Ciągłe zaostrzenie kikuta

O tych, co ją mają i o tym jak ją pielęgnować – rady, pytania i odpowiedzi

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Ciągłe zaostrzenie kikuta

Post autor: obyty.z.cu » 09 maja 2016, 10:17

i kolejna nocka z głowy, krew, a później awaryjna wymiana osprzętu stomijnego i pościeli.
Nie tak miało być.
I znów termin chirurga się oddala.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
Brawurka
Doświadczony ❃
Posty: 1085
Rejestracja: 16 kwie 2014, 20:16
Choroba: CU
województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Żuławy

Re: Ciągłe zaostrzenie kikuta

Post autor: Brawurka » 10 maja 2016, 15:53

Nie wiem gdzie zapytać, może tutaj wpadniecie na coś.
Dziś wyszłam ze szpitala, zemdlałam pod blokiem i padłam na krawężnik. Badania ok, potas niski i neurolog zdecydował, że dostanę dożylnie + magnez. Dostałam wczoraj i od nocy mam zieloną biegunkę.
Żadnego bólu, CRP w normie, zero krwi. Czy to może być po kroplówkach? Mam się martwić? Jestem w 14 tygodniu ciąży.
15.12.2013 Usunięcie jelita grubego + j-pouch
16.03.2014 Zamknięcie stomii



Obrazek

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ciągłe zaostrzenie kikuta

Post autor: Mamcia » 10 maja 2016, 19:59

Nie wiem, ale w literaturze nic nie znalazłam. Mam nadzieję, że nie złapałaś w szpitalu jakiejś francy i wszystko się unormuje.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Liwi Kiwi
Debiutant ✽
Posty: 8
Rejestracja: 04 maja 2016, 11:28
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: Ciągłe zaostrzenie kikuta

Post autor: Liwi Kiwi » 10 maja 2016, 20:37

Mala_Mi pisze:To jest bardzo ciężkie pytanie i nikt Ci na nie nie odpowie, jedynie Ty sama.
Mała_Mi dziękuję za odpowiedź :roll: Wiem że decyzję będę musiała podjąć sama. Dużo o tym myślę i stwieredzam że stomia ma zdecydowanie więcej plusów. Nie ogranicza mnie w zaden sposób.
eliszka pisze:Liwi Kiwi, mam stomię od roku. Jestem bardzo szczęśliwa i zadowolona, bo wreszcie przestałam biegać do toalety i mogę żyć na całego!
Eliszka, bardzo się cieszę że możesz cieszyć się życiem. Twój przykład pokazuje że ze stomią można żyć i zapomnieć o tym co było i napawa optymizmem! Powodzenia! :roll:
obyty.z.cu pisze:no i temat wywołał ..wilka z lasu.
Poszło z kikuta wczoraj dużo świeżo-czerwonej krwi. I to kilka razy.
Skąd ja to znam! Mam nadzieje ze krwawienie szybko przejdzie!
Nie wiem gdzie zapytać, może tutaj wpadniecie na coś.
Dziś wyszłam ze szpitala, zemdlałam pod blokiem i padłam na krawężnik. Badania ok, potas niski i neurolog zdecydował, że dostanę dożylnie + magnez. Dostałam wczoraj i od nocy mam zieloną biegunkę.
Żadnego bólu, CRP w normie, zero krwi. Czy to może być po kroplówkach? Mam się martwić? Jestem w 14 tygodniu ciąży.
Brawurka! Gratuluję ciąży i trzymam kciuki zeby wszystko toczyło się po Twojej mysli! Zemdlalas moze wlasnie z powodu ciązy. Mdłości i biegunka tez moze byc tego powodem, a kolor zielony np. po jagodach, może wtedy jadłaś.

A ja w poniedziałek jestem umówiona na wizyte u chirurga i poważnie z nim porozmawiam co zrobić z tym moim kikutem. Narazie jest w miare ok. Stosuję czopki, ale krew czasem pocieknie i troche pobolewa. Jestem pod kontrolą gastrologa, który non stop modyfikuje to czopkowo - wlewkowe leczenie, które jest dosc uciązliwe.... TRzymajcie kciuki!

Awatar użytkownika
Brawurka
Doświadczony ❃
Posty: 1085
Rejestracja: 16 kwie 2014, 20:16
Choroba: CU
województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Żuławy

Re: Ciągłe zaostrzenie kikuta

Post autor: Brawurka » 10 maja 2016, 21:11

Liwi Kiwi pisze:Cytat:

Nie wiem gdzie zapytać, może tutaj wpadniecie na coś.
Dziś wyszłam ze szpitala, zemdlałam pod blokiem i padłam na krawężnik. Badania ok, potas niski i neurolog zdecydował, że dostanę dożylnie + magnez. Dostałam wczoraj i od nocy mam zieloną biegunkę.
Żadnego bólu, CRP w normie, zero krwi. Czy to może być po kroplówkach? Mam się martwić? Jestem w 14 tygodniu ciąży.


Brawurka! Gratuluję ciąży i trzymam kciuki zeby wszystko toczyło się po Twojej mysli! Zemdlalas moze wlasnie z powodu ciązy. Mdłości i biegunka tez moze byc tego powodem, a kolor zielony np. po jagodach, może wtedy jadłaś.
Biegunkę mam od wczoraj. Zemdlałam prawdopodobnie od ciąży, ale czekam na wynik EEG.
Zaczęło się od przelewania w brzuchu i w nocy już wstawałam.
Poobserwuję, może przejdzie.
15.12.2013 Usunięcie jelita grubego + j-pouch
16.03.2014 Zamknięcie stomii



Obrazek

Awatar użytkownika
Brawurka
Doświadczony ❃
Posty: 1085
Rejestracja: 16 kwie 2014, 20:16
Choroba: CU
województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Żuławy

Re: Ciągłe zaostrzenie kikuta

Post autor: Brawurka » 11 maja 2016, 13:02

Przeszło, a przynajmniej dziś jeszcze nie biegałam.
15.12.2013 Usunięcie jelita grubego + j-pouch
16.03.2014 Zamknięcie stomii



Obrazek

Renia mama
Debiutant ✽
Posty: 1
Rejestracja: 31 maja 2016, 12:09
Choroba: CU u rodzica
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Aleksandrów Łódzki

Re: Ciągłe zaostrzenie kikuta

Post autor: Renia mama » 31 maja 2016, 21:51

Witam, jestem mamą 10ej dziewczynki, od 4 m-cy jest po kolektomi jelita grubego, ma wyłonioną ileostomię i pozostawiony kikut. Przyjmuje czopki z Pentasy i mimo tego cały czas lekko krwawi w międzyczasie pogorszył się stan zapalny tego kikuta, gorączkuje co drugi dzień....brała antybiotyki dożylnie...i w naszym przypadku chcą przyśpieszyć zespolenie j.cienkiego z odbytem i mam pewne obawy czy nie za szybko? Znowu zaczną się biegania do toalety....

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ciągłe zaostrzenie kikuta

Post autor: Mamcia » 01 cze 2016, 21:16

Może do kikuta należy podaś sterydy, wlewki z kwasy melkowego, hialuroniowego?
Szczere nie słyszałam aby zespolenie pomogło na zmiany w kikucie. jest to wg mojej wiedzy przeciwwskazanie do zespolenia.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Ciągłe zaostrzenie kikuta

Post autor: obyty.z.cu » 02 cze 2016, 00:02

Renia mama pisze:..i w naszym przypadku chcą przyśpieszyć zespolenie j.cienkiego z odbytem i mam pewne obawy czy nie za szybko?
w poście powyżej opisywałem moją historię z drugą operacją szycia zbiornika, przy niezaleczonym kikucie. Efektem było tylko nie potrzebne dodatkowe kłopoty przy operacji i odstąpiono dopiero gdy wszystko na stole im się ..nieudało, a do tego jeszcze trochę więcej nabroili.Niepotrzebna operacja i ..ech..
. Teraz dostaję czopki z hydrokortyzonu i one "trochę" pomagają. Trochę, bo jakiś czas nie ma krwi, a potem znów..i tak się kiwam już ponad rok.
Wiem, że młody organizm szybciej się regeneruje i odbudowuje, ale jakoś to dziwne .
Przecież są możliwości wygojenia kikuta, inne też,chociażby wypalanie argonem które mi proponuje chirurg. Nalegałbym na lekarzy właśnie o to.Najpierw wygojenie a dopiero później operacja.
Chirurdzy zawsze opowiadają, że operacja pomoże na wszystkie kłopoty.
Operacja tak, ale po zaleczeniu..to moje zdanie i tak u siebie też to widzę.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Liwi Kiwi
Debiutant ✽
Posty: 8
Rejestracja: 04 maja 2016, 11:28
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: Ciągłe zaostrzenie kikuta

Post autor: Liwi Kiwi » 04 cze 2016, 09:01

Hey. Jestem po operacji usunięcia kikuta. Narazie jestem jeszcze obolała, ale operacja udała się. Ciesze sie ze swojej decyzji. Przed operacja mocno krwawil mi ten kikut. Zadne czopki i wlewki nie pomagaly. A co do wcześniejszych postow (pisze z komorki i nie wiem jak zacytować) to laczenie jeśli jest zaostrzenie to raczej zladecyzja.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Ciągłe zaostrzenie kikuta

Post autor: obyty.z.cu » 19 cze 2016, 14:20

no i mam problem.
W związku z oczekiwaniem na testy alergiczne, po pierwszej nieudanej próbie, dostałem prikaz odstawienia wszystkich leków przed druga próbą.
Efekt...niech to ...... trafi..wszystko się pokazuje,znaczy wszystkie kłopoty zdrowotne się uaktywniły.
Ale świeża krew z kikuta to juz przegięcie, a nic nie mogę jeszcze kilka dni na leczenie,nawet czopki z hydrokoryzonu. I na tym polega właśnie nasze leczenie, żeby coś zdiagnozować, trzeba zaostrzyć wszystko.
Normalnie...wyć się chce.
:mad: :mad: :mad: :mad: :mad:
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
Brawurka
Doświadczony ❃
Posty: 1085
Rejestracja: 16 kwie 2014, 20:16
Choroba: CU
województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Żuławy

Re: Ciągłe zaostrzenie kikuta

Post autor: Brawurka » 19 cze 2016, 14:21

Ja też od kilku dni znowu mam biegunkę i nie wiem od czego ech. Czekam.
15.12.2013 Usunięcie jelita grubego + j-pouch
16.03.2014 Zamknięcie stomii



Obrazek

Awatar użytkownika
eliszka
Początkujący ✽✽
Posty: 442
Rejestracja: 10 sie 2015, 21:31
Choroba: CU
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Ciągłe zaostrzenie kikuta

Post autor: eliszka » 19 cze 2016, 21:07

Liwi Kiwi, jak samopoczucie?

Liwi Kiwi
Debiutant ✽
Posty: 8
Rejestracja: 04 maja 2016, 11:28
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: Ciągłe zaostrzenie kikuta

Post autor: Liwi Kiwi » 20 cze 2016, 13:56

eliszka pisze:Liwi Kiwi, jak samopoczucie?
A dziękuję, powoli do przodu. Rany jeszcze bolą ale nie biorę już środków przeciwbólowych, coraz więcej chodzę, apetyt jest :) Niedługo jadę odebrać wynik histopatologiczny.

Awatar użytkownika
eliszka
Początkujący ✽✽
Posty: 442
Rejestracja: 10 sie 2015, 21:31
Choroba: CU
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Ciągłe zaostrzenie kikuta

Post autor: eliszka » 20 cze 2016, 17:33

Liwi Kiwi pisze:Jestem po operacji usunięcia kikuta.
Kroili Cię, czy udało się załatwić to laparoskopowo?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Stomia i J-pouch”