Zyje juz 40 lat z CU

czyli smutki i radości posiadaczy CU i CD, wypróbowane sposoby radzenia sobie ze stresem etc.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Zyje juz 40 lat z CU

Post autor: obyty.z.cu » 17 mar 2017, 13:56

rozumiem, że resekcja kończy chorobę?
dokładnie to kończy się kod jednostki chorobowej , a zaczyna się nowe diagnozowanie :)
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
cordo
Aktywny ✽✽✽
Posty: 932
Rejestracja: 01 wrz 2007, 18:53
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: Zyje juz 40 lat z CU

Post autor: cordo » 17 mar 2017, 18:26

Porównywanie resekcji jelita grubego do 'wyzdrowienia', 'konca choroby' jest moim zdaniem nietaktowne, może nieprzemyślane. To tak jakby powiedzieć choremu na głowę, aby ją sobie uciął :wink:

JarekSeeker
Początkujący ✽✽
Posty: 114
Rejestracja: 05 maja 2006, 17:22
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź

Re: Zyje juz 40 lat z CU

Post autor: JarekSeeker » 17 mar 2017, 18:31

Nie było moim celem bycie nietaktownym, jeśli ktokolwiek poczuł się dotknięty, to przepraszam :)

Prawdą jest, że organizm (cały człowiek) przestaje chorować na CU. Oczywiście, nie można jego stanu porównać do zdrowego człowieka, pozbawionego problemów z jelitami, ale faktem jest, że CU już się u niego nie stwierdza, nie przyjmuje leków na to schorzenie, nie ma efektów ubocznych itd. Tylko o to mi chodziło i w żadnym wypadku nie nakłaniam do usuwania jelita. Sam choruję już 11 lat i robię wszystko, by nie stanąć przed taką koniecznością.
Most people are so ungrateful to be alive.. But not you.. not anymore..

Jacekx
Znawca ❃❃
Posty: 2717
Rejestracja: 29 lip 2006, 21:24
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Zyje juz 40 lat z CU

Post autor: Jacekx » 17 mar 2017, 22:20

JarekSeeker pisze:...

faktem jest, że CU już się u niego nie stwierdza, nie przyjmuje leków na to schorzenie, nie ma efektów ubocznych itd. ...
Nie wiem czy tylko ja tak mam- mam wątpliwości

Czy naprawdę zawsze nie przyjmuje leków na to schorzenie, nie ma efektów ubocznych

czy jest raczej tak jak napisał Obyty.Z.CU , że nie ma jednostki chorobowej :idea:

a niebranie leków i brak efektów ubocznych to stan idealny po resekcji :smutny:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasza Psychika”