Lekarz- człowiek,który nie zawsze umie być nim dla chorych.

czyli smutki i radości posiadaczy CU i CD, wypróbowane sposoby radzenia sobie ze stresem etc.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Lekarz- człowiek,który nie zawsze umie być nim dla chorych.

Post autor: obyty.z.cu » 30 sie 2015, 10:12

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju, ... 71920.html
Młoda lekarka i stary szewc. Odgrywają scenę, w której śmierć jest na pierwszym planie. Spektakl reżyseruje ksiądz. I jest to ksiądz niezwykły. Sam ciężko chory uczy studentów medycyny, jak mówić o najtrudniejszych rzeczach. Materiał "Faktów" TVN.
Ksiądz Jan Kaczkowski z Puckiego Hospicjum pw. św. Ojca Pio dobrze wie, co można i trzeba powiedzieć nieuleczalnie chorym pacjentom. Sam też cierpi na nowotwór. Przekonuje, że dobra rozmowa pomaga. Samym chorym i ich bliskim.

- My pacjenci oczekujemy tzw. czasu wysokiej jakości. Czyli, że pan doktor poświęci mi 7 minut, ale to 7 minut będzie dla mnie. Nie będzie trzy razy odbierał telefonu, nie będzie chodziła pani pielęgniarka czy sprzątająca z mopem - mówi ks. Kaczkowski.
I to jest to,co powinno być obowiązkowe w programie nauczania lekarzy.

Wielki szacunek dla tego księdza,za walkę z chorobą i uczenie innych jak być ...człowiekiem.

Spotkałem w swoim doświadczeniu chorego wielu lekarzy,najczęściej bardzo empatycznych,niestety ,wielu niestety zbyt skupionych na sobie by zobaczyć "chorego i jego uczucia".Często traktujących wizytę chorego jako "jeszcze jeden chory",recepta i do widzenia.
Często kasa ważniejsza niż pacjent,a nawet odwrotnie - kasa to pacjent = sztuka -> jak na półce w markecie.
Nie zawsze leczenie polega na podawaniu leków,czasem trzeba skłonić chorego do pokazania im ,że choroba to nie wyrok.
Leczenie to nie tylko leki,ale i psychika,bez której nic nie będzie dobrze.
Trzeba im pokazać życie także z nieuleczalnymi czy przewlekłymi chorobami.
Akceptacja to nie wyrok,a życie od nowa z bonusami i ograniczeniami,ale normalne życie !!
Dobrze że są ludzie którzy chcą innym pokazać to...,i dobrze że są ludzie którzy chcą się tego uczyć.

http://natemat.pl/91459,ks[b]-jan-kaczk ... -to-spadaj[/b]
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
Alishia
Aktywny ✽✽✽
Posty: 728
Rejestracja: 12 sty 2007, 19:34
Choroba: CD
województwo: opolskie
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Lekarz- człowiek,który nie zawsze umie być nim dla chorych.

Post autor: Alishia » 14 paź 2015, 12:41

Lekarz to trudny zawód.Zawsze otwarty/uśmiechnięty/pełen empatii.W kolejce kilkadziesiąt ludzi,każdego wysłuchać,każdemu pomóc w jak najlepszy sposób.trzeba mieć powołanie i tony cierpliwości...
Wiem to z doświadczenia i jako pacjent i jako osoba z lekarskiej rodziny,więc wiem co się dzieje i w kolejkach do lekarzy i co lekarze czasem sądzą o pacjentach.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasza Psychika”