Groprinosin na przeziębienie

Wszystkie watpliwości zw. z zażywaniem, przewozem i dostępem leków.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
Posty: 2451
Rejestracja: 27 maja 2006, 10:25
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

Re: Groprinosin na przeziębienie

Post autor: Cinimini » 01 lut 2013, 13:19

kasia38 pisze:A ten lek o którym tu mowa to na receptę?
Bioparox? Tak to antybiotyk. JA miałam tak jak Ty, przewlekłą infekcję jakiś 2 lata temu. U mnie dobze się to nie skończyło, bo antybiotyki tak mi rozregulowały jelita, że koniec z końcem wylądowałam z zaostrzeniem. I tak jak Ty miałam RTG - podejrzewali gruźlicę. Od tamtego czasu, właściwie okrągły rok, biorę rutinoscorbin i tran. I odpukać od tamtego czasu nie mam poważniejszych infekcji, a też byłam do niedawna na biologii.
Poza tym Rutinoscorbin ma 2 zalety - uodparnia i wzmacnia naczynka :)
Certolizumab od lipca'08 do lutego'11 -
Była zakwalifikowana do resekcji j. grubego na 12/04/2011, ale zwiała spod noża :D
Remicade od 24/02/2012 - 07/01/2013 - odstąpiono od leczenia ze wzg. na CIĄŻĘ !! :D

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3162
Rejestracja: 17 lut 2008, 21:26
Choroba: CU u rodzica
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: obywatel świata
Kontakt:

Re: Groprinosin na przeziębienie

Post autor: maggie0278 » 01 lut 2013, 13:51

Cinimini pisze:Bioparox? Tak to antybiotyk.
a można go z powrotem normalnie kupić ? bo jeszcze tak ze dwa lata temu (2011r) został wycofany ze sprzedaży.

Dla mnie też był dobry, oczywiście nie w smaku, bo tu uważam, że był bleee, ale odpowiadało mi jego miejscowe działanie i to że nie przedostaje się do krwiobiegu (a jeśli, to nieznacznie).
I ta wielorakość zastosowań - końcówka do nosa, do gardła to mi też pasowało.

Zgłupiałam jak to przeczytałam :

http://www.multiforum.eu/viewtopic.php?f=58&t=184
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(
Włączono Infliksymab, który nie zaindukował remisji :(
Humira od września 2012r do maja 2013. REMISJA!
dodatkowo Astma Oskrzelowa (Alvesco, Zafiron, Ventolin)

Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
Posty: 2451
Rejestracja: 27 maja 2006, 10:25
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

Re: Groprinosin na przeziębienie

Post autor: Cinimini » 01 lut 2013, 14:34

maggie0278 pisze:a można go z powrotem normalnie kupić ? bo jeszcze tak ze dwa lata temu (2011r) został wycofany ze sprzedaży.
A tego nie wiem, bo ostatnio odpukać używałam go z 2-3 lata temu. Od tego czasu daję radę rozpędzać infekcję domowymi sposobami.
Certolizumab od lipca'08 do lutego'11 -
Była zakwalifikowana do resekcji j. grubego na 12/04/2011, ale zwiała spod noża :D
Remicade od 24/02/2012 - 07/01/2013 - odstąpiono od leczenia ze wzg. na CIĄŻĘ !! :D

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

Awatar użytkownika
Panna_Mi
Początkujący ✽✽
Posty: 129
Rejestracja: 21 wrz 2012, 21:53
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: śląskie
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Groprinosin na przeziębienie

Post autor: Panna_Mi » 01 lut 2013, 22:40

Ogólnie to ja też słyszałam o tym, że on jest wycofany. Więc to dziwne... a dobry był.

Poszperałam w sieci - jest dostępny w jednej aptece internetowej http://www.docsimon.pl/towar/bioparox-s ... l-400dawek

:)
cale życie idę w zaparte...

Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3162
Rejestracja: 17 lut 2008, 21:26
Choroba: CU u rodzica
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: obywatel świata
Kontakt:

Re: Groprinosin na przeziębienie

Post autor: maggie0278 » 01 lut 2013, 23:17

Panna_Mi pisze: Więc to dziwne... a dobry był.
no wlaśnie dla mnie też dobry był a z tego tekstu wynika,że nie działał w ogóle :

. Klinicyści uwierzyli, że lek działa przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie. Nie tylko francuscy. Wydano rejestr oprócz Francji jeszcze w kilku światłych krajach (Anglia, Włochy, Szwajcaria, Hiszpania, Belgia). Także w Polsce. Z czasem lekarze skonstatowali, że działanie leku jest iluzoryczne.

to z tego linka co wstawiałam powyżej. O ile to co tam jest napisane w tym tekście można uznać za wiarygodne...
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(
Włączono Infliksymab, który nie zaindukował remisji :(
Humira od września 2012r do maja 2013. REMISJA!
dodatkowo Astma Oskrzelowa (Alvesco, Zafiron, Ventolin)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o Lekach”