Jak się relaksujecie :)

czyli smutki i radości posiadaczy CU i CD, wypróbowane sposoby radzenia sobie ze stresem etc.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Coralie
Aktywny ✽✽✽
Posty: 535
Rejestracja: 12 lip 2010, 16:23
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: pomorskie
Lokalizacja: z piekła

Re: Jak się relaksujecie :)

Post autor: Coralie » 11 lis 2010, 21:12

Mnie jeszcze kiedyś bardzo relaksowało rysowanie i malowanie, ale takie przy sztaludze. Po 2-3 godzinach skupiania się rysunku miałam tak oczyszczony umysł ze wszystkich poprzednich myśli, że byłam lżejsza chyba o 5 kilo :D Polecam spróbować.

Chodzenie do filharmonii :!: Zdarza mi się max 2 razy w roku, ale to naprawdę bardzo relaksuje i dystansuje.

Jeszcze relaksuje mnie czytanie głupot w internecie :oops:
New beginning :)

Awatar użytkownika
leila
Doświadczony ❃
Posty: 1262
Rejestracja: 18 mar 2008, 18:24
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: ....

Re: Jak się relaksujecie :)

Post autor: leila » 11 lis 2010, 21:16

ogladanie zdjec w necie krajobrazy jakies dzikie plaze :roll: podróze fotografia
zepchnac chorobe na dalszy plan
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Ala57
Aktywny ✽✽✽
Posty: 873
Rejestracja: 05 lis 2010, 20:19
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Koszalin

Re: Jak się relaksujecie :)

Post autor: Ala57 » 12 lis 2010, 16:28

kocham chwile spędzane z mężem i mimo ze to prawie 33lata nie mam dość jego towarzystwa.Namietnie gramy w scrable.Na ogromnego doła cudownie dziala u mnie wyjscie do fryzjera.Teraz będzie bieda bo zbieram włosy z klawiatury.Kojąco działa na mnie widok z okna-jezioro i las a dobry film wyłącza mnie z rzeczywistyści z dobrym skutkiem.

Awatar użytkownika
Ala57
Aktywny ✽✽✽
Posty: 873
Rejestracja: 05 lis 2010, 20:19
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Koszalin

Re: Jak się relaksujecie :)

Post autor: Ala57 » 12 lis 2010, 18:06

kurcze,co to jest OT?JA troche zielona jestem

Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿
Posty: 6438
Rejestracja: 22 lut 2006, 14:49
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Oberschlesien / Las

Re: Jak się relaksujecie :)

Post autor: tom-as » 12 lis 2010, 18:17

Ala57 pisze:co to jest OT
off topic - wypowiedź nie związana bezpośrednio z głównym tematem. :-)

Awatar użytkownika
ranio
Początkujący ✽✽
Posty: 152
Rejestracja: 12 mar 2007, 13:05
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Jak się relaksujecie :)

Post autor: ranio » 12 lis 2010, 20:42

Sprzątanie, szczególnie w sytuacji gdy od razu widać efekty mojej pracy :-)
Poza tym czytanie książek, czasem gotowanie.
"Znajdujesz to czego szukasz, umyka ci to co zaniedbujesz."

Awatar użytkownika
Ania406
Doświadczony ❃
Posty: 1354
Rejestracja: 02 cze 2008, 23:22
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Znienacka

Re: Jak się relaksujecie :)

Post autor: Ania406 » 12 lis 2010, 22:25

Najbardziej relaksujące są dla mnie na równi 3 rzeczy:

1) podróżowanie - totalne odcięcie się od znanego mi krajobrazu i ludzi, wtopienie się w nową kulturę i doświadczanie tego fantastycznego uczucia pewności, że jeszcze wrócę

2) nieśpieszne dni z moim F. - kiedy nic nie musimy, kiedy możemy leżeć cały dzień w swoich ramionach i wymyślać sobie różne historie, gotować razem niecodzienne potrawy, pić wino i być tylko dla siebie

3) sierpniowe wieczory na Mazurach - przychodzi taki moment, kiedy zboże na polach jest tak cudownie dojrzałe i zaczyna pachnieć czymś spełnionym, uwielbiam wtedy wracać do mojej rodzinnej Ostródy - zabieram moją 40kg piesę i idziemy w te pachnące pola, kocham widok ciemniejącego nieba dotykającego złociste fale zbóż, a na końcu tych wycieczek jest ukryta mała, dzika plaża, gdzie mogę pływać do woli, bawić się z Herą i po prostu być zupełnie, spokojnie szczęśliwa ^^ samo wspomnienie tych chwil sprawia, że "mięknę" ^^

Z takich codziennie dostępnych rzeczy, to chyba najlepsze są samotne spacery, to bardzo wyciszające.
Care for life and physical health, with due regard for the needs of others and the common good, is concomitant with respect for human dignity.

Awatar użytkownika
Ala57
Aktywny ✽✽✽
Posty: 873
Rejestracja: 05 lis 2010, 20:19
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Koszalin

Re: Jak się relaksujecie :)

Post autor: Ala57 » 12 lis 2010, 22:46

No dobra to wszystko mnie relaksuje,OK? :wink:

22andzia2222
Debiutant ✽
Posty: 46
Rejestracja: 06 sie 2009, 14:09
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: gostyn
Kontakt:

Re: Jak się relaksujecie :)

Post autor: 22andzia2222 » 12 lis 2010, 22:52

hm a mnie relaksuje
-opalanie się-uwielbiam wygrzewać się na słoneczku-ładuję wtedy energie...
-kąpiel
-spacery
-spanie
-mój mąż działa na mnie kojąco
-podróże inne otoczenie

Awatar użytkownika
Agu
Początkujący ✽✽
Posty: 140
Rejestracja: 23 wrz 2009, 23:43
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa/Dęblin
Kontakt:

Re: Jak się relaksujecie :)

Post autor: Agu » 15 lis 2010, 09:18

Mnie relaksuje:
- spanie
- kąpiele
- kino itp
- kubek zielonej herbaty:)
- czekolada;p ale walczę z tym;)
- gdy nie mam objawów wyjazdy w nieznane, i tak jakAnia406, lubię się czasem odciąć od wszystkiego i wszystkich, bo potem fajnie się wraca:) Ale przy aktywnych objawach wyjazdy mnie zabijają po prostu;)
Obrazek

paula316
Początkujący ✽✽
Posty: 77
Rejestracja: 08 paź 2008, 14:14
Choroba: CD
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Kielce

Re: Jak się relaksujecie :)

Post autor: paula316 » 10 gru 2010, 20:29

oprócz wymienionych sposóbów, ja preferuję także zakupy:) chociażby drobiazg:) zawsze nastrój jest w lepszej kondycji:) piszę z reką na sercu ze to nie tylko damski sposób na osiągnięcie wew. harmonii:)
Ostatnio zmieniony 27 wrz 2011, 17:35 przez paula316, łącznie zmieniany 1 raz.
"Nie od razu zdarza się raj
Nie od jutra świat jak ze snu,
By po zimie zawitał maj
Trzeba chcieć go znów i znów..."

tekst: Artur Gadowski "Nie od razu raj"

matigos

Re: Jak się relaksujecie :)

Post autor: matigos » 10 gru 2010, 21:13

paula316 pisze:hmmm a ja się zastanawiam dlaczego tutaj nikt nie wspomniał o seksie:)))
:lol: a co to takiego? :lol: :razz:

Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿
Posty: 6438
Rejestracja: 22 lut 2006, 14:49
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Oberschlesien / Las

Re: Jak się relaksujecie :)

Post autor: tom-as » 10 gru 2010, 21:21

matigos pisze: a co to takiego?
podobno to niehigieniczne i w ogóle.

matigos

Re: Jak się relaksujecie :)

Post autor: matigos » 11 gru 2010, 14:08

:wink: :lol:

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Jak się relaksujecie :)

Post autor: obyty.z.cu » 06 cze 2011, 18:37

mam czas,luzik,wiec chodze w necie i czytam....
Dziś już popołudnie,na dworze zbyt gorąco,wiec relaksuje :wink: sie w domu ..
Tu link o tym jak relaksuje się facet dojrzały :[URL=http://moje50.blog.onet.pl/Praktyczny-k ... 17399825,n]http://moje50.blog.onet.pl/Praktyczny-k ... 17399825,n[/URL]

i mały cytacik
Szesnaście

Zrzuciłem ubranie aby nic nie tworzyło bariery dla wnikania relaksacyjnych dźwięków muzyki. Niechaj świergot trznadla odczuję każdym receptorem znajdującym się na moim ciele. Co prawda niektóre części mojego ciała źle zinterpretowały zamysł rozluźnienia poprzez dźwięki i zaczęły delikatnie spinać się w poszukiwaniu celu. Neutralne myśli w postaci wiekowego Chińczyka, zapisującego cienkim pędzelkiem rząd znaków na bambusowym papierze, spowodował powrót do pierwotnie założonego rozluźnienia
Jedenaście

W czasach kiedy koncerny kosmetyczne wymyśliły i zaproponowały już wszystko dla swoich naiwnych klientów, rzuciły się na pomysł skorzystać z pokładów naiwności zakamuflowanych w mężczyznach. Oczywiście faceta nie przekona się, że przy pomocy kremu można nawodnić organizm, ponieważ od pokoleń On uzyskuje ten sam efekt przy pomocy piwa. Nie tylko skóra, ale cały organizm osiąga stopień pełnego nawilżenia, a dodatkowo w cenę jest wliczona radość a czasami euforia wynikająca z kontaktu z kumplami. To zaś jest bezcenne. W facetów uderzono zmęczeniem. To ty facecie, aktywny, działający dla dobra, zapracowany, możesz to zmęczeniu usunąć stosując krem pod oczy i dalej możesz rzucać się w wir zawodowych i rodzinnych obowiązków. Chwytliwy jest już sam fakt zauważenia, że faceci robią coś innego oprócz picia piwa i przerzucania kanałów w telewizorze, za pomocą pilota. Według mojego rozeznania już sam fakt zauważenia tego przez osobistą kobietę, byłby skuteczniejszy od wspomnianego kremu, ale jak już pisałem jak się nie ma co się lubi.

a tak wogole ,to polecam czytanie bloga tego pana....naprawde ma facet dar pisania :razz:
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasza Psychika”