Badania mikroflory oraz nietolerancji

Te miłe i te mniej przez nas lubiane, ale konieczne. Pytania, porady, uwagi

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Ptk7
Debiutant ✽
Posty: 1
Rejestracja: 10 lut 2020, 17:30
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: dolnośląskie

Badania mikroflory oraz nietolerancji

Post autor: Ptk7 » 10 lut 2020, 17:39

Witam serdecznie, jest to mój pierwszy post na forum. Chciałbym się przywitać i zwrócić o prośbę. Nie wiem czy pisze w odpowiednim miejscu, jeśli tak to za korektę będę wdzięczny. Od sześciu lat zmagam się z biegunkami,nieregularny wypróżnieniem. Z wycinków histopatologicznych stwierdzono mi mikroskopowe zapalenie jelit oraz przewlekły stan zapalny. Przyjmowałem masę leków. Nic prócz probiotyków nie pomaga. Jestem zainteresowany testami na nietolerancję pokarmowe i testem mikroflory bakteryjnej. Tylko... jakie to powinny być testy? Laboratoria oferują masę różnych i nie wiem które faktycznie byłoby najlepsze by wykryć np.nietolerancje glutenu,nabiału etc. Są klasy IgG, IgA itd.Czy ktoś może mi doradzić? Jaki test badający tez stan bakteri w jelitach byłby najlepszy? Bardzo proszę o pomoc i serdecznie pozdrawiam!

agnieszkad
Początkujący ✽✽
Posty: 330
Rejestracja: 02 sty 2008, 18:43
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Badania mikroflory oraz nietolerancji

Post autor: agnieszkad » 25 mar 2021, 17:05

Hej Ptk7

Ja walczę od nie wiem z czym...Ostatnie badanie mikroskopowo przewlekle intensywne zapal odbytnicy. Co przyjmowaleś? Ja wydalam mnostwo kasy i nie wiem czym sie leczyc i gdzie...Moze Tobie pomoze dr Gałęcka - instytut mikroekologii Poznan. Badanie flory , nietolerancje robią w Poznaniu i Wawie. Ja robilam na florę i nietolerancje. Mi wyszla dysbioza , tylko jak to wyleczyc? Jak do tej pory nieskutecznie. Alab tez oferuje, kolezanka placlila wczoraj 2000. Diagnostyka chyba tez ma. Moze masz sibo ? Test wodorowo-metanowy, dietetyk itd. Poza kalprotektyną , crp, pasozytami., gastro, kolono, TK, RM są badania typu DAO, eozynofilowe białko x, tryptaza, beta defensyny , d arabinitol. Takie robią ludzie w moim otoczeniu...Tylko płać i płać....
agnieszkad

agnieszkad
Początkujący ✽✽
Posty: 330
Rejestracja: 02 sty 2008, 18:43
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Badania mikroflory oraz nietolerancji

Post autor: agnieszkad » 25 mar 2021, 17:06

Ptk7 proszę napisz jak masz histopat opisany
agnieszkad

ODPOWIEDZ

Wróć do „Badania”