3 lata po kolektomii

O tych, co ją mają i o tym jak ją pielęgnować – rady, pytania i odpowiedzi

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Cinkowaty
Debiutant ✽
Posty: 24
Rejestracja: 24 kwie 2013, 19:54
Choroba: polipowatość rodzinna
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

3 lata po kolektomii

Post autor: Cinkowaty » 18 wrz 2016, 07:31

Drodzy,
witam po długiej nieobecności. Od mojej operacji kolonoskopii minęło 3,5 roku i do dnia dzisiejszego borykam się z dolegliwościami jak poniżej. Mam prośbę czy ktoś z Was ma jakieś sposoby na załagodzenie ich.

1. Bardzo duża ilość wytwarzanych gazów. Przed wycięciem jelita grubego nie miałem takich problemów. Teraz praktycznie każe wypróżnienie to dla mnie duży problem bo się krępuje. Bąki są duże objętościowo i głośne. Czy tutaj nie powinienem zastosować jakiejś antybiotykoterapii? Chodzi o to, że ta dolegliwość skutecznie mnie zniechęca do aktywności wśród znajomych lub przyjmowania gości albo udawania się w goście.

2. Nocne wypróżnienia. Niestety ale pomimo upływu lat w nocy mam 1, 2 wizyty w toalecie, czasami jest to naprawdę męczące. Staram się nie jeść wieczorami ale kurcze, liczyłem że z czasem będę mógł przespać noc :(

Kurcze, fajnie by było się pozbyć tych gazów chociaż, żyłoby się zupełnie inaczej :)

Z góry dzięki za podpowiedź,
Marcin (Cinkowaty).

Jacekx
Znawca ❃❃
Posty: 2717
Rejestracja: 29 lip 2006, 21:24
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: 3 lata po kolektomii

Post autor: Jacekx » 18 wrz 2016, 19:11

a proste leki typu Espumisan nie poprawiają komfortu ...?

Ewa037
Debiutant ✽
Posty: 9
Rejestracja: 18 wrz 2016, 10:14
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: 3 lata po kolektomii

Post autor: Ewa037 » 18 wrz 2016, 21:34

Też sądzę, że może to być problem złej flory.
Może też być to efektem czegoś co jesz np. produktów mlecznych (ja po mleku mam takie objawy), glutenu lub czegoś innego co Cię uczula.
Może jednak wizyta u lekarza?
Serdeczności :roll:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Stomia i J-pouch”