J-pouch - operacja

O tych, co ją mają i o tym jak ją pielęgnować – rady, pytania i odpowiedzi

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
picco
Debiutant ✽
Posty: 1
Rejestracja: 18 sie 2018, 13:35
Choroba: CU u partnera
województwo: opolskie
miasto: kluczbork

J-pouch - operacja

Post autor: picco » 18 sie 2018, 13:52

Witam, czy ktoś jest mi w stanie doradzić w jakiej klinice warto zrobić J-poucha, klasycznie czy laparoskopowo, a ile czasu po kolektomi można zwlekać z decyzją co do takiego dalszego leczenia?. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: j-pouch

Post autor: obyty.z.cu » 18 sie 2018, 14:35

najlepiej w ośrodkach referencyjnych ..a najczęściej polecane to Łódź i zespół prof. Dzikiego, Poznań na Przybyszewskiego, pewnie i Bydgoszcz na Biziela..
Tam, gdzie takich operacji robi się dużo ciągle ;)
A czas..tu podstawą jest zaleczenie wcześniej wszystkiego, wygojenie ran, kikut nie może krwawić, mieć także sprawdzony odbyt. Na pewno nie wcześniej jak 6 miesięcy po resekcji jelita."Normą" to pewnie jest okres 6 do 12 miesięcy, ale można i po kilku latach, ważne by zwieracze zachowały swoje funkcje.
Oczywiście też być w dobrej kondycji, im lepsza, tym szybciej dochodzi się do siebie.

Moja rada , to nie spieszyć się, u mnie nie wygojony kikut spowodował, że w trakcie tej operacji odstąpiono od szycia, czyli niepotrzebnie mnie tylko pocieto wtedy ;)

No i temat w tym, że przy CU stomia przywróciła komfort życia, nie jest łatwo się z nią rozstać ;)
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
Noelia
Moderator
Posty: 2442
Rejestracja: 11 kwie 2017, 01:03
Choroba: CU u partnera
województwo: łódzkie

Re: J-pouch - operacja

Post autor: Noelia » 18 sie 2018, 23:43

obyty.z.cu pisze:
18 sie 2018, 14:35
a najczęściej polecane to Łódź i zespół prof. Dzikiego
Jeśli mój mąż będzie kiedyś musiał przejść operację, to zdecydujemy się właśnie na ten zespół :tak:
To Klinika Chirurgii Ogólnej i Kolorektalnej na placu Hallera 1 w Łodzi, prof. Adam Dziki - prawdziwa legenda chirurgii jelit - jest jej kierownikiem.
Klinika Chirurgii Ogólnej i Kolorektalnej
Cały Szpital Kliniczny WAM cieszy się świetną opinią i jak najbardziej mogę to potwierdzić, bo mąż leżał w nim kilka razy (chociaż na innych oddziałach).

Prof. Dziki ma również prywatny szpital w Brzezinach pod Łodzią - Centrum Leczenia Chorób Jelita Grubego.

Sprecyzowałam tytuł i przeniosłam do odpowiedniego działu.
Doradca CU

CU u męża - diagnoza 13.04.17

https://jelito.net - ważne informacje o chorobach zapalnych jelit (NZJ)

https://astheria.pl - polecam! 🖤

Don't fight in the North or the South. Fight every battle, everywhere, always, in your mind.
Everyone is your enemy, everyone is your friend. Every possible series of events is happening all at once.
Live that way and nothing will surprise you. Everything that happens will be something that you've seen before.

Awatar użytkownika
eliszka
Początkujący ✽✽
Posty: 442
Rejestracja: 10 sie 2015, 21:31
Choroba: CU
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: J-pouch - operacja

Post autor: eliszka » 21 sie 2021, 21:29

Hej. Od kilku lat mam ileostomię. Rozważam odtworzenie ciągłości. Nie mam żadnych problemów w obsłudze stomi, ale zamarzył mi się powrót do korzystania z toalety w sposób tradycyjny ;) Od ostatniego wpisu w tym temacie minęło kilka lat i chciałabym się podpytać jakie są aktualne opinie na temat polecanych klinik i lekarzy. Mieszkam w woj. Kuj-pom. ale mogę przejechać pół Polski żeby oddać się w najlepsze ręce:)

Awatar użytkownika
Orzelek
Doświadczony ❃
Posty: 1246
Rejestracja: 30 kwie 2012, 15:22
Choroba: CD
województwo: śląskie
miasto: Częstochowa
Lokalizacja: Częstochowa

Re: J-pouch - operacja

Post autor: Orzelek » 22 sie 2021, 22:11

Potwierdzam, że warte uwagi są kliniki wskazane przez Obytego tj. ośrodek w Poznaniu, ośrodek w Łodzi. Skoro mieszkasz w Toruniu, to w tym samym województwie - w Bydgoszczy jest wspomniany również Szpital Uniwersytecki nr 2 (Biziela), gdzie jest Klinika Chirurgii Ogólnej, Kolorektalnej i Onkologicznej. Jest również w Bydgoszczy Szpital Uniwersytecki nr 1 (Jurasza), gdzie jest Klinika Chirurgii Ogólnej, Chirurgii Wątroby i Chirurgii Transplantacyjnej, w której pracuje Prof. Wojciech Szczęsny. W jednym z ostatnich numerów kwartalnika J-elity jest z nim obszerny wywiad. Profesor udziela też swoich porad w czasopiśmie "Nasza Troska" (magazyn dla stomików wydawany przez firmę Convatec). Wypowiada się bardzo fachowo, ma ogromne doświadczenie w temacie stomii, dlatego sądzę że i temat odtworzenia ciągłości przewodu pokarmowego nie jest mu obcy.
25.11.2011 - ileostomia
01.12.2011 - kolostomia
21.11.2012 - usunięcie ileostomii

Bez leków !!

:tak: Remisja :tak:

1 % z PITa wspomaga Jelita

Pozdrawiam :roll: :flowers: :przytul: :*

Awatar użytkownika
Noelia
Moderator
Posty: 2442
Rejestracja: 11 kwie 2017, 01:03
Choroba: CU u partnera
województwo: łódzkie

Re: J-pouch - operacja

Post autor: Noelia » 28 sie 2021, 16:58

Wśród chorych na NZJ świetnymi opiniami cieszy się również prof. Tomasz Banasiewicz, zajmuje się chirurgią jelita grubego, jest kierownikiem Oddziału Chirurgii w poznańskiej klinice na Przybyszewskiego.
Doradca CU

CU u męża - diagnoza 13.04.17

https://jelito.net - ważne informacje o chorobach zapalnych jelit (NZJ)

https://astheria.pl - polecam! 🖤

Don't fight in the North or the South. Fight every battle, everywhere, always, in your mind.
Everyone is your enemy, everyone is your friend. Every possible series of events is happening all at once.
Live that way and nothing will surprise you. Everything that happens will be something that you've seen before.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Stomia i J-pouch”