OT z klika informacji na temat CU

Forum poświęcone wszelkim innym tematom

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tubisia
Doradca CD
Posty: 1599
Rejestracja: 16 kwie 2012, 16:11
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

OT z klika informacji na temat CU

Post autor: Tubisia » 27 sty 2017, 12:26

czarny pisze:nie spróbować ziół to tak jakby nie chcieć się wyleczyć
Nie napisałam, żeby nie próbować, ale o tym, że może zaszkodzić, czasem na długo,
michal_mg pisze:Czytaj, szukaj - ludzie, którzy wyszli z Crohna są na facebooku, bo tutaj zaraz stado ludzi zacznie odzywać się, że to nie wyzdrowienie, a remisja. Zresztą sam się przekonasz w odpowiedziach na mój post. A Ty masz "tylko" CU :D
Jasne, wyszli... zaleczyli tak, ale nie wyszli. To chyba należy podać Ciebie do Księgi Rekordów, za wyleczenie Crohna :smiech: :bla: :bla: :bla: To, że tobie ziołolecznictwo pomogło, nie znaczy, że każdy ma na nie przejść. WYPISYWANIE TAKICH GŁUPOT O WYLECZENIU POWINNO BYĆ NA TYM FORUM BLOKOWANE OD RAZU!!!!!!!!

Poza tym w chorobach przewlekłych mamy do czynienia z anemią normocytarną - wynikającą z m.in. braku dostarczania odpowiednich składników przez chore jelita, bądź po usunięciu jelita krętego odpowiedzialnego i małemu przejęciu jego roli przez resztę jelita.
Ostatnio zmieniony 01 lut 2017, 21:56 przez Tubisia, łącznie zmieniany 1 raz.
Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.
A jak ktoś będzie chciał, to mam cały arsenał narzędzi do tortur :bicz:

Życie jest jak jajko - trzeba je znieść.

Zawiodły już: immunosupresja Aza i MTX, operacja, sterydy,3 biologie i inne leki, ale jeszcze żyję na złość innym :cool2:

Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
Posty: 3607
Rejestracja: 16 lis 2008, 22:17
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Holandia/Helmond
Kontakt:

Re: OT z klika informacji na temat CU

Post autor: Anette28 » 29 sty 2017, 21:48

Michała mg i pozostałe osoby proszę o wyciszenie emocji.
~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

Jacekx
Znawca ❃❃
Posty: 2717
Rejestracja: 29 lip 2006, 21:24
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: OT z klika informacji na temat CU

Post autor: Jacekx » 29 sty 2017, 22:30

Pozdrawiam Pandziaak nie denerwuj się diety to temat rzeka w NZJ ...
a u niektórych z koleżeństwa świat przysłaniają choć naukowo udowodniono, że nie leczą i , że trzeba nam żywić się mądrze w zależności od sytuacji i stanu jelit

sorry no można w ogóle zrezygnować z jedzenia jak kto potrafi :wink:

Ja kocham jeść ...
a jeszcze ja przysięgam wam kochani :friends:, że
z cukierków czekoladowych nie zrezygnuję szczególnie tych z wódeczką
bo jelitka się normują ciut , ciut ...

ja się tam dietami nie bede umartwiał :bicz:
ale to ja stary cudak ...
a Wy cóż wolna wola jest :idea:

Awatar użytkownika
Tubisia
Doradca CD
Posty: 1599
Rejestracja: 16 kwie 2012, 16:11
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: OT z klika informacji na temat CU

Post autor: Tubisia » 30 sty 2017, 05:55

Pandziaak, czemu? Takie posty na innych Forach są od razu banowane za wprowadzanie ludzi w błąd. Trzeba jasno i czytelnie informować każdego, że na bawienie się w lekarza nie ma tu miejsca.
Jacekx pisze: trzeba nam żywić się mądrze w zależności od sytuacji i stanu jelit

sorry no można w ogóle zrezygnować z jedzenia jak kto potrafi :wink:
Dobrze napisane.
Jacekx pisze:ja się tam dietami nie bede umartwiał
Ale jak trzeba, to zaciskasz zęby i jej przestrzegasz :mrgreen:
Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.
A jak ktoś będzie chciał, to mam cały arsenał narzędzi do tortur :bicz:

Życie jest jak jajko - trzeba je znieść.

Zawiodły już: immunosupresja Aza i MTX, operacja, sterydy,3 biologie i inne leki, ale jeszcze żyję na złość innym :cool2:

Jacekx
Znawca ❃❃
Posty: 2717
Rejestracja: 29 lip 2006, 21:24
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: OT z klika informacji na temat CU

Post autor: Jacekx » 31 sty 2017, 00:34

Ok jak trzeba to zaciskam...

ale gdy zaświeci :slonce:

to uciekam :uciekam: lub przynajmniej próbuję ... w życie

Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
Posty: 3607
Rejestracja: 16 lis 2008, 22:17
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Holandia/Helmond
Kontakt:

Re: OT z klika informacji na temat CU

Post autor: Anette28 » 31 sty 2017, 12:54

Proszę pisać na temat
~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

Awatar użytkownika
michal_mg
Aktywny ✽✽✽
Posty: 532
Rejestracja: 11 paź 2013, 18:39
Choroba: CU
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: OT z klika informacji na temat CU

Post autor: michal_mg » 01 lut 2017, 17:59

Pandziaak, jeśli uważasz, że wypisałem obelgi to dlaczego nie mam ostrzeżenia?
Obrazek

czarny
Początkujący ✽✽
Posty: 54
Rejestracja: 03 paź 2016, 11:31
Choroba: CU
województwo: podlaskie
Lokalizacja: Siemiatycze

Re: OT z klika informacji na temat CU

Post autor: czarny » 01 lut 2017, 21:24

Jacekx pisze:Pozdrawiam Pandziaak nie denerwuj się diety to temat rzeka w NZJ ...
a u niektórych z koleżeństwa świat przysłaniają choć naukowo udowodniono, że nie leczą i , że trzeba nam żywić się mądrze w zależności od sytuacji i stanu jelit

sorry no można w ogóle zrezygnować z jedzenia jak kto potrafi :wink:

Jacek, powiedz mi jakie jest podloze naszych chorob? jako podloze rozumiem czynnik powodujacy chorobe, przyczyna.
https://pl.wiktionary.org/wiki/przyczyna

a jezeli powiesz, ze nie wiadomo (przez co rozumiem, ze medycyna nie wie) to wytlumacz mi dlaczego uwazasz ze diety nie lecza? skoro nie wiadomo jaka jest przyczyna to wykluczenie czegos jako lekarstwa jest bez sensu (co znaczy ze nie posiada logicznych przeslanek)
lekarstwo, lek - 1. substancja stosowana do leczenia chorób 2. «sposób, rada, środek zaradczy
http://sjp.pl/lekarstwo

a wiec Jacku leki to nie tylko tabletki ale rowniez pewne sposoby dzialania.

a na koniec takie stwierdzenie, a moze nawet teoria. Teoria to koncepcja oparta na poznaniu i zrozumieniu istotnych czynników kształtujących pewną sferę rzeczywistości. ale chyba to moze byc naduzycie z mojej strony.
http://sjp.pl/teoria

a wiec pewien produkt ktory spozywasz lub konserwanty w zywnosci, metale ciezkie i inny syf w naszym jedzeniu powoduje zaburzenie flory bakteryjnej. zmieniajac diete, pijac ziola czy innymi sposobami "naprawiamy" te zaburzenia co daje nam wyciszenie objawow. i dopoki znowu nie dostarczysz syfu, przez ktory chorujesz jak dla mnie jestes zdrowy.


PS. postaralem sie odpowiedziec najbardziej naukowo jak potrafilem, ale ja jako czlowiek prosty, bez wyksztalcenia w dziedzinie medycyny moglem to zrobic w sposob smieszny. mam nadzieje, ze nie spowoduje to, iz potraktujesz mnie mniej powaznie gdybym byl naukowcem i opracowywal nowoczesne srodki do leczenia biologicznego.

Awatar użytkownika
Tubisia
Doradca CD
Posty: 1599
Rejestracja: 16 kwie 2012, 16:11
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: OT z klika informacji na temat CU

Post autor: Tubisia » 02 lut 2017, 04:35

czarny,
https://pl.wikipedia.org/wiki/Wrzodziej ... ta_grubego

Z tego co mi wiadomo jeszcze się w ludzkich genach nie grzebie na tyle, by pomóc wyleczyć :wink: Owszem można różnymi sposobami pomóc swojemu organizmowi ZALECZYĆ na jakiś czas,, co się nazywa REMISJĄ, ale logicznie rzecz ujmując nie ma czegoś takiego jak wyleczenie z chorób o podłożu genetycznym. Szkoda, że to nie dociera do wielu osób, które "podjarane" swoim "chwilowym wyleczeniem" namawiają inne osoby do swoich decyzji i zapominają, że każdy organizm jest inny, inaczej reaguje. Zupełnie inaczej by to brzmiało, jakby takie osoby umieszczały taką informację "mi pomogło, tobie nie musi, możesz spróbować, na swoje ryzyko".
czarny pisze:zmieniajac diete, pijac ziola czy innymi sposobami "naprawiamy" te zaburzenia co daje nam wyciszenie objawow. i dopoki znowu nie dostarczysz syfu, przez ktory chorujesz jak dla mnie jestes zdrowy.
Sam sobie zaprzeczasz :mrgreen:
Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.
A jak ktoś będzie chciał, to mam cały arsenał narzędzi do tortur :bicz:

Życie jest jak jajko - trzeba je znieść.

Zawiodły już: immunosupresja Aza i MTX, operacja, sterydy,3 biologie i inne leki, ale jeszcze żyję na złość innym :cool2:

czarny
Początkujący ✽✽
Posty: 54
Rejestracja: 03 paź 2016, 11:31
Choroba: CU
województwo: podlaskie
Lokalizacja: Siemiatycze

Re: OT z klika informacji na temat CU

Post autor: czarny » 02 lut 2017, 09:34

[/quote]
ap ropo tego linku to czynniki środowiskowe, immunologiczne własnie potwierdzają teorie o florze bakteryjnej. sa badania, oficjalne, potwierdzające ta teorie.
jestem teraz na nie swoim komputerze wiec nie mam do nich linkow. jezeli bardzo Ci zalezy moge Ci je pozniej wyslac.
Tubisia pisze:
czarny pisze:zmieniajac diete, pijac ziola czy innymi sposobami "naprawiamy" te zaburzenia co daje nam wyciszenie objawow. i dopoki znowu nie dostarczysz syfu, przez ktory chorujesz jak dla mnie jestes zdrowy.
Sam sobie zaprzeczasz :mrgreen:
i nie, nie zaprzeczam. to tak jak z grypa. bardzo obrazowo zabijasz wirusa jestes zdrowy. lapiesz wirusa jestes znowu chory.
CU, CD. tak samo. dopoki nie zlapiesz znowu wirusa jestes zdrowy.

namawiamy bo jest alternatywa wobec faszerowania sie lekami. kazdy tutaj chce pomoc i robi to na taki sposob, jaki uwaza za sluszny. ja nikogo nie krytykuje za branie lekow, jezeli wierzy ze to dla niego dobre, ale staram sie pokazac drugi punkt widzenia.


PS. wszystko robisz na swoje ryzyko, nawet slub bierzesz na swoje ryzyko. kazdy ma swoje zycie i kazdy podejmuje decyzje. moze zobaczyc, ze x osob stosuje taka terapie i im pomaga. wtedy sobie mysli: "tez tego sprobuje(na swoje ryzyko, bo to moje zycie.)

chyba jestesmy dorosli, prawda?

Awatar użytkownika
Tubisia
Doradca CD
Posty: 1599
Rejestracja: 16 kwie 2012, 16:11
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: OT z klika informacji na temat CU

Post autor: Tubisia » 02 lut 2017, 10:28

czarny, ale nadal pomijasz fakt genetyki, biorąc pod uwagę tylko te, które ci pasują, a nie całość.
czarny pisze: PS. wszystko robisz na swoje ryzyko, nawet slub bierzesz na swoje ryzyko. kazdy ma swoje zycie i kazdy podejmuje decyzje. moze zobaczyc, ze x osob stosuje taka terapie i im pomaga. wtedy sobie mysli: "tez tego sprobuje(na swoje ryzyko, bo to moje zycie.)

chyba jestesmy dorosli, prawda?
Bycie dorosłym nie świadczy o tym, że znasz się na wszystkim (to tak jakby powiedzieć jestem dorosły i umiem czytać, wśród dorosłych jest sporo % nie umiejących tego :wink: ).

czarny pisze:CU, CD. tak samo. dopoki nie zlapiesz znowu wirusa jestes zdrowy.
Gdyby tak było CU i CD zaliczono by do chorób wirusowych, a nie autoimmunologicznych.
Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.
A jak ktoś będzie chciał, to mam cały arsenał narzędzi do tortur :bicz:

Życie jest jak jajko - trzeba je znieść.

Zawiodły już: immunosupresja Aza i MTX, operacja, sterydy,3 biologie i inne leki, ale jeszcze żyję na złość innym :cool2:

czarny
Początkujący ✽✽
Posty: 54
Rejestracja: 03 paź 2016, 11:31
Choroba: CU
województwo: podlaskie
Lokalizacja: Siemiatycze

Re: OT z klika informacji na temat CU

Post autor: czarny » 02 lut 2017, 12:35

z tym wirusem to jakis obrazowy przyklad. nie rozumiem po co piszesz o klasyfikacji choroby.
jest przyczyna jest choroba, nie ma przyczyny nie ma choroby. o to mi chodzilo.
Tubisia pisze:czarny, ale nadal pomijasz fakt genetyki, biorąc pod uwagę tylko te, które ci pasują, a nie całość.

mam geny to zachoruje. idealne rozumowanie. pominalem bo to maslo maslane. gdy rodzi sie dziecko z dodatkowym palcem, wtedy mozna mowic o genach.

czynniki genetyczne – świadczy o tym rodzinne występowanie. Ustalono kilka genów podatności na zachorowanie – leżą one na chromosomach 3, 7, 12 i 16.
rozumiem, ze pada tutaj slowo podatność. ale podatność to jeszcze nie jest choroba. to tylko znaczy, ze ktos zachoruje wczesniej a ktos pozniej, a ktos inny nie zachoruje. tyle. chyba sie ze mna zgodzisz?
Crohn ani Colitis to nie jest dodatkowy chromosom, ze organizm od pierwszego dnia w łonie matki rozwija sie nieprawidłowo. ja zachorowałem w wieku 16 lat. bylem podatny, zgodze sie. ale to nie jest przyczyna choroby.

poza tym czy rodzinne wystepowanie w ten sam sposób nie moze byc spowodowane wlasnie czynnikami srodowiskowymi? no mozemy sie tak przekomarzac bez konca a ja nie mam na to ochoty.

nie mam zamiaru Cie przekonywać, do czegos czego nie chcesz zaakceptować, bo to nie jest moim celem.

wczoraj przeczytalem mniej wiecej takie zdanie na tym forum
jezeli boicie sie biologii to znaczy ze choroba was jeszcze nie wystarczajaco wyczolgala po ziemi

ktos kogo choroba wyczolgala po ziemi wystarczajaco mocno decyduje sie na operacje, ktos na biologie. ktos inny bierze sterydy. wysiadaja po kolei nierki, watroba, oczy.

choroba dokucza mi na tyle ze zaczalem szukac alternatyw wlasnie w ziolach, sokach, olejach, wykluczeniu glutenu itp.
moje cialo, moje prawo. #czarny_poniedzialek :D
robie to na wlasna odpowiedzilanosc, kazdy ma swoj wlasny rozum przeciez. i dlaczego zarzucac komus, ze piszac takie rzeczy robimy komus krzywde. jezeli mi cos pomoglo to chce sie tym podzielic. niech kazdy wie o takiej mozliwosci i jezeli uwaza ze spoko, niech sprobuje

moim zdaniem to idealne podsumowanie. i ja bym chcial sie nie "przekomarzac" w tym watku dalej, bo nikt nikogo nie przekona :P

pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Tubisia
Doradca CD
Posty: 1599
Rejestracja: 16 kwie 2012, 16:11
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: OT z klika informacji na temat CU

Post autor: Tubisia » 02 lut 2017, 13:13

czarny, chyba jednak mocno Ciebie choroba nie przetargała :mrgreen:
czarny pisze:mam geny to zachoruje. idealne rozumowanie. pominalem bo to maslo maslane. gdy rodzi sie dziecko z dodatkowym palcem, wtedy mozna mowic o genach.
No po prostu ręce opadają nad tym jak niektórzy są edukowani albo raczej jak brak edukacji wychodzi :o

Racja sensu nie ma dalszej dyskusji prowadzić z kimś takim :wink:
Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.
A jak ktoś będzie chciał, to mam cały arsenał narzędzi do tortur :bicz:

Życie jest jak jajko - trzeba je znieść.

Zawiodły już: immunosupresja Aza i MTX, operacja, sterydy,3 biologie i inne leki, ale jeszcze żyję na złość innym :cool2:

czarny
Początkujący ✽✽
Posty: 54
Rejestracja: 03 paź 2016, 11:31
Choroba: CU
województwo: podlaskie
Lokalizacja: Siemiatycze

Re: OT z klika informacji na temat CU

Post autor: czarny » 02 lut 2017, 13:28

Tubisia pisze:Racja sensu nie ma dalszej dyskusji prowadzić z kimś takim :wink:

wciaz pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
Posty: 3607
Rejestracja: 16 lis 2008, 22:17
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Holandia/Helmond
Kontakt:

Re: OT z klika informacji na temat CU

Post autor: Anette28 » 02 lut 2017, 14:19

Zachowajcie umiar w swoich wypowiedziach nie macie innych argumentów
~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

ODPOWIEDZ

Wróć do „Off Topic”