kiedy warto rozważyć przyjmowanie antydepresantów?

czyli smutki i radości posiadaczy CU i CD, wypróbowane sposoby radzenia sobie ze stresem etc.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
lpvoid
Początkujący ✽✽
Posty: 82
Rejestracja: 23 lut 2014, 15:48
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: MińskMaz

kiedy warto rozważyć przyjmowanie antydepresantów?

Post autor: lpvoid » 05 mar 2015, 20:07

Hej,
Od ponad roku mam problemy jelitowe. Przyjmuje leki stosowane przy IBSie i dopóki je biorę jest w miarę dobrze, ale wystarczy że przestanę i już po 24 godzinach jelita zaczynają szaleć. Zanim to wszystko się zaczęło, byłem osobą skłonną do obniżonego nastroju. Teraz mój nastrój poleciał kompletnie.
Nie potrafię się oderwać od myślenia o tym co się dzieje w moich flakach. Zrobiłem niemal wszystkie możliwe badania. Obiektywnie znaleziono "jedynie" zapalenie mikroskopowe, które w opinii gastrologów jest błahostką. Ciągle jednak nie mogę pozbyć się myśli że to dopiero początek, i rozkręca się tam coś poważniejszego. Ilekroć jelita się buntują - łapię doła. Przez to ciągłe zamartiwanie się, nie mogę w ogóle ruszyć z miejsca ze swoim życiem - przestałem planowac cokolwiek, nie wychodze do ludzi, coraz bardziej dziczeję, zaniedbuję obowiązki.
Jak wiadomo stres nie służy flaczkom więc wszystko się dodatkowo zapętla.
Zastanawiam się czasami czy naprawdę mam problemy jelitowe, czy mi odbija.
Tak czy owak, dochodzę do wniosku że już pora iść do psychiatry po jakieś leki.
Ciekawy jestem jakie są Wasze doświadczenia z tymi specyfikami?
Czy faktycznie pomagają w przypadku kryzysu psychicznego?
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
cordo
Aktywny ✽✽✽
Posty: 932
Rejestracja: 01 wrz 2007, 18:53
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: kiedy warto rozważyć przyjmowanie antydepresantów?

Post autor: cordo » 05 mar 2015, 20:38

Rozważ psychoterapię, bo leki są dobre, ale na krótką metę. Osobiście miewałem i nadal mam (to chyba przypadłość cudaków) bardzo podobnie jak Ty, nerwy i zapętlanie się wszystkiego. Brałem Sulpiryd i pomagał. Rozważ bardzo poważnie psychoterapię.

Skonsultuj się z psychologiem, psychiatrą, oni stwierdzą czy wymagasz leczenia i podejmij dalej decyzję, tak będzie najlepiej.

Awatar użytkownika
deth
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3130
Rejestracja: 02 lut 2011, 16:33
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Reda

Re: kiedy warto rozważyć przyjmowanie antydepresantów?

Post autor: deth » 05 mar 2015, 21:23

Myślę, że warto sie wspomóc ten sposób. Leki potrafią wyciszyć, a stąd nabrać dystansu i innej perspektywy. Swego czasu myślałem, że leki antydepresyjne to rodzaj "tymczasowego zasłaniania problemu". ale po czasie, uważam że działanie terapeutyczne tego własnie sprobowania dystansu, utrzymuje sie na dluzej.
Poszukaj polecanego specjalisty w okolicy, przygotuj sobie co chcialbys powiedziec, lub wydrukuj swój post, bo wszystko co mysle powinienes zgłosić, jest tam zawarte.

trzymka ;-) to tymczasowy stan ;-)

Awatar użytkownika
Luki36
Aktywny ✽✽✽
Posty: 662
Rejestracja: 11 lip 2013, 11:32
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie

Re: kiedy warto rozważyć przyjmowanie antydepresantów?

Post autor: Luki36 » 25 lip 2017, 18:17

Ja np., mimo,że mam urlop,budzę się rano i nie dość,że nie tryskam energią,to jakiś nieswój jestem. W ciągu dnia jakieś takie poddenerwowanie i jakby lęki. Raz jest lepiej,a raz gorzej. Gdy lepiej, to dziwię się,że mogłem dzień wcześniej tak się załamywać. Ale jak nadejdzie znowu kolejnego dnia ten dziwny stan,to nie mogę się z niego wybić. Boję się, żeby to się nie skończyło wizytą u specjalisty od głowy, bo kurcze nie chce po prostu.
Pewnie to jakaś lekka nerwica. Z jelitami w sumie nie jest tak źle, więc nie sądzę, że to.one tak na głowę działają. Ehhh,sam nie wiem.
Na razie, bez leków

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasza Psychika”