OT z "lek pentasa"

Forum poświęcone wszelkim innym tematom

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Jacekx
Znawca ❃❃
Posty: 2717
Rejestracja: 29 lip 2006, 21:24
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: OT z "lek pentasa"

Post autor: Jacekx » 20 lip 2016, 21:40

Mamcia pisze:zarazwracam_k twój wynik kolonoskopi nie jest dobry, bo masz zmiany, ale nie są one nasilone. Jest jhakiś stan zapalny jelita, ale bez wyraźnych cech nieswoistego zapalenia zarówno tych charakterystycznych dla Leśniowskiego-Crohna, colitis ulcerosa (WZJG), jak i mikroskopowego zapalenia jelita.
To tak jak ze skorą można mieć zmiany zapalne, a nie od razu jest to łuszczyca, rumień czy inna choroba autoimmunologiczna.
Pentasa - to lek przeciwzapalny podobny do aspiryny. Działa na jelito miejscowo, ma niewiele działań niepożądanych i przyjmuje się go w dużych dawkach. Przy tych maksymalnych 100 tabletek wystarcza na niespełna dwa tygodnie. Dawkowanie poniżej 1500 mg (3 tabletki) raczej nie ma efektu terapeutycznego.
Jacekx - to, że coś wiesz nie oznacza, że wszędzie musisz o tym pisać, bo często ta wiedza w danym przypadku jest "psu na budę". Poza stosowaniem opcji szukaj trzeba jeszcze umieć czytać i odsiewać ziarno od plew.
sorry znów nie rozumiemy się Mamcia ... chciałem zachęcić do opcji szukaj i podać trochę wiedzy w pigułce a tu znów ad personam mnie spotyka :smutny:
Co prawda delikatnie ale...ale czemu ciągle tu ad personam na Forum króluje?
były ostatnio słupy a dziś są psy na budę :smutny:

Ps. Sugeruję przeczytać dokładnie mój 1 post w tym temacie i Pozdrawiam

[ Komentarz dodany przez: lorema: 21-07-2016, 10:15 ]
Post wydzielony z http://crohn.home.pl/forum/viewtopic.php?t=18529 ponieważ nie jest związany z tematem
lorema

Zablokowany

Wróć do „Off Topic”