Histamina

Te miłe i te mniej przez nas lubiane, ale konieczne. Pytania, porady, uwagi

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Jaran
Debiutant ✽
Posty: 20
Rejestracja: 30 sty 2019, 23:08
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: warmińsko-mazurskie
miasto: OLSZTYN

Histamina

Post autor: Jaran » 06 sty 2020, 13:59

Witam,
Czy badaliscie czy Wasze jelita maja.problem z histamina?? Czy w iBD zawsze maja problem z histamina??
Czy to badanie jest uzyteczne ?? Czy wplywa tylko na diete cxy ewentuqlnie dodatkowo mozna stosowac jakies.leki??

Dorota1973
Początkujący ✽✽
Posty: 255
Rejestracja: 05 lut 2019, 20:55
Choroba: CD u dziecka
województwo: warmińsko-mazurskie
miasto: Kętrzyn

Re: Histamina

Post autor: Dorota1973 » 06 sty 2020, 14:19

Jaran pisze:
06 sty 2020, 13:59
Witam,
Czy badaliscie czy Wasze jelita maja.problem z histamina?? Czy w iBD zawsze maja problem z histamina??
Czy to badanie jest uzyteczne ?? Czy wplywa tylko na diete cxy ewentuqlnie dodatkowo mozna stosowac jakies.leki??
Jesteś z warmińsko-mazurskiego tak jak my.
Mój syn z rozpoznanym rok temu
crohnem leczony jest jeszcze w poradni i szpitalu dziecięcym w Olsztynie. Akurat dziś kończy juz szesnaście lat i czas myśleć o lekarzu dla dorosłych. Może coś nam podpowiesz

Marylla99
Debiutant ✽
Posty: 1
Rejestracja: 17 lis 2020, 13:56
Choroba: nie ustalono
województwo: wielkopolskie

Re: Histamina

Post autor: Marylla99 » 17 lis 2020, 14:37

Witam, wydaje mi się, że mam problem z histaminą. Nie wiem czy z jej nadmiarem czy nadmierną reakcją na nią. Mam męczące objawy: prawie cały czas mokre dłonie i stopy, opuchnięte powieki, refluks, czerwienienie się skóry na skutek dotyku. Do jakiego specjalisty powinnam się udać? Alergolog? Endokrynolog? Gastrolog? Jeszcze inny?
czym jest i jak działa transformator?

agnieszkad
Początkujący ✽✽
Posty: 330
Rejestracja: 02 sty 2008, 18:43
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Histamina

Post autor: agnieszkad » 25 mar 2021, 16:55

Badanie DAO i tryptaza . Takie mi polecano. W poniedziałek zrobiłam DAO dziś panel jelitowy - razem 360 zł. Ponoć przy SIBO wyjdzie nietolerancja histaminy i wszystkie inne...A sibo test wodorowo metanowy kolejne kilka stówek...A sibo towarzyszy chorobom autoimmunologicznym...

Aga
agnieszkad

ODPOWIEDZ

Wróć do „Badania”