Leki w samolocie

Wszystkie watpliwości zw. z zażywaniem, przewozem i dostępem leków.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
vir00z1
Debiutant ✽
Posty: 32
Rejestracja: 04 gru 2015, 16:54
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdynia

Leki w samolocie

Post autor: vir00z1 » 01 cze 2017, 21:03

Cześć. Wybrałem dosyć nietypowy zawód dla osób z naszymi przypadłościami, otóż, będę marynarzem. Za niecałe dwa miesiące zaczynam pierwszy kontrakt ( jeszcze jako student ) o długości 5 miesięcy. Czy na lotnisku nie spotkam się z żadnymi nieprzyjemnościami dotyczącymi przewożenia znacznych ilości Asamaxu w bagażu rejestrowanym? Pytam, ponieważ chcę być przygotowany na każdą ewentualność.

Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
Posty: 3607
Rejestracja: 16 lis 2008, 22:17
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Holandia/Helmond
Kontakt:

Re: Leki w samolocie

Post autor: Anette28 » 01 cze 2017, 21:14

vir00z1 pisze:Cześć. Wybrałem dosyć nietypowy zawód dla osób z naszymi przypadłościami, otóż, będę marynarzem. Za niecałe dwa miesiące zaczynam pierwszy kontrakt ( jeszcze jako student ) o długości 5 miesięcy. Czy na lotnisku nie spotkam się z żadnymi nieprzyjemnościami dotyczącymi przewożenia znacznych ilości Asamaxu w bagażu rejestrowanym? Pytam, ponieważ chcę być przygotowany na każdą ewentualność.
nie, ale też zależy gdzie lecisz, jeśli do Stanów czy Emiratów Arabskich to są jakieś pozwolenia na różne leki regulowane przez ten kraj
Ogólnie jeśli przewozi się leki psychotropowe trzeba mieć zezwolenie dla każdego kraju.
Także śmiało i bez stresu możesz zabrać Asamax.
~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

vir00z1
Debiutant ✽
Posty: 32
Rejestracja: 04 gru 2015, 16:54
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdynia

Re: Leki w samolocie

Post autor: vir00z1 » 01 cze 2017, 21:20

Dziękuję za szybką odpowiedź. Akurat trafił się statek pływający głównie po Europie. A tak swoją drogą, czy ktoś z was zna podobny przypadek do mojego? Moja Pani doktor ( M.Kłopocka ) kiedy ją o to zapytałem, powiedziała, że leczy się u niej kilku marynarzy.

Awatar użytkownika
Noelia
Moderator
Posty: 2442
Rejestracja: 11 kwie 2017, 01:03
Choroba: CU u partnera
województwo: łódzkie

Re: Leki w samolocie

Post autor: Noelia » 01 cze 2017, 23:28

vir00z1 pisze:Czy na lotnisku nie spotkam się z żadnymi nieprzyjemnościami dotyczącymi przewożenia znacznych ilości Asamaxu w bagażu rejestrowanym?
Ja nigdy nie pakuję do bagażu rejestrowanego (czyli tego odprawianego) mega ważnych rzeczy (np. właśnie leków, soczewek, okularów, elektroniki itd.).
Kilkudniowe opóźnienia bagażu to wcale nie rzadkość, zwłaszcza jeśli będziesz miał przesiadki.
Może też zginąć (mnie się akurat nie zdarzyło, ale różnie bywa) - kasę dostaniesz, ale będzie problem z lekami.

Na 100% takie leki jak Asamax możesz zabrać bez żadnych ograniczeń do każdego kraju.
Obostrzenia dotyczą tylko psychotropowych, narkotycznych itp. - np. w ZEA zakazana jest nawet przeciwkaszlowa/przeciwbólowa kodeina, która u nas jest bez recepty.
Nawet te ograniczenia odnośnie płynów na pokładzie (że 1 litr w pojemnikach do 100 ml) nie dotyczą lekarstw (np. syropów, kropli, wlewek).

Ja bym na Twoim miejscu cały Asamax zapakowała do podręcznego, który będziesz mieć przy sobie w samolocie.
Nie zgłaszaj tego nigdzie. W najgorszym przypadku przedłuży Ci się kontrola - odprawa osobista (ale wątpię w to - sprawdzają zazwyczaj tylko płyny i elektronikę), ale na pewno pozwolą Ci to zabrać ze sobą.

Na wszelki wypadek możesz wziąć ksero recept, jakieś dokumenty medyczne, zaświadczenie lekarskie o chorobie przetłumaczone na angielski itp. - może się to przydać w obcym kraju, jak stracisz leki na przykład.

A gdzie najpierw lecisz? Czy jednak statkiem płyniesz? Bo chyba nie zrozumiałam związku marynarza z lotniskiem ;) :roll:
Doradca CU

CU u męża - diagnoza 13.04.17

https://jelito.net - ważne informacje o chorobach zapalnych jelit (NZJ)

https://astheria.pl - polecam! 🖤

Don't fight in the North or the South. Fight every battle, everywhere, always, in your mind.
Everyone is your enemy, everyone is your friend. Every possible series of events is happening all at once.
Live that way and nothing will surprise you. Everything that happens will be something that you've seen before.

vir00z1
Debiutant ✽
Posty: 32
Rejestracja: 04 gru 2015, 16:54
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdynia

Re: Leki w samolocie

Post autor: vir00z1 » 02 cze 2017, 10:36

Na statek będę musiał prawdopodobnie dolecieć do UK. Czy z bagażu podręcznego nie trzeba wyjmować rzeczy podczas kontroli? Bo przyznam szczerze, trochę dziwnie wyglądałoby, gdybym wyłożył całą taśmę Asamaxem :mrgreen:

Awatar użytkownika
Noelia
Moderator
Posty: 2442
Rejestracja: 11 kwie 2017, 01:03
Choroba: CU u partnera
województwo: łódzkie

Re: Leki w samolocie

Post autor: Noelia » 02 cze 2017, 10:57

vir00z1 pisze:Czy z bagażu podręcznego nie trzeba wyjmować rzeczy podczas kontroli? Bo przyznam szczerze, trochę dziwnie wyglądałoby, gdybym wyłożył całą taśmę Asamaxem
Zazwyczaj proszą o wyjęcie elektroniki i ją sobie osobno sprawdzają i oglądają.
Kilka razy musiałam uruchamiać aparat foto albo laptopa przy nich, chyba żeby udowodnić, że to tylko sprzęt, a nie bomba :roll:
Płyny muszą być w przezroczystej torebce, czasem to też każą wyjąć i przeglądają.
Ale wiele razy miałam w nieprzezroczystej zwykłej kosmetyczce i nigdy nikt się nie doczepił.
Cała reszta podręcznego jest prześwietlana w całości (np. cały plecak).
Zaglądam im zawsze w te monitory i to jest taki bajzel i chaos, że nic tam nie widać, plątanina rzeczy i tyle :lol:
Ostatnio zapomniałam wypić przed odprawą jogurtu 250 ml (powyżej 100 ml nie można nic wnieść za bramki) i wyjąć iPoda ze słuchawkami i nikt nic nie zauważył na tym RTG heh ;)
Pan się tylko pytał przed: "ma Pani jeszcze jakieś płyny i elektronikę?", a ja "nie mam". Potem się zdziwiłam w samolocie :roll:
Nie ma szans, żeby ktoś tam tabletki zobaczył - a jak już, to muszą Ci pozwolić to zabrać.
Na wszelki wypadek weź ksero recepty dla świętego spokoju :)
Doradca CU

CU u męża - diagnoza 13.04.17

https://jelito.net - ważne informacje o chorobach zapalnych jelit (NZJ)

https://astheria.pl - polecam! 🖤

Don't fight in the North or the South. Fight every battle, everywhere, always, in your mind.
Everyone is your enemy, everyone is your friend. Every possible series of events is happening all at once.
Live that way and nothing will surprise you. Everything that happens will be something that you've seen before.

Awatar użytkownika
josioseyy
Debiutant ✽
Posty: 1
Rejestracja: 08 wrz 2018, 13:17
Choroba: nie ustalono
województwo: mazowieckie

Re: Leki w samolocie

Post autor: josioseyy » 11 wrz 2018, 13:15

Bardzo przydatne info :) Dzięki wielkie, z całą pewnością się to przyda! :)
Kto nie chce, kiedy może, ten nie będzie mógł, kiedy będzie chciał – Winston Churchill

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o Lekach”