Odstawienie leków przez lekarza

Wszystkie watpliwości zw. z zażywaniem, przewozem i dostępem leków.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Dansa
Początkujący ✽✽
Posty: 75
Rejestracja: 30 cze 2016, 10:45
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Radomsko

Odstawienie leków przez lekarza

Post autor: Dansa » 06 lip 2016, 10:36

Czy odstawienie leków przez lekarza to normalne? Krótki opis 2011r - resekcja części końcowej jelita krętego - podejrzenie Chlc - chirurdzy powiedzieli mi że mam strasznie zniszczone jelito cienkie.
Po badaniu histop. ILEITIS CHRONICA NON SPECYFICA. Po 1 kolonce ILEITIS CHRONICA NON SPECYFICA MINORIS GRADUS. Po 2 kolonce ANASTOMOSITIS CHRONICA. Po 3 BARDZO DROBNE ... :?:
Biore Sulfasalazin EN Krka bo Asamax na mnie nie działa. Już raz mi odstawił - miałam przyjażń z WC. Jelita to nie jedyny mój problem zdrowotny i nie jedyna operacja. W tej chwili jestem po usunięciu żylaków - zakrzepy. Zapalenie żył też mnie dopadło. Na oku pojawiła się narośl -gradówka - chyba. Jeżeli jestem zdrowa bo tak usłyszałam, to po co przez te lata brałam tyle leków ??? Badania które mam robione to kolonki i morfologia, która ogólnie jest w normie, czasami z małymi nieprawidłowościami. Jak czytam jakie macie robione badania to nie moge w to po prostu uwierzyć.
Ostatnio zmieniony 06 lip 2016, 11:25 przez Dansa, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
michal_mg
Aktywny ✽✽✽
Posty: 532
Rejestracja: 11 paź 2013, 18:39
Choroba: CU
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Odstawienie leków przez lekarza

Post autor: michal_mg » 06 lip 2016, 12:41

Leki przeciwzapalny typu sulfasalazin i asamax Nigdy nie były i nie są lekami przeciwnowotworowymi. O tym można przeczytać na ulotkach tych leków, które są w opakowaniach. Jeśli ktoś twierdzi, że te leki mają działanie przeciwnowotworowe może niech poda stosowne źródła naukowe, które zaklasyfikuję te leki do takich działań - ale póki co sami producenci nie piszą o takim przeznaczeniu w swoich ulotkach.

p/s co do stanu żył, to sprawdź sobie - za własne pieniądze - poziom we krwi homocysteiny. Jej poziom właściwy to 5-7. Ale bardzo ważne, zrób to w miejscu pobrania krwi gdzie na miejscu jest laboratorium, bo trzeba ten poziom ustalić w ciągu godziny od pobrania. - bo żylaków też Ci nie wyleczyli, a wycięli to co było nie tak... problem zostawiając abyś znowu kiedyś przyszła z kolejnymi.

Wypowiedź michała mg jest niezgodna z duchem i działalnością forum, pisanie nie popartych teorii jest tutaj nie na miejscu. Nie na darmo była akcja na temat chemoprewncji. Dlatego wypowiedź zostaje usunięta, wszelkie zastrzeżenia proszę zgłaszać do admina.
Ostatnio zmieniony 10 lis 2016, 14:07 przez michal_mg, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek

Awatar użytkownika
chrzanovy
Znawca ❃❃
Posty: 2134
Rejestracja: 30 lis 2014, 13:44
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Głogów Młp/Rzeszów
Kontakt:

Re: Odstawienie leków przez lekarza

Post autor: chrzanovy » 06 lip 2016, 17:42

Dansa, całkowite odstawienie leków przy naszych chorobach stosowane jest czasowo po operacjach przez niektórych lekarzy i nie ma tutaj żadnej reguły. Nie słyszałem jednak o całkowitym odstawieniu na zawsze? szukaj innego lekarza bo to raczej nie prowadzi do niczego dobrego. Być może mowa była tylko o czasowym?

niezgadzam sie zupełnie z michal_mg, i przestrzegam przed pisaniem postów takim tonem wyroczni, nie wiesz tego więc nie pisz że jest tak i koniec. Może to być prawda a może nie być. Pisze to z pozycji kogoś kto z własnej głupoty przestał brać leki i skończyło się to perforacją...

Nie neguje twojej opinii ze metody naturalne są najlepsze co wynika z twoich innych wypowiedzi, ale to sprawa czysto indywidualna. Jeśli znalazłes cos co ci pomaga i nie jest to chemia to chwała Bogu, ale nie pisz ze wszystkie leki to samo zło. Oczywiste jest ze kazdy lek ma jakies skutki uboczne widoczne lub nie widoczne, ale w pewnych stanach nie ma miejsca już na ryzykowanie takie. Przeczyta to ktoś zielony w temacie, odstawi leki i co będziesz zadwolony z wyników tej ruletki? To tylko tyle zeby uniknąć OT.
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek mc w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

Dansa
Początkujący ✽✽
Posty: 75
Rejestracja: 30 cze 2016, 10:45
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Radomsko

Re: Odstawienie leków przez lekarza

Post autor: Dansa » 06 lip 2016, 18:22

Dzięki chrzanovy za szybka odp Usłyszałam że nie mam crohna i to jest chyba główny powód Zostało mi leków na tydz Po ostatniej wizycie wyszłam bez rep już Z operacją na żylaki to nie ma chyba związku bo nic na ten temat nie usłyszałam a mówiłam że będe miała Ja po Sulfasalazinie bardzo dobrze się czuje i jestem w stanie pracować Stawy tak nie dokuczeją Nie robi mi się sztywny kręgosłup Skóra jest w lepszym stanie Brzuch tak nie dokucza no i najważniejsze nie czyści Więc dlaczego mam mieć odstawione leki??? Nie moge tego zrozumieć.... A co do żylaków to je miałam jakieś 20 lat ale nie dokuczały Nie było zatorów - wrócić mogą bo moje zastawki w żyłach nie zamykają sie Taki ich urok

Awatar użytkownika
chrzanovy
Znawca ❃❃
Posty: 2134
Rejestracja: 30 lis 2014, 13:44
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Głogów Młp/Rzeszów
Kontakt:

Re: Odstawienie leków przez lekarza

Post autor: chrzanovy » 06 lip 2016, 18:30

Dansa, szukaj innego lekarza 2 opinia. no bo skoro była resekcja to wyniku czego jak nie crohna? to mi nie pasuje w tej układance
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek mc w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

Dansa
Początkujący ✽✽
Posty: 75
Rejestracja: 30 cze 2016, 10:45
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Radomsko

Re: Odstawienie leków przez lekarza

Post autor: Dansa » 06 lip 2016, 18:40

Michal-mg Tobie też dziękuje za odp To uważasz że przepisywano mi leki bez powodu ? A badania histp z kolonek to wymyśliłam ???
No właśnie Chirurg po operacji tylko o crohnie mówił A jakie badania mogłabym zrobić na jelito cienkie Bo w kolonce to tylko kawałek jest badany
Ostatnio zmieniony 06 lip 2016, 18:57 przez Dansa, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Brawurka
Doświadczony ❃
Posty: 1085
Rejestracja: 16 kwie 2014, 20:16
Choroba: CU
województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Żuławy

Re: Odstawienie leków przez lekarza

Post autor: Brawurka » 06 lip 2016, 18:59

chrzanovy pisze:Dansa, całkowite odstawienie leków przy naszych chorobach stosowane jest czasowo po operacjach przez niektórych lekarzy i nie ma tutaj żadnej reguły.
Mi przy stomii odstawił lekarz Asamax, a moja gastro się wkurzyła i nic nie kazała odstawiać, więc zgadzam się z chrzanovy jak najbardziej.
15.12.2013 Usunięcie jelita grubego + j-pouch
16.03.2014 Zamknięcie stomii



Obrazek

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Odstawienie leków przez lekarza

Post autor: Mamcia » 06 lip 2016, 21:40

Dansa - czy te wyniki histpatu to z materiału śródoperacyjnego? Jeśłi tak to najlepiej wysłać je do powtórnego badania.
Trudno cokolwiek powiedzieć, ale jeśli zmiany były w j. cienkim to i sulfa i asamax tam nie działają.
Oczywiście zmiany zapalne mogą z innej przyczyny niż Crohn. Morfologia to za mało. A objawy?? Zadzwoń do mnie, albo przęślij skany wyników.
To co pisze michał_mg to są jego prywatne opinie i niedopuszczalne jest na tym forum podawanie swoich prywatnych opinii w formie sugerującej, że jest to oparte na EBM. Pan Michał może leczyć się czymkolwiek, albo nie leczyć się w ogóle. Ba może się podtruwać, wydawać pieniądze na szarlatanów, stosować diety niedoborowe. Jego wola.
Badania kliniczne i dane epidemiologiczne potwierdzają chemoprewencyjne działanie mesalazyny w chorobach zapalnych jelita grubego. Jeśli Pan Michał przeprowadził wielkośrodowe podwójnie zaślepione badania, albo analizę retrospektywną i otrzymał inne wyniki to powinie je opublikować w jakimś czasopiśmie naukowym.
Pisanie takich postów jest szkodliwe i proszę modów o reakcję.
Ostatnio zmieniony 06 lip 2016, 22:18 przez Mamcia, łącznie zmieniany 1 raz.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
alate
Moderator
Posty: 862
Rejestracja: 23 wrz 2014, 18:28
Choroba: CD
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Starachowice

Re: Odstawienie leków przez lekarza

Post autor: alate » 07 lip 2016, 00:22

Użytkownik michal_mg,
Do zamieszczania postów w takim tonie uprawnieni są na Forum jedynie Specjaliści. Nie posiadasz takiego statusu i wystarczającej wiedzy z zakresu medycyny i farmakologii. Proszę zatem o niezamieszczanie postów merytorycznych, nie powołując się na żadne oficjalne piśmiennictwo lekarskie bądź medyczne.
Forum ma służyć także jako źródło wiedzy, szczególnie dla osób nowo zdiagnozowanych i młodych wiekiem. Zamieszanie wpisów opartych wyłącznie na własnych przekonaniach, bądź i doświadczeniach , jakoby powszechnie zalecane postępowanie lecznicze bądź diagnostyczne jest niedopuszczalne.
Crohn ? Z tym da się żyć !

samolubek11
Debiutant ✽
Posty: 3
Rejestracja: 06 lis 2016, 12:42
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: Odstawienie leków przez lekarza

Post autor: samolubek11 » 08 lis 2016, 09:02

Najlepiej to niech stanowisko w tej sprawie zajmie kilu lekarzy

Awatar użytkownika
michal_mg
Aktywny ✽✽✽
Posty: 532
Rejestracja: 11 paź 2013, 18:39
Choroba: CU
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Odstawienie leków przez lekarza

Post autor: michal_mg » 10 lis 2016, 14:09

samolubek11 pisze:Najlepiej to niech stanowisko w tej sprawie zajmie kilu lekarzy
jak i producenci leków - o ich przeznaczeniu jest mowa w ulotkach i TYLKO z takim przeznaczeniem mogą one być stosowane. Jeśli ktoś uważa inaczej to idąc za wszechwiedzącymi to proszę o stosowne dane naukowe o stosowaniu leków niezgodnie z tym co mówi ulotka.

michal_mg pohamuj swój ton wypowiedzi, nie obrażaj innych, tylko dlatego, ze mają inne zdanie niż Ty
Ostatnio zmieniony 10 lis 2016, 22:00 przez michal_mg, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Odstawienie leków przez lekarza

Post autor: Mamcia » 10 lis 2016, 18:35

Ulotka nie nadąża za badaniami. Często zdarza się, że wskazania rejestracyjne są niezgodne z EBM i to w każda stronę. Mamy też coś takiego ja stosowanie leków "off label". Np. dotyczy to budesonidu MMX w CU u dzieci. Jest oczywiste, że działa jak u dorosłych, że ma mniej działań niepożądanych i powinien być stosowany z wyboru. W ulotce jest natomiast od 18 roku życia. Rodzice wcześniej sprowadzali z USA potem z Holandii, a obecnie płacą 100% (dla dorosłych 3.20), bo wiedzą co dla dziecka lepsze.
Oczywiście to stosowanie "off lebel" nie może być dowolne, ale poparte wiedzą i sytuacją kliniczną.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
w84u
Debiutant ✽
Posty: 16
Rejestracja: 29 paź 2016, 19:13
Choroba: CU u dziecka
województwo: śląskie
Lokalizacja: W-aw Śl.

Re: Odstawienie leków przez lekarza

Post autor: w84u » 11 lis 2016, 12:45

@Mamcia, masz absolutną rację, nie trudno znaleźć opinie i badania na temat chemoprewencji 5-ASA, kolega nie ma racji
http://cornetis.pl/artykul/4730.html
http://www.termedia.pl/Czasopismo/Przeg ... enie-11302 czy w ostatnim akapicie tego artykułu z tego roku
http://www.mp.pl/gastrologia/wytyczne/1 ... -2015-2016.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o Lekach”