chęć bycia samym..

czyli smutki i radości posiadaczy CU i CD, wypróbowane sposoby radzenia sobie ze stresem etc.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kunkano1
Debiutant ✽
Posty: 3
Rejestracja: 18 maja 2015, 12:36
Choroba: CU u partnera
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

chęć bycia samym..

Post autor: kunkano1 » 18 maja 2015, 13:38

Witam piszę,bo po prostu nie potrafię przemówić do rozumu mojemu chłopakowi...już nie mojemu. On choruje na CU już rok. Znamy się 7 lat,po długiej przyjaźni i po jego długich staraniach o mnie w końcu postanowiliśmy być razem. Chorował już wtedy kilka miesięcy jak postanowiliśmy być razem,ja nie wiedziałam o tym. Od razu powiedział,że choruje,ale nie powiedział na co,powiedział o pewnych dolegliwościach,wiadomo z czasem wiedziałam coraz więcej. Nie spotkaliśmy się w walentynki,bo czuł się źle,nie chciał się zobaczyć (po mimo niechęci z jego strony,nie powinnam jego słuchać!) to okres kiedy leki,które brał od roku przestał działać,dostał nowe i ok. Ale po dwóch tygodniach spotkaliśmy się, powód spotkania "nie chce być z Tobą" ,bo Cię nie kocham,nie czuje nic itp. mase niemiłych słów i jedne jakże oczywiste słowa dla niego CHCE BYĆ SAM. Ale ja zareagowałam tylko płaczem...jedyne słowa,że i tak go nie zostawię. Wtedy powiedział,ze nie moze tak zrobić,bo ja będę o nim myślała jak o najgorszym człowieku,bo złamie mi serce. I nie porzucił mnie wtedy. Ale od tego dnia była tylko gorzej.....jak to on nazywał zaczął izolację. Robił wszystko abym myślała o nim jak najgorzej,ja czułam się nikim dla niego,te wszystkie okropne słowa,a zarazem myśli,ze on to robi specjalnie. Próbowałam rozmawiać,spotkać się i pogadać, to nic nie dało. W dalszym ciagu traktował mnie jakbym nie istniała. To już trwa ponad dwa miesiące....nie odp na moje wiadomości,nie odbiera telefonów. Ja wiem,ze on mnie kocha...ale załamałam się,przez dwa miesiące zamknęłam się w sobie. I nawet nie mogę pogadać o tym z nikim,bo jego choroba to tajemnica,wie tylko najbliższa rodzina,ja i kilka jego przyjaciół. Nie mogę o tym z nimi pogadać,bo aby ktokolwiek mnie zrozumiał,musiałby dowiedzieć sie o tej chorobie.... On jest młody i nie wiem czy to jego przejściowe myślenie,że kiedyś się to zmieni. Ale jednocześnie boje się,bo on żegnając się ze mną mówił,że jest kaleką,jest niepełnosprawny w jego oczach nie było żadnej nadziei. Powiedział,że jak będzie potrzebował wsparcia w przyszłości to się odezwie... Ale jednak studiuje....i to wszystko musi być perfekcyjnie zaliczone,zawsze nie tylko nauka ,ale wszystko musi być w jego życiu perfekcyjne. I wszystko innego w jego życiu zostało..tylko nie ja,nie wiem co mam myśleć. Nie wiem czy on boi sie tego,że dla mnie nie jest perfekcyjny,że mnie zawiedzie,że to ja będę cierpiała. Ta jego chora ambicja...
Nie wiem czy zrozumiale napisałam,próbowałam....Nie wiem co mam robić

koonan
Debiutant ✽
Posty: 5
Rejestracja: 13 maja 2015, 17:44
Choroba: nie ustalono
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: chęć bycia samym..

Post autor: koonan » 18 maja 2015, 18:36

Próbowałaś z nim szczerze porozmawiać, zapytać się go jakie są prawdziwe powody rozstania z jego strony. Jeśli naprawdę ko kochasz to może warto jeszcze dać szansę temu związkowi. Umów się z nim na rozmowę i spróbuj z nim szczerze pogadać, przedstaw mu to co tu napisałaś. Warto spróbować, przynajmniej będziesz wiedziała, że próbowałaś.
kuchnia węglowa kontynuuj

kunkano1
Debiutant ✽
Posty: 3
Rejestracja: 18 maja 2015, 12:36
Choroba: CU u partnera
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: chęć bycia samym..

Post autor: kunkano1 » 18 maja 2015, 20:20

Próbowałam...ale wszystko jest bezowocne. Pokazałam jemu jak mi zależy,a to utwierdziło go chyba bardziej w swoim postępowaniu :( nie wiem co mam robić... ja nigdy nie skreśliłam nas,ale nie wiem jak mam walczyć o niego.

Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
Posty: 3607
Rejestracja: 16 lis 2008, 22:17
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Holandia/Helmond
Kontakt:

Re: chęć bycia samym..

Post autor: Anette28 » 18 maja 2015, 21:07

kunkano1 pisze:Próbowałam...ale wszystko jest bezowocne. Pokazałam jemu jak mi zależy,a to utwierdziło go chyba bardziej w swoim postępowaniu :( nie wiem co mam robić... ja nigdy nie skreśliłam nas,ale nie wiem jak mam walczyć o niego.
nic na siłę, spróbuj sprytem też się nie odzywaj, nie zabiegaj o niego, przetrzymaj jakiś czas go, jeśli się nic nie zmieni, daj sobie spokój bo nie ma sensu szarpać się, szkoda zdrowia, nerwów i życia, a takie zmuszanie i wpychanie się, gdzie Cię nie chcą jest bezcelowe i tylko dostarcza Ci niepotrzebnych przykrości
powodzenia :roll:
~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

Dżordż
Aktywny ✽✽✽
Posty: 635
Rejestracja: 09 lut 2011, 18:54
Choroba: osoba zainteresowana
województwo: lubelskie
Lokalizacja: lubelskie

Re: chęć bycia samym..

Post autor: Dżordż » 18 maja 2015, 21:25


kunkano1
Debiutant ✽
Posty: 3
Rejestracja: 18 maja 2015, 12:36
Choroba: CU u partnera
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: chęć bycia samym..

Post autor: kunkano1 » 19 maja 2015, 16:07

Dżordż ja właśnie widzę to w taki sposób jak to ukazuje piosenka. MAM NADZIEJĘ. ale Pandzia ma rację, ja nie mogę się narzucać,bo jest tylko gorzej,muszę czekać.... :( ?

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: chęć bycia samym..

Post autor: obyty.z.cu » 19 maja 2015, 17:45

kunkano1 pisze:7 lat,po długiej przyjaźni i po jego długich staraniach o mnie w końcu postanowiliśmy być razem
kunkano1 pisze:spotkaliśmy się, powód spotkania "nie chce być z Tobą" ,bo Cię nie kocham,nie czuje nic itp. mase niemiłych słów i jedne jakże oczywiste słowa dla niego CHCE BYĆ SAM. Ale ja zareagowałam tylko płaczem..
kunkano1 pisze:Robił wszystko abym myślała o nim jak najgorzej,ja czułam się nikim dla niego,te wszystkie okropne słowa,a zarazem myśli,ze on to robi specjalnie. Próbowałam rozmawiać,spotkać się i pogadać, to nic nie dało.
kunkano1 pisze:Powiedział,że jak będzie potrzebował wsparcia w przyszłości to się odezwie... Ale jednak studiuje....i to wszystko musi być perfekcyjnie zaliczone,zawsze nie tylko nauka ,ale wszystko musi być w jego życiu perfekcyjne. I wszystko innego w jego życiu zostało..tylko nie ja,nie wiem co mam myśleć.
i cała historia...
Skończyło się uczucie,chce żyć studenckim życiem,zakończyć stare znajomości pozytywnie...
Chyba jest gotowy na NOWE życie,cokolwiek przyniesie czas.
C'est la vie => takie jest życie
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
alex0101
Początkujący ✽✽
Posty: 281
Rejestracja: 18 maja 2014, 23:33
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: chęć bycia samym..

Post autor: alex0101 » 21 maja 2015, 15:05

Każdy na chorobę reaguje inaczej. Ja też nie wyobrażam sobie bycia z kimś i czuję się dobrze sama. Powiedziałabym że perspektywa związku i bliskości mnie przeraża.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: chęć bycia samym..

Post autor: obyty.z.cu » 21 maja 2015, 15:12

alex0101 pisze:Powiedziałabym że perspektywa związku i bliskości mnie przeraża.
do czasu,aż będzie się czekać na ten kontakt :wink:
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
alex0101
Początkujący ✽✽
Posty: 281
Rejestracja: 18 maja 2014, 23:33
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: chęć bycia samym..

Post autor: alex0101 » 21 maja 2015, 22:23

Wydaje mi się, że to nie nastąpi. A przynajmniej nie szybko. Mam zdecydowanie inne priorytety, stawiam 100% na karierę i rozwój. Ale każdy z nas oczywiście jest inny.

methical
Debiutant ✽
Posty: 2
Rejestracja: 22 maja 2015, 20:28
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Limanowa

Re: chęć bycia samym..

Post autor: methical » 23 maja 2015, 19:46

Musisz dać mu czas na przemyślenie wszystkiego. To go pewnie też boli ale rozumiem jego rozumowanie. Tydzień, miesiąc czy rok. W swoim czasie wszystko się wyjaśni i obierze właściwy tor :)

Awatar użytkownika
cordo
Aktywny ✽✽✽
Posty: 932
Rejestracja: 01 wrz 2007, 18:53
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: chęć bycia samym..

Post autor: cordo » 26 maja 2015, 15:45

Twój chłopak nie jest sam z tym problemem. Również choruję i nie wyobrażam sobie związku ze zdrową, a tym bardziej chorą osobą. Wiele osób chorujących na nzj staje się "samotnikami", że tak to ujmę... W sumie, nie bierze się to z niczego, przyczyn jest wiele...

Dżordż
Aktywny ✽✽✽
Posty: 635
Rejestracja: 09 lut 2011, 18:54
Choroba: osoba zainteresowana
województwo: lubelskie
Lokalizacja: lubelskie

Re: chęć bycia samym..

Post autor: Dżordż » 26 maja 2015, 21:35

Nie chcą mieć potomstwa żeby się nie męczyło tak jak oni... Prosta rzecz. :wink:

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: chęć bycia samym..

Post autor: obyty.z.cu » 26 maja 2015, 22:11

Dżordż pisze:Nie chcą mieć potomstwa żeby się nie męczyło tak jak oni... Prosta rzecz.
mało kiedy można usłyszeć taką...bzdurę !
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
Posty: 3607
Rejestracja: 16 lis 2008, 22:17
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Holandia/Helmond
Kontakt:

Re: chęć bycia samym..

Post autor: Anette28 » 27 maja 2015, 15:43

obyty.z.cu pisze:Dżordż napisał/a:
Nie chcą mieć potomstwa żeby się nie męczyło tak jak oni... Prosta rzecz.

mało kiedy można usłyszeć taką...bzdurę !
a podobno mamy 21 wiek
~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasza Psychika”