Projekcie CRO-GG Warszawie?

Wszystkie watpliwości zw. z zażywaniem, przewozem i dostępem leków.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Jola18
Debiutant ✽
Posty: 44
Rejestracja: 31 sie 2008, 21:21
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Lutocin
Kontakt:

Projekcie CRO-GG Warszawie?

Post autor: Jola18 » 18 cze 2015, 14:17

Hej,

Chciałam bym się do wiedzieć, czy ktoś jeszcze uczestniczy w tym projekcie CRO-GG?

Zastanawiam się czy wziąć w tym udział.

Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
-Ania-
Admin
Posty: 4331
Rejestracja: 06 lis 2003, 15:04
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Projekcie CRO-GG Warszawie?

Post autor: -Ania- » 18 cze 2015, 18:15

A czy móglbyś więcej o nim napisac albo dac linki do niego?

Ania
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !

Obrazek

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Projekcie CRO-GG Warszawie?

Post autor: Mamcia » 18 cze 2015, 19:53

Projekt był kiedyś ogłaszany dla CU, a teraz zaproszenie zostało wysłane do osób z Mazowsza z CD - członków J-elity. Chodzi o wpływ probiotyku L-GG. Nie wysyłaliśmy do wszystkich, aby nie mnożyć spamu.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Jola18
Debiutant ✽
Posty: 44
Rejestracja: 31 sie 2008, 21:21
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Lutocin
Kontakt:

Re: Projekcie CRO-GG Warszawie?

Post autor: Jola18 » 18 cze 2015, 20:50

Otrzymałam na e-mail

REKRUTACJA UCZESTNIKÓW DO PROJEKTU CRO-GG
Analiza wpływu łącznej suplementacji diety inuliną i probiotycznym szczepem Lactobacillus rhamnosus GG – ATCC 53103 na markery stanu zapalnego u pacjentów z chorobą Crohna w okresie remisji

Zadanie badawcze realizowane w Zakładzie Dietetyki, Wydziale Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji, SGGW w Warszawie, zgoda Komisji Bioetycznej przy Instytucie Żywności i Żywienia w Warszawie (0701/ 2015)

W ramach Projektu osoby zakwalifikowane będą otrzymywać bezpłatnie przez okres 3 miesięcy codzienną suplementację szczepem Lactobacillus rhamnosus GG – ATCC 53103 (w formie preparatu Dicoflor) i inuliną

Planowane są również w tym okresie bezpłatne 3-krotne badania (początek, środek, koniec okresu 3 miesięcy), których wyniki badani będą na bieżąco otrzymywać:

składu ciała (pomiar nieinwazyjną metodą bioimpedancji – m.in. zawartość tkanki tłuszczowej, mięśniowej),
wydatków energetycznych organizmu,
parametrów biochemicznych (m.in. morfologia, CRP, TNFα – pomiary realizowane po pobraniu krwi przez pielęgniarkę),
profilu związków chemicznych w próbce kału (z wykorzystaniem pierwszego w Polsce urządzenia typu „elektroniczny nos” – pomiary realizowane po dostarczeniu próbki kału).

Do uczestnictwa zapraszamy osoby zainteresowane (decyduje kolejność zgłoszeń):

kobiety i mężczyźni w wieku 18-75 lat,
rozpoznanie choroby Crohna,
remisja choroby Crohna – czas trwania remisji: nie krócej niż 6 tygodni,
leki wykluczone – sterydy,
stała dawka stosowanych leków co najmniej 2 tygodnie,
brak zdiagnozowanej choroby nowotworowej w ciągu 5 lat przed włączeniem do badania,
kobiety – niebędące w ciąży, niekarmiące obecnie piersią.

Od uczestników badania wymagane będzie przed włączeniem ich do badania dostarczenia pisemnego zaświadczenia od lekarza (gastroenterologa lub lekarza rodzinnego) stwierdzającego, że mają oni zdiagnozowaną chorobę Crohna i aktualnie są w okresie remisji (z aktualną datą, pieczątką i podpisem lekarza).

Osoby zainteresowane proszone są o kontakt mailowy – adres mailowy: dominika_glabska@sggw.pl W temacie maila proszę wpisać „CRO-GG – rekrutacja”, a w treści maila – dane kontaktowe (imię, nazwisko, numer telefonu) oraz wszelkie pytania dotyczące udziału w Projekcie – dokładniejsze informacje dotyczące Projektu otrzymają wszystkie osoby zainteresowane na maila i później w trakcie pierwszego spotkania i wywiadu lekarskiego.

Awatar użytkownika
michal_mg
Aktywny ✽✽✽
Posty: 532
Rejestracja: 11 paź 2013, 18:39
Choroba: CU
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Projekcie CRO-GG Warszawie?

Post autor: michal_mg » 19 cze 2015, 11:47

Mamcia pisze: Nie wysyłaliśmy do wszystkich, aby nie mnożyć spamu.
to czemu tylko część została owym "spamem" zaszczycona, a inna nie?

Co do inuliny to powiem tylko, że może to jeszcze zależy od dawki, ale przy jej stosowaniu nie czułem się najlepiej - coś opisywane na opakowaniu. Uczucie "pełności" w jelitach. Jest to co prawda pożywka dla flory bakteryjnej naszego organizmu - jeśli nie pomieszałem - ale zdaje się, że zwiększa objętość masy kałowej, co z objawami jakie miałem by się zgadzało. Nie wiem jak to by się miało mając CD i przewężenia jelita... jeśli ktoś się zdecyduje na samą inulinę to koniecznie dowiedzcie się odnośnie tego problemu.
Obrazek

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Projekcie CRO-GG Warszawie?

Post autor: Mamcia » 19 cze 2015, 20:25

Mamcia napisał/a:
Nie wysyłaliśmy do wszystkich, aby nie mnożyć spamu.
to czemu tylko część została owym "spamem" zaszczycona, a inna nie?
Dlatego, że informację o poszukiwaniu ochotników otrzymała ja i taką prośbę wysłałam do biura.
Co do inuliny to pisaliśmy wielokrotnie i wystarczy poszukać w poradniku żywieniowym na stronach J-elity oraz w kwartalnikach.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o Lekach”