Recepta od lekarza POZ

Wszystkie watpliwości zw. z zażywaniem, przewozem i dostępem leków.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
palula88
Początkujący ✽✽
Posty: 278
Rejestracja: 18 gru 2013, 13:58
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: małopolskie

Recepta od lekarza POZ

Post autor: palula88 » 04 lis 2016, 09:23

Czy lekarz POZ moze przepisac nam nasze leki na R? Moj ma zawsze z tym problem i nawet potasu na R mi nie przepisze bo mowi ze tylko lekarz u ktorego sie lecze ma takie prawo :mad: Zaznaczam ze mam podkladke od gastrologa jakie leki biore.
Imuran 100mg

Wiolanowa
Początkujący ✽✽
Posty: 152
Rejestracja: 02 gru 2015, 18:26
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Recepta od lekarza POZ

Post autor: Wiolanowa » 04 lis 2016, 09:32

Ja nie mam z tym problemu. Lekarz rodzinny przepisuje mi wlewki, sterydy immunosupresję. Wszystko ze zniżkami.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Recepta od lekarza POZ

Post autor: obyty.z.cu » 04 lis 2016, 10:42

palula88 pisze:Czy lekarz POZ moze przepisac nam nasze leki na R?
tu obowiązuje OPINIA SPECJALISTY dla lekarza POZ, którą powinien wystawić specjalista z diagnozą z opisem leczenia,diagnostyki i leków.
Tylko to nie znaczy, że takie leki tylko i żadnych innych.Potrzebne leki do leczenia zdiagnozowanej choroby ,leki z listy leków refundowanych ale i inne leki niestety już na niej nieujęte.Każdy lekarz ma obowiązek wypisać ODPOWIEDNIE DO AKTUALNYCH POTRZEB LEKI NAWET NIE WYMIENIONE w w/w Opinii, no bo lekarz powinien wiedzieć czym leczyć.To zostało dokładnie opisane w jednym z rozporządzeń MZ.A o wytycznych do leczenia i gdzie ich szukac to wie każdy lekarz.Żaden specjalista nie przewidzi wszystkiego, bo ta opinia to musiałoby byc jako ksiązka z wieloma stronami.
Masz kiepskiego lekarza rodzinnego i tyle..znaczy upierdliwego, bo o jego wiedzy się nie wypowiadam.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

topost
Początkujący ✽✽
Posty: 288
Rejestracja: 09 maja 2015, 21:03
Choroba: CU
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Kielce

Re: Recepta od lekarza POZ

Post autor: topost » 04 lis 2016, 11:17

obyty.z.cu pisze:Masz kiepskiego lekarza rodzinnego i tyle..znaczy upierdliwego, bo o jego wiedzy się nie wypowiadam.
Dokładnie. Zmień lekarza bo ten jest do bani skoro robi takie problemy. W naszym przypadku nie da rady ze wszystkim latać do gastrologa, potrzebny jest otwarty internista który przepisze leki nawet te niewymienione w podkładce od specjalisty. U mnie na te leki które mam w opisie nawet nie muszę iść na wizytę, zostawiam tylko kartkę w rejestracji i następnego dnia mam receptę. Jak potrzebuję receptę na lek który nie jest uwzględniony w opisie to idę na wizytę i tłumaczę po co i dlaczego.
"Wstaję - upadam, upadam - wstaję. Przegrywam walkę kiedy się poddaję"

Wiolanowa
Początkujący ✽✽
Posty: 152
Rejestracja: 02 gru 2015, 18:26
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Recepta od lekarza POZ

Post autor: Wiolanowa » 04 lis 2016, 13:10

Szczerze mówiąc jak piszą poprzednicy z twoim lekarzem coś nie tak. Miałam podobnie, ale dostarczyłam ze szpitala zaświadczenie o leczeniu i juz nie robi mi problemu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o Lekach”