odtworzenie ciagłości?

O tych, co ją mają i o tym jak ją pielęgnować – rady, pytania i odpowiedzi

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
look84

Re: odtworzenie ciagłości?

Post autor: look84 » 12 lut 2016, 17:35

Jestem po reoperacji III , tym razem 3 dreny w lewym boku do jednego leci baxter 0,9 płyn do irygacji a drugim wypływa póki co taki sam kolor jaki wkrapla się taki sam wypływa te dwa dreny są w miednicy w miejscu wyplukanego ropnia, 3ci dren jest podłączony do rany pooperacyjnej i tu krwisto surowicza treść wypływa w malej ilości póki co nie plukany jest niczym, ŻP w centralke może pan Bóg słucha mych próśb po weekendzie będę wiedział co wychodował posiew narazie jadę na metronidazolu...i jakiś cud sprawi że pójdę do domu zespolenie odpukać trzyma sprawdzane jest co tylko otwierają brzuch...materac antyodlezynowy mi udostępniono bo leżę długo idzie zglupieć czekam co przyniesie nowy tydzień :oops:

Awatar użytkownika
asmilky
Początkujący ✽✽
Posty: 268
Rejestracja: 07 wrz 2014, 12:41
Choroba: polipowatość rodzinna
województwo: pomorskie
Lokalizacja: GDAŃSK-LUBLIN

:-D

Post autor: asmilky » 12 lut 2016, 17:49

Przesyłam dobre fluidy :-D
Pozdrawiam
20.03.2014r. laparoskopowa pankolektomia. Zespolenie kretniczo-odbytnicze J-pouch. Ileostomia petlowa odbarczajaca.Drenaz jamy otrzewnej.
Wyciecie wyrostka robaczkowego-nowotwor neuroendokrynny.
21.08.2014r. zamkniecie ileostomii petlowej, zespolenie
jelito cienkie-jelito cienkie. Obie operacje MSWiA Warszawa.
16.12.2015-usunięcie 4desmoidów - Szpital Wojewódzki Gdańsk.
28.12.2016-usunięcie 1desmoidu - Szpital Wojewódzki Gdańsk

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: odtworzenie ciagłości?

Post autor: obyty.z.cu » 12 lut 2016, 17:52

look84 pisze:i jakiś cud sprawi że pójdę do domu
tu nie o cud chodzi,ale o spokojne doczekanie się tego.Bez nerwów,nie ma co poganiać.
W szpitalu za chwilę Ciebie uwolnią od "szykan" i luzik,wolne spacerowanie.Ale też nie pospieszaj się,bez sensu potem się denerwować ,że nie daj boże trzeba coś sprawdzać.
Tu masz opiekę i badania.Teraz to już chyba "pod specjalnym nadzorem" .
Nie martw się, do wiosny wyjdziesz :wink:
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Jacekx
Znawca ❃❃
Posty: 2717
Rejestracja: 29 lip 2006, 21:24
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: odtworzenie ciagłości?

Post autor: Jacekx » 12 lut 2016, 21:13

Pilnować bardzo trzeba by nie zrobiły się odleżyny...look84 o ile wiem to jesteś jeszcze mężczyzną w sile wieku ale osobom bez ruchu leżącym odleżyna może zrobić się nawet w ciągu doby a nawet krócej.

http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/s ... 33555.html

Wydawało mi się to kiedyś nieprawdopodobne ale miałem taką osobę po złamaniu kręgosłupa w bliskiej rodzinie :idea: .
Co godzinę nawet trzeba taką osobę obracać...no cóż materac przeciwodleżynowy pomaga ale trzeba bardzo pilnować by zachować higienę tzn. chronić skórę przed nadmiernym poceniem (osuszać) .

Samemu jeśli można się trochę ruszać to to czynić np. przenoszenie ciężaru z pośladka na pośladek co 15-30 minut.

Słabość ilościowa obsługi pielęgniarskiej w szpitalach RP powoduje, że odleżyny są ponoć zmorą w polskich szpitalach :smutny: . Tak twierdził Pan Profesor Lekarz wczoraj w TV w programie Redaktor Jaworowicz .
Odleżyny trudno się goją .
http://domyopieki.pl/artykuly/odlezyny, ... yn,491.htm

Myślę, że dużo na temat odleżyn mógłby napisać Obyty. Z.CU czy wielu z nas co leżeli dłużej unieruchomieni w szpitalu ja na szczęście takich przygód nie miałem.
Ostatnio zmieniony 13 lut 2016, 12:24 przez Jacekx, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: odtworzenie ciagłości?

Post autor: obyty.z.cu » 12 lut 2016, 21:34

look84 pisze:materac antyodlezynowy mi udostępniono bo leżę długo
taki akurat mam w domu razem z kompresorkiem.
Tragedią jest szum pompowania ,ale jak trzeba to trzeba.Spanie na nim to tragedia właśnie dlatego.
Jacekx pisze:trzeba bardzo pilnować by zachować higienę tzn. chronić skórę przed nadmiernym poceniem (osuszać) .
to też prawda,pielęgniarki pewnie minimum 1 x dziennie to robia,ale faktycznie trzeba o to zadbać i wykorzystać "wszystkich" dostępnych do tego.Tak do mycia jak i kremowania.No i ...oklepywania.Kiedyś mnie to śmieszyło,ale to jednak bardzo potrzebne.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
Posty: 3607
Rejestracja: 16 lis 2008, 22:17
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Holandia/Helmond
Kontakt:

Re: odtworzenie ciagłości?

Post autor: Anette28 » 12 lut 2016, 21:34

look84, a ile musisz leżeć z tymi drenami?
~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

look84

Re: odtworzenie ciagłości?

Post autor: look84 » 13 lut 2016, 09:50

Pandziaak nie wiem jak się wyplucze ta "loża" co w niej się wcześniej usadowil ropień do tygodnia czasu może być taka drenowa instalacja bo też zawsze ryzyko infekcji ciało obce jakby nie patrzył w ciele, zszyty jestem byle jak bo niby ta powięź słaba i nie szyli mi warstwa po warstwie tylko jakoś nie ładnie, decydują Ci chirurdzy za Mnie o nic nie pytają teraz pewnie przepuklina się jakaś przyczepi a siatkę odradzają zakładać bo przetoki jelitowe mogą być następstwem jej założenia tak jest przy chorobie cronha tłumaczą, przyjechałem tu silny radosny żeby usunąć stomie to grzebe się i wygrzebac nie mogę kradną marzenia plany i nawijać makaron na uszy rozmawia się z kilkoma lekarzami i każdy ma inne teorie spostrzeżenia Mnie dotyczące wręcz sprzeczne między sobą mam żal i smutek do zespołu lekarskiego i nie wiem czy uda się zbudować jakas rozsądną relacje między nami ale co Ja zrobić mogę, to że jestem chory nie musi Mi nikt tłumaczyć ale wiem w jakim stanie tu przyjechałem jak się czułem tak dobrych wyników krwi przed wejściem na oddział nie miałem jakieś dwa lata a tu masz Ci los...

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: odtworzenie ciagłości?

Post autor: obyty.z.cu » 13 lut 2016, 11:40

look84, bez obrazy,sorki, ale mam prośbę.
Kiedy piszesz postaraj się o jakieś kropki,przecinki,nowe zdania jako nowa myśl.
W tej chwili by przeczytać i zrozumieć co napisałeś ,to trzeba kilka razy czytać i samemu szukać gdzie poczatek,a gdzie koniec myśli.
Naprawdę ....sorki.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Jacekx
Znawca ❃❃
Posty: 2717
Rejestracja: 29 lip 2006, 21:24
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: odtworzenie ciagłości?

Post autor: Jacekx » 13 lut 2016, 12:16

Jak zwykle masz rację Obyty.Z.Cu :wink:

Wybacz mu wiesz pewnie, że emocje rządzą look84 :smutny: a on musi "zapomieć" co było kiedyś a oswoić się z tym co dziś może :idea:

"zapomnieć" znaczy pogodzić się z tym , że to było kiedyś bo dziś jest dziś i musimy je jak najlepiej wykorzystywać...szkoda czasu na rozważania co było kiedyś... w jakimś wierszu czy piosence taka zbitka słów mijamy, mijamy ...zwróciła moją uwagę.

Kiedyś to ja kosmonautą mogłem zostać a dziś...dreptu, dreptu następne kilka km mogę przewijać po stopami i dziękuję za to.

Pozdrawiam

Ps. Dedykuję wszystkim zagubionym parę nutek
https://www.youtube.com/watch?v=63wDe16PPfg
Ostatnio zmieniony 14 lut 2016, 20:39 przez Jacekx, łącznie zmieniany 2 razy.

look84

Re: odtworzenie ciagłości?

Post autor: look84 » 13 lut 2016, 12:36

obyty.z.cu & Jacekx pisze jednym tchem ponieważ:

a) nie jestem doświadczonym forumowiczem tj. moje pierwsze forum intetnetowe na którym się udzielam i mam trochę na bakier z interpunkcją (postaram się dopracować...easy)

b)rządzą Mną trochę emocje i niezastanawiam się jak merytorycznie to brzmi. . .mea culpa

c)naumiem się tego zrozumiałe go składania zdań niech się trochę dźwignę

d)krytyka konstruktywna obiektywna jak najbardziej

Szczegóły wiem obyty.z.cu jak się ma parę tysięcy postów na swoim koncie to już inaczej to idzie :neutral:
Chyba że nie chcecie żebym się tu udzielał to piszcie na pw. . .

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: odtworzenie ciagłości?

Post autor: obyty.z.cu » 13 lut 2016, 13:15

look84 pisze:Chyba że nie chcecie żebym się tu udzielał to piszcie na pw.
a to dlaczego?
Wnosisz wiele nowych wiadomości na forum,czyli dla wszystkich czytających.Każdy z nich wyciąga wiele "nowości" dla siebie.Jako naukę albo przestrogę także.
Na PW zaś to wszystko odbywa się w cieniu,a szkoda tej wiedzy.
Dla wielu ludzi szpital to wielkie emocje i stres,niewiadoma.Dobrze więc na przykładzie innych się uczyć jak się tam zachować i na co być przygotowanym.To naprawdę cenna wiedza.
Tu nie ma co się personalnie "unosić", bo nie taka była intencja.
Zbyt wielu użytkowników czyta Twoje posty,by z nich rezygnować :wink:
A że pisane emocjami,to tylko podkreśla ich aktualność,ale też ,gdybyś przeczytał od początku swoje posty,zobaczyłbyś jak się to wszystko zmienia.Twój ogląd sytuacji,rozwój itd..
I o to chodzi...
Wszyscy tu kibicujemy Tobie i dlatego tak ważne są Twoje posty :roll:

Jak to w chorobie,czasem warto się zatrzymać i zastanowić nad tym co się robi,pisze,wtedy nawet krok do tyłu i spojrzenie wstecz jest pozytywne i pomocne .
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Jacekx
Znawca ❃❃
Posty: 2717
Rejestracja: 29 lip 2006, 21:24
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: odtworzenie ciagłości?

Post autor: Jacekx » 13 lut 2016, 16:16

look84 pisze:obyty.z.cu & Jacekx pisze jednym tchem ponieważ:

...
Chyba że nie chcecie żebym się tu udzielał to piszcie na pw. . .
Nie o to chodzi look84 myśmy też popełniali i popełniamy błędy.
Chodzi by inni takich błędów nie powtarzali a popełniali najwyżej nowe swoje...w ten sposób tworzy się wiedza o zaleczaniu rożnych chorób z NZJ.

W ten sposób portal tworzy się bazą danych dla innych jak walczyć z chorobą by jak najmniej szkodzić sobie i...mieć jak największy komfort w zaleczaniu.

To nie Ekshibicjonizm, że opisujemy swoje przygody dokładnie ale po to by innym pomóc :idea: to służy celom powyżej opisanym.

Pozdrawiam

Ps. Ty nie wiesz jaką radość sprawia mi, gdy opisy moich przygód z chorobą komuś się przydadzą - ktoś nie popełni błędu w zaleczaniu czy wyjdzie na tzw. prostą czyli uzyska remisję.

Przypomnij sobie look84 tą np. podpowiedź z pasem pooperacyjnym podaną przez Obytego.Z.CU .
Ostatnio zmieniony 14 lut 2016, 20:39 przez Jacekx, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
eliszka
Początkujący ✽✽
Posty: 442
Rejestracja: 10 sie 2015, 21:31
Choroba: CU
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: odtworzenie ciagłości?

Post autor: eliszka » 13 lut 2016, 20:19

look84, ja też bardzo sobie cenię Twoje wpisy. Śledzę Twoją historię. Jestem ciekawa jak to wszystko się poukłada. Nie rezygnuj, proszę. Rozważam zamknięcie stomi, ale mam wiele obaw. Myślę, że wiele osób, nie tylko ja , utożsamia się z problemami innych użytkowników.Dzięki temu jest łatwiej zaakceptować i zrozumieć wiele rzeczy.

Jacekx
Znawca ❃❃
Posty: 2717
Rejestracja: 29 lip 2006, 21:24
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: odtworzenie ciagłości?

Post autor: Jacekx » 13 lut 2016, 20:45

look84 pisze:obyty.z.cu & Jacekx pisze jednym tchem ponieważ:

a) nie jestem doświadczonym forumowiczem tj. moje pierwsze forum intetnetowe na którym się udzielam i mam trochę na bakier z interpunkcją (postaram się dopracować...easy)

b)rządzą Mną trochę emocje i niezastanawiam się jak merytorycznie to brzmi. . .mea culpa

c)naumiem się tego zrozumiałe go składania zdań niech się trochę dźwignę

d)krytyka konstruktywna obiektywna jak najbardziej

Szczegóły wiem obyty.z.cu jak się ma parę tysięcy postów na swoim koncie to już inaczej to idzie :neutral:
Chyba że nie chcecie żebym się tu udzielał to piszcie na pw. . .

My "starzy chorzy" choć to trudne powinniśmy pilnować by innym nie doradzać choć to trudne jest... powinniśmy opisywać swoje sytuacje podając fakty a wnioski zostawić czytającym.
Chyba, że ktoś nas poprosi o radę ale zawsze trzeba sugerować by podjął najpierw próbę
oceny tej rady przez swego lekarza rodzinnego a nawet swojego gastroenterologa.
Starajmy nie leczyć się sami choć czasami ręka świerzbi.

Czasy w naszej służbie zdrowia są trudne choć mamy wielu dobrych i wspaniałych lekarzy ale moja znajoma lekarka ocenia to tak...
Przykro mi ale muszę obecnie podzielić lekarzy na dwie grupy:
a) kolegów lekarzy
b) kolegów biznesmenów

Ja chciałbym zawsze tak pisać o sobie i o swojej chorobie by zawsze było na pierwszym miejscu non nocere innym.
Jeśli popełniam błąd i zagalopuję się to usuwam złą frazę a czasami cały post.
Już mi się takie sytuacja zdarzały.
Look84 przepraszam jeśli mój wpis zrobił Ci przykrość i chciałbym żebyś go nie odbierał osobiście.
Czyli abyś odbierał nie do osoby a do problemu.

Czy mam więc usunąć swój post czy mogę go zostawić :idea: ?

Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
Posty: 3607
Rejestracja: 16 lis 2008, 22:17
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Holandia/Helmond
Kontakt:

Re: odtworzenie ciagłości?

Post autor: Anette28 » 13 lut 2016, 21:22

A ja powiem tak:
look84, więcej interpunkcji albo przerw, aby łatwiej się czytało :roll:
obyty.z.cu, ćwicz po przecinkach i kropkach spację :roll:

look84 pisze:przyjechałem tu silny radosny żeby usunąć stomie to grzebe się i wygrzebac nie mogę kradną marzenia plany i nawijać makaron na uszy rozmawia się z kilkoma lekarzami i każdy ma inne teorie spostrzeżenia Mnie dotyczące wręcz sprzeczne między sobą mam żal i smutek do zespołu lekarskiego i nie wiem czy uda się zbudować jakas rozsądną relacje między nami ale co Ja zrobić mogę, to że jestem chory nie musi Mi nikt tłumaczyć ale wiem w jakim stanie tu przyjechałem jak się czułem tak dobrych wyników krwi przed wejściem na oddział nie miałem jakieś dwa lata a tu masz Ci los...
rozumiem Twoje rozgoryczenie i rozżalenie w 100% bo też poszłam na małe usunięcie guza zapalnego, a wyszłam po 2 miesiącach, 4 operacjach plus zapalenie płuc i lekarze ze swoimi mądrościami- koszmar myślałam, że wszystkich rozszarpię i uduszę, byłam sfrustrowana i wykończona, bo poszłam do szpitala prawie zdrowa, a wyszłam schadrana na maxa.
Nie poddawaj się, walcz o swoje zdrowie, byle do przodu, czasu już nie cofniesz nie ma co się załamywać i wracać myślami co było, jest tu i teraz więc skup się na wyzdrowieniu. :roll: :roll: :roll:
~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

ODPOWIEDZ

Wróć do „Stomia i J-pouch”