OT z alternatywne metody

Forum poświęcone wszelkim innym tematom

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Jacekx
Znawca ❃❃
Posty: 2717
Rejestracja: 29 lip 2006, 21:24
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: OT z alternatywne metody

Post autor: Jacekx » 25 kwie 2016, 23:19

A mi się wydaje, że znajdować mi złoty środek to najlepszy dla mnie wybór ...

to jest rozsądne zachowanie i równowaga emocjonalna do:

ludzi
rzeczy
rozwiązań
zadań
działań
... itd

chociaż czasami :wink:


dokopać chorobie i nokdaunem pokonać ją w ringu.

Najgorsze to, że chce tego dokonać jednym ciosem

a
na to trzeba jeszcze jak w boksie szczęścia którego Mu szczerze życzę


Zgodnie z regulaminem forum, nie wolno obrażać drugiego użytkownika. Michał mg znam jest człowiekiem, który szuka innych rozwiązań, ma bogatą wiedzę na temat produktów i rożnych diet, nie rozumiem takiego zachowania i go nie pochwalam, także ostatnie upomnienie.
Ostatnio zmieniony 26 kwie 2016, 17:02 przez Jacekx, łącznie zmieniany 1 raz.

Mjk
Początkujący ✽✽
Posty: 74
Rejestracja: 19 lis 2014, 12:01
Choroba: inna choroba jelita
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Pomorze

Re: OT z alternatywne metody

Post autor: Mjk » 26 kwie 2016, 13:35

To forum jest faktycznie na swój sposób lekko ''zabetonowane'' i ograniczające się w 99% do tej medycyny konwencjonalnej. Tylko, że może i dobrze, bo w internecie już jest tyle informacji dot. cudownych metod leczenia, że chyba wystarczy. Jest dość cienka granica, między sensownymi sposobami (umiarkowana dieta, niektóre zioła, itd.) a wchodzeniem w jakieś kosmiczne teorie. Naprawdę trzeba mieć łeb do tego i poświęcić dużo czasu, żeby oddzielić głupoty od wartościowej wiedzy. Mi to standardowe leczenie właściwie nie wiele pomogło, nawet lepiej czułem się jak nie brałem leków. Sam bym chętnie wypróbował czegoś innego - ale jakoś średnio w to wszystko wierzę, a nie mam kogo się poradzić. Lekarze leczą po swojemu, a tym wszystkim magikom nie potrafię zaufać. Gastrolog ma z reguły zalecenie w stylu ''bierz pan leki, nie pij pan mleka i nie jedz za tłusto''. U jakiegoś czarodzieja znowu dowiesz się, że to wszystko to syf i natychmiast mam odstawić gluten, nabiał, cukier, itd, itd. I najlepiej zapisać się na akupunkturę. No i bądź tu mądry. :?:

Widać, że nie czytasz forum i go nie przeglądasz, stąd taka enigmatyczna wypowiedź. Bardzo proszę o powstrzymanie się od takich wypowiedzi, niezgodnych z prawdą.
Ostatnio zmieniony 26 kwie 2016, 16:58 przez Mjk, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
michal_mg
Aktywny ✽✽✽
Posty: 532
Rejestracja: 11 paź 2013, 18:39
Choroba: CU
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: OT z alternatywne metody

Post autor: michal_mg » 26 kwie 2016, 16:45

Jacekx pisze:Co do zaś michala_mg:

chaos, brak systematyczności, brak cierpliwości, brak krytycznego spojrzenia na swe działanie, ślepy upór i maks parcie na sukces które On reprezentuje to wszystko taka

szamotanina która oddala Go od celu który sobie założył ...
nie przypominam sobie abym Cie kiedyś spotkał, a Ty wypowiadasz się o mnie jakbyś znał mnie od lat. Nie wiesz nawet o czym chce pisać i jakie sam osobiście mam zdanie na niektóre tematy - bo moja wola to tylko opisać informacje innych ludzi i ich sposób myślenia nad tym co propagują.
To co sam popieram, a co nie - wpisuję sporadycznie. Co sam stosuje jest w wątku o diecie wg igg.

Więc może przedstaw sam jaką metodologią i jakim prawem wygłaszasz jakiekolwiek zdanie na temat nieznanej osoby? - beton na forum to jedno, a traktowanie ludzi to druga sprawa.

Proszę o zachowanie spokoju.
Ostatnio zmieniony 26 kwie 2016, 17:04 przez michal_mg, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Jacekx
Znawca ❃❃
Posty: 2717
Rejestracja: 29 lip 2006, 21:24
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: OT z alternatywne metody

Post autor: Jacekx » 26 kwie 2016, 17:43

Co w tym złego michal_mg , że tak Cię widzę i Twoje działania czy to jest obraźliwe w jakiejś mierze :idea:

Po prostu może potraktuj to jak lustro...tak Cię widzą niektórzy po tym co czynisz i piszesz

Awatar użytkownika
michal_mg
Aktywny ✽✽✽
Posty: 532
Rejestracja: 11 paź 2013, 18:39
Choroba: CU
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: OT z alternatywne metody

Post autor: michal_mg » 26 kwie 2016, 17:52

ja stosuję metodę, że po słowie pisanym nie oceniam nikogo jak nie ma personalnego ataku. Słowo pisane ma wiele niedociągłości i jest ułomne, a jako zdaje się jesteś belfer to chyba powinieneś wiedzieć o takich sprawach.
Obrazek

Mjk
Początkujący ✽✽
Posty: 74
Rejestracja: 19 lis 2014, 12:01
Choroba: inna choroba jelita
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Pomorze

Re: OT z alternatywne metody

Post autor: Mjk » 26 kwie 2016, 18:29

Odnośnie uwagi Paandziak w moim poście: czytam forum, prawie codziennie. Nie wiem co tu jest niezgodne z prawdą? Przecież napisałem, że w gruncie rzeczy dobrze, że ograniczacie się głównie do metod konwencjonalnych. Ten ''beton'' był raczej w pozytywnym sensie. Przecież to jest dyskusja o kształcie forum, nikogo z Was nie uraziłem, a forum i stronę bardzo doceniam, sporo rzeczy się tutaj dowiedziałem.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: OT z alternatywne metody

Post autor: obyty.z.cu » 26 kwie 2016, 20:17

Mjk pisze:To forum jest faktycznie na swój sposób lekko ''zabetonowane'' i ograniczające się w 99% do tej medycyny konwencjonalnej. Tylko, że może i dobrze, bo w internecie już jest tyle informacji dot. cudownych metod leczenia, że chyba wystarczy.
może bardziej pasowałoby , że "trzymający się" sprawdzonych procedur tak medycznych, żywieniowych itd.
Na forum jest wiele tematów innych, jak to w życiu.
W sumie każdy temat jest dobry, bo zawsze wnosi jakieś nowe, inne spojrzenie.
Problem raczej wynika z bardzo "indywidualnej i dość subiektywnej" niektórych autorów postów, którzy następujące po nich, czy ich cytujące posty odbierają niezwykle do siebie.
Posty czytają wszyscy, a niektórzy autorzy uważają , że wiedzą wszystko o chorobie, albo że inni blokują ich podejście.
To nie prawda. Temat w tym, by przede wszystkim zawsze dodawać czy to sprawdzone procedury, czy to tylko kogoś domysły, zasłyszane itd.
Te forum to kopalnia wiedzy dla wszystkich gromadzone przez lata, i ciągle się rozwijające, wraz z coraz większą świadomością i rozwojem tak medycyny , jak i całej "otoczki", czyli odżywiania, nietolerancji ,powiązanych chorób .
Dodałbym tylko, że nie dobrze gdy użytkownicy forum posty odbierają bardzo indywiduakne, często negatywnie. Jest różnica między bezpośrednią rozmową, a pisaniem na forum dla wszystkich. Forum to nie czat i rozmowa bezposrednia między użytknikami.To wpisy na lata dla wielu czytających !!

Źle gdy negatywne emocje przeważają, powiedziałbym że potrzeba więcej empati.
Mjk pisze:Odnośnie uwagi Paandziak
moderatorzy może i dobrze że próbują wyciszać emocje.Pewnie że nie kiedy ktoś nie dokońca pisemnie wyraża co chce powiedzieć, stąd pewnie i uwagi.Ale to trzeba przyznać wyważone uwagi bez emocji, czyli ..luzik i spoko.
Nie ma sensu ich odbierać negatywnie, bo po co, raczej chwila zastanowienia nikomu nie zaszkodzi.
Pewnie i mnie by się czasami przydało :wink:

A sam temat " alternatywne metody" jest bardzo ciekawy i warto by się pojawił.
Wszystko jest lepsze niż stagnacja...no powiedzmy, ...
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Jacekx
Znawca ❃❃
Posty: 2717
Rejestracja: 29 lip 2006, 21:24
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: OT z alternatywne metody

Post autor: Jacekx » 27 kwie 2016, 09:46

michal_mg sorry

Na początku było słowo ... mi też zdarza się o tym zapominać gdy emocje biorą górę :smutny:

ale cóż belfer obecnie ma wśród młodych przechlapane :smutny:

Każdy praktycznie młody człowiek uważa się obecnie za równego belfrom... :wink:

Trzeba...trochę szacunku do słowa które zapisujemy a tego czasami brak :smutny:

Nie napisałeś też wcześniej michal_mg to co ostatnio poniżej.
michal_mg pisze: ...
To co sam popieram, a co nie - wpisuję sporadycznie. Co sam stosuje jest w wątku o diecie wg igg.
...
Proszę o zachowanie spokoju.
To istotnie zmienia moją ocenę Twego pisania...
bo ja traktowałem to co piszesz jako też Twe zdanie :idea:

Bo jeśli to co TY piszesz to nie Twoje przemyślenia to umieszczaj to jako cytat.
Ostatnio zmieniony 27 kwie 2016, 10:38 przez Jacekx, łącznie zmieniany 3 razy.

Jacekx
Znawca ❃❃
Posty: 2717
Rejestracja: 29 lip 2006, 21:24
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: OT z alternatywne metody

Post autor: Jacekx » 27 kwie 2016, 10:09

Jacekx pisze:A mi się wydaje, że znajdować mi złoty środek to najlepszy dla mnie wybór ...

to jest rozsądne zachowanie i równowaga emocjonalna do:

ludzi
rzeczy
rozwiązań
zadań
działań
... itd

chociaż czasami :wink:


dokopać chorobie i nokdaunem pokonać ją w ringu.

Najgorsze to, że chce tego dokonać jednym ciosem

a
na to trzeba jeszcze jak w boksie szczęścia którego Mu szczerze życzę

Zgodnie z regulaminem forum, nie wolno obrażać drugiego użytkownika. Michał mg znam jest człowiekiem, który szuka innych rozwiązań, ma bogatą wiedzę na temat produktów i rożnych diet, nie rozumiem takiego zachowania i go nie pochwalam, także ostatnie upomnienie.


Przepraszam ja tego chyba tak nie napisałem...wydaje mi się , że zmieniono mój tekst trochę zmieniając jego sens :smutny:

Ale, ale skończmy te spory ... proszę o Pax, Pax (łac. pokój) ... między nami.

Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
Posty: 3607
Rejestracja: 16 lis 2008, 22:17
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Holandia/Helmond
Kontakt:

Re: OT z alternatywne metody

Post autor: Anette28 » 27 kwie 2016, 15:51

Jacekx, nie siej teorii spiskowych i sprawdź historię edycji.
~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

Jacekx
Znawca ❃❃
Posty: 2717
Rejestracja: 29 lip 2006, 21:24
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: OT z alternatywne metody

Post autor: Jacekx » 27 kwie 2016, 23:27

Sorry a czy to można sprawdzić bo trochę się zakręciłem ... :smutny:

Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
Posty: 3607
Rejestracja: 16 lis 2008, 22:17
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Holandia/Helmond
Kontakt:

Re: OT z alternatywne metody

Post autor: Anette28 » 28 kwie 2016, 09:14

Można, masz w poście na dole historię edycji, tutaj moderator tak sobie nie może zmieniać postów czy usuwać.
~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

Jacekx
Znawca ❃❃
Posty: 2717
Rejestracja: 29 lip 2006, 21:24
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: OT z alternatywne metody

Post autor: Jacekx » 28 kwie 2016, 09:24

Dziękuję w zasadzie Ci wierzę Pandziaak Forumowa :girl2: ale tak na przyszłość :smutny: :papa:

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: OT z alternatywne metody

Post autor: obyty.z.cu » 28 kwie 2016, 11:05

Pandziaak pisze:masz w poście na dole historię edycji, tutaj moderator tak sobie nie może zmieniać postów czy usuwać.
chyba zwykli śmiertelnicy nie mają "historii" edycji.
Ja tej historii nie widzę w moich postach.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
Posty: 3607
Rejestracja: 16 lis 2008, 22:17
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Holandia/Helmond
Kontakt:

Re: OT z alternatywne metody

Post autor: Anette28 » 28 kwie 2016, 20:22

obyty.z.cu pisze:chyba zwykli śmiertelnicy nie mają "historii" edycji.
Ja tej historii nie widzę w moich postach.
widocznie jesteś grzeczny... oczywiście to żart :roll:
historia edycji ukazuje się przy poście jeśli coś w nim zmieniasz lub zmienia moderator :wink:
~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

Zablokowany

Wróć do „Off Topic”