Kolejny zabieg

O tych, co ją mają i o tym jak ją pielęgnować – rady, pytania i odpowiedzi

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Caroline
Debiutant ✽
Posty: 10
Rejestracja: 13 lip 2015, 17:06
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Kolejny zabieg

Post autor: Caroline » 19 lip 2016, 21:46

Dzień dobry!
28.04 pisałam post nt. nietrzymania stolca po usunięciu stomii, odtworzeniu układu pokarmowego bez j-poucha. Wspomniałam, że jeśli do końca maja nie będzie poprawy to jadę do proktologa. Szczerze? Nie czekałam do końca maja...
Trafiłam do proktologa, cudownego człowieka, wybitnego profesora, chyba najlepszego jakiego póki co spotkałam na mojej drodze.
Powiedziałam mu wszystko co i jak, jaki mam problem. Nie zwlekając, od razu poszłam z nim na badanie USG, ale odbytu, co jest nie tak, że prawie rok od zamknięcia stomii nie mam czucia w nocy? Badanie trwało krótko, ale do końca życia nie zapomnę jego wyrazu twarzy, kiedy siedział 20 minut przed monitorem i nie dowierzał, że jest aż tak źle...
Po kilkunastu minutach przeszliśmy do jego gabinetu i o to, co usłyszałam: "Uszkodzenie połowy (!) zwieracza wewnętrznego odbytu. Zobaczył sobie kto mnie operował przy pierwszej i drugiej operacji, po czym cały wkurzony powiedział, że on sobie z nim porozmawia. Fakt, że uszkodzenie bardzo poważne, a poza tym był zdenerwowany, że mam 17 lat i jak można było u tak młodej dziewczyny doprowadzić do takiego stanu...
Diagnoza jedna. Zabieg.
06.06 udałam się do prywatnej kliniki, gdzie został przeprowadzony zabieg zszycia rozwalonej (dosłownie) części zwieracza. Dobę po operacji, czułam, że muszę wstać w nocy do toalety. Radocha! Kiedy wychodziła, profesor do mnie przyszedł i powiedział, że napięcie będzie się zmieniać i nie gwarantuje mi sukcesu.
Aktualnie minęły prawie 2 miesiące, czucie w nocy rzeczywiście jest jeszcze w kratkę. Ilość wypróżnień jeszcze bardziej się zmniejszyła, bo przeważnie po południu chodzę 2-3 razy, potem mniej więcej w przedziale 21-23, następnie śpię prawie całą noc, bo budzę się 4,5 lub 6. Zależy od dnia.
Niedawno byłam na kontroli i jeśli mam być szczera, to profesor kompletnie nie spodziewał się takiego efektu. Co prawda, chce mi zrobić kolejną operację, ale ja mam serdeczny dość. Wierzę, że skoro po 1,5 miesiącu jest tak duży efekt, więc nóż, widelec, może będzie jak być powinno.
Pożyjemy, zobaczymy :D
Mam tylko nadzieję, że do 8 sierpnia wszystko wróci do normy, bo lecę na wakacje i chcę, w końcu po 3 latach choroby, operacji i szpitali porządnie wypocząć. O niczym innym nie marzę. :)
Zobaczę jaki efekt będzie w przyszłości i z pewnością się odezwę :)

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: 30 mar 2011, 12:19
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kolejny zabieg

Post autor: Baby » 19 lip 2016, 21:57

Caroline, trzymam kciuki aby bylo dobrze i abyś udała się na upragnione wakacje nie myśląc o chorobie. Jesteś dzielna i trzymam mocno kciuki za poprawę :)
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

bryk
Debiutant ✽
Posty: 5
Rejestracja: 15 wrz 2012, 11:12
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: łódzkie
Lokalizacja: stąd

Re: Kolejny zabieg

Post autor: bryk » 20 lip 2016, 13:19

Napisz nazwisko tego cudotwórcy, może być na priv

Caroline
Debiutant ✽
Posty: 10
Rejestracja: 13 lip 2015, 17:06
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kolejny zabieg

Post autor: Caroline » 20 lip 2016, 16:54

bryk pisze:Napisz nazwisko tego cudotwórcy, może być na priv
Pozwolę sobie go podlinkować :) https://www.znanylekarz.pl/jaroslaw-les ... rg/wroclaw i jeszcze link ze strony jego przychodni http://www.melitamedical.pl/doctor/dr-h ... szczyszyn/

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kolejny zabieg

Post autor: Mamcia » 20 lip 2016, 20:53

A miejsce spartaczenia i nazwisko partacza. Na maila, nie z ciekawości, aby nie polecać.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Caroline
Debiutant ✽
Posty: 10
Rejestracja: 13 lip 2015, 17:06
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kolejny zabieg

Post autor: Caroline » 21 lip 2016, 09:56

Mamcia pisze:A miejsce spartaczenia i nazwisko partacza. Na maila, nie z ciekawości, aby nie polecać.
Próbowałam wysłać maila, ale ciągle wyświetla mi się, że jest błąd :/

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kolejny zabieg

Post autor: Mamcia » 21 lip 2016, 18:51

To wyślij normalnie. Mail jest na stronach j-elity jako adres redakcji nzj@iimcb.gov.pl
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Stomia i J-pouch”