FSS

Te miłe i te mniej przez nas lubiane, ale konieczne. Pytania, porady, uwagi

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Izabela23
Debiutant ✽
Posty: 2
Rejestracja: 17 sie 2023, 16:20
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: podlaskie
miasto: Białystok

FSS

Post autor: Izabela23 » 17 sie 2023, 16:26

Cześć! Mam pytanie odnośnie badania FSS. Zawsze miałam kolonoskopię i przygotowanie znam, ale do sigmoskopii są mega sprzeczne informacje. Mam w przyszły piątek w MSWIA i lekarz przez telefon mówił, ze nie wymaga żadnego przygotowania bo będą badać tylko 30cm, być tylko na czczo. Przygotują jakoś mnie na oddziale? (Pobyt jednodniowy bo uzupełnienie żelaza i właśnie sigmo). Jakos nie mogę wyobrazić zero przygotowania przed takim badaniem…😅

romek
Początkujący ✽✽
Posty: 479
Rejestracja: 28 sie 2018, 15:51
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
miasto: warszawa

Re: FSS

Post autor: romek » 18 sie 2023, 10:53

Ja miałem sigmoi..... kilka lat temu, też w MSWiA, ale "z marszu". Kazali mi zrobić lewatywę wieczorem i rano w dniu badania.
Ale jak masz pobyt jednego dnia, to tam Cię przygotują. Nie martw się. Albo zadzwoń na oddział i się dowiedz

Izabela23
Debiutant ✽
Posty: 2
Rejestracja: 17 sie 2023, 16:20
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: podlaskie
miasto: Białystok

Re: FSS

Post autor: Izabela23 » 20 sie 2023, 18:32

romek pisze:
18 sie 2023, 10:53
Ja miałem sigmoi..... kilka lat temu, też w MSWiA, ale "z marszu". Kazali mi zrobić lewatywę wieczorem i rano w dniu badania.
Ale jak masz pobyt jednego dnia, to tam Cię przygotują. Nie martw się. Albo zadzwoń na oddział i się dowiedz
Pewnie masz racje, o 8 mam być na oddziale to skoro lekarz kazał bez przygotowania, to raczej się tym zajmą 😅 a jak zniosłes badanie? Raz w życiu miałam kolonoskopie bez sedacji, była katastrofa badanie musieli przerwać. Przy sigmo lekarz mnie uspokoił, ze nie potrzebna będzie sedacja bo badają dużo mniej i jest dużo bardziej znośna niż kolono, a jak twoje doświadczenie?

romek
Początkujący ✽✽
Posty: 479
Rejestracja: 28 sie 2018, 15:51
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
miasto: warszawa

Re: FSS

Post autor: romek » 20 sie 2023, 21:44

Nie pamiętam dokładnie, ale chyba nic specjalnego. Wsadzają rektoskop, ale niezbyt głęboko :roll:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Badania”