OT z odstawienie leków przez lekarza

Forum poświęcone wszelkim innym tematom

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
michal_mg
Aktywny ✽✽✽
Posty: 532
Rejestracja: 11 paź 2013, 18:39
Choroba: CU
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: OT z odstawienie leków przez lekarza

Post autor: michal_mg » 07 lip 2016, 01:56

Napisałem to co widnieje na ulotkach do leków. Jeśli uważacie, że są błędne - to proszę podać odpowiednią notkę do producentów, no i rozumiem, że macie większą wiedzę na ten temat niż producenci.

Nigdy nie pisałem o samowolnym odstawianiu leków - a tym bardziej nie podzielam głupiego ich odstawiania, o czym wspomina chrzanowy bo to zawsze źle się kończy. W poście jest jednak mowa o tym, że:
Dansa pisze:Czy odstawienie leków przez lekarza to normalne?
czy tylko ja tam widzę, że LEKARZ postanowił, czy inni też to widzą? - skoro lekarz postanowił...
Czemu więc mi zarzucacie, że chcę kwestionować postanowienie lekarza - to Wy to robicie, nie ja.
Obrazek

Dansa
Początkujący ✽✽
Posty: 75
Rejestracja: 30 cze 2016, 10:45
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Radomsko

Re: OT z odstawienie leków przez lekarza

Post autor: Dansa » 07 lip 2016, 08:24

Michal-mg A doczytałeś że już mi raz odstawił -to co się wtedy działo to MASAKRA!!! Ale myśle że wszyscy to znają Jestam na diecie ale i tak nie wiadomo co potrafi podrażnić żolądek i jelita
Mamcia -oczywiście zgadzam się że stan zapalny może być z innego powodu Alle to trzeba zrobić badania Skontaktuje się z tobą
Wielkie dzięki wszystkim za odp

Awatar użytkownika
michal_mg
Aktywny ✽✽✽
Posty: 532
Rejestracja: 11 paź 2013, 18:39
Choroba: CU
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: OT z odstawienie leków przez lekarza

Post autor: michal_mg » 07 lip 2016, 11:57

sorry, ale ja wymiękam.
Leki przeciwzapalne bezpodstawnie uznawane są za przeciwnowotworowe, a leki jakie tu są przepisywane i zalecane prowadzą do nowotworów z białaczką włącznie....
To wszystko powtarzam jest w ulotkach - polecam lekture ulotki Azatiopryny.

Do tego cenzura wypowiedzi z informacji ulotki lekowej.... Chcecie ludzi informować o tym co powinni wiedzieć, czy podtrzymywać za lekarzami mgiełke zakłamania? - to jest "duch forum"?
Obrazek

Awatar użytkownika
alate
Moderator
Posty: 862
Rejestracja: 23 wrz 2014, 18:28
Choroba: CD
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Starachowice

Re: OT z odstawienie leków przez lekarza

Post autor: alate » 07 lip 2016, 12:34

ja też wymiękam...
każdy z pacjentów jest informowany zapewne o ryzyku, jakie przypuszczalnie niesie za sobą jakaś terapia. Tak, jak piszesz, ulotki leków są również ogólnie dostępne...
jaki więc cel mają takie wpisy, ja pytam ????dlaczego uważasz, że straszeniem ludzi coś osiągniesz ? i co ??? od informacji są lekarze, ludzie wykształceni w tym kierunku i do tego uprawnieni...
Proszę przyjąć do wiadomości, że podobne wpisy szkodzą Forum i jeśli będą się powtarzały, osoby odpowiedzialne za Forum , podejmą odpowiednie kroki wobec ich autorów
Crohn ? Z tym da się żyć !

Awatar użytkownika
michal_mg
Aktywny ✽✽✽
Posty: 532
Rejestracja: 11 paź 2013, 18:39
Choroba: CU
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: OT z odstawienie leków przez lekarza

Post autor: michal_mg » 07 lip 2016, 12:58

jakoś nigdy nie miałem przyjemności aby lekarz mówił uprzedzał o skutkach ubocznych - i wątpię aby było wielu na forum, którzy zostali o tym informowani. A kiedy ludzie się dowiadują robią wielkie oczy - tym większe jeśli okazuje się, że są właśnie tymi wybrańcami. A tych na FB jest już paru...
A usuwanie posta z informacjami jakie są w ulotkach uważam już za coś gorszego za co można posądzać lekarzy - mało lekarzy jest takich którym zależy na ludziach. A forum ma chyba służyć czemu innemu i na własnej piersi chcecie sobie hodować kolejne przypadki, a potem chórem będziecie pisać, że trzeba być silnym... i to ma być działanie z Waszym przekonaniem? - do czego?
Obrazek

Awatar użytkownika
Brawurka
Doświadczony ❃
Posty: 1085
Rejestracja: 16 kwie 2014, 20:16
Choroba: CU
województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Żuławy

Re: OT z odstawienie leków przez lekarza

Post autor: Brawurka » 07 lip 2016, 13:22

michal_mg pisze:jakoś nigdy nie miałem przyjemności aby lekarz mówił uprzedzał o skutkach ubocznych - i wątpię aby było wielu na forum, którzy zostali o tym informowani.
Dziwne, bo mnie zawsze uprzedzają przy lekach większego kalibru, że tak powiem. I lekarze są od tego, a nie ludzie na forum. Poza tym mówienie o skutkach ubocznych, a pisanie o tym, że lekarze chcą pacjenta związać z aptekami na stałe to chyba lekka różnica nie uważasz? :mad:
15.12.2013 Usunięcie jelita grubego + j-pouch
16.03.2014 Zamknięcie stomii



Obrazek

Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
Posty: 3607
Rejestracja: 16 lis 2008, 22:17
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Holandia/Helmond
Kontakt:

Re: OT z odstawienie leków przez lekarza

Post autor: Anette28 » 07 lip 2016, 13:37

michal_mg pisze:To wszystko powtarzam jest w ulotkach
czegoś nie rozumiem????!!!!!
sam głosisz, żeby nie wierzyć koncernom farmaceutycznym, a teraz przedstawiasz ulotkę jako prawdę objawioną!!!!???? Czy po prostu musisz jak zwykle postawić na swoim???!!!
~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

Awatar użytkownika
michal_mg
Aktywny ✽✽✽
Posty: 532
Rejestracja: 11 paź 2013, 18:39
Choroba: CU
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: OT z odstawienie leków przez lekarza

Post autor: michal_mg » 07 lip 2016, 13:46

Ale co tu rozumieć. Koncerny póki co są zmuszone prawnie do pisania PRAWDY o swoim leku. To jedyne co MUSZĄ - nic innego nie jest wymagane. A i jest to też ochrona dla nich samych przed sprawami w sądach, więc tu akurat są rzetelni, bo muszą.

Ja też czegoś nie rozumiem. Chcesz mi powiedzieć, że przypadki nawotworów na grupie FB to też jest kłamstwo, czy jak? - dlaczego próbujesz poddawać w wątpliwość te informacje?
Obrazek

Awatar użytkownika
Brawurka
Doświadczony ❃
Posty: 1085
Rejestracja: 16 kwie 2014, 20:16
Choroba: CU
województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Żuławy

Re: OT z odstawienie leków przez lekarza

Post autor: Brawurka » 07 lip 2016, 13:58

A kogo tutaj interesuje jakaś grupa na fb, gdzie nie ma specjalistów? Pokaż mi grupę ze specjalistami lekarzami i to poddawaj pod ocenę i jakieś rzetelne źródło informacji. Ręce opadają.
Zostań więc tam na fb i szarlatanem bądź tam i bożkiem skoro tak Ci się to podoba. Tutaj takiej zgody nie dostaniesz.
Tyle w temacie.
15.12.2013 Usunięcie jelita grubego + j-pouch
16.03.2014 Zamknięcie stomii



Obrazek

Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
Posty: 3607
Rejestracja: 16 lis 2008, 22:17
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Holandia/Helmond
Kontakt:

Re: OT z odstawienie leków przez lekarza

Post autor: Anette28 » 07 lip 2016, 14:39

michal_mg pisze:Ale co tu rozumieć. Koncerny póki co są zmuszone prawnie do pisania PRAWDY o swoim leku. To jedyne co MUSZĄ - nic innego nie jest wymagane. A i jest to też ochrona dla nich samych przed sprawami w sądach, więc tu akurat są rzetelni, bo muszą.
wiesz dla mnie albo jest coś czarne albo białe, albo złe albo dobre :mrgreen:
gadasz, że koncerny farmaceutyczne to oszuści, ale ulotki są dobre, chyba sam siebie nie słyszysz; :wink:
~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

atabe
Aktywny ✽✽✽
Posty: 863
Rejestracja: 28 kwie 2010, 10:31
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: kobyla łąka

Re: OT z odstawienie leków przez lekarza

Post autor: atabe » 07 lip 2016, 16:48

Po prostu w ulotce muszą być zawarte wszystkie skutki uboczne, nawet jeśli wystąpiły tylko raz. Poza tym rzadko występują wszystkie na raz, a bardzo często żadne. Wybór jest jeden albo się leczysz albo nie. Często nie ma wyjścia . Np. przy raku odmówisz chemii ,bo jest szkodliwa?...Trzeba reagować rozsądnie i według potrzeb . Mój lekarz przepisując mi AZA powiedział mi tak"to bardzo skuteczny lek ,tylko ma bardzo złą ulotkę". Strach ma wielkie oczy...Trzeba się leczyć i już

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: OT z odstawienie leków przez lekarza

Post autor: obyty.z.cu » 07 lip 2016, 18:40

michal_mg pisze:a leki jakie tu są przepisywane i zalecane prowadzą do nowotworów z białaczką włącznie....
To wszystko powtarzam jest w ulotkach - polecam lekture ulotki Azatiopryny.
nie żebym chciał się wtrącać, ale producent zastrzega się na wszystkich frontach przed sprawami w sądach.U nas jeszcze te odszkodowania nie są takie duże, ale w USA to ...stąd takie "ubezpieczenie".
Każdy producent to robi w każdej dziedzinie, tym bardziej w farmacji, bo oni dostają "dobrą" szkołę.
To też wynika z wysokości produkcji , która co roku się zwiększa.
Innym tematem jest, że robione badania przy wprowadzaniu leków nie są w stanie przewidzieć ich działania za lat...naście czy ..dziesiąt.Bo to pokaże dopiero przyszłość !!
Jako konstruktor budowli też się ubezpieczam w ten czy inny sposób, bo skąd np. mam wiedzieć jakie kwalifikacje będzie miał wykonawca i jakie zamienniki zastosuje by zaoszczędzić :wink:
Producenci samochodów podobnie..
Tak więc wyciąganie takich wniosków jest conajmniej...dyskusyjne !!
Ostatnio zmieniony 07 lip 2016, 18:46 przez obyty.z.cu, łącznie zmieniany 1 raz.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
Brawurka
Doświadczony ❃
Posty: 1085
Rejestracja: 16 kwie 2014, 20:16
Choroba: CU
województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Żuławy

Re: OT z odstawienie leków przez lekarza

Post autor: Brawurka » 07 lip 2016, 18:46

Jasne, tylko jedna sprawa - AZA, po to robić każą regularnie morfologie żeby właśnie kontrolować sytuację i nie doprowadzić do np. białaczki, więc chyba pacjent wie jakie ryzyko niesie za sobą takie leczenie i że po to kontroluje się morfologię i steruje dawką.
15.12.2013 Usunięcie jelita grubego + j-pouch
16.03.2014 Zamknięcie stomii



Obrazek

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: OT z odstawienie leków przez lekarza

Post autor: obyty.z.cu » 07 lip 2016, 18:47

Brawurka pisze:więc chyba pacjent wie jakie ryzyko niesie za sobą takie leczenie i że po to kontroluje się morfologię i steruje dawką.
ano właśnie, tu widać potrzebę edukacji i samokontroli, niestety też często oszczędności lekarzy nie kierujących na takie kontrolne badania.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
Brawurka
Doświadczony ❃
Posty: 1085
Rejestracja: 16 kwie 2014, 20:16
Choroba: CU
województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Żuławy

Re: OT z odstawienie leków przez lekarza

Post autor: Brawurka » 07 lip 2016, 18:51

obyty.z.cu, ja się osobiście nie spotkałam. Od początku wiedziałam, że należy kontrolować morfologię. Ba, nawet miałam takie wyniki, że trzeba było dawkę zmniejszać. Od początku wiedziałam "co jest pięć". Nie wspomnę o tym, że zanim mi wdrożono Cyklosporynę, która jest syfem potężnym, kazano mi przemyśleć i dopiero podjąć decyzję. Wiedziałam, że to "ciężkie" leczenie i że dużo złego może się dziać, ale też wiedziałam, że to ostatnia deska ratunku i tak było. Po odstawieniu Cyklo już nie weszłam w remisję, nic nie działało z leków i trzeba było usunąć jelito.
Więc jak dla mnie to nikt nie jest autorytetem, prócz mega doświadczonych lekarzy i specjalistów w tej dziedzinie.
15.12.2013 Usunięcie jelita grubego + j-pouch
16.03.2014 Zamknięcie stomii



Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Off Topic”