OT z odstawienie leków przez lekarza

Forum poświęcone wszelkim innym tematom

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: OT z odstawienie leków przez lekarza

Post autor: obyty.z.cu » 07 lip 2016, 19:46

Brawurka pisze: dla mnie to nikt nie jest autorytetem, prócz mega doświadczonych lekarzy i specjalistów w tej dziedzinie.
to oczywiste...
tylko niestety wielu jest zbyt zadufanych w sobie.
Mi AZA dołożono w szpitalu, wypisany po 2 tygodniach i nikt nie powiedział co i jak...a netu to ja wtedy nie miałem, przynajmniej tak jak teraz.
Inne czasy..dlatego zawsze powtarzam -> podstawa to EDUKACJA .
Lekarzom wierzyć, ale i samemu sprawdzać...i pytać !

Przykre jest to, jak niektórzy chorzy źle potraktowani przez lekarzy, albo nie rozumiejący ich zaleceń zostają poza systemem leczenia, szukając samemu alternatywnych terapi.Pół biedy jeśli potrafią od podstaw uczyć się i stosować zasady i nie rezygnują z lekarzy..jednak zbyt wiele ulega opowieściom innych "mądrych" czy "mądrzejszych"...
Czasem szlag człowieka trafia słuchając takich głupot w poczekalniach czy na salach szpitalnych.
O Pani w szpitalu, która wszystkie aplikowane jej leki w tabletkach chowającej do szuflady lepiej nie wspominać, za to żądającej badań na wszystko i opowiadającej że ją nie leczą bo coraz jej gorzej...to brak słów.
Ktoś kto spędził w szpitalach ponad 2 lata w kilkudziesięciu wizytach mógłby o tym wiele opowidać, ale po co..

Szkoda że Ci głoszący te alternatywne teorie tego nie doświadczają. że nie widzą tych ludzi ..

Inna sprawa to lekarze nie komunikatywni, komercjonalni, albo pozostający z wiadomościami nieaktualnymi czy nie przepisującycmi leki wg potrzeb , a wg rozdzielnika.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
Brawurka
Doświadczony ❃
Posty: 1085
Rejestracja: 16 kwie 2014, 20:16
Choroba: CU
województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Żuławy

Re: OT z odstawienie leków przez lekarza

Post autor: Brawurka » 07 lip 2016, 19:55

obyty.z.cu pisze:Mi AZA dołożono w szpitalu, wypisany po 2 tygodniach i nikt nie powiedział co i jak...a netu to ja wtedy nie miałem, przynajmniej tak jak teraz.
Tak, zdarzało mi się to również właśnie po pobytach szpitalnych, bo tam lekarze nie ogarniają często co się dzieje i właśnie w szpitalu kazali mi odstawić Mesalazyne po usunięciu jelita. Natomiast gastro zawsze odtwarza historię pacjenta w karcie i ma czas żeby porozmawiać, uprzedzić co i jak.
15.12.2013 Usunięcie jelita grubego + j-pouch
16.03.2014 Zamknięcie stomii



Obrazek

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: OT z odstawienie leków przez lekarza

Post autor: Mamcia » 07 lip 2016, 20:34

Wiedza o lekach się zmienia, a ulotki nie zawsze, bo oparta jest na danych rejestracyjnych, a zmiana kosztuje. Wiedza o AZA to były badania u chorych po przeszczepie nerki. Im więcej było tych badań i dłuższy okres stosowania - tym lek był zaliczany do bezpieczniejszych.
Kobiety po przeszczepie zachodziły w ciąże i mimo informacji w ulotce nie decydowały się na jej terminację. Rodziły zdrowe dzieci, a częstość nieprawidłowości była zbliżona do kobiet bez takiej terapii.
Tak samo z biologią - w Polsce ciąża wyklucza z programu, w innych krajach nie.
A jeśli chodzi to leki, które powszechnie uważamy za bezpieczne to zachęcam do lektury http://aspirin.pl/html/documents/pdf/aspirinc_udp.pdf .
Ostatnio zmieniony 13 lip 2016, 20:28 przez Mamcia, łącznie zmieniany 1 raz.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
michal_mg
Aktywny ✽✽✽
Posty: 532
Rejestracja: 11 paź 2013, 18:39
Choroba: CU
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: OT z odstawienie leków przez lekarza

Post autor: michal_mg » 12 lip 2016, 15:14

Pandziaak pisze:sam głosisz, żeby nie wierzyć koncernom farmaceutycznym
nic nie głosze i nie wymyślam.

Pandziaak tu jest spis lekarzy biorący pieniądze od firmy Merck Sp. z o.o. - producenta szczepionek:

http://www.merck.pl/pl/kodeks/kodeksraport.html - kliknij w raport->wybierz kraj

dalsza lista podobnie, firma i raport:

GSK Commercial Sp. z o.o. http://efpiadisclosurecode.gsk.com/GSK_ ... Report.pdf

MSD Polska Sp. z o.o. http://public-disclosure.msd.com/2015%2 ... Polish.pdf

Pfizer Polska Sp. z o.o. http://www.pfizer.com.pl/efpia

mam wypisywać dalej? - to są listy placówek i lekarzy. Z tym, że tylko (średnio) co piąty lekarz zgodził się na podanie swoich danych.
Ale możesz nadal obstawać przy swoim, że firmy farmaceutyczne nie dają pieniędzy lekarzom, a lekarze ich nie biorą. Jednak kiedy je już biorą wymagana jest lojalność i odpowiednie "informowanie" pacjentów o swoim produkcie. Te listy dotyczą tylko szczepionek.

Tu jest jakie firmy zdecydowały się na ujawnianie "kodeksu przejrzystości" http://www.kodeksprzejrzystosci.pl/

p/s dodatkowego smaczku dodaje fakt, że na liście "płac" jest też Okręgowa Izba Lekarska - czyli miejsce gdzie zgłasza się skargi o niezgłoszonych NOPach.... których u nas niby nie ma. A czemu nie ma - no ale tu by mnie posądzono już o pisanie scenariuszy SF.
Obrazek

Awatar użytkownika
chrzanovy
Znawca ❃❃
Posty: 2134
Rejestracja: 30 lis 2014, 13:44
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Głogów Młp/Rzeszów
Kontakt:

Re: OT z odstawienie leków przez lekarza

Post autor: chrzanovy » 12 lip 2016, 15:31

michal_mg, weź daj już spokój...............
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek mc w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
Posty: 3607
Rejestracja: 16 lis 2008, 22:17
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Holandia/Helmond
Kontakt:

Re: OT z odstawienie leków przez lekarza

Post autor: Anette28 » 13 lip 2016, 12:22

michal_mg, wybacz nie mam siły jestem chora, powalcz z kimś innym :smutny:
~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

Awatar użytkownika
michal_mg
Aktywny ✽✽✽
Posty: 532
Rejestracja: 11 paź 2013, 18:39
Choroba: CU
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: OT z odstawienie leków przez lekarza

Post autor: michal_mg » 12 lis 2016, 19:47

Pandziaak - jeśli chcesz abym nie obrażał w przyszłości to muszę wiedzieć gdzie to zrobiłem i w jaki sposób kogoś obraziłem. Wskaż mi to miejsce w tym poście - a jeśli tego nie zrobiłem to odczep się ode mnie, bo masz co chwila do mnie jakieś pretensje o coś, czego nie zrobiłem, a bycie moderatorem wcale Cię do tego nie uprawnia.

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
michal_mg
Aktywny ✽✽✽
Posty: 532
Rejestracja: 11 paź 2013, 18:39
Choroba: CU
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: OT z odstawienie leków przez lekarza

Post autor: michal_mg » 15 lis 2016, 12:16

Pandziaak - proszę ustosunkować się do tego co zrobiłaś. W poście nikogo nie obraziłem, a jeśli jedna strona działa niewłaściwie to należy sprawe wyjaśnić i zakończyć.

Twoja reakcja jest niewłaściwa jak i uwaga w moim kierunku, a nabrałaś wode w usta i cichosza....
Obrazek

Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
Posty: 3607
Rejestracja: 16 lis 2008, 22:17
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Holandia/Helmond
Kontakt:

Re: OT z odstawienie leków przez lekarza

Post autor: Anette28 » 15 lis 2016, 13:47

Po prostu osoby z dużym doświadczeniem nie zasługują na teksty typu cyt..."wszechwiedzącymi...". jest to niestosowne i uszczypliwe.
michal_mg pisze: to odczep się ode mnie, bo masz co chwila do mnie jakieś pretensje o coś, czego nie zrobiłem, a bycie moderatorem wcale Cię do tego nie uprawnia.
rozumiem, że piszesz o sobie bo z tego co widzę to atakujesz mnie gdzie możesz jeszcze tekstami poniżej pasa
wszystkie żale o moim sposobie moderowania możesz zgłosić do admina
michal_mg pisze:Twoja reakcja jest niewłaściwa jak i uwaga w moim kierunku, a nabrałaś wode w usta i cichosza....
w przeciwieństwie do Ciebie mam co robić w ciągu dnia i nie jestem na zawołanie, a przynajmniej dla Ciebie

Temat uważam za zakończony, jeśli się ze mną nie zgadzasz złóż skargę do administracji. forum.
~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

Awatar użytkownika
michal_mg
Aktywny ✽✽✽
Posty: 532
Rejestracja: 11 paź 2013, 18:39
Choroba: CU
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: OT z odstawienie leków przez lekarza

Post autor: michal_mg » 22 lis 2016, 14:01

zarzuciłaś mi obrażanie kogoś w tym wątku - wskaż gdzie to miało miejsce, a będzie spokój, bo wysuwanie bezzasadnych zarzutów to raczej marny argument. A do tego akurat się nie odniosłaś, choć to jest głównym powodem mojej reakcji.
Obrazek

Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
Posty: 3607
Rejestracja: 16 lis 2008, 22:17
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Holandia/Helmond
Kontakt:

Re: OT z odstawienie leków przez lekarza

Post autor: Anette28 » 22 lis 2016, 15:46

A widzisz michal_mg, jakbyś czytał ze zrozumieniem i ze spokojem post powyżej znalazłbyś odpowiedź.
~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

Zablokowany

Wróć do „Off Topic”