jak przeżyc lot samolotem i spełnic swoje marzenie ?

czyli smutki i radości posiadaczy CU i CD, wypróbowane sposoby radzenia sobie ze stresem etc.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
martt1608
Początkujący ✽✽
Posty: 57
Rejestracja: 09 mar 2016, 15:06
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: jak przeżyc lot samolotem i spełnic swoje marzenie ?

Post autor: martt1608 » 22 sie 2016, 07:29

Dziękuje wszystkim bardzo za ciepłe słowa ! :-)

Już powoli odliczam dni :D

PS: Kibelek na odludziu czy też nie, ważne żeby był szeroko otwarty hehe :D
Celuj w niemożliwe, osiągniesz nieprawdopodobne

Jacca
Debiutant ✽
Posty: 7
Rejestracja: 21 sie 2015, 12:34
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: W-w

Re: jak przeżyc lot samolotem i spełnic swoje marzenie ?

Post autor: Jacca » 23 sie 2016, 18:35

Na lotniskach jest dużo toalet, zarówno w holu głównym, jak i po odprawie się coś znajdzie (mówię o katowickim lotnisku). W kwietniu leciałem na Cypr (podobny czas lotu). Nie wkręcaj sobie niczego do głowy. Jedyny moment to tak na prawdę przetrwać drogę autobusikiem z terminalu do samolotu. A na pocieszenie powiem, że ja też miałem do tamtego czasu ok. 3 letnią przerwę z wakacjami i BARDZO mi się przysłużyły, czego i Tobie życzę :)
Będzie dobrze, jedziesz przecież odpoczywać i się cieszyć życiem.

Czołem!

martt1608
Początkujący ✽✽
Posty: 57
Rejestracja: 09 mar 2016, 15:06
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: jak przeżyc lot samolotem i spełnic swoje marzenie ?

Post autor: martt1608 » 24 sie 2016, 07:13

Mój lekarz ( z resztą nie tylko on bo wszyscy) mi mówią że tak na prawdę wszystko siedzi w mojej głowie. Wyniki mam bardzo dobre. Mam się nie stresować tylko cieszyć się urlopem bo po nim zaczynamy walkę z odstawianiem sterydów.

Poza tym zauważyłam że słoneczko mi słuzy. Mogę leżeć cały dzień na plaży brzuchem do słońca i jak mi jelitka podgrzeje to od razu się lepiej czuje :twisted:

Droga z lotniska do hotelu to ok 30 min więc mysle że w najgorszym przypadku pójde szybko do kibelka profilaktycznie po wyjściu z samolotu :D

PS: Wylatuje właśnie z lotniska z Katowic :)
Celuj w niemożliwe, osiągniesz nieprawdopodobne

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: jak przeżyc lot samolotem i spełnic swoje marzenie ?

Post autor: Mamcia » 08 wrz 2016, 21:02

Po pierwsze dlaczego nie masz leczenia od południa?? Czopki, wlewki mogłyby (tu nie ma gwarancji) poprawić stan jelita.
zauważyłam że słoneczko mi słuzy
le przy stosowaniu AZA słoneczko (opalanie) jest niewskazane, o czym lekarz powinien wiedzieć i cię uprzedzić.
I ostatnia sprawa cortiment to nie lek na żołądek, ale steryd o działaniu miejscowym i zgodnie z wytycznymi mnie zaleca się łączenia z innymi sterydami.
Praktycznie - zarezerwuj miejsce w pobliżu toalety, uprzedź stewardesę i udanych wakacji.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

martt1608
Początkujący ✽✽
Posty: 57
Rejestracja: 09 mar 2016, 15:06
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: jak przeżyc lot samolotem i spełnic swoje marzenie ?

Post autor: martt1608 » 09 wrz 2016, 07:22

Właśnie mój lekarz nic mi nie mówił. Specjalnie przed załatwieniem wszystkiego pojechałam do niego i zapytałam się co on uważa. Kiedy usłyszał że chce lecieć do Grecji stwierdził że to bardzo dobry pomysł. Mam się dobrze bawić uważać oczywiście na to co jem ale grecki klimat powinien mi służyć i być może całkowicie zapomnę o chorobie.
Co do opalania będzie ciężko wiadomo słońce będzie cały czas, ale dziwi mnie to że nic nie wspomniał o tym abym uważała i stosowała wysoki filtr tym bardziej że lecze się u niego dość długo i jest konsekwentnym lekarzem. Nie raz kiedy widział że nie utrzymuje diety i przychodzę do niego z biegunką potrafił zrobić mi takie kazanie.....

U mnie na razie coraz lepiej. Wypróżnień ok 3 na dobę i zazwyczaj wszystko z rana, ale wiadomo dojdzie stres to zaraz się zwiększą do 5-6. Dieta ciągle dość mocna. Zero warzyw, owoców ( chyba że banan) , nabiału (nawet plasterek sera żółtego nie wchodzi w grę), błonnika. Praktycznie jem tylko kartofle, ryż, kasze jaglaną, indyka, rybę, kisiel, galaretkę, jak mam ochotę na słodkie to biszkopty.
Celuj w niemożliwe, osiągniesz nieprawdopodobne

martt1608
Początkujący ✽✽
Posty: 57
Rejestracja: 09 mar 2016, 15:06
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: jak przeżyc lot samolotem i spełnic swoje marzenie ?

Post autor: martt1608 » 13 wrz 2016, 08:26

Kochani wszystko już zaklepane , zapłacone nie ma wyjścia :D
W sobotę lecę na KOS :-) Trzymajcie kciuku żeby wszystko poszło dobrze i w końcu mogła się w pełni zrelaksować .

Nie zapeszając moje jelitka "działają" dobrze. 2-3 razy w toalecie w ciągu dnia to praktycznie remisja, nawet nie wiem czy jest sens brać coś przeciwbiegunkowego przed wylotem...... Dobra książka żeby zająć myśli i dam rade ! :-)
Celuj w niemożliwe, osiągniesz nieprawdopodobne

Tyhajnor
Debiutant ✽
Posty: 5
Rejestracja: 04 paź 2016, 09:01
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Wrocław

Re: jak przeżyc lot samolotem i spełnic swoje marzenie ?

Post autor: Tyhajnor » 24 paź 2016, 08:28

Mi się wydaje ze lepiej brać to co zaleca lekarz i nie bawić się w szukanie na forum co lepsze.

LOSMARCELOS
Początkujący ✽✽
Posty: 192
Rejestracja: 08 sty 2012, 16:27
Choroba: IBS
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin

Re: jak przeżyc lot samolotem i spełnic swoje marzenie ?

Post autor: LOSMARCELOS » 26 paź 2016, 10:00

Lepiej lecieć samolotem 2 godziny niż jechać autokarem 2 dni... :)
"... Wprowadzam do doliny łez teorie sensu życia... "

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasza Psychika”