leki na biegunkę

Wszystkie watpliwości zw. z zażywaniem, przewozem i dostępem leków.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
romek
Początkujący ✽✽
Posty: 479
Rejestracja: 28 sie 2018, 15:51
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
miasto: warszawa

leki na biegunkę

Post autor: romek » 09 paź 2018, 15:45

W ulotkach imodium i stoperanu jest wyraźnie napisane, żeby nie brać ich przy CU. Czy są jakieś leki, które możemy brać?

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: leki na biegunkę

Post autor: obyty.z.cu » 09 paź 2018, 18:34

regulujemy to odpowiednią dietą, błonnikiem rozpuszczalnym, tu najważniejsze jest zagęszczenie masy, czyli najlepiej rozdrobione jedzenie gotowane. Takie gęste zupy kremy są super. No, ale mamy też zawsze dostępne szybko zielone banany, one także szybciutko sobie poradzą. byle nie żółte banany, bo to dużo cukru, a więc wzdęcia ,fermentacje itd...Dobrze działa rozgotowany BIAŁY ryż,ziemniaki - ja zawsze mam takie "duszone" z masłem (po poznańsku mówiąc ;) ), marchew gotowana. PODSTAWA TO JEDZENIE WG AKTUALNEGO STANU JELIT, ale w miarę możności unikamy cukru, surowych owoców i warzyw przy biegunkach.
Mamy też np. siemię lniane, mielone świeżo, super,.
Dobrze też wiedzieć, że przy biegunkach ograniczamy świeże mleko, ale jego przetwory już nie ma potrzeby, jogurt, biały dobry ser,twaróg, są już przefermentowane i straciły swoje właściwości mogące powodować takie stany.

Unikamy wszelkich "leków" wstrzymujących, ale i nie kombinujemy przy zaparciach, albo np. przy odchudzaniu z lekami czy ziołami typu senes na przeczyszczenie. To idealna droga do wielkiego zaostrzenia.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o Lekach”