odtworzenie ciagłości?

O tych, co ją mają i o tym jak ją pielęgnować – rady, pytania i odpowiedzi

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
look84

Re: odtworzenie ciagłości?

Post autor: look84 » 02 mar 2016, 11:05

obyty.z.cu
chodzi też o to że nawet jak u Mnie coś nie wyszło, to patrząc przez pryzmat uratowanych żyć, operacji zakończonych sukcesem jakie wykonał prof. Dziki staż pracy, wykształcenie niesprawiedliwe by było żebym na niego nadawał . . .

Zespolenia po zamknięciu stomii póki co "smigają" w miarę OK 2-3 razy toaleta na dobę ...

Ale ten jego "zespół" częściowo nie do przyjęcia...

Fabryka tygodniowo robią nawet i 20 zabiegów + powtórki komplikacje nie da się zrobić dobrze takiej ilości

Dodatkowo przeczytaj (wygoogloy) o prywatnej klinice w Brzezinach koło Łodzi "Admirał" dwóch okrętów moim zdaniem awykonalne przez to błędy . . .

Odtworzenie ciągłości -->>> brzucha nie poznaje , 3cia reoperacja trwała około godziny to patrząc obiektywnie tej wielkości dziura przykładowo w swetrze jest nie do zaszycia dokładnie porządnie nie mówiąc o brzuchu powięzi, powlokach skórze (w 1h... :mad: ) etc. ech...

Apetyt wilczy bo wreszcie mogę zjeść a tu zalecenia żebym za bardzo nie przytyl bo przepuklina...ale wkoło jest wesoło chirurg pracy ma po czoło :lol:

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: odtworzenie ciagłości?

Post autor: Mamcia » 02 mar 2016, 19:39

Na każdym oddziale zdarzają się powikłania i im bardziej skomplikowane przypadki są operowane tym ich szansa większa.
pretensje o to, że w przypadkach zagrożenia życia decyzję podejmuje zespół dyżurujący jest bez sensu. Czy każdy lekarz ma mieć kompetencje szefa?? Czy szef ma być 24 godziny na dobę na oddziale?
A wykonują naprawdę tylko 20 operacji tygodniowo?? To niewiele, może NFZ nie płaci za więcej, bo możliwości tej kliniki są o wiele większe.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: odtworzenie ciagłości?

Post autor: obyty.z.cu » 02 mar 2016, 19:52

look84 pisze:Zespolenia po zamknięciu stomii póki co "smigają" w miarę OK 2-3 razy toaleta na dobę ...
no to super, czytając innych po takiej operacji jesteś w czołówce :spoko:
look84 pisze:Apetyt wilczy bo wreszcie mogę zjeść a tu zalecenia żebym za bardzo nie przytyl bo przepuklina...
u mnie się to zemściło i mam dodatek do stomii właśnie przepuklinę.
Bo za dużo przytyłem i za dużo i za szybko chciałem być "aktywny".
Stary, doświadczony ,a zgłupiałem..znaczy zachłysnąłem się możliowściami.
Dostałeś dobrą radę, trzeba uważac na wagę, nie wiadomo skąd ona tak szybko rośnie...po latach doświadczeń ograniczania wszystkiego.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

look84

Re: odtworzenie ciagłości?

Post autor: look84 » 02 mar 2016, 20:05

Mamcia pisze:A wykonują naprawdę tylko 20 operacji tygodniowo?? To niewiele, może NFZ nie płaci za więcej, bo możliwości tej kliniki są o wiele większe.
Były zapewne większe gastro z pierwszego piętra zlikwidowane powstał tam oddział chirurgii szczekowo twarzowej, dwa stanowiska na bloku operacyjnym dzielone są na pół z ów "szczeką" gdzie operacji też nie brakuje

Te 20 to taka liczba przypuszczalna jaką podałem, wolałbym żeby było te 20 ale przeprowadzone dokładnie. Czasem jest 30 stu pacjentów a dwie pielęgniarki na dyżurze i dwóch lekarzy popołudniu nie mity tylko fakty. . .

Mamcia wiem że lubisz "kąsać" w postach - bronisz fachowców ale szczerze obiektywnie od września ub.roku zmieniło się tam wiele, Brzeziny etc. etc.

look84

Re: odtworzenie ciagłości?

Post autor: look84 » 02 mar 2016, 20:28

obyty.z.cu raz że wieloletnie ograniczenia z tym apetytem a dwa w końcu rzuciłem palenie papierosów i buzia mi się najchętniej by nie zamykała jeść jeść i jeść :lol:
Dlatego tak narzekam na to szycie, ranę, powłoki brzuszne jakby to wyszło wreszcie miałbym szanse odrobić kilogramy stracone przez lata choroby, zaostrzenia, ciągłe wymioty. . .ta rana się nie zrasta oby nie....a mo😑że już nie będę krakał :lol:

Młodszy
Początkujący ✽✽
Posty: 58
Rejestracja: 17 maja 2014, 16:52
Choroba: CD
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Kielce

Re: odtworzenie ciagłości?

Post autor: Młodszy » 02 mar 2016, 21:37

Look jak już dojdziesz do siebie daj znać można jakieś spotkanie zorganizować u nas w mieścinie.
"Nie raz nie dwa padałem by się podnieść,jeśli tylko wstajesz po upadku jesteś żołnierz"

look84

Re: odtworzenie ciagłości?

Post autor: look84 » 03 mar 2016, 09:56

Look jak już dojdziesz do siebie daj znać można jakieś spotkanie zorganizować u nas w mieścinie.
Można Młodszy a nawet trzeba. . .założyłem temat względem takiego spotkania jest kilka chętnych osób, stan pooperacyjny się poprawi, pogoda również i zorganizujemy coś. . .

U Mnie narazie rana się goji tak nie do końca i się trochę to wszysto pierniczy mam nadzieje że się doczekam happy end 'u ...

Młodszy
Początkujący ✽✽
Posty: 58
Rejestracja: 17 maja 2014, 16:52
Choroba: CD
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Kielce

Re: odtworzenie ciagłości?

Post autor: Młodszy » 03 mar 2016, 10:15

Mam nadzieje że zagoji się jak na psie,kuruj się tam 5 na farta!
"Nie raz nie dwa padałem by się podnieść,jeśli tylko wstajesz po upadku jesteś żołnierz"

teresa256
Początkujący ✽✽
Posty: 144
Rejestracja: 03 cze 2014, 23:01
Choroba: CU
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: kielce

Re: odtworzenie ciagłości?

Post autor: teresa256 » 03 mar 2016, 20:01

look to fajnie że u ciebie idzie ku dobremu .No to spotkanie na ławeczce coraz bliżej :razz:

Beti7826
Debiutant ✽
Posty: 2
Rejestracja: 04 paź 2017, 14:08
Choroba: CU
województwo: kujawsko-pomorskie
miasto: Bydgoszcz

Re: odtworzenie ciagłości?

Post autor: Beti7826 » 04 paź 2017, 15:01

Witam ja właśnie będę przechodzić kwalifikacje do odtwarzania czego mogę się spodziewać

Awatar użytkownika
asmilky
Początkujący ✽✽
Posty: 268
Rejestracja: 07 wrz 2014, 12:41
Choroba: polipowatość rodzinna
województwo: pomorskie
Lokalizacja: GDAŃSK-LUBLIN

Re: odtworzenie ciagłości?

Post autor: asmilky » 04 paź 2017, 15:07

Jeżeli dalej ziobrowski jest ordynatorem gastroentrologii to spodziewaj sie roku czasu na termin,ja mialam miec po 3miesiacach przywrocenie ciaglosci,wsio bylo ok a ondo mnie z tekstem ze piwewsza operacja byla ratujaca zycie a druga to kosmetyczna i moge sobie rok poczekac go to nie obchodzi.....
20.03.2014r. laparoskopowa pankolektomia. Zespolenie kretniczo-odbytnicze J-pouch. Ileostomia petlowa odbarczajaca.Drenaz jamy otrzewnej.
Wyciecie wyrostka robaczkowego-nowotwor neuroendokrynny.
21.08.2014r. zamkniecie ileostomii petlowej, zespolenie
jelito cienkie-jelito cienkie. Obie operacje MSWiA Warszawa.
16.12.2015-usunięcie 4desmoidów - Szpital Wojewódzki Gdańsk.
28.12.2016-usunięcie 1desmoidu - Szpital Wojewódzki Gdańsk

ODPOWIEDZ

Wróć do „Stomia i J-pouch”