza w głowie.

Zjawisko kibolizmu wśród młodych ludzi a także nienawiść siana do Arabów, Murzynów ogólnie Kolorowych w Polsce nie występuje :?:
Hejterstwo i Hipsterstwo w "Polskim Internecie" nie występuje :wink:

Ale, ale... Pax, pax wszystkim ... jest wszak napisane miłuj bliźniego a hajlujący Słowianin to też bliźni :idea:

Ja jednak się martwię bo faszyzacja młodych i prawicy w Polsce to fakt ... tak niestety mój kraj widzę na tle innych krajów UE :smutny:
co prawda tak się dzieje i we Francji...ale nie tędy droga w kryzysie gospodarczym i z kryzysu nas to nie wyciągnie tzn. szukanie starozakonnych, ruskich, muzułmaninów, kolorowych i ogólnie cyklistów jako winnych za sytuację kryzysu w Polsce.

Trzęsie mnie na skrywane hasła ale kołaczące się w sercach dużej części Polaków ... typu Polska dla Polaków i dla Rzymu.

a ta lektura
przedstawia co prawda emigrantów Koreańczyków a równie dobrze moglaby dotyczyć polskich emigrantów na zachodzie.

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/127948/m ... ym-swiecie

Jacekx
Znawca ❃❃
Posty: 2717
Rejestracja: 29 lip 2006, 21:24
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Książki

Post autor: Jacekx » 24 mar 2017, 18:03

chrzanovy pisze:... Po wojnie PGRy wszystko tylko zniszczyły, nikt nie umiał dopilnowac wlasnosci,a bida była straszna. Bo ten tzw raj miał jedną zasadniczą wadę, nikt nie będzie dbał o wspólne bo ma to w nosie, w naturze ludzkiej jest starać się o swoje bogactwo. Nie uważam że komukolwiek należało się wypędzenie, zagrabienie wlasnosci w imie jakichkolwiek politycznych bredni... żal mi tych dworów, tych lasów itd i tych ludzi...
Znałem ludzi z PGR którym żyło się dobrze ... a właśnie likwidacja PGR stała się końcem świata dla wielu i źródłem nędzy - biedy.

Tak w ogóle w II RP też były państwowe gospodarstwa...

Awatar użytkownika
Tubisia
Doradca CD
Posty: 1599
Rejestracja: 16 kwie 2012, 16:11
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Książki

Post autor: Tubisia » 24 mar 2017, 18:45

Jacku odniosłam się tylko do konkretnego zdania, z którym się nie zgadzałam, a Ty od razu cały wywód co ja myślę - nie wciskaj mi słów, których nie wypowiedziałam, i na miłość boską po raz kolejny: czytaj ze zrozumieniem. A co do życia w oazie: podejrzewam, że na co dzień mam więcej do czynienia z obcokrajowcami, niż Ty :) A co do reszty Twojego wywodu - w ciekawym towarzystwie się obracasz, skoro tak dużo tego widzisz...

A książkę, którą poleciłeś czytałam już :D
Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.
A jak ktoś będzie chciał, to mam cały arsenał narzędzi do tortur :bicz:

Życie jest jak jajko - trzeba je znieść.

Zawiodły już: immunosupresja Aza i MTX, operacja, sterydy,3 biologie i inne leki, ale jeszcze żyję na złość innym :cool2:

Jacekx
Znawca ❃❃
Posty: 2717
Rejestracja: 29 lip 2006, 21:24
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Książki

Post autor: Jacekx » 25 mar 2017, 10:48

chrzanovy pisze:... Także widzę że nic nie jest jednoznaczne. Nie można twierdzić że to czy tamto było złe albo dobre. Trzeba stanąć w butach tych osób uwikłanych w historyczne uwarunkowania, społeczne, ekonomiczne militarne itd. I czasem jedynym wyjściem było wybrać tzw mniejsze zło. A wszelkie narodowe bełkoty odrzucam odrazu, jakie one nie są bo to niezdrowe i prowadzą do faszyzmu. Albo jak ktoś powiedział powstają raje w których rozwój szczęścia jest wprost proporcjonalny do ilości budek strażniczych i drutów kolczastych. Dlaczego niby my jestesmy lepsi niz ktokolwiek inny, co za nonsens. ...

... żal mi tych dworów, tych lasów itd i tych ludzi
W tym fragmentach co cytuję z Twojego postu i co napisałeś chrzanovy Tyś mi brat :) - tu myślimy tak samo :idea:
a tak przy okazji by nas jako "Polaków" dobrze ocenić
to poczytajcie komentarze Polaków pod linkiem o Polskim bezrobotnym murzynie i nie tylko

http://trojmiasto.wyborcza.pl/trojmiast ... 1.html?i=0

http://www.pl.wkopi.pl/show/kopia-sfoto ... 3.wkopi.pl

http://gdansk-oliwa.mojeosiedle.pl/view ... hp?t=13471

http://trojmiasto.wyborcza.pl/trojmiast ... lsce_.html

http://trojmiasto.wyborcza.pl/trojmiast ... ie___.html


W związku z powyższymi linkami polecam książkę
Szafa, czajnik, obwodnica. Rozmowy z obcokrajowcami przeprowadziła Dorota Karaś
Dorota Karaś

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/202407/s ... rota-karas



Ps. Mieszkam w Gdańsku blisko Oliwy... :smutny:

Ok znalazłem 1 ludzki ale bardzo smutny komentarz pod losami Babakara z Polski
...

m.p.1970 4 lata temu
Czytajac te wpisy, rece opadaja. Co ten zdesperowany i stracony czlowiek wam zrobil? Nie udalo mu sie, jak tysiaca waszych rodakow za granica, nieszczesna jednostka, która miala pecha znalezc sie w najbardziej rasistowskim (i podobno najbardziej katolickim) kraju Unii. Tak sie sklada, ze sam pracuje w srodowisku bezdomnych, tyle ze w Austrii. Tutaj przoduja nie Senegalczycy, lecz, tak moi drodzy, wasi ziomkowie z Katowic, Mszany albo Debicy (ci z Gdanska zalegaja parki w Berlinie). Zdarzaja sie Rumuni, Wegrzy, Serbowie, pare Arabow i czarnych Afrykanczykow. Nikt z nich nie robi takich problemow, jak wasi rodacy: chleja, rzucaja miesem, wszczynaja bójki, kradna, oszukuja, wyludzaja pomoc. Nikt nie zapija sie do nieprzytomnosci tak jak oni, w Wiedenskim pogotowiu ratunkowym wiadomo jest, ze jak wyjazd do "nieprzytomnego ok. 40 lat", to zazygany Polak pod lawka. Nie widzialem jeszcze zapitych Turkow lub murzynow, nie podniusl reki na mnie Arab ani Cygan. W Linzu Caritas (!) zamknela przytólek dla bezdomnych dla obywateli "nowych krajów Unii". Kazdy wie, ze chodzi wlasnie o Polakow. Tak tylko dla przypomnienia.

dostępny pod linkiem http://trojmiasto.wyborcza.pl/trojmiast ... .html?as=3

No może nie jeden :idea: ...

born81 4 lata temu

To dziwne, bo ja bym wolał mieszkać w szałasie na Wybrzeżu Kości Słoniowej, gdzieś nad Zatoką Gwinejską, i klepać biedę tam, a nie w schronisku dla bezdomnych w Polsce, codziennie patrząc się na zachód słońca nad Atlantykiem i wpieprzając kokosy. No ale różnie to w życiu bywa. Wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma. Po całej Europie koczują bezdomni Polacy. Włócząc się, spotykałem ich w całej Hiszpanii, Francji, Włoszech, Holandii i Wielkiej Brytanii. Korzystają z pomocy społecznej, a płacą za to podatnicy tych krajów. Sam tak robiłem.
Odpowiedz

archeus_pl 4 lata temu

" Sam zgłosiłem się na policję, opowiedziałem o wszystkim. Złapali nawet tego chłopaka. Sprawa trafiła do sądu, wezwali mnie jako świadka. Nie poszkodowanego, tylko świadka. A co by było, gdybym dostał nożem, został ranny? Nie mogłem walczyć o swoje prawa. Głosu cudzoziemca, takiego jak ja, nikt tutaj nie słucha. Nie miałem środków, żeby dochodzić swoich praw. Bez pieniędzy jestem nikim, traktuje się mnie jak intruza."
Chciałbym pocieszyć tego człowieka, że Polak zostałby potraktowany tak samo. To jest taki chory bandycki kraj.
Znam kilka takich historii pobić. I nic się sprawcom nie stało.
Ostatnia to taka, że facet dostał w twarz, przez trzy miesiące ku... w togach sądowniczych myślały, myślały aż wymyśliły. Facet za to że został pobity musi zapłacić ku...e w todze sądowniczej 300 zet bo inaczej się za sprawę nie weźmie( za to że został pobity ma wyłożyć 300 zet, czyli ma zapłacić bandycie za strzał w ryj a kasę zgarnie urzędas w todze, bez gwarancji, że bandyta zostanie ukarany,co to jest? żart? to kiepski). A dodatkowo według prawnika dochodzenie swoich praw w tej sprawie byłoby bez sensu bo ku... sądownicza orzekłaby małą szkodliwość społeczną czynu, przy fakcie, że sprytny bandyta wyrobił sobie papiery wariackie. I ku... sądownicze nie dawały sobie z nim rady. Za to zwykłych ludzi za byle co ściga się od razu i wlepia wieloletnie wyroki w zawiasach. Ale lada moment platforma oszustów to zmieni i kara w zawieszeniu zniknie. A wtedy taki zwykły ludek zostanie przez :cenzura: sądowniczą szybko skazany i stanie na zawsze prawdziwym przestępcą.Ku... sądownicza nabije sobie statystykę, dostanie awans. A komuś życie się skończy. Ale co tam Polaków jak Chińczyków łan miliard. Ot taki bandycki kraj.
Może wreszcie ludzie przejrzą na oczy. Żyje się tu źle obcokrajowcom, nam Polakom. To dla kogo ten kraj? I po co?
Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

janusss 4 lata temu
I JESZCZE JEDNO NIECH PAN NAWIAZE KONTAKT Z SYNEM TO CHYBA WAZNE , CO BYLO TO BYLO .

...

wpisy dostępne pod http://trojmiasto.wyborcza.pl/trojmiast ... 9#opinions

Zablokowany

Wróć do „Off Topic”