wirus, bakteria czy zaostrzenie ?

O tych, co ją mają i o tym jak ją pielęgnować – rady, pytania i odpowiedzi

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
mustafa
Początkujący ✽✽
Posty: 316
Rejestracja: 07 lip 2007, 20:03
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

wirus, bakteria czy zaostrzenie ?

Post autor: mustafa » 15 lis 2016, 15:17

Witaaaam wszystkich CUdownych przyjaciół.. dawnooo mnie tu nie było..

Jak to zwykle bywa nie moze byc tak kolorowo :/
W czym problem.
Jestem 9 lat po 1 pierwszej operacji z w sumie 9..do tej pory bylo wszystko ok tj konsystencja tresci jelitowej rzadka ale do unormowania, czasem gęsta..liczba wypróżniej zależna od diety oraz liczby pokarmów, zero bóli, jakies tam otarcia po wizytach w wc i na tym tyle.
Aż pewnego dnia wszystko się zmieniło. Po powrocie z pracy pojawiła się wodnista (woddda) biegunka z duzą liczba wypróżnien..treść ciemna zielen, braz..brak krwawienia. Pojawily sie bole brzucha (od 1 operacji nigdy nie czułem bóli brzucha)ale tylko przy parciu na wc. Liczba wyproznien duzzzaaa i noc nie przespana. Nie mam temperatury, krwawienia, zadnych boli poza tymi przy parciu na stolec.
Stało sie to nagle.
Moje pytanie brzmi czy to moze byc jelitowka? a z racji ze nigdy nie mialem i nie wiem jaki jest przebieg przy j pouchu i po kolektomii ? czy jakas bakterie wirusa zlapalem ? Przypomne ze mam kontakt z ludzmi i obawiam sie ze napilem sie w tamtym dniu czyjejs wody.
Byłem o dr Trzcinskiego - metronidazol 3-4x1 proctolac m 1x i nikofuroksazyd w zawiesinie 3x1.
Czy ktos mial podobny przypadek jesli chodzi o zbiornik. Zapalenie zbiornika na razie wykluczone. Apetyt jest, innych towarzyszacych bóli nie ma, lekki osłabienie z racji liczby wyproznien.

Pozdrawiam
Instruktor Kulturystyki i Fitness

ODPOWIEDZ

Wróć do „Stomia i J-pouch”