Serdeczna prośba o interpretacje badań

Te miłe i te mniej przez nas lubiane, ale konieczne. Pytania, porady, uwagi

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Daisy19912007
Debiutant ✽
Posty: 1
Rejestracja: 28 maja 2022, 19:21
Choroba: nie ustalono
województwo: mazowieckie
miasto: Płock

Serdeczna prośba o interpretacje badań

Post autor: Daisy19912007 » 28 maja 2022, 19:24

Serdecznie proszę o interpretacje wyników kolonoskopii i gastroskopii .

Wynik gastroskopii:
Endoskop wprowadzono do zaopuszkowej części dwunastnicy nie stwierdzając tam patologii .
Opuszka dwunastnicy niezmieniona
Odźwiernik sprawny
Żołądek prawidłowo podatny na insuflację. Bloka śluzowa żołądka zmieniona zapalnie- pobrano wycinki do badania histopatologicznego z antrum(but 1) oraz z trzonu (but 2)
Pobrano test na helicobacter pylori wynik ujemny po badaniu , po godzinie także .
Wypust sprawny na wprost i w inwersji.
Linia Z prawidłowo położona.
Przełyk bez patologii

Wniosek : zapalenie żołądka

Wynik kolonoskopii
Per rectum: bez patologii
Aparat wprowadzono do kątnicy.
Przygotowanie do badania 2/2/2 BBPS.
Błona śluzowa jelita grubego na całej długości gładka, lśniąca bez patologii .
W celach diagnostycznych pobrano wycinki z prawej (but 3) oraz z lewej połowy (but 4) okrężnicy w kierunku mikroskopowego zapalenia

Wnioski: bez patologii

Mam 31 lat, jestem kobieta . Od 16 lat leczę się acardem (jestem po udarze niedokrwiennym mózgu ). Nie mam odległości ze strony układu pokarmowego innych niż dyskomfort po prawej stronie w okolicy wyrostka - po usg morfologii kalprotektynie lekarz stwierdził jelito nadwrażliwe w tym miejscu. Na wszelki wypadek zrobiłam gastroskopię i kolonoskopię i otrzymałam takie wyniki . Lekarz który wykonywał badanie mówił ze te zapalenie żołądka może być polekowe bo acard to silny salicylan . Czy mam się czym martwić ? Da się to wyleczyć ?
I serdecznie prośba o wyjaśnienie co znaczy ,,w celach diagnostycznych pobrano wycinki z okreznicy w kierunku mikroskopowego zapalenia „? Czy to może być crohn albo WZJG?

Ostatnie takie badania miała 11lat temu i tez wyszło w gastroskopii zapalenie błony śluzowej i nie kazali nic z tym robić - stan po acardzie . Martwi mnie to

Przepraszam za ilość pytań ale jestem przerażona a lekarz wykonujący badanie powiedział ze nie ma czasu na wyjaśnianie ;( a czeka mnie 3tyg czekania na wynik wycinków

atabe
Aktywny ✽✽✽
Posty: 859
Rejestracja: 28 kwie 2010, 10:31
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: kobyla łąka

Re: Serdeczna prośba o interpretacje badań

Post autor: atabe » 29 maja 2022, 19:13

Bardzo dobrze, że pobrano wycinki, raczej profilaktycznie ,ale będzie pełna jasność co do wyniku badania. Czyli potwierdzenie ,że jelita rzeczywiście zdrowe , a zapalenie żołądka z jakiej przyczyny. Spokojnie czekaj na wynik

ODPOWIEDZ

Wróć do „Badania”