Co Was stresuje?

czyli smutki i radości posiadaczy CU i CD, wypróbowane sposoby radzenia sobie ze stresem etc.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Krzysztof-Żyrek
Początkujący ✽✽
Posty: 181
Rejestracja: 17 paź 2012, 13:53
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Żabnica
Kontakt:

Re: Co Was stresuje?

Post autor: Krzysztof-Żyrek » 03 gru 2012, 15:58

Ja z stresem sobie radzę przez muzykę, pójście do kina albo rozmową. A stresuje mnie hmm szkoła i wszystko co z nią związane :)
William Ernest Henley
''INVICTUS''
''..
Że w zdarzeń złych potrzasku
Ni razu nie zapłakałem,
Że głowa moja, choć obficie krwawi,
Przed niczym się nigdy kornie nie pochyli.
Stojąc nad tymi pagórami złości,
I padołem, jak mówią, łez,
Nie lękam się zmór nieodgadnionych dni
Ani sądnych, mrocznych lat.

Nieważne, jak wąską furtką przeciskać się mam,
Co spotka mnie z litanii kar,
Sternikiem swoich losów jestem sam
Własnej duszy kapitanem.''

Choruję od 2008/2009 roku

Awatar użytkownika
subzero
Aktywny ✽✽✽
Posty: 717
Rejestracja: 10 sie 2011, 16:36
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: śląskie
Lokalizacja: K-ce bejbe

Re: Co Was stresuje?

Post autor: subzero » 03 gru 2012, 16:35

Kiedy jestem blisko osiągnięcia jakiegoś celu (czy to jakiś końcowy egzamin, czy jakieś inne zdarzenie) stres mnie zżera.
Kiedyś stresowało mnie czy ojciec/brat wrócą pijani do domu i jak bardzo.

Awatar użytkownika
Truskawka
Aktywny ✽✽✽
Posty: 739
Rejestracja: 20 lip 2011, 16:01
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: Co Was stresuje?

Post autor: Truskawka » 03 gru 2012, 16:54

Mnie stresuje choroba...jak cos mnie boli i nie wiem co ..wrr a najbardziej jak jest kolejka do lekarza albo nie ma limitu naNFZ:)
Czesto też niemoc..,że nie mozna juz nic zrobić....
i glupota ludzka mnie stresuje....
a rozładowac moge stres rozmową..spacerem..muzyką;)
:oops:

reakcja na stres...
sraczka czesto ,bóle brzucha...
złość, krzyk...głosne komentowanie (np.jak czyjś pies załatwi sie na chodniuku a własciciel udaje ,ze nie widzi:)
Truskawka:)

Obrazek

Awatar użytkownika
Chudziakowa
Aktywny ✽✽✽
Posty: 605
Rejestracja: 23 mar 2012, 20:25
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Co Was stresuje?

Post autor: Chudziakowa » 03 gru 2012, 17:06

Bardzo mnie stresują problemy bliskich, mama i jej mąż alkoholik który się nad nią znenca psychicznie i fizycznie. Jest od niego uzależniona i nie chce pomocy. Po rozmowie z nią zawsze bardzo jestem zdenerwowana, nie moge spać i śnią mi się koszmary. Cała w środku aż dygocze ze złości i nerw
27.02.2012 operacja,usunięte jelito kręte wraz z kątnicą. Od 28.03.12-Remicade

Unknown
Początkujący ✽✽
Posty: 441
Rejestracja: 29 sie 2008, 23:08
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: ...

Re: Co Was stresuje?

Post autor: Unknown » 03 gru 2012, 20:14

Życie mnie stresuje, w tym sensie, że przejmuję się rzeczami i sytuacjami, na które większość ludzi - co sami sami przyznają - nie zwraca większej uwagi. Choroba, o dziwo, w ogóle mnie nie stresuje. Wpędzała w stresy jedynie, gdy po zaostrzeniu wracałam na studia.
How does it feel
To be on your own
With no direction home
Like a complete unknown
Like a rolling stone?

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Posty: 5135
Rejestracja: 29 kwie 2009, 12:58
Choroba: CD
województwo: małopolskie
miasto: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Co Was stresuje?

Post autor: Natuśka » 03 gru 2012, 20:29

Mnie stresują moje ambicje :neutral: Może dziwnie to brzmi, ale decydując się na wiele rzeczy pomijam fakt, że jetem chora, że niekiedy moje możliwości są ograniczone, że mogę czemuś nie podołać...
Reaguję na to bardziej "sercowo"- kołatanie serca, ból głowy.
Jedyne co mogę wtedy zrobić to pójść w ustronne miejsce i mięchem rzucać :razz:
Albo samotny spacer- musi być samotny... :neutral:
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

Awatar użytkownika
nataliak71
Doświadczony ❃
Posty: 1034
Rejestracja: 30 sty 2011, 13:01
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: wrocław

Re: Co Was stresuje?

Post autor: nataliak71 » 03 gru 2012, 21:33

stresują mnie publiczne wystąpienia, nawet wygłoszenie prezentacji na uczelni, zawsze, ale to zawsze gdziekolwiek nie idę nie przebywam stresuje mnie co myślą o mnie ludzie o moim zachowaniu, wyglądzie. Do tego problemy finansowe i myśl o przyszłości, jak dam rade i co to będzie. Mój chłopak mnie stresuje czasem :E i zwierzaki. Stresuje się o zdrowie bliskich gdy coś im dolega.

Radzę sobie różnie, jeśli chodzi o społeczne probemy, po protu brnę przez to byle szybko z burakiem na twarzy, a tak to próbuję sukać rozwiązań, które mogą mnie uspokoić, jem słodycze i słucham muzyki lub czytam wesołą książkę :)
„Kobiety i koty zawsze robią, co chcą, więc mężczyźni i psy niech się z tym pogodzą”

"każdą istotę, którą bierzemy w ramiona, możemy utulić lub udusić. to boska chwila decyzji." :hyhy:


Salofalk 2x2x2 Imuran 1x50mg

Awatar użytkownika
mgiełkaa
Doświadczony ❃
Posty: 1414
Rejestracja: 24 mar 2010, 19:44
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co Was stresuje?

Post autor: mgiełkaa » 04 gru 2012, 00:20

Stresuje mnie mój mąż, który mówi, że już do niczego nie jestem mu potrzebna i nie będzie mnie utrzymywał. Stresuje mnie sytuacja kiedy nie wiem co będzie jutro. Mam dość swojej depresji i faktu, że od kilkunastu lat stoję w miejscu i nie mogę podjąć w chwili obecnej żadnej decyzji.
Mam dość i czuję się jak z Matrix-e coraz częściej. Czuję się skamieniała wobec rzeczywistości, która mnie przerasta. Jest powiedzenie - zawsze jest jakieś wyjście. Widzę tylko jedno - zniknąć.
Wzrost 167cm, waga 64kg, ASAMAX 500mg 3x2tabl. AZATHIOPRINE 75mg

Leczenie: MSWiA Warszawa

Awatar użytkownika
Lemoni
Doświadczony ❃
Posty: 1499
Rejestracja: 06 sty 2008, 14:34
Choroba: CD
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Newbury
Kontakt:

Re: Co Was stresuje?

Post autor: Lemoni » 04 gru 2012, 01:53

Mnie potrafi zestresować wszystko.
Wystąpienia publiczne, i to bardzo. nie odzywam się na zajęciach, całe liceum udało mi się przemilczeć, spoko :neutral: .
Stresuje mnie załatwianie spraw w urzędzie, na poczcie, umówienie się z hydraulikiem itp.,
odebranie telefonu!
To, że się nie wyśpię, to, że za dużo śpię, że coś nade mną "wisi" (zaległe prace, niedopisane maile), co o mnie ludzie pomyślą...
Boję się też, że przez brzuch zrobię sobie obciach przed ludźmi.
Czasem też bardzo się boję, że coś złego stanie się komuś z rodziny (lub mnie).

Chyba jestem troszkę znerwicowana :neutral: :oops:

Awatar użytkownika
taloca
Doświadczony ❃
Posty: 1489
Rejestracja: 09 paź 2010, 14:02
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: śląskie
Lokalizacja: ......

Re: Co Was stresuje?

Post autor: taloca » 04 gru 2012, 07:56

Mnie również wystąpienia publiczne stresują i znalezienie się wśród dużej ilości osób mi nieznanych (jeśli nie ma ze mną nikogo znajomego) przy czym duża ilość to dla mnie już 2 :E jedna osoba ok więcej jest problem. Oprócz tego bardzo mnie stresuje kiedy coś robię a ktoś patrzy na mnie, na moje ręce, nienawidzę tego i wtedy zaczynają mi ręce drżeć :/ stresuję się i gubię się w tym co robię :(
Nigdy nie narzekaj, że masz w życiu pod górę jeśli zdecydowałeś, że idziesz na szczyt.

Awatar użytkownika
panbubka
Początkujący ✽✽
Posty: 260
Rejestracja: 24 wrz 2012, 13:37
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: Co Was stresuje?

Post autor: panbubka » 04 gru 2012, 08:48

Stresuję się, kiedy "nawalam" w pracy, kiedy coś przeoczę lub źle zrobię, albo kiedy muszę powiedzieć, że dzieci chore są, ktoś (ja) musi z nimi zostać, albo ja jestem chora i znowu mnie nie będzie, albo jakieś badania mam do zrobienia i się bym chciała spóźnić... :oops:
...a stres...zajadam :razz:

Awatar użytkownika
Chudziakowa
Aktywny ✽✽✽
Posty: 605
Rejestracja: 23 mar 2012, 20:25
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Co Was stresuje?

Post autor: Chudziakowa » 05 gru 2012, 15:32

od wczoraj stresuje mnie kolonoskopia. Nie wiem jak to będzie, ostatnio bardzo bolało i po wyleciało ze mnie całe mnóstwo śluzu brązowego. Boje się że zrobią mi na narkozę i obudzę się zasrana po same kostki. I ogromny stres aby jelito nie pękło itd.Ze stresu nawet Fortransu nie potrzebuje bo już ze mnie leci. Tak musze przyznać Lesio Crohn mnie stresuje i to coraz bardziej. :cry:
27.02.2012 operacja,usunięte jelito kręte wraz z kątnicą. Od 28.03.12-Remicade

Awatar użytkownika
ewkunia
Doświadczony ❃
Posty: 1030
Rejestracja: 05 kwie 2008, 12:53
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: pomorskie
Lokalizacja: z Nibylandii:)

Re: Co Was stresuje?

Post autor: ewkunia » 06 gru 2012, 18:42

Mnie stresują kontakty międzyludzkie. Często analizuje niepotrzebnie swoje wypowiedzi, ciągle wydaje mi się,że kogoś uraziłam;/ Nie mogę ostatnio z nikim się dogadać-wychodzą na jaw, kim są pseudodobrzyznajomi, którzy mają mnie gdzieś.

Mnie odstresowuje książka, muzyka, fitness,a przede wszystkim wygadanie się komuś:)

Paradoksalnie dobrze działa na mnie praca-lubię mieć dużo obowiązków. :D
Ewkunia; biorę: nic; brałam :Asamax Imuran, Pentasę, Metronizadol, Encorton, Salofalk, Jucolon, wlewki z hydrokortyzonem,..., and many more ;p ważę 60kg/169cm, mam notorycznie stany podgorączkowe;/ Moje jelita źle znoszą mesalazynę.

Awatar użytkownika
Osóbka
Aktywny ✽✽✽
Posty: 692
Rejestracja: 16 lis 2011, 09:28
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Wwa

Re: Co Was stresuje?

Post autor: Osóbka » 06 gru 2012, 19:31

Mnie również stresują kontakty z niektórymi ludźmi, nieszczerymi, nieżyczliwymi, takimi, co to w oczy są przemili, a tak naprawdę najchętniej wbiliby Ci siekierkę w plecki.
Stresują mnie wystąpienia publiczne, chociaż teraz jakby mniej mnie, a mojego Crohna bardziej - dziwne to, ale wydaje mi się, że ostatnie szkolenie, na któłrym miałam parę słów do powiedzenia nie stresowało mnie, ale kiedy wróciłam do domu to kolega CD tak dał mi popalić, że zrobił mi się na brzuchu purchelek od gorącego termoforu. Stresuje mnie też bałagan w domu, nad którym nie jestem w stanie czasem zapanować.

Nicnierobienie i czytanie mnie odstresowują :lol:
Leczenie: CSK MSW

Główką do przodu!!!

Smysery
Debiutant ✽
Posty: 38
Rejestracja: 04 sie 2012, 12:09
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: 3miasto

Re: Co Was stresuje?

Post autor: Smysery » 19 gru 2012, 23:07

Lemoni pisze:Mnie potrafi zestresować wszystko.
Wystąpienia publiczne, i to bardzo. nie odzywam się na zajęciach, całe liceum udało mi się przemilczeć, spoko :neutral: .
Stresuje mnie załatwianie spraw w urzędzie, na poczcie, umówienie się z hydraulikiem itp.,
odebranie telefonu!
To, że się nie wyśpię, to, że za dużo śpię, że coś nade mną "wisi" (zaległe prace, niedopisane maile), co o mnie ludzie pomyślą...
Boję się też, że przez brzuch zrobię sobie obciach przed ludźmi.
Czasem też bardzo się boję, że coś złego stanie się komuś z rodziny (lub mnie).

Chyba jestem troszkę znerwicowana :neutral: :oops:
Jakbym czytała o samej sobie :) Mnie również stresują zwyczajne codzienne sytuacje.. nie mam pojęcia dlaczego tak się dzieje. Czasem śmieje się sama z siebie w środku.. bo jak można się stresować niegroźną wizytą u lekarza czy w urzędzie.. Walczę z tym ze względu na chorobę ale z marnym skutkiem.. po prostu taka jestem i tyle :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasza Psychika”